Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין דייהטסו סיריון ליונדאי גטס

RX7
שימו לב! השרשור הזה בן 2252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה

מתלבט בין שני הרכבים הנ"ל

מדובר על שנתון 2008 כזה, רכב אוטומט.

מעדיף רכב אמין שלא זולל דלק. אני נוסע בעיקר בתוך העיר ולעתים מחוצה לה, שטח מישורי, נוסע בערך 10-15 אלף ק"מ בשנה.

ראיתי שהסיריון קצת יותר יקרות מהגטס, השאלה אם שווה למתוח את התקציב מעט, או שהגטס עדיפה?

האם יש דגמים מסוימים בגטס שעדיף ללכת עליהם? אשמח לשמוע על עוד דברים ששווה להסתכל עליהם לפני הקניה.

תודה מראש על העזרה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גאס כדאי לחפש ברמות איבזור gli/glx/gls ולא glf.

בסיריון יש רמת איבזור אחת.

הסיריון מעט יותר חיסכונית ולדעתי הפנים הנעים יותר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לעלות מבחן השוואתי בין השתיים, אבל אף פעם לא מוצא זמן.

סיריון מקבילה באיבזור לגטס GLS, ממליץ להתמקד ברמת איבזור זו בלבד ולא ברמות הנמוכות.

בגטס רצועת טיימינג שצריך להחליף כל 90 אלף ק"מ/6 שנים, בסיריון שרשרת טיימימג שלא צריך להחליף.

בגטס 1.4 הגה כוח הידראוולי, בסיריון הגה כוח חשמלי.

בגטס לוח שעונים רגיל.

בסיריון הוא מצועצע ונראה כמו סקלה של רדיו מלפני 60 שנה.

שיכוך מהמרורות ובכללי עבודת המתלים טובה יותר הסיריון.

בסיריון אפשר להזיז את מושב הנהג אחורה כמו שצריך, בגטס המסילה קצרה וזה לא מתאים לנהגים גבוהים.

תא מטען גדול יותר בגטס.

בגטס יש 4 מצבים למשענת מושב אחורי לטובת הגדלת תא מטען על חשבון ישיבה זקופה יותר. בסיריון מצב אחד.

בסיריון יש רדיו מקורי לא קורא MP3.

בגטס לרוב יש רדיו אפטרמרקט כלשהו או מקורי ב GLS שכן קורא MP3.

סל"ד שיוט ב 100 קמ"ש - גטס 2700, סיריון 2500.

ביצועי תאוצה זהים. אומרים שסיריון יותר חסכונית, לא בטוח שזה נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי יש לי כמה תיקונים על מה שכתבת:

קודם כל סיריון היו זמינות גם בלי מערכת מקורית, כמו שנמכרו בחברות הליסינג, הותקנה כמובן מערכת בהתקנה מקומית.

בגטס, גם GLX לא נופלת כמעט באבזור מה-GLS, יש את האבזור הבטיחותי המלא, את רוב האבזור החשמלי (אין מחשב דרך ואין חלון בגג למשל, אבל יש 4 חלונות חשמל ומראות חשמל).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התיקונים נכונים.

לפי ההודעה המבולגנת שלי אפשר להבין שלא השקעתי בה כי לא היה זמן להשקיע...

לא בכל ה GLS-ים עם מנוע 1.4 יש סאנרוף .אני ממליץ באופן כללי לקנות רכב בלי סאנרוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי אשמח לכזאת השוואה, יעזור להרבה אנשים שכן אלו רכבים פופולרים לתקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מרווחת יותר מאחור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הפסיקו לייצר חלפים לסיריון. חלקי חילוף של גטס אכן יותר זולים.

בגדול, לדעתי בסיריון זה אוטו יותר טוב אבל ספק אם שווה את תוספת המחיר.

ושוב, לא לקנות גטס GLF. אם זה לא הודגש מספיק מקודם. וגם GLI "לא להיט". הבעיה ש 90% ממה שיש בשוק זה בדיוק GLF.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפחה החזקנו /עדיין מחזיקים את שני אלו.

אני נסעתי על גטס 3 שנים- הרכב לא חסכוני,לא נוח,כבד עצל ושתיין.

אח שלי נוסע על סיריון שאני שידכתי לו כבר כמעט שנתיים - רכב חסכוני הרבה יותר מהגטס ובשתי נסיעות הרגיש לי יותר רכב מהספינה המטלטלת של היונדאי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיריון משמעותית יותר טובה ומוצלחת - בחיסכון בדלק, בנסיעה עצמה שהיא חלקה יותר וכו'.

עם זאת, אין ייבוא של דייהטסו משנת 2011. 7 שנים אחרי, היבואן גם לא מחויב להחזיק חלקי חילוף מקוריים חדשים.

אם אין לו עניין יותר לטפל ברכבים האלה - תמיד יכולות להיות בעיות בהשגת חלקים (בעבר הסתבכתי עם השגת כבל צ'וק מקורי לסובארו ליאונה - זה היה כ"כ יקר להשיג שכמעט ונאלצתי לבצע החלפה של כל המערכת לכזו מודרנית יותר).

מכיוון שאחזקה זה עניין קריטי בכל הנוגע לרכבים מזדקנים - אני הייתי מעדיף גטס מאובזרת (לא הדגם המחריד ללא כריות אוויר) - ולו בשביל האחזקה הזולה - יש גם חלקי חילוף מקוריים אם צריך וגם המון מהן במגרשי פירוק (קריטי בכל הנוגע לפח ופלסטיק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לגטס כבר עברו 7 שנים אחרי הפסקת ייבוא (האחרונות היו מודל 2010) ויבואן לא חייב לספק חלקי חילוף מקוריים חדשים.

מעשית, כל עוד יש דרישוה וכל עוד יש הרבה מכוניות בשימוש, יהיו חלקי חילוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיריון משמעותית יותר טובה ומוצלחת - בחיסכון בדלק, בנסיעה עצמה שהיא חלקה יותר וכו'.

עם זאת, אין ייבוא של דייהטסו משנת 2011. 7 שנים אחרי, היבואן גם לא מחויב להחזיק חלקי חילוף מקוריים חדשים.

אם אין לו עניין יותר לטפל ברכבים האלה - תמיד יכולות להיות בעיות בהשגת חלקים (בעבר הסתבכתי עם השגת כבל צ'וק מקורי לסובארו ליאונה - זה היה כ"כ יקר להשיג שכמעט ונאלצתי לבצע החלפה של כל המערכת לכזו מודרנית יותר).

מכיוון שאחזקה זה עניין קריטי בכל הנוגע לרכבים מזדקנים - אני הייתי מעדיף גטס מאובזרת (לא הדגם המחריד ללא כריות אוויר) - ולו בשביל האחזקה הזולה - יש גם חלקי חילוף מקוריים אם צריך וגם המון מהן במגרשי פירוק (קריטי בכל הנוגע לפח ופלסטיק).

צ'וק? בן כמה היה הרכב? 20? זה בכלל לא בר השוואה.

כמו שגם בוקי אמר מסתובבים הרבה רכבים בישראל שאין להם יצור כבר למעלה מ-10-15 שנים, ואין שום בעיה להשיג חלפים. לרכבים נדירים זה אכן בעיה, אבל סיריון זה לא אחד מהם.

ובקשר לרכבים, כן, הסיריון רכב פשוט יותר טוב מהגטס. לא ממש בהרבה, אבל עדיין יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...