Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ההבדל בין "קלאצ' רגיל" ל- "קלאצ' הידראולי"

oogee
שימו לב! השרשור הזה בן 6978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה ההבדל בין "קלאצ' רגיל" ל- "קלאצ' הידראולי"?

במפרט של הרכב כתוב שיש לו קלאצ' הידראולי. למה התכוון המשורר?

"המבקר צריך שיהיה כאבן משחזת: משחיז ואינו חותך" (ר' משה אבן עזרא)

"אם אתה משבח את מה שאינך מבין בו - זה מעשה רע. אם דיברת בגנותו - מעשה רע יותר" (ליאונרדו דה וינצ'י)

Never underestimate the power of human stupidity - Robert A. Heinlein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאצ' רגיל: מונע ע"י כבל.

קלאצ' הידראולי: מונע בכוח נוזל או פועל בכוח נוזל דחוס.

יש שוני מבחינת הנהג?

:loco:How can I be lost, If I've got nowhere to go?

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שוני מבחינת הנהג?

בהחלט-עם הזמן הכבל מאבד את גמישותו והופך לקשה ולא "זורם"(לעתים אף ניקרע)

ואילו בהידראולי תמיד תרגיש אותה התנגדות ואותו מהלך תנועה

הרבה יותר נעים ....הידראולי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה הבלאי בקלאץ' הידרואלי?

קלאץ' קרמי הוא רק עמיד וחזק יותר מהקלאץ' האחר?

אין קשר בין קלאץ' הדראולי לקרמי... קלאץ' קרמי מתייחס לחומר ממנו עשויים חלקי החיכוך של הדיסק, בדיוק כמו בקלאץ' נחושת, קבלאר, קרבון וכו'.

קלאץ' הדראולי מדבר על שיטת ההפעלה במערכת הדראולית בניגוד לכבל.

החלקים שנהרסים במערכת הדראולית זהים לאילו של מערכת בלם - משאבה ראשית (Clutch Master Cylinder), קו לחץ (כמו צינורות בלם) ולפעמים יש במערכת גם משאבה משנית (Slave Cylinder).

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, האם ב-MX5 הקלאצ' הוא הידרואלי כמו בשאר הדגמים של מאזדה ?

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, האם ב-MX5 הקלאצ' הוא הידרואלי כמו בשאר הדגמים של מאזדה ?

שמוליק

חיובי, והמשאבה המשנית היא החלק הכי מחורבן בו... חלק מעצבן שכבר החלפתי משהו כמו 5 פעמים בארבע שנים... ידוע.

איך אני בודק אם יש לי כבל או הידראולי?
רוב הסיכויים שאפשר לראות שתי משאבות הידראוליות על קיר האש אם תפתח את מכסה המנוע, אחת תהיה גדולה יותר ובד"כ יצאו ממנה שניים או יותר קוי לחץ (בלמים) והשנייה תהיה ממוקמת מימינה אם מסתכלים מקידמת הרכב, היא תהיה יותר קטנה ויצא ממנה רק קו לחץ אחד (קלאץ').

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מוטי תפרט .

עד היום שמעתי על קלאצ' קרמי וקלאצ' רגיל ,אולי תסביר מה כל הקללות שזרקת שם....יש משהו בין קרמי לרגיל שמתאים לרכב שמשופר מעט (נגיד קאמשפט והכפלת קרב')?

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מושיק לדעתי שמוליק ידע את התשובה לשאלה זו יותר טוב ממני.

אומי5, יש הרבה סוגים של קלאצ'ים בעולם שלכל אחד יש את התכונות שלו... בד"כ ככל שיכולתו של הקלאץ' להעביר כוח מנוע גדול יותר עולה כך גם נוחות ההפעלה שלו יורדת והחיים של רכיבים אחרים במערכת העברת הכוח מתקצרים.

אצלי במיאטה למשל, הקלאץ' האורגני הרגיל של האוטו שמיועד לעמוד ב128 הסוסים המקוריים מת לגמרי אחרי שלושה ימים של שימוש עם טורבו בגדישה נמוכה שייצר אולי 175 סוסים... יצא מהאוטו שרוף לגמרי.

שמתי קלאץ' קבלאר של ACT, החזיק לנצח בגדישה גבוהה ו-265 כ"ס... אני רק עכשיו מחליף אותו פעם ראשונה אחרי ארבע שנים עם טורבו.

מה שכן, הוא הרבה יותר כבד מהקלאץ' האורגני שהדוושה בו היא כמו חמאה, פה אתה צריך כבר רגל שמאל שרירית למדי, והמודולציה שלו מבחינת שחרור וחיבור היא יותר קשה ולא כ"כ ליניארית, מה שאומר שהוא הרבה יותר on-off מקלאץ' אורגני שאפשר להחליק ולקבל חיבור רך בין המנוע לגיר בהחלפות הילוכים.

אין לי ניסיון אישי עם קלאצ'ים מנחושת, למיטב ידיעתי הם גם מחזיקים כוח טוב אבל נשחקים קצת יותר מהר מקבלאר.

יש לי ניסיון בודד עם קלאץ' קרבון מטויוטה סופרה טווין טורבו של חבר שלי, לא מצחיק בכלל.... מחזיק המון כוח אבל דוושה מאוד כבדה וחיבור אלים למדי.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה,

מוטי, הזכרת ששמו של הקלאץ' כמו קלאץ' קרמי נובע מהחומרים ממנו עשויים חלקי החיכוך, אז אני מבין שמבחינת בלאי עדיף חומרים כאלו שיכולים להחזיק במעמסה גדולה, כמו שהזכרת עם המיאטה שלך, ומניח שזה הסיפור עם קלאץ' קרמי לעומת רגיל. שאלתי היא, האם יש השפעה מבחינת התנהגות הרכב עצמו? כי פשוט יצא לי לדבר עם מישהו שהיה בעלי אונו טורבו עם קלאץ' קרמי שאמר לי שהייתה לזה השפעה גדולה והאוטו קיבל "דחיפה" כל פעם שלחץ על הקלאץ'.. עכשיו הטיפוס נשמע לי מהמתלהבים הרגילים, אבל בכל זאת אין לי מושג מענייני קלאץ' לכן רציתי לדעת, יש דברים בגו? ומדוע הקלאץ' הקרמי כזה מהולל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6978 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...