Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשתי קוראת לי מטורף (רוצה לשכור בית ולשפץ אותו).

E-A
שימו לב! השרשור הזה בן 2250 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת רקע, אנחנו זוג צעיר עם שני ילדים קטנים ( 2.5 ושלושה חודשים). מרוויחים שתי משכורות ממוצעות, לה יש רכב חברה ואני עם רכב פרטי.

קנינו דירה בכרמי גת בקבוצת רכישה ומחכים שהבניה תתחיל. בנתיים אנחנו חיים ביחידה של 3 חדרים כ 70 מר במושב ליד קרית גת (2900 שח כולל ארנונה ומים) היחידה יחסית חדשה אך בגלל חסכנותו של בעל הבית, הבניה נעשתה ברשלנות ויש בעיות רטיבות ועובש (לא חמור אך חוזר על עצמו) וסדקים בקירות (שוב לדעתי עניין ויזואלי). ועכשיו לדילמה, על הנחלה יש עוד בית (של אותם הבעלים) הבית ישן אך ענקי, 5 חדרים 160 מר. בפנים דרוש שיפוץ קוסמטי של החלפת מטבח, מקלחות, שירותים ודלתות (מבחינתי זה מה שדרוש לא מבחינת בעל הנכס). הבית עומד כבר כמה חודשים ללא שוכרים ואני לא יכול לשחרר אותו מהראש. המחיר כרגע הוא 3600 פלוס 500 ארנונה ו 100 ועד למושב.

הרעיון שלי הוא להציע לבעל הבית שאני אשפץ / אחליף כל מה שלדעתי גורם לבית להיות לא אטרקטיבי בעליל בתמורה לירידה במחיר מבחינתו לאיזור 3100-3200 ולסגור ל5 שנים. אם הרעיון נראה לכם הגיוני, האם מישהו פה שמע על המבצע של פרפקט ליין של הכל כולל מעמ ב 25 אשח? אני יודע שזה לבית עד 100 מר אבל מצד שני אני לא צריך את הקרמיקה.. בכל מקרה אשמח לשמוע עצות לכאן ולכאן.. אשמח לשמוע איפה אוכל בכלל לחשב עלות של פרויקט שכזה. והאם בכלל נשמע דבר כזה? לדעתי כן. האישה חושבת שאני מטורף [emoji23]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אתה קצת מטורף!

שיפוץ אף פעם לא נגמר בסכום שאתה חושב, גם פרפקט ליין ב 25 לדעתי זה לא כולל העבודה.

לפי מה שאתה כותב תכין כמעט כפול לשיפוץ.

בעיה נוספת היא שאתה הופך להיות שבוי של בעל הבית, אתה גם משפץ לו את הבית,

משלם לו שכר דירה נמוך על בית משופץ שעכשיו הוא יכול להשכיר בהרבה יותר.

ולכן לא משנה מה החוזה אומר, אתה עלול למצוא את עצמך במצב נחות במקרה של עימות.

אם יהיה ויכוח על משהו הוא פשוט יגיד לך "לא מתאים לך, תעזוב!"

ואז מה ? גם את המזגן תתקן על חשבונך? גם את האיטום לגג הוא יפיל עליך?

תנסה למצוא נוסחה אחרת, עלות השיפוץ חצי חצי ? או קיזוז בשכר הדירה מהיר יותר (תוך שנה)

או נסו למצוא דירה אחרת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו בדבריך לגבי להיות שבוי אך אם בכלל זה יגיע לכדי ביצוע אני אדאג שבחוזה יהיה כתוב בדיוק מי אחראי למה, כמו כן מדובר באחלה בעלי בית. אני לא מגדיר את זה כשיפוץ אלה כרענון כי באמת בבית ישן כזה השיפוץ יכול להיות מחלבת כספים. מגדיר לעצמי תקציב מראש ומה שייעשה ייעשה. צודק המחיר הוא רק לחומרים.

