Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב הראשון שלי הגיע! מהם הדברים החשובים שאני צריך לדעת (קליאו טורבו ידני)

טירון רכבים
שימו לב! השרשור הזה בן 2228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשעה טובה הקליאו שלי הגיעה ואני רגע מלקחת אותה מהסוכנות! :-D

כמישהו שזה הרכב הראשון שלו ושלעולם לא התעסק עם כל הפן הטכני של אחזקת רכב (נתתי להורים לשבור את הראש :wink:) אני אשמח לדעת את כל הפרטים החשובים שיעזרו לי לשמור על הרכב לאורך זמן ובמצב מעולה כמו שאקבל אותו היום.

אז על איך מתחילים נסיעה ומסיימים אותה דנו בפורום בצורה מעמיקה, ומה לגבי שאר הדברים שחשובים לדעת? יש איזה מדריך מסודר מ א׳ עד ת’ לעניין?

למשל:

• הרגלי נהיגה נכונים על רכב ידני (ובכלל), האם יש בעיה אם היד נחה על הגיר במשך הנסיעה? חלק אומרים לי ששטויות ואחרים אומרים שמאוד חשוב להקפיד שלא תהיה שם. ומה לגבי הרגל שנחה קצת על הקלאצ׳?

• שמן מנוע - האם כדאי לקנות שמן משלי כשאני מגיע לטיפולים? אם כן אז איזה סוג?

• חלקים - האם עדיף לקנות חלקים בעצמי מהאינטרנט כשאני מגיע לטיפולים ובכך לחסוך במחיר או שהמוסכים המורשים של רנו הגונים מהבחינה הזו?

• האם כדאי לבצע את הטיפולים במוסך מסויים שממליצים עליו? (זמין גם במרכז וגם בדרום)

• דברים של לעשות ולא לעשות עם מנוע טורבו?

• האם זה בסדר לנקות את הרכב במכונה אוטומטית? הרכב בצבע לבן שנהב הדיפולט שמקבלים עם הרכב (לא רציתי לשלם את התוספת מחיר עבור צבע שונה, בתקציבים כאלו גם 1500 שקל זה מהותי והעדפתי להשקיע אותם בהרחבת האחראיות ל 5 שנים) ככה שזה לא אמור להיות בעייתי לא?

סורי שהנושא רץ לאלף כיוונים אבל זה רכב ראשון שלי ואני נוב מוחלט בנושא ואני רוצה לעשות כמה שפחות טעויות שיעלו לי בעצבים ובכסף, מעדיף ללמוד מניסיון של אחרים שחכמים יותר בנושא.

אשמח לקבל כל טיפ ועצה, תחשבו על הנושא כ ״אם הייתי יכול לחזור אחורה לגרסה הצעירה יותר שלי שקנתה את הרכב הראשון, מה הייתי אומר לו?״

תודה לעונים :-)

עריכה אחרונה על ידי טירון רכבים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. רגל ויד - לא על הגיר או על הקלאץ', יכול לגרום לבלאי (גם אם לא הכי רציני, חבל).

2. אתה יכול, בספר רכב רשום איזה שמן, תבדוק כמה זה חוסך לך ואם שווה את המאמץ.

3. עדיף במוסך עם המלצות כמובן, לא מכיר מוסכים באיזור שלך אז תצטרך לחכות להמלצות מאחרים.

רק שתכיר שעל פי החוק כל עוד טיפלת במוסך מורשה משרד התחבורה אין שום פגיעה באחריות, עדיין מומלץ לפי דעתי לטפל ברכב חדש במוסך יבואן.

4. בהנעה ובסיום נסיעה מומלץ לחכות חצי דקה על מנת שהטורבו יתחמם או יתקרר, חוץ מזה לא מכיר משהו רציני כל כך.

