Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם צריך להחליף שמן גיר בטויוטה יאריס 2007 רובוטית?

MiCool
שימו לב! השרשור הזה בן 2247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

רציתי להתייעץ לגבי החלפת שמן גיר בטויוטה יאריס 2007 רובוטית. הרכב עבר 207,000 ק"מ.

התייעצתי עם חבר מכונאי שאמר לי שכעיקרון לא נוגעים בשמן גיר ברכב הזה. האם זה נכון?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שמדובר בתיבה ידנית עם רובוט אז אפשר להגיד כמו בגיר ידני שאפשר לא לגעת בשמן,אבל שום נוזל לא במצבו המיטבי אחריי 11 שנה,רצויי לעשות החלפה ובגלל שמדובר בגיר ידני הסיכון לנזק לגיר עקב החלפה הוא קטן יותר מאשר בגיר אוטומטי.

במידה ותבצע עדיף שמן גיר מקורי כי מדובר בגיר בנוסף הוא מוחלף לעיתים רחוקות בכל מקרה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזכרוני אכן אין הנחייה להחליף את נוזל הגיר, אך מאחר וכמו כל הנוזלים ברכב גם הוא מתיישן ומאבד מתכונתיו אין מניעה מהחלפה סדורה שלו.

בהנחה שהוא לא הוחלף מעולם החלפה בקילומטרז' כזה היא מעט ריסקית אבל אני הייתי מחליף. יש להשתמש רק בשמן המקורי, 75W LV. עולה בסביבות 100 ש"ח לליטר וצריך 2 ליטר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזכרוני אכן אין הנחייה להחליף את נוזל הגיר, אך מאחר וכמו כל הנוזלים ברכב גם הוא מתיישן ומאבד מתכונתיו אין מניעה מהחלפה סדורה שלו.

בהנחה שהוא לא הוחלף מעולם החלפה בקילומטרז' כזה היא מעט ריסקית אבל אני הייתי מחליף.

מה הסיכון בהחלפה ברכב שלא הוחלף בו מעולם שמן גיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיכון בהחלפה ברכב שלא הוחלף בו מעולם שמן גיר?

עלולות להתחיל שריקות ויבבות אבל זו נבואת זעם, אני לא מאמין שתהיה איזו פגיעה בגיר או ברובוט אם תקפיד למלא את השמן המקורי.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי עם קורולה רובוטית 2008(מאמין שמדובר בגיר דומה, אולי אפילו אותו גיר) החלפתי שמן גיר לפני שנתיים וחצי שהרכב היה בן שבע עם 125K ק"מ, ללא כל בעיה.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

114KKM בהונדה ג'אז ידנית החלפתי וזה הפך את ההילוכים לחמאה.

למיטב ידיעתי אין שום סיכון בהחלפה של שמן גיר ידני, ולא משנה מס' הקילומטר שנסעת איתו.

לדעתי זה רק יכול להאריך את חיי הגיר והקלאצ'ים כי ההעברה תהיה קלה יותר.

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שהוא לא הוחלף מעולם החלפה בקילומטרז' כזה היא מעט ריסקית אבל אני הייתי מחליף. יש להשתמש רק בשמן המקורי, 75W LV. עולה בסביבות 100 ש"ח לליטר וצריך 2 ליטר.

ישנה הנחייה של היצרן בהוראות שצירף בזמנו matanfr.

כל 60 אלף קילומטר. אני גם עושה זאת במורשה. החיוב לפי כ0.5 או 0.6 שעות עבודה. צריך להסביר להם שזה לא גיר אוטומט ואז ימצאו את המחיר הנמוך לעבודה...

ההחלפה פשוטה וזהה להחלפה בגיר ידני, השמן כפי שצויין מקורי חד דרגתי, לא הייתי מנסה לחסוך ולחפש תחליפים כי המחיר לא נורא כלל והשמן מצוין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של לפני המון שנים עם רכב ישן גיר ידני שלא הוחלף לא שמן מעולם - החלפתי, וזמן קצר אחרי, הגיר נדפק.

קשה לי להאמין שהגיר נדפק אחרי החלפת השמן. ייתכן שהגיר היה כבר דפוק והחלפת השמן לא תרמה במאומה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון של לפני המון שנים עם רכב ישן גיר ידני שלא הוחלף לא שמן מעולם - החלפתי, וזמן קצר אחרי, הגיר נדפק.

כנראה סתם צירוף מקרים מבאס, לא יותר.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...