לגבי העצה למצוא בית חדש, אין שום דבר שמתקרב לזה בעלות מול תועלת לכן הגעתי לרעיון הביזארי הזה. לדוגמא יש בית במושב, חדש יותר, ממש להיכנס ולגור אך דורשים עליו 4500 ועוד ארנונה דו חודשית של 1500.. ככה שזה ממש לא כלכלי.

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון לא רע אבל הסיכוי שתקבל חוזה ל-5 שנים קלוש. נשמע כמו רעיון להשתעשע בו, ולא כמו משהו שייצא לפועל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רד מזה, מתכון לבלאגן.

התרחיש הכי גרוע הוא שאתה משפץ ובעל הדירה נהנה מהפירות ואז אתה נכנס לפלונטר משפטי.

האישה כרגיל צודקת

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתן דוגמא מהצד השני

ההורים משכירים את הדירה של סבתא שלי, הגיע בחור שהציע לשפץ את המקום בתמורה לחוזה ל 3 שנים (או 5 שנים, איני זוכר בוודאות) עם אופציה להארכה.

בתמורה הורדנו את המחיר קצת, היינו דיי סקפטים לגבי מה יעשה.

עשה שיפוץ חבל על הזמן, הוא נהנה מהדירה עכשיו ואנחנו נהנה מהפירות אי שם בעתיד, win win.

אם כי - לי אישית יש בעיה עם השקעה כל כך גדולה (לא רק של כסף, אלא של תכנון, בדיקות, זמן, וכו' ) על משהו שהוא אף פעם לא יהיה שלי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רד מהעניין.

אנשי מקצוע שעוסקים בתחום לא תמיד מצליחים להרוויח ומגלים אחרי תחילת הפרוייקט שעלות השיפות גבוהה משצפו כי גילו פתאום שהחול מתחת לריצוף רטוב, או שהצינורות מתפוררים או כל הפתעה אחרת שאתה לא יכול לדעת מראש.

הם עושים עשרות בתים כאלה בשנה, יודעים לקחת מרווחי בטחון ויש להם נסיון בלהאריך את העבודה ועלותה, ואם אחד נופל זה לא נורא כי גם טעויות נלקחות בחשבון. אתה עלול למצוא את עצמך בהרפתקה שהיא הרבה יותר יקרה וארוכה משתכננת, בלי גיבוי כלכלי.

ועוד עם בעל בית שאתה מראש יודע שהוא קמצן ומעגל פינות עד למה שאתה כינית רשלנות. זה האדם שאיתו אתה רוצה להכנס להרפתקה כזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר בבקשה מה זה שיפוץ בשבילך ?

להחליף מטבח + קצת צבע ? (אמרת שבריצוף אתה לא נוגע).

מה לגבי חדרי אמבטיה ? דלתות ? חלונות ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר בבקשה מה זה שיפוץ בשבילך ?

להחליף מטבח + קצת צבע ? (אמרת שבריצוף אתה לא נוגע).

מה לגבי חדרי אמבטיה ? דלתות ? חלונות ?

איציק

להחליף מטבח שירותים ודלתות. כמובן צבע פה ושם. בלי להרים בלטות, חלונות, חשמל, צנרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשת מלאה במקרים של שוכר ששיפץ או אפילו רק צבע על דעת עצמו, ומשכיר שראה כי טוב והחליף את השוכר במישהו שהיה מוכן לשלם יותר - עם או בלי בסיס חוקי למהלך. כדאי להכניס את האופציה למערכת השיקולים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לשפץ את החדר אמבטיה - תשכח מזה. זה יקח לך המון זמן (זה לא One man show שתוכל לתפור בזמן קצר) אבל אם זה רק להחליף אסלה ולהתקין ארון וכיור חדשים - סבבה.

להחליף מטבח זה לא סיפור, הפירוק לא נורא וההתקנה לא ארוכה (ובכל מקרה זה לא עבודה שלך). אפשר לעשות את זה מבלי לשרוף כמויות של ימי עבודה על פארש.

צבע וכד' - זה מסוג הדברים שאתה יכול לעשות כל יום קצת ולהתקדם יפה.