5. מכונה אוטומטית יוצרת סווירלים,שריטות עגולות קטנות מציקות, יראו אותם פחות על רכב לבן אבל יראו. מומלץ לשטוף ידנית בבית, במידה ולא מתאפשר אז מקום איכותי ששוטף עם ציוד איכותי ולא עם מטאטא כביש.

ותתחדש :)

כדאי לך לקחת איתך מישהו שמבין בקבלת רכב כי אתה תהיה כנראה בהתרגשות ולא תשים לב לבעיות אם יהיו (שריטות בצבע, בדיקה של כל מה שצריך להגיע עם הרכב וכו'...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התגובות.

אז לקחתי את הרכב ומן הסתם נוסע מעולה והכל (לא נסיעה ראשונה שלי עם הרכב מן הסתם), מה שכן הרכב כ-ל הזמן מצפצף, או שזה הרכב או שזו מערכת המוב-און אין לי מושג אבל חצי מהצפצופים לא הבנתי מה עשיתי, לא הייתי קרוב מדי לרכב או משהו בולט. יכול להיות הרכב מצפצף על העברת הילוכים לא תקנית או משהו?

גם היתה פעם שלא לחצתי על הקלאץ׳ עד הסוף והגיע רעש ממש לא נעים של חריקה מהגיר כששילבתי הילוך, מן הסתם טעות שלי אחרי שנים ללא נהיגה על הילוכים אבל אני כל כך רגיש כלפי הרכב שאני עד עכשיו חושב על זה :oops:

ויש לי שאלה גם על מערכת ה ״עצור וסע״ , ברור לי שהרכב נבנה סביב זה אבל עדיין זה נראה לי מוגזם שככה המנוע נדלק ונכבה מאה פעם על כל רמזור וכל עצירה, האם המערכת מומלצת או שעדיף לנטרל אותה בתחילת כל נסיעה?

גם כמה הדבר הזה בתכלס חוסך דלק? נראה לי הרבה טרחה לרכב בשביל חיסכון די קטן בסופו של דבר.

עריכה אחרונה על ידי טירון רכבים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התגובות.

ויש לי שאלה גם על מערכת ה ״עצור וסע״ , ברור לי שהרכב נבנה סביב זה אבל עדיין זה נראה לי מוגזם שככה המנוע נדלק ונכבה מאה פעם על כל רמזור וכל עצירה, האם המערכת מומלצת או שעדיף לנטרל אותה בתחילת כל נסיעה?

גם כמה הדבר הזה בתכלס חוסך דלק? נראה לי הרבה טרחה לרכב בשביל חיסכון די קטן בסופו של דבר.

ראשית תתחדש.

לדעתי רצוי לנטרל המערכת רק בנסיעה בפקקים.

כל השאר לדעתי צריכה לפעול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תתחדש.

לדעתי רצוי לנטרל המערכת רק בנסיעה בפקקים.

כל השאר לדעתי צריכה לפעול.

חשבתי שכל הייעוד שלה זה לחסוך בפקקים כבדים כשבקושי זזים והרכב שורף דלק על עמידה מרובה, אני תוהה עד כמה זה חסכוני בשאר הזמן כשהנסיעה בסך הכל זורמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התכוונת למובילאיי, צריך ללמוד לנהוג עם המערכת הזאת., כולל מרחק, סטייה מנתיב ואיתות במעבר נתיב.

מבחינת העברת הילוכים, צריך לשים לב באמת שלוחצים עד הסוף אחרת גורמים לבלאי, מפעם אחרת בנסיעה מנהלתית לא יקרה כלום, אבל בכללי צריך לשים לב לזה.

לא מכיר את העצור וסע מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מברוק.

הכחחחחח הזה שאתה שומע זה כשאתה מנסה להעביר הילוך מבלי ללחוץ על הקלאצ' עד הסוף.

הצפצופים זה מהמובייל-איי\מוב-און, אפשר להנמיך את הווליום שלהם - במובילאיי זה מהמצלמה ליד המראה.

