Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"פיק אפ" קטן - למה כמעט ולא קיים בעולם?

thebaron
שימו לב! השרשור הזה בן 2188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא רואה שום הצדקה לטנדרונים פתוחים, יש סיבה שהם נעלמו מהנוף ואת מקומם תפסו הטנדרים קבינה כפולה והטנדרונים הסגורים כדוגמת הברלינגו, קנגו ושות'.

לזכרוני גם רוב הטנדרונים הפתוחים של פעם הגיעו בעיקר עם ארגז סגור מקורי או מתוצרת מקומית, לרוב עם ספסלי ישיבה מתקפלים. היה די נדיר לראות טנדרון פתוח.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדובלו Workup דווקא מיובא באופן סדיר לארץ ונמכר במחיר השערורייתי (לדעתי) של 160,900 ש"ח, ולכן הוא לא ממש רלוונטי.

דווקא היו פה למשך כמה שנים אופציות זולות יחסית בצורת פיאג'ו פורטר למשל, שלא ממש התרוממו מסחרית ולכן התאדו מהשוק.

הלקוח הישראלי מעדיף (כנראה) רכב סגור.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי גם דובלו פיק-אפ ברמת גן (זה לא פולבק).

הסיבה ל"מוות" של הטנדרים הקטנים, היא למעשה ההחלפה שלהם בטנדרונים.

רנו אקספרס שהיתה מבוססת על רנו 5 הוחלפה בקנגו, פולקסוואגן קאדי בעבר היתה מבוססת על הפולו, הטנדר של דאצ'יה שהיה מבוסס על הלוגאן הקודמת הוחלף באופן לא רשמי בדאצ'יה דוקר, הפיורינו שהיה טנדר הוחלף בדובלו ויש עוד דוגמאות כאלה (פורד, אופל).

בדרום ומרכז אמריקה הנישה של הטנדרים הקטנים נשארה מבוקשת.

זה לא קשור לטנדרים היפנים, כי הם משווקים עוד משנות ה-70.

שהייתי במקסיקו, פרט לברלינגו לא ראיתי טנדרונים והרוב שם היו טנדרים קטנים מבוססים על רכבי מיני/סופר מיני וכמובן גם טנדרים יפנים שמוכרים בארץ וטנדרים אמריקאים גדולים.

עריכה אחרונה על ידי itsik170
קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה מתחיל התור לדאצ'יה פיק-אפ?

יש אנשים שאפילו לקנות רכב צרפתי מגובה ב5 שנות אחריות מפחדים לקנות, ואילו אתה מעז לרכוש רכב Low Cost צרפתי רומני משומש עם K200+ ק"מ . מה שאני רוצה לדעת זה איך לעזעזל אתה קם בבוקר עם ביצים כאלה גדולות ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לחוסר פופולריות פשוטה. נניח אני שיפוצניק, יש לי בארגז כלי עבודה וחומרי בניין.

מגיע בבוקר ללקוח, האם אני יכול להשאיר חלק מהכלים בארג פתוח? לא. האם אני יכל להשאר חלק מהחומרים בארגז פתוח? לא.

האם הגיוני שאני מעלה הכל איתי? לא.

אז אני צריך ארגז סגור, כבר אעדיף לקנות רכב שמגיע מקורי עם ארגז סגור.

נניח אני מפיץ (שליח), יוצא בבוקר מחיפה לקו חדרה - כפר סבא - אשדוד - באר שבע, יש לי קופסאות עם סחורה בטנדר. בכל מקום אני מוריד קופסה אחת

האם אני יכול להשאיר את כל היתר בארגז פתוח? לא. מה קורה כשאני הולך לשרותים? מה קורה כשאני הולך לאכול?

כלי אם ארגז פתוח מתאים למשימות מאוד מצומצמות ולכן הרוב המוחלט של כלי הרכב המסחריים היום מגיעים בתצורה סגורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה. זה מה שראיתי:

https://www.auto.co.il/article/116392-car-news-fiat-doblo

ראיתי כבר כמה כאלה מסתובבים, בעיקר בדרום-מרכז תל אביב.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ראיתי כמה, זה טוב להתקנת ארגז קירור או ציוד יעודי אחר.

בצורת טנדר פתוח אני לא רואה לזה שימוש מסיבה שתארתי בהודעה קודמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לחוסר פופולריות פשוטה. נניח אני שיפוצניק, יש לי בארגז כלי עבודה וחומרי בניין.

מגיע בבוקר ללקוח, האם אני יכול להשאיר חלק מהכלים בארג פתוח? לא. האם אני יכל להשאר חלק מהחומרים בארגז פתוח? לא.

האם הגיוני שאני מעלה הכל איתי? לא.