בנוגע לדלתות, אתה יכול לפרק - ההרכבה בכל מקרה היא לא עבודה שלך. הכל בר ביצוע השאלה מה התקציב.

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרשת מלאה במקרים של שוכר ששיפץ או אפילו רק צבע על דעת עצמו, ומשכיר שראה כי טוב והחליף את השוכר במישהו שהיה מוכן לשלם יותר - עם או בלי בסיס חוקי למהלך. כדאי להכניס את האופציה למערכת השיקולים.
לא מדובר באנשים כאלה, הבנאדם האחרון שגר שם היה חי כעשר שנים עם מוסר תשלומים גרוע, היה משלם פעם בחצי שנה במקרה הטוב. והם לא סילקו אותו ולא כלום. הם פנסיונרים שמחפשים שקט ולא להרוויח עוד 200 שח. (יש להם כמה נכסים מניבים).
אם זה לשפץ את החדר אמבטיה - תשכח מזה. זה יקח לך המון זמן (זה לא One man show שתוכל לתפור בזמן קצר) אבל אם זה רק להחליף אסלה ולהתקין ארון וכיור חדשים - סבבה.

להחליף מטבח זה לא סיפור, הפירוק לא נורא וההתקנה לא ארוכה (ובכל מקרה זה לא עבודה שלך). אפשר לעשות את זה מבלי לשרוף כמויות של ימי עבודה על פארש.

צבע וכד' - זה מסוג הדברים שאתה יכול לעשות כל יום קצת ולהתקדם יפה.

בנוגע לדלתות, אתה יכול לפרק - ההרכבה בכל מקרה היא לא עבודה שלך. הכל בר ביצוע השאלה מה התקציב.

תגדיר לשפץ, רוצה להחליף סניטציה ולהדביק קרמיקה חדשה. עם קצת עזרה, זה משהו שייקח יותר משבוע?
אשתך נגד? רד מזה. גם אם זה ייצא הכי טוב בעולם, בשיהוק הראשון היא תאכל לך את הראש.
אשתי תמיד הססנית וחסרת דמיון. יש גם אנשים כאלה..[emoji52] אני בטוח שהיא תשנה את דעתה כשתראה את התוצאה.
רד מהעניין.

אנשי מקצוע שעוסקים בתחום לא תמיד מצליחים להרוויח ומגלים אחרי תחילת הפרוייקט שעלות השיפות גבוהה משצפו כי גילו פתאום שהחול מתחת לריצוף רטוב, או שהצינורות מתפוררים או כל הפתעה אחרת שאתה לא יכול לדעת מראש.

הם עושים עשרות בתים כאלה בשנה, יודעים לקחת מרווחי בטחון ויש להם נסיון בלהאריך את העבודה ועלותה, ואם אחד נופל זה לא נורא כי גם טעויות נלקחות בחשבון. אתה עלול למצוא את עצמך בהרפתקה שהיא הרבה יותר יקרה וארוכה משתכננת, בלי גיבוי כלכלי.

ועוד עם בעל בית שאתה מראש יודע שהוא קמצן ומעגל פינות עד למה שאתה כינית רשלנות. זה האדם שאיתו אתה רוצה להכנס להרפתקה כזו?

כמו שהסברתי לאיציק אני רק מחליף כמה דברים. לא נכנס לצנרת ועניינים. ידוע לי ששיפוץ זה בור ללא תחתית, אך פה אני מגיע עם תקציב מוגדר מראש עם סטייה קלה לבלתמים. כשאמרתי שבעל הבית קמצן הכוונה הייתה שהוא בחר להיות הקבלן של עצמו בבניית הבית ולכן אנשים המקצוע סיבבו אותו והוא לא ידע להבחין בליקויים בזמן אמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את היכולות שלך - אבל שבוע זה גבולי ואפילו מעט זמן (בשביל מישהו שהוא לא מקצועי וזה לא התחום שלו ביום יום), אפילו שאתה לא נוגע בצנרת (כמובן שאני מתייחס לימי עבודה רגילים ולא לעבודה 24/7).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...