Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פירוק מובילאי מרכב חדש שרק נרכש

Father Wolf
שימו לב! השרשור הזה בן 2245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מניעה חוקית, ברישיון הרכב מופיע הציון הבטיחותי - חלקו נגזר מהמוביילאי.

כיום אין אכיפה של הנושא אבל מאמין שבטסטים בעתיד יהיה, בנוסף יכולת התראה על סטיה מנתיב והתראה על התקרבות לרכב מופיעה בביטוח הרכב - במידה ותעשה תאונה לא עלינו ייתכן ותהיה בצרות אל מול הביטוח, כנ"ל בניסיונות להשבית אותו דרך הסתרת העדשה לדוגמא.

במילים אחרות? לא קונים רכב שמגיע עם מוביילאי - יש מספיק אפשרויות עם מערכות בטיחות מקוריות ברוב הקטגוריות.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספרון של המובילאיי, בעמודים האחרונים, מפורטות האפשרויות להתאמה אישית של ההגדרות, כאשר בניגוד לכיבוי נשארות גם בהתנעה מחודשת. התאמתי אותו להעדפות שלי ואני כמעט ולא מקבל התראות שווא.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה כל כך מפריע לך אז יש פה מדריך מפורט להתקנת מובילאיי .

מבחינת ביטוח פשוט מתקשר אליהם ומבקש ביטוח ללא מובילאיי . זה מייקר בכמה שקלים את הפרמייה.

מבחינת אכיפה : החוק נועד לתמוך בחברה כלשהיא ולא ממש מעניין את המדינה אם עובד או לא עובד. עד שיאכפו אותו כנראה כל המכוניות יגיעו מאובזרות עם משהו מקביל מהיצרן.

אפרופו מובילאיי: מותר עפ חוק לנהוג עם משקפיים חכמים ? הרי ברור שיש פה חשש להיסח הדעת...

אולי מותר רק משקפיים של מובילאיי?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה כל כך מפריע לך אז יש פה מדריך מפורט להתקנת מובילאיי .

מבחינת ביטוח פשוט מתקשר אליהם ומבקש ביטוח ללא מובילאיי . זה מייקר בכמה שקלים את הפרמייה.

מבחינת אכיפה : החוק נועד לתמוך בחברה כלשהיא ולא ממש מעניין את המדינה אם עובד או לא עובד. עד שיאכפו אותו כנראה כל המכוניות יגיעו מאובזרות עם משהו מקביל מהיצרן.

אפרופו מובילאיי: מותר עפ חוק לנהוג עם משקפיים חכמים ? הרי ברור שיש פה חשש להיסח הדעת...

אולי מותר רק משקפיים של מובילאיי?

בכל רכב שעלה לכביש מה-01/01/2018 מערכות הבטיחות הן חובה, ולכן:

לא ניתן לבטח את הרכב ללא מובילאיי.

הביטוח לא תקף במקרה תאונה אם יוכח שהמובילאיי נותק באופן קבוע / הוסר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תקנה 364(ח) לתקנות התעבורה כל כלי הרכב שעלו על הכביש מ-01/01/2018 חייבים בהתקנת מערכות בטיחות דוגמת מובילאיי, MoveON, אייווקס וכדומה (או כמובן מערכות מקוריות מהיצרן) לפיכך ניתוק מערכות אלה מנוגד לחוק.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לפרק, כי הוא מפריע לך או שאתה רוצה להעביר / למכור לרכב אחר? אם הוא מפריע, לחיצה קטנה על הכפתור והוא לא מתריע יותר. נשמע לי יותר פשוט מכל אופציה אחרת של פירוק הדש והתעסקות עם החיבורים.

מכונית קונים במזומן או שלא קונים בכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההתקנה הזאת , כולל המצלמה על השמשה והצג העגול שתקוע לי בעין פשוט מעצבן ברכב חדש.

עוד לא התחלתי לדבר על ההתראות.

אני מכיר איך לכוון אותה, פשוט כתבתי את הפוסט ברגע של זעם על כל הקומבינה הזאת שמכריחים אותנו

לקנות ולהתקין משהו בכח החוק. ועוד מילא המשהו הזה היה משתלב יפה עם הרכב, אז לא. אפילו את זה אי אפשר לקבל.

רק מראה ומזכיר שוב שחוק זה דבר גמיש, סה"כ נייר עם אותיות, ונייר הרי סופג הכל.

אתמול בא למישהוא "רעיון", והופ הנה היום זה כבר "חוק".

אחרי זה עוד מתפלאים שאנשים מזלזלים בחוקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זה שאסור לרצוח, לגנוב ולאנוס סך הכל כתוב באותיות על נייר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים ללא מוביילאי, צריך לכוון לרכבים האלה.

בנוסף, העובדה שמכריחים אותך להתקין מערכת שכזאת ולא נותנים לך לבחור איזה, ואם בא לי איווקס? או מובאון? למה דווקא מוביילאי? למה ההחלטה אצל היבואן ולא אצל הלקוח.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל יבואן בוחר איזה מערכת להתקין אם נדרש.

כמו שהעירו לפניי יש להעדיף דגמים המגיעים עם מערכות בטיחות מובנות מהיצרן, וכך להמנע מהתעסקות עם ציפצופים למינהם של מערכות שהותקנו שלא בפס הייצור של הרכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספרון של המובילאיי, בעמודים האחרונים, מפורטות האפשרויות להתאמה אישית של ההגדרות, כאשר בניגוד לכיבוי נשארות גם בהתנעה מחודשת. התאמתי אותו להעדפות שלי ואני כמעט ולא מקבל התראות שווא.

אכן כן. אפשר לבטל את רוב ההתראות ואת סכנת ההתנגשות לצמצם ל- 0.1 שמספיק בהחלט למי שאחראי מספיק להסתכל על הכביש ולא על הפלאפון. המובילאיי שלי עשה עדכון וגם נראה שהשתפר ומצפצף פחות מדברים שלא קיימים. ההפרעה היחידה היא שלפעמים עדין הוא מצפצף אפילו שהנתיב פנוי ויש נניח איזו משאית/אוטובוס בנתיב ליד. קורה לעיתים רחוקות אבל קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, העובדה שמכריחים אותך להתקין מערכת שכזאת ולא נותנים לך לבחור איזה, ואם בא לי איווקס? או מובאון? למה דווקא מוביילאי? למה ההחלטה אצל היבואן ולא אצל הלקוח.

קלעת בול למהות הבעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...