Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עדיף? שיפוץ ראש מנוע סובארו שעבר התחממות או החלפת מנוע

חמציץ
שימו לב! השרשור הזה בן 2226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני פותח שרשור חדש וממוקד בנושא ששאלתי לגביו לפני מספר ימים. כעת ברור לי שעומדות בפני 2 אפשרויות ואשמח לשמוע דעות ולקבל חיזוק או הפרכה למידע שלמדתי עד כה.

ברשותי סובארו אאוטבק 2.5 ל' מודל 2010. המנוע עבר התחממות (כנראה בגלל תרמוסטט תקול, או רדיאטור שנפרץ). כרגע יוצאים די הרבה מים מהאגזוז, מה שמעיד כנראה על בעיה באטם ראש, או בעיה חמורה יותר כמו סדק בבלוק מנוע. המנוע נשמע בסדר גמור, לא מצלצל, לא משמיע רעשים חריגים, מרגיש בסדר בנסיעה, לא יוצא עשן שחור (רק הרבה אדי מים, ומים ממש מהאגזוז).

לאחר כמה שיחות עם בעלי מקצוע הבנתי שעקרונית, אם הבעיה באמת באטם ולא בבלוק עצמו, אפשר לחרוט ראשים ולהחליף אטמי ראש מנוע, אבל רוב בעלי המקצוע היו בדעה שעדיף להחליף את כל המנוע, מהסיבות הבאות, חלקן או כולן:

1. יכול להיות שיש נזק לבלוק כגון עיוות ואז החלפת הראשים לא תעזור.

2. לאחר חריטה מהלך הבוכנה מתקצר דבר שמעלה את הלחצים בבוכנות ויכול לגרום לכל מיני בעיות. ככל שהבנתי פעם היו שמים אטמים 'מעובים' שמפצים על הקיצור שנגרם בגלל החריטה אבל היום לא עושים דברים כאלה.

3. אין כמעט (בכלל?) בעלי מקצוע טובים בישראל שיודעים לעשות עבודה כזאת כמו שצריך.

4. במנוע בוקסר יש 2 ראשים וצריך לשפץ את שניהם כדי שהמנוע יישאר מאוזן, בנוסף בגלל המבנה חייבים להוציא את המנוע לצורך עבודה כזו. כל זה מייקר מאד את שיפוץ המנוע ולא בטוח שזה ייצא זול משמעותית מהחלפת מנוע.

מאידך, ככל שהבנתי אם אני קונה מנוע מפירוק מקומי (אין) או ייבוא (ככל שידוע לי יש כרגע אחד בארץ) אני קונה בעצם חתול בשק, כי אף אחד כולל היבואן לא יכול להגיד לי כמה ק"מ באמת עשה המנוע הזה ומה עבר עליו בחייו. אני מקבל אחריות 3 חודשים או 6000 ק"מ בלבד.

לאור כל האמור לעיל, אשמח לחוות דעת מלומדות: איזו אפשרות עדיפה לטעמכם - שיפוץ או החלפת מנוע? אשמח להתייחסויות ספציפיות לנקודות שציינתי. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להרחיב לגבי מחירים -

מה עלות של החפת מנוע מייבוא, ומה העלות לשיפוץ ראש מנוע?

לדעתי במקרה של התחממות מנוע - עדיף להחליף מנוע, מכיוון שאף פעם אי אפשר לדעת מה הנזק שנגרם לבלוק מנוע ושאר מכלולים.

כמובן שזה תלוי בהפרש העלויות בין שיפוץ להחלפה.

דבר נוסף, המנוע שלך כבר בן 8, ואני מניח שהקילומטראז לא פחות מ 100K, לדעתי מנוע מייבוא מיבואן שמכבד אתעצמו ומוכר בתחום לא יהיה נחות מהמנוע שהיה קיים אצלך גם טרם ההתחממות.

לו היה מדובר ברכב בן שנתיים ומנוע צעיר - אולי אז הייתי חושש מההשוואה בין המנוע שנהרס למנוע מייבוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ואני מבין כי ישנו מנוע אחד אופציונלי מיבוא, הייתי הולך לראות אותו בליווי מישהו שמבין.

גם מהתבוננות חיצונית על מנוע ניתן ללמוד לא מעט לגביו, למשל ביחס להזעות שמן, האם נראה כי נפתחו בו ברגים או החליפו חלקים נלווים. כל אלו יכולים לסייע להעריך מה עבר ומה מצבו.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי לך בשרשור הקודם,אני אתן לך שם של מוסך שהתעסק עם כמה סובארו בחיים שלו כאלה ואחרים ותקבל עוד חוות דעת.

