Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם קורס טכנאות מחשבים בסיסית ייתן לי עבודה כעצמאי או בחברה כלשהי?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איזה חומרים מודרנים כבר יש? מחשב מלפני 10 שנים בנוי כמו מחשב שתקנה היום בחנות, עדיין יש גוף קירור על המעבד, הזיכרון עדיין יושב בתוך סלוט ותמשיך הלאה... וההתקנה של ווינדוס 10 היא אותו הדבר כמו בווינדוס 7, מוזמן לבדוק ביוטיוב.

לא באים לבאס אותך, באים לחסוך לך כמה אלפי שקלים.

אם אין לך מחשב ללמוד עליו תביא מיד 2 את המחשב הכי בסיסי שיש (i3 / core2duo יספיק) עד 500 שקל ותעשה עליו את כל הניסויים שבא לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מצטער אושריקו היקר, החברים כאן לא טועים, אלא הטועה הוא אתה.

להחליף פילטר שמן יותר מסובך מהחלפת כל רכיב במחשב. להתקין ווינדוס הוא לא קשה.

אם בשביל זה אתה הולך ללמוד, מציע לך לקחת את הכסף.

העתיד הוא לא בפירוק והרכבה של מחשבים.

בעיר שאני גר בה יש קורסים על סייר במכללה ספציפית. אין לי מושג מה התעודה הזו שווה, אבל בטח יותר מכל קורס של פתיחה וסגירה של סולטים של זיכרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, נדיר שמישהו בגיל 20+ יידע לאן הוא יגיע בעוד 10 שנים, בטח לא מישהו שלא בדיוק נצר לשושלת של רופאים/פרופסורים/אילי הון, שאת הדרך כבר בחרו בשבילו.

ונכון שהעבודות שהוא ימצא בזה יהיו בשכר מינימום או לא רחוק מזה. בוחטות הוא לא יראה, אבל אם יהיה מוכן ללמוד ולעבוד קשה, יתקדם. צריך להתחיל ממשהו.

זה אולי נכון, אבל לדעתי אושריקו יכול להציב מטרה, מעורפלת ככל שתהיה, ולשאוף אליה. גם אם הדרך תוביל למקום אחר, הוא יקדם את עצמו. אם הוא לא בוחר קורס מקצועי כלשהו (תכנות אולי, או משהו פיזי אבל חבל להוציא אלפי שקלים על טכנאות מחשבים) אז לבנות בסיס חזק זהו הצעד הראשון.

זה אומר השלמת בגרויות או כל דבר אחר שהוא חושב שעומד בינו לבין מטרה בלתי ניתנת להשגה (כרגע).

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. עבודה בתחום החומרה באנטרפרייז (נקרא איש סיסטם) ישלם הרבה יותר, אבל את זה אתה צריך לאהוב והעבודות הרבה יותר נדירות, בטח עכשיו.

.

איך הצלחת לקשר איש סיסטם לטכנאי PC? מדובר ב2 מקצועות שונים(נכון שנהוג שטכנאי PC מתקדם לתחום הסיסטם - אבל לא מדובר באותו התחום), באנטרפייז תמצא את 2 הפונקציות והעיסוק שלהם שונים.

בזמן שטכנאי PC(שקיים גם בכל ארגון אנטרפייז) מתעסק בתיקון,טיפול בחומרת מחשבי הקצה והתקנה\תחזוקה של מערכות הפעלה במחשבי הקצה - איש הסיסטם מחזיק את מערך השרתים שכולל מערכות שונות(אולי ווינדוס בחלק מהמקרים, אבל כלים אחרים לגמרי),מכונת MF לעיתים, שירותי DB, מערכי אחסון,תשתיות ווירטואליזציה וכו' - עולם שונה לגמרי של תשתית שחופף אולי ב10-20% בטכנאות PC.

יותר מזה! ברוב הארגונים הגדולים באמת(אנטרפייז) קיימת גם פונקציה של צוותי Help-desk שנותנים שירותי תמיכה משלימים(התקנת תוכנות מרחוק, תמיכה במייל, טיפול בתקלות שלא דורשות הגעה ותמיכה בסיסית בצד המשתמש של שירותי ניהול המשתמשים ושרתי הדואר).