אז אני צריך ארגז סגור, כבר אעדיף לקנות רכב שמגיע מקורי עם ארגז סגור.

נניח אני מפיץ (שליח), יוצא בבוקר מחיפה לקו חדרה - כפר סבא - אשדוד - באר שבע, יש לי קופסאות עם סחורה בטנדר. בכל מקום אני מוריד קופסה אחת

האם אני יכול להשאיר את כל היתר בארגז פתוח? לא. מה קורה כשאני הולך לשרותים? מה קורה כשאני הולך לאכול?

כלי אם ארגז פתוח מתאים למשימות מאוד מצומצמות ולכן הרוב המוחלט של כלי הרכב המסחריים היום מגיעים בתצורה סגורה.

כל מה שאתה אומר נכון. אבל, אפשר כמובן לחבר לכל טנדר פתוח ארגז גדול סגור כפי שהצבא עשה למשל, מאז קום המדינה ועד ימינו.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובנוסף לאפשרות התקנת סגירה לארגז, כלים עם ארגז פתוח הם פחות יעודיים ככלי עבודה ויותר מתאימים ככלי פנאי מגניב, אתה יכול לשים שם אופנוע קרוס ולרדת לשטח, טרקטורון קטן, צמד גלשנים, אופניים בקלות ונוחות בלי לחסום לך את פתיחת הבגאג' וכו'.

אם אתה מוביל דברים מלכלכים (החל מבלוקים ועד גופת חזיר בר שהרגע צדת), כמה פשוט זה לשטוף אח"כ את הארגז מאשר לשים את זה בבגאג' של רכב פנאי שטח?

בקיצור, זו לא איזה נישה מינורית, יש לא מעט שימושים מצויינים לטנדר עם ארגז פתוח בין אם הוא בגודל של סילברדו ובין אם הוא יכול לחנות בארגז של הסילברדו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתה אומר נכון. אבל, אפשר כמובן לחבר לכל טנדר פתוח ארגז גדול סגור כפי שהצבא עשה למשל, מאז קום המדינה ועד ימינו.

אז עדיף כבר מראוש לקנות רכב שמגיע עם ארגז סגור מקורי

ובנוסף לאפשרות התקנת סגירה לארגז, כלים עם ארגז פתוח הם פחות יעודיים ככלי עבודה ויותר מתאימים ככלי פנאי מגניב, אתה יכול לשים שם אופנוע קרוס ולרדת לשטח, טרקטורון קטן, צמד גלשנים, אופניים בקלות ונוחות בלי לחסום לך את פתיחת הבגאג' וכו'

נכון אבל עדיין יש הרבה מגבלות.

מה קורה ביום שאתה צריך לקחת מזוודות לשדה התעופה ויורד גשם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב אותם, הייתי שמח לראות אותם אבל לא מבין מה הפואנטה! הרי אם אתה לא רוצה טנדר ביניים כמו דימקס אלא מחפש משהו קטן יותר להעמיס דברים כנראה שסטיישן תענה לך על כך כולל נוחות נסיעה וכושר העמסה.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטנדר פתוח שנוסע עמוס יש גם יתרון בטיחותי.

במקרה תאונה, לא הייתי רוצה שהציוד יתעופף בתוך הקבינה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוואנים גדולים כמו פולקסווגן קרפטר שמשמשים להובלת סחורה יש מחיצה בין תא נהג לתא מטען. במסחריות קטנות כמו קנגו אפשר להזמין מחיצת רשת, יש מקומות יעודיים לעיגון שלה אחרי שורת מושבים ראשונה ואחרי שורת מושבים שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא תגובות ואני צוחק.

"אם אני לא צריך ואני לא רואה סיבה שצריך -אף אחד לא צריך"

באמת? אף אחד לא צריך טנדר פתוח?

כולם יסגרו את הארגז?

לפי זה,לא אמורים להסתובב כאן טנדרים,אבל היי,הפתעה -הכבישים מלאים בהם.

יש אנשים שאפילו לקנות רכב צרפתי מגובה ב5 שנות אחריות מפחדים לקנות, ואילו אתה מעז לרכוש רכב Low Cost צרפתי רומני משומש עם K200+ ק"מ . מה שאני רוצה לדעת זה איך לעזעזל אתה קם בבוקר עם ביצים כאלה גדולות ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שאף אחד לא צריך. בהחלט יש אנשים שצריכים או סתם רוצים טנדר פתוח. אבל הם מעטים וזו סיבה לחוסר פולולריות (יחסית) של טנדרים כאלה.

אני מדבר על טנדר פתוח נטו. כמו שהיה פיז'ו 404 ו 504, טנדר סקודה וכו'. לא טנדר שהוא גם רכב שטח, שם יש פרמטרים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...