0522444497 אלי.

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להרחיב לגבי מחירים -

מה עלות של החפת מנוע מייבוא, ומה העלות לשיפוץ ראש מנוע?

לדעתי במקרה של התחממות מנוע - עדיף להחליף מנוע, מכיוון שאף פעם אי אפשר לדעת מה הנזק שנגרם לבלוק מנוע ושאר מכלולים.

כמובן שזה תלוי בהפרש העלויות בין שיפוץ להחלפה.

דבר נוסף, המנוע שלך כבר בן 8, ואני מניח שהקילומטראז לא פחות מ 100K, לדעתי מנוע מייבוא מיבואן שמכבד אתעצמו ומוכר בתחום לא יהיה נחות מהמנוע שהיה קיים אצלך גם טרם ההתחממות.

לו היה מדובר ברכב בן שנתיים ומנוע צעיר - אולי אז הייתי חושש מההשוואה בין המנוע שנהרס למנוע מייבוא.

ראשית - תודה לכל העונים!

לגבי מחירים - המנוע היחיד שמצאתי עד כה יעלה לי 7000 + 1300 התקנה, הכל לפני לפני מע"מ. לגבי שיפוץ - אין לי מושג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניתי לך בשרשור הקודם,אני אתן לך שם של מוסך שהתעסק עם כמה סובארו בחיים שלו כאלה ואחרים ותקבל עוד חוות דעת.

0522444497 אלי.

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

תודה, אני אתקשר אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת עלויות של האופציות (או שפיספסתי את זה) אבל סביר להניח שהחלפה מפרוק עולה פחות מחדש. אם אתה מתכוון להחזיק ברכב עוד כמה שנים, שווה לדעתי ללכת על מנוע חדש. אם אתה רוצה להביא את הרכב למצב נסיעה תקין ולמכור אותו עוד שנה שנתיים אז הייתי הולך על האופציה של מנוע מפרוק למרות שכמובן ישנו סיכון כלשהו.

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כלכלי לרכוש מנוע חדש (לא בטוח שבכלל יש), העלות יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים.

האופציות הם או מנוע מפירוק מקומי,או מנוע מייבוא - כלומר מנועי שפורק ברכבים מחו"ל ויובא לארץ.

עריכה אחרונה על ידי דור--
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה הולך על החלפת מנוע אז יכול להיות מעניין לעשות ניסוי בתרופות סבתא לפני זה...

לא שאני מאמין בזה, וגם לפי התיאור שלך יש הרבה מים באגזוז.... אבל מצד שני

אתה מתאר מנוע שעובד יפה, שקט ובלי אובדן כח...

רק קח בחשבון שחומרים מהסוג הזה יכולים לסתום הרבה דברים נוספים במעברים במנוע.

בעיקר לסתום את הרדיאטורים... יש מלא סרטונים שמראים רדיאטורים סתומים לאחר שימוש בחומר הזה (מה שמוכיח שהוא עובד).

אם תחליט כן לעשות את הניסוי, אני הייתי עושה זאת כך..

מבטל את הרדיאטור חימום (מחזיר אותו בסוף) לפנים הרכב.

מוציא את הטרמוסט/ים

מנסה כמה סוגי חומרים ... תלוי במחירים שלהם

אם עבד ונעצרה הבריחה של המים לאגזוז (הזוי אם זה באמת יצליח).. עושה כמה שטיפות טובות למערכת הקירור

ומחזיר את הרדיאטור חימום רק בחורף הבא.

הבעיה שאם זה לא יעבוד... אז אולי בהחלפת מנוע יהיו עוד רכיבים שעכשיו צריך להחליף ... רדיאטור , משאבת מים ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת הרבה אין לי לתרום לנושא מלבד:

התעניינתי בבי 4 עם מנוע זהה 2.5 ומה שגרם לי לרדת מהעניין בסוף זה חבר שאמר לא להתקרב, בתור אחד שלא אוהב שזורקים לי לא להתקרב התעמקתי בקריאה באינטרנט באנגלית ולהפתעתי גיליתי שבחו''ל המנוע הנ''ל נחשב אחד הבעייתיים עקב בעיות דומות שתוארו, מנועים וראשים שהלכו והבעיה ידוע. ממליץ לך להתעמק בקריאה באנגלית, אולי יש שם פתרונות/מידע יותר מועילים ממה שתקבל פה. אולי גם ניתן להחליף לאטם ראש משופר או עוד אילו דברים.

זה משהו מחיפוש קצר וראשוני בגוגל:

https://barsleaks.com/cooling/subaru-2-5l-engines-known-cooling-problems/

בהצלחה!

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...