Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי מוסד ללימודי הנדסה (אריאל או מכללות)

bitoNNz
שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם מורידים מערך האדם לטובת תיוג.

לא מתמם, סביר שבאחוזים בוגר אוניברסיטה נחשבת בצדק או שלא בצדק ישיג עבודה בקצת יותר קלות, זה מאוד משתנה במקצוע בביקוש וכו'.

אחרי שהוא יתקבל הוא יוכל להגיע להכל.

מן הסתם תמיד צריך גם מזל, תזמון וכו'.

מנסיון שלי ושל אחרים בהרבה תחומים.

להגיד שרק מהנדס מאוניברסיטה יהיה מפתח, מהנדס ממכלה יהיה נותן שרות זה הזוי.

שוב לא מזלזל באף מוסד נחשב, מי שיכול שיילך.

מי שלא יכול ויתקבל למוסד אחר, שישקיע, יקשיב ינסה ללמוד כמה שיותר ואם נחישות, ,אופטימיות, קשרים, מזל הוא יצליח לא פחות מכל אחד אחר בסגמנט שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז אולי אנסח את זה אחרת: התייחסות של בוגר מכללה הוא נחותה יותר.

לי קשה להגיד שדין בוגר מכללה ודין בוגר אוניברסיטה הוא שווה. בן אדם שהצליח בלימודים והוא מצטיין יכול למצוא משרה פיתוח.

אבל סטודנט שסיים מכללה, יתקילו אותו יותר בשאלות לעומת בוגר אוניברסיטה.

חברים שלי שלומדים חשמל טוענים ששואלים אותם שאלות על הלימודים, לעומת זאת חברה שלי שאלה ביום שוק עבודה באוניברסיטה מה דרישות קבלה בשביל להתקבל לעבודה באחת חברות המזון הגדולות בישראל, ענו לה "עצם העובדה שסיימת כאן את הלימודים בבן גוריון".

אני מכליל את הסיטואציה ואף מקצין, אבל האם זה בהכרח קורה בשטח? יכול להיות שלא (שגם בוגרי אוניברסיטה שואלים שאלות על הלימודים). האם להגיד שאני לא מאמין לאף צד. אני מאמין לשני הצדדים.

עריכה:

האם יש כמות משרות של מפתחים בתחום החשמל בישראל לכל יוצא האקדמיה? לדעתי לא. הרי הציונים הם מדד לאיכות הלימוד של הסטודנט.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדתי אלגברה ליניארית 1 בסמי שמעון ובאוניברסיטה הפתוחה, ההבדל היה שמיים וארץ,

חוץ מהשאלה הראשונה במבחן שדומה פחות או יותר בשני המקרים (לבצע מניפולציות על מטריצה נתונה) רמת העומק שצריך לדעת על מנת לקבל ציון טוב לא משתווה בשני המקרים, הפתוחה הרבה יותר קשה.

האם זה אומר משהו על איכות הבוגרים?

כן ולא.

נכון שרוב הבוגרים לא יצטרכו להוכיח חח"ע של טרנספורמציה בצאתם מהאקדמיה, אך בוודאי שיש לקושי ולעומק תרומה ליכולות מתמטיות וקוגנטיביות בסביבה בה יש חשיבות לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות בפיתה.

תשובה ממש ממש בוגרת . אני יודע שזה נכון בוודאות מחברות כח אדם. קורות חיים ממכללה ואריאל הולכים לפח לפני שקראו את הקורות חיים. היום זה ממוחשב עם מילות מפתח.

עריכה אחרונה על ידי vogel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

כל מי שמהמכללות ומאוניברסיטת אריאל לא עובד במקצוע שהוא למד.

ואתה היחידי שיודע את זה.

בגלל זה כל האלפים שלומדים שם כל שנה לומדים סתם כי בסוף הם בטוח לא יעבדו במקצוע שלהם.

זה שטויות מהכרות אישית ומהנסיון שלי עם הרבה אנשים בהרבה תחומים.

שטויות זאת מילה קצרה וקולעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מה שפו אמר

ב. בהרחבה (ראה 2)

ג. בהצלחה בכל מקרה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לתרום עוד 2 סנט לדיון, אולי בעבודה ראשונה המקום שבו למדת באמת רלוונטי, מניסיוני אחרי שעברת את העבודה הראשונה הדברים הבודדים שיקבעו זה הניסיון שצברת כבר והחומר האנושי שממנו אתה עשוי.

מכיר תותחים בתחום שלמדו גם בסמי ומכיר אנשים שיצאו מהטכניון אבל לא שווים כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה לתרום עוד 2 סנט לדיון, אולי בעבודה ראשונה המקום שבו למדת באמת רלוונטי, מניסיוני אחרי שעברת את העבודה הראשונה הדברים הבודדים שיקבעו זה הניסיון שצברת כבר והחומר האנושי שממנו אתה עשוי.