בארגונים סופר קטנים(עד 100 עובדים) - נהוג שהטכנאי PC הוא "כלבויניק" שמחזיק גם תשתית שרתים זעירה המשרתת את הארגון, אותו טכנאי ב90% מהמקרים מסתמך באופן אבסולטי על ספקים חיצוניים שיתנו את שירותי התשתית במערכת מעבר לכיבוי הדלקה וריסטרט.

והכי חשוב, עולם הסיסטם נמצא במחסור של כוח אדם באופן כמעט תמידי.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאני לא יודע במה אני טוב. זה לא מצחיק, זה עצוב.

ומחשבים כולם אומרים שאני טוב, לכו תדעו...

האמת שביאסתם אותי אבל לא באמת הופתעתי. שמעתי ביקורות כאלה כבר ממקומות אחרים.

לגבי קורסים מתקדמים יותר, אני צריך להשלים המון, אין לי סבלנות וכח לזה, מודה.

פה, כמו באוטוטורוניקה שעשיתי, לא צריך שום תנאי קבלה משמעותיים.

לעומת זאת, קורס רשתות וכו' כבר דורשים תנאים בגלל תעודה ממיקרוסופט.

שורה תחתונה, איך זה לעבוד בתור עצמאי בטנכאי מחשבים ולתקן לאנשים דברים?

רק מודיע מראש שברזומה שלי, שרפתי את הלוח אם במחשב לפני שנה כשניסיתי להרכיב זיכרון.

אגב, הרכבתי אותו נכון (זכרונות תמיד הרכבתי לבד שנים), אבל כנראה הלוח כבר גסס גם ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפרטיים השוק בירידה מתמדת, היום הרבה מסתדרים רק עם טאבלט עם מקלדת - הרבה כבר לא טורחים להחזיק מחשב נייח כמו פעם.

גם אלה שמחזיקים בגלל העלות הנמוכה של החומרה יעדיפו ללכת לאחת מחנויות הרשת ולהחליף מחשב מאשר להתעסק עם התיקון של הקיים.

מי שמחזיק בחומרה חזקה או "מפלצת" יודע לתקן לעצמו את המחשב בעצמו ולא באמת צריך עזרה של טכנאי PC.

יותר מזה,

אנטרפייזים בעצמם עוברים לטכנולוגיה שנקראית VDI, שמאפשרת להריץ כמות גדולה של עמדות קצה ווירטואליות תחת קבוצת שרתים קטנה בניהול מאוחד - ולספק ללקוח בקצה מסוף "טיפש" לגשת אליהן ובכך להיפטר מתחזוקת המחשבים בקצה - המוסף הזה הוא בורד יחיד טיפש ולא באמת עובר אחזקה, הוא מוחלף בכל מקרה של תקלה באחד אחר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו ,

דבר אחד שלמדתי - ללמוד זה מבורך.

רוצה לנסות את התחום ? מעולה. אל תתן פה לחלק מהאנשים להוריד אותך מזה - תלמד , תתמקצע ותמצא עבודה.

לפני 7 שנים התחלתי לעבוד בחברת הייטק כטכנאי מעבדה על בסיס המלצה של חבר מהצבא, בלי תעודה במשכורת בזיונית,עברתי כמה עבודות בדרך(בתחום המחשוב) והיום אני אחראי מחשוב באחד מהבתי חולים במרכז הארץ(וזו חתיכת אחריות !).

תאמין בעצמך - תצליח.

בהצלחה :)

עריכה אחרונה על ידי Asaf.Y

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שורה תחתונה, איך זה לעבוד בתור עצמאי בטנכאי מחשבים ולתקן לאנשים דברים?

חרא. במיוחד עם לקוחות פרטיים.

עם עסקים אתה יכול לחתום על חוזה שירות, ולהגיע כשיש תקלה.

אבל עם לקוחות פרטיים עדיף להיות שכיר ולקבל משכורת, גם אם היא מינימום וקצת.

בתור עצמאי, או שתתרוצץ בין אנשים שישגעו אותך, ותקבל גרושים על זה, או שתצטרך למכור את הנשמה לשטן ולספר לסבתות שהפלאט נפל להם לתוך מיקרוסכמה ועשה פיצוץ בסייבר.

