Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קילומטרז׳ גבוה ברכב יפני בן 9 (180 אלף, מיצובישי אוטלנדר)

adamL
שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

עד כמה יש לחשוש אם בכלל מרכב יפני עם מנוע גדול, וקילומטרז׳ של 180000 ק"מ?

הרכב מטופל ושמור.

האם עליי לחשוש מקנייה של רכב כזה?

רוב שנותיי רכשתי רכבים או חדשים או מיד שנייה אבל עם קילומטרז׳ים של סבתא שנסעה למכולת בלבד.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם שתי רכבים עם ק"מ גבוה. הסחירות בעייתית מאוד...... דבר שני בד"כ יש בלאי מקיף בכל הרכב הכל כולל הכל פלסטיקים/בולמים/כל מה שזז.

היון אני כבר לא הייתי עושה זאת שוב. מצד שני לא הייתי ממליץ לקנות עם ק"מ נמוך מאוד מסיבה פשוטה ההפרש במחיר בד"כ לא מצדיק את הפער. תמצא עם ק"מ נורמלי ותהנה.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עם שתי רכבים עם ק"מ גבוה. הסחירות בעייתית מאוד...... דבר שני בד"כ יש בלאי מקיף בכל הרכב הכל כולל הכל פלסטיקים/בולמים/כל מה שזז.

היון אני כבר לא הייתי עושה זאת שוב. מצד שני לא הייתי ממליץ לקנות עם ק"מ נמוך מאוד מסיבה פשוטה ההפרש במחיר בד"כ לא מצדיק את הפער. תמצא עם ק"מ נורמלי ותהנה.....

מבחינת סחירות אין בעיה. הרכב בעלות די נמוכה והסחירות אינה מהווה פקטור עקב רצון להישאר איתו לטווח הרחוק.

רוב החלקים הבעייתים כגון בולמים וכו' הוחלפו בטיפול מקיף לפני מספר חודשים לחלקים חדשים ומקוריים.

בנוסף ממה שנראה מצב הפלסטיקים מצויין, הכל יושב במקום ואין חלקים שבורים או סדוקים. (מדובר על פנים הרכב ועל הפלסטיקה החיצונית).

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

180,000 זה ממוצע של 20,000 בשנה.

לא מדובר במשהו יוצא דופן.

אם הרכב טופל היטב בדגש על מערכות מנוע-גיר-קירור (החלפת ופילטים ונוזלים בזמן, שימוש בחומרים איכותיים) לא צפויה בעיה נראית לעין.

ראיתי כבר סופר-לנסר עם 400K ק"מ על השעון ועם מנוע וגיר מקוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רציני ?

יש לי חבר עם ניסן סאני עשתה 300,000 קמ ונוסעת כחדש, לא עשתה ראש או כל דבר דומה טיפולים שגרתיים וזהו.

180 אלף זה בערך חצי מהחיים של רכב יפני שטופל נכון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לרכב תיבת הילוכים רציפה? אם כן, אז זו נקודה שיכולה להדאיג קצת, תיבות רציפות לא מגיעות בדרך כלל (בהסתייגות, תלוי ביצרן ובדגם התיבה וכו') לקילומטרז'ים מאוד גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בשרות סדיר, היו לנו מספר פיג'ו 205 מנוע 1.4 ביחידה שעברו 400K ק"מ, אז אני לא רואה סיבה שמכונית פרטית שמטופלת כמו שצריך תעבור את אותה נסועה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

205 היו גם עם יותר מ 400 אלף, רק שצריך לקחת חשבון שהצבא היה מטפל בהן במוסכים מורשים ומחליף כל מה שצריך.

קשה לדעת מה הוחלף באותה פיז'ו 205 צבאית עם 450 אלף ק"מ, אפשר רק להניח שהוחלפו לא מעט מכלולים.

אנשים מתעלמים מהעובדה שרכב זה לא רק מנוע וגיר. ברכב עם 180 אלף ק"מ אתה נמצא יותר קרוב להחלפת בולמי זעזועים, משולשים, תושבות למינהן, מאשר ברכב עם 100 אלף ק"מ. נכון, לא מדובר בהוצאות גבוהות מאוד אבל בכל זאת.

ושוב, לא יודע אם יש בדגם הזה גיר רציף או אוטומטי רגיל. גיר רציף בהחלט יכול לדרוש תיקון יקר באיזור 200 אלף ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי בהחלט צודק, רכב זה הרבה יותר מרק מנוע וגיר, יש עוד כל כך הרבה חלקים אחרים שעלולים להתקלקל ועלותם בהחלט יכולה להיות יקרה.

לגופו של עניין, לא מבין מה הקשר בין ניסאן סאני לבין פג'ו 205 או כל שאר סיפורי סבתא על רכבים עם מיליון קילומטר שלא הוחלף להם כלו איך זה בדיוק קשור לאוטלנדר הנוכחית? מה הקשר בין הרכבים?

יש כל כך הרבה פרמטרים שמשפיעים על אורך חיי הרכב, כן גם אם הוא נחשב או נתפס כאמין.

180 אלף ק"מ זה ממוצע+ לשנתון הנוכחי אך הרבה יותר משנה באיזה תוואי דרך הק"מ נעשה, כיצד ננהג הרכב (עדין או שכל החיים בילה על המנתק הצתה) וכמובן איך טופל לאורך הדרך.

אף אחד לא יוכל לנבא מה יהיה או איזה תקלה תצוץ בהמשך הדרך אך רכב בגיל הזה ובשילוב הק"מ הזה תמיד יכול להפתיע בצורה כזאת או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי הלך גיר בסיוויק עם 110K ק"מ.

סגנון הנהיגה שלו מאוד רגוע, הרכב טופל בקפדנות.

אז ברור שפות"ש מבין שתמיד יכולות לצוץ תקלות, אבל בהתחשב בעובדה שהרכב רק בן 9 - 180K ק"מ יכולים לגרום לבלאי סביר בבולמים, משולשים, תושבות מנוע וכד', לגבי שאר התקלות - אי אפשר לדעת, בדיוק כמו ברכב בן 9 עם 120K ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...