מכיר תותחים בתחום שלמדו גם בסמי ומכיר אנשים שיצאו מהטכניון אבל לא שווים כלום.

כן, רק שהעבודה הראשונה שלך תהייה ב QA או איזו מעבדה ותצבור יופי של ניסיון לעבודה הבאה, בפיתוח.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, רק שהעבודה הראשונה שלך תהייה ב QA או איזו מעבדה ותצבור יופי של ניסיון לעבודה הבאה, בפיתוח.

דיברתי בכלליות על כל מקצוע ולא ספציפית על הנדסת תוכנה/חשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי כמה ימים למפעל ממשלתי מאוד גדול בתחום המכונות. שאלתי את אחד העובדים מי הם המפתחים בחברה, וקבלתי תשובה: מי שיש לו ניסיון של עשרות שנים.

אף סטודנט לא נהפך להיות מפתח ראשי או מפתח מוצר מוגמר. הכל מתחיל מתחילת דרכו של המהנדס הטרי לאורך אורכו של הקריירה.

גם מי שמתחיל להיות נותן שירות טכני בתחום החשמל, אני מאמין שאחרי כמה שנים יכול להיות גם מהנדס פיתוח בתחום החשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום מגייסים מסתכלים על נתון אחד בלבד כמה זמן יעבור עד שהארגון יתחיל להרוויח כסף על העובד. בדרך כלל בוגר מכללה עם ניסיון שווה יותר מבוגר אוניברסיטה ללא ניסיון. כאשר ישנם שני מועמדים ללא ניסיון האחד בוגר מכללה והשני בוגר אוניברסיטה כנראה יעדיפו את הבוגר אוניבריסטה רק בגלל האמונה שהוא יכנס לעניינים מהר יותר (=יותר שכל ויכולת. למרות שזה חרטא כי אין בהכרח חפיפה בין סט כישורים שמאפשר הצלחה בלימודים לבין סט כישורים שאפשר הצלחה בפרקטיקה) ולא בגלל שהתעללו בו יותר קשה באוניברסיטה. (ממילא 90% מחומר הלימוד לא רלוונטי לשום דבר למעט מחקר בתארים מתקדמים) אבל זה לא אומר שבוגר מכללה לא יוכל למצוא עבודה. גם אם התפקיד הראשון לא יהיה בדיוק במקצוע ייתכן מאוד שאחרי שיוכיח את עצמו ימצא תפקיד יותר איכותי בהשוואה לבוגר אוניברסיטה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשרי המאמין.

לפחות בתחום תכנה והנדסת חשמל (לא מכיר מעבר) בוגרי אוניברסיטאות לרוב מתחרים על משרות אחרות מבוגרי מכללות.

ההמלצה שלי היא חד משמעית - מי שיכול להתקבל לאוניברסיטה, שילמד באוניברסיטה. אין פה שום דיעה אישית שלי (ראיתי אנשים מוכשרים מאוד שלמדו במכללה) רק תיאור המציאות שאני מכיר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yuvk אפשר לשאול מה ההשכלה שלך ומה הידע שלך בתחום?

במקרה אני וחברה שלי ששנינו סטודנטים בבראודה, היא להנדסת תוכנה ואף אחד מהחברים שלה כולל אותה לא עובדים בQA אלא בפיתוח... (רפאל, אלביט, אינטל, סנדיסק ועוד..) והיא לא מכירה מישהו אצלם שעובד בQA...

לגבי מכונות אני יכול להגיד שמהחברים הקרובים שלי בלימודים כולם עובדים וחלק בחברות מהגדולות במשק (חלק בפיתוח, חלק באיכות, הרוב הגדול במחלקת הנדסה).

(ובאופן תאורטי וכנראה שגם מעשי.. אנחנו מתחרים עם סטודנטים מהטכניון על אותן המשרות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה כמה אנשים שמדברים שטויות לדעתי.

אני אישית למדתי בתיכון 3 יחידות מתמטיקה. וגם אותם סיימתי בממוצע לא גבוה. בפיזיקה בכלל לא נגעתי.

פסיכומטרי? לא מדהים.

למדתי הנדסת מכונות בסמי שמעון. סיימתי כמצטיין יתרה (ממוצע>95) ומיד עם סיום התואר מצאתי עבודה (שאני עובד בה עד היום) בתפקיד פיתוח באחת החברות הגדולות בעולם.

בקיצור, הכל תלוי בך. כשיגיע זמני לגייס עובדים, לא תיהיה לי שום העדפה לבוגרי אוניברסיטאות.

נ.ב.

כמעט כל החברים שלי מהלימודים מצאו עבודה בתחום במקומות טובים מאד.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...