העצור וסע, בהתחלה זה נחמד, אחרי כמה חודשים אתה לבד תמצא את עצמך מכבה אותו כפק"ל כניסה לאוטו.

כניסה לאוטו:

1. לחיצה על הכפתור בדלת (keyless).

2. סיבוב הג'וייסטיק לקיפול המראות.

א. בזמן שהמראות חוזרות למקום שלהם, אתה שם חגורה, לוחץ על בלם ומניע.

3. כיבוי מערכת הSTART & STOP.

ראשון ולדרך.

הבעלים הקודם של הרכב שלי כיבה את המערכת כל הזמן, אני בהתחלה הייתי נוסע עם זה, אחרי זה כיביתי.

כרגע - שנה רביעית עם אותו מצבר. לא יודע אם זה קשור או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראת את ספר הרכב?

יש לי המלצה חמה בנושא הזה לפותח השרשור - לא לטרוח לקרוא את הספר בעברית, חפש את הזה באנגלית.

לא יודע מה עבר על אגף התרגום של מאן פאוור שתרגם את הספר בגאווה רבה(עם לוגו ענק) הספר מתורגם בצורה עילגת וכולל שגיאות כתיב, עיוות מושגים טכניים ושגיאות לוגיות - זה הזמן לחזק את האנגלית שלך עם הספר הקריא יותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר עברית או אנגלית - תקדיש שעה, אפילו שעתיים לקרוא בעיון את ספר הרכב כדי שתדע מה אומרת כל נורה ומתג, ואיך מתפעלים כל מערכת.

לגבי שטיפה, סווירלים שמסווירלים. עם כל הזבל שעף על הרכב בכביש, ועם כל הפתיחת דלתות בחניה, לדעתי אין טעם לפתח אובססיה לשימור הצבע. פשוט תשטוף אותו מתי שנראה לך מתאים וזהו.

מה שכן, אל תהפוך את הרכב לדיר חזירים. תשמור על ניקיון, כדי שיהיה לך נעים לנסוע בו ולהיות בו (או לקחת איתו בחורה לדייט).

לגבי הטיפולים - תטפל במוסך היבואן עד שתיגמר האחריות. אל תקנה שמנים וחלקים באינטרנט וכאלה. אחרת זה עוד עילה לביטול. למשל תאר לך שבא לך מישהו עם בעיה במנוע שנגרמה בגלל שמילאו שמן לא מתאים במוסך שמשוכנע ששמו אמריקן איגל 10 40 מתאים לכוווולם, מסובארו שנת 84 ועד אודי 2018.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על כל העיצות והברכות חברים :)

אז לא נתעסק עם קניות מהאינטרנט בשלב הזה, מה שכן חשבתי ששמן מנוע טוב שאקנה בנפרד זה מעבר לחיסכון בטיפולים אלא שזה חיוני ועדיף לרכב. אני מקווה שהשמן שהם משתמשים בו במוסך גם טוב.

ואני מודע לאיך נגרם הרעש של הככחחחח, ואני יודע שזה גם לא סוף העולם אם זה קרה פעם אחת אבל כרגע אני קצת באובסס אז אני רגיש כלפי הרכב מכל דבר.

קראת את ספר הרכב?

קראתי את המדריך המקוצר ועברתי לבינתיים ברפרוף על המלא, אני אקרא את כולו בהזדמנות הראשונה שתהיה לי.

יש לי המלצה חמה בנושא הזה לפותח השרשור - לא לטרוח לקרוא את הספר בעברית, חפש את הזה באנגלית.

לא יודע מה עבר על אגף התרגום של מאן פאוור שתרגם את הספר בגאווה רבה(עם לוגו ענק) הספר מתורגם בצורה עילגת וכולל שגיאות כתיב, עיוות מושגים טכניים ושגיאות לוגיות - זה הזמן לחזק את האנגלית שלך עם הספר הקריא יותר.