חוץ מזה, אין בזה עבודה כ"כ. הרבה מעדיפים לקנות נייד חדש עם אחריות יצרן, שיש בו מחיצת שחזור למערכת הפעלה, להשתמש בו עד שנדפק לגמרי/נהיה איטי, ואז קונים חדש וחוזר חלילה. ככה אני עשיתי כשנדפק לי לוח אם במחשב שהייתי מרכיב כל פעם מגרוטאות.

עוד עצה - אם אתה כבר הולך לתקן מחשבים למחייתך, תלמד לתקן מחשבים ניידים, טאבלטים ורצוי סמארטפונים. ככה יהיו לך יותר אופציות העסקה.

ד"א, עוד אופציה זה לעבוד בתור טכנאי שטח בחברות כמו טלדור/ONE.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו, אני לא רוצה להוריד לך את הרוח מהמפרסים: יש לך רצון עז ללמוד, אבל עדיף שתלמד משהו שבאמת יעזור לך.

למה שלא תלמד הנדסאי מכונות/חשמל? אני בתור בוגר הנדסאי מכונות שהתעסקתי באיכות בצבא, מצאתי כמה משרות טובות בתחום האיכות בחוץ. אולי המשכורות בהתחלה לא וואו, אבל תמיד אפשר להתקדם בתפקיד וללמוד את הנושא יותר לעומק.

אם זכור לי נכון, קרן להכוונת החילים המשחוררים משלמת את רוב המוחלט של התעודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרשמת כבר לג'ון ברייס, למה שלא תלך ל QA? קורס לא קל ביחס למה שאתה רוצה לקחת,אבל אתה תרוויח פי 2 ממה שציינת פה, לא מכיר דרישות מסויימות להתחיל את הקורס

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא תלמד הנדסאי מכונות/חשמל?

זה למה:

לגבי קורסים מתקדמים יותר, אני צריך להשלים המון, אין לי סבלנות וכח לזה, מודה.

סורי אבל אתה מחפש קיצורי דרך מהאגדות.

קורס שאין לו שום תנאי כניסה חוץ מתעודת זהות, נמשך זמן קצר וכולם מסיימים אותו בהצלחה יתרה, זה בדיוק מה שהוא שווה.

רוב האנשים אמרו לך פה שזה ידע שיש לחלק לא מבוטל מהאוכלוסיה מבלי לצאת מהבית, רוב החברים שלי עשו עבודות של טכנאי PC עבור פרטיים לפני שהגיעו לגיל רשיון נהיגה. כיצד לדעתך ניראה "ביקוש מול היצע" בשוק בתחום הזה?

המשפט no pain no gain עובד לא רק בחדר כושר,

אם תמשיך בגישה הזו כפי שציטטתי למעלה, לא תגיע רחוק, סורי.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אושריקו, אני לא רוצה להוריד לך את הרוח מהמפרסים: יש לך רצון עז ללמוד, אבל עדיף שתלמד משהו שבאמת יעזור לך.

למה שלא תלמד הנדסאי מכונות/חשמל? אני בתור בוגר הנדסאי מכונות שהתעסקתי באיכות בצבא, מצאתי כמה משרות טובות בתחום האיכות בחוץ. אולי המשכורות בהתחלה לא וואו, אבל תמיד אפשר להתקדם בתפקיד וללמוד את הנושא יותר לעומק.

אם זכור לי נכון, קרן להכוונת החילים המשחוררים משלמת את רוב המוחלט של התעודה.

אין לי ראש להנדסה וזה גם לא ממש מעניין האמת. צריך גם להתחבר למה שאתה לומד קצת.

נרשמת כבר לג'ון ברייס, למה שלא תלך ל QA? קורס לא קל ביחס למה שאתה רוצה לקחת,אבל אתה תרוויח פי 2 ממה שציינת פה, לא מכיר דרישות מסויימות להתחיל את הקורס

מה זה QA, תזכיר לי?

יגאל, אתה צודק אבל אם זה יפתח פתח לכניסה לעולם הזה אז למה לא? כולם אמרו לי להתחיל מזה גם אם זה לא קורס החלומות.

ודים, הרגת אותי, קצת אופטימיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...