ספר לי על זה, רציתי לבדוק אם נדרשת הרצה למנוע (עוד טעות שעשיתי, להקשיב לצוות שמכר לי את הרכב שטען שלא צריכים שום הרצה, נהגתי די פריסטייל בדרך הביתה ורק הקפדתי על התחלה וסיום נסיעה נאותים כמו שהוסבר בפורום אבל מתברר שכן נדרשת הרצה) ושימו לב מה כתוב בספרון המתורגם:

״הרצה:

עד 1000 ק״מ, אל תחרוג ממהירות של 130 קמ״ש בהילוך הגבוה ביותר תזרימי הכנסהד 3500 סל״ד.

רק לאחר כ-3000 ק״מ יוכל הרכב לספק את מלוא ביצועיו.

״

ציטוט מילה במילה :?

מתאר לעצמי שאסור לעבור את ה 130 קמ״ש ושלא לנהוג במעל 3500 סל״ד באופן כללי אבל לא ברור איך דבר כזה עובר בכלל עריכה.

וזה קטע שחיפשתי ספציפית בספר, אני בטוח שאם אתחיל לקרוא הכל אז בכלל אמצא פנינים.

אני אחפש ברשת את הגרסה האנגלית כמו שייעצת.

עוד שאלונת: אילו חומרי ניקוי הכי מומלצים עבור הרכב? אני רוצה לשמר את הברק של הצבע החדש לכמה שיותר זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרא את ספק הרכב (3).

אם תקפיד לא ללכלך את פנים הרכב, לא צריך לעשות כלום חוץ משאיבת אבק ומעבר של סמרטוט לח במקרים קשים. אל תתפתה לכל מיני חומרי ניקוי מיוחדים לחלק הפנימי.

מבחוץ - תלוי עד כמה זה מעניין אותך ועד כמה יש לך זמן. אני שוטף ידנית עם השמפו והווקס רסס+נגב של Sonax, עם אוסף של מטליותי ייעודיות. מוצרים מעולים. יישום הווקס אחת לחודש בערך דורש השקעה של זמן אבל התוצאה מרשימה.

שמן מנוע ומי קירור - קנה איזה גלון מכל אחד שיהיה לך בצד לכל צרה שלא תבוא אבל אל תחליף לבד שום דבר בתקופת האחריות - תן למוסך לשבור את הראש.

קנה את הנוזלים שמתאימים לתקן המצוין בספר הרכב.

למד ותרגל את בדיקת גובה השמן והמים, ובדוק אחת לחודש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכנס לתת-פורום אסתטיקה לרכב, יש שם יותר חומר ממה שתוכל לקרוא.

אין לך מה להתעסק ברכישת חלפים ושמן לבד בשלב זה, אבל כן כדאי שתאתר מוסך מורשה קרסו מומלץ, חפש המלצות בפורום ו/או פתח שירשור נפרד בפורום הטכני. בהחלט יש ברשת מוסכים טובים ויש כאלה שלא.

וזכור, בתחנת דלק קונים רק דלק.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש!קנית רכב מעולה.

לגבי ההרצה, תבצע אותה בדיוק כמו שמגדיר יצרן הרכב. לא תמיד החברה בסוכנויות יודעים שצריך.

לגבי שמן, ממליץ לא לקנות שום דבר בתקופת האחריות. לפי ניסיון שלי, המוסכים לא מתים על זה שתבוא למסעדה שלהם עם סנדוויץ' מהבית, גם אם בסנדוויץ יש רוסטביף.בתקופת האחריות תטפל כנראה במוסכי היבואן ולכן אני לא ממליץ לתת להם סיבות אפשריות להתנער מאחריות במידה ותזדקק לה. כנל לגבי שאר הנוזלים.תיהיה במעקב ובמידה ותראה ירידה לגובה שמתקרב למינימום פשוט תגיע למוסך.אל תוסיף שום דבר לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...