Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי רכב איטיים בכביש 6 ( הרהורים בעקבות התאונה)

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 2227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה שלא יהיה בכל רכב איטי כזה כמו האמר צ'קלקה מגנטית (כמו של ניידות סמויות) שתונח על הגג רק בזמן נסיעה בכבישים, וביתר הזמן פשוט תהיה בתוך הרכב?

זה ישפר את הניראות משמעותית, וייתר את הצורך ברכבים מלווים (לא מאמין שימצאו משאבים לכך)

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם אני בדעת מיעוט אבל לדעתי רוב רובן של התאונות זה נטו נהיגה פרועה או מזלזלת.

הפסקתי לספור כמה פעמים בעשרות שנותי כנהג נתקלתי בבריונות ונהיגה רשלנית.

ידוע לכולם שמספיקה שניה של חוסר תשומת לב בשביל תאונה.

כמו שכתבו מעלי , מה לא יעשו בשביל לחסוך 20 שניות, יחתכו ויעקפו על קו לבן , יחתכו מהשוליים ועד ועוד.

שלא לדבר על המסמסים בזמן נהיגה.

אין לדעתי שום קשר למפרצי חניה תאורה או שוליים.

באוסטריה נסעתי כמה פעמים על כבישים של עשרות קמ בלי תאורה ובלי שוליים. כל מה שנדרש מהנהג זה לנסוע בנתיב שלו בזהירות.

זה לא כיף בכלל ואני שונא לנסוע בחושך מוחלט אבל עובדה שעם תרבות נהיגה נורמלית ולא כזו של מזרח ירושלים (גם שם נסעתי כמה וכמה פעמים ועדיין לא הגעתי למסקנה נחרצת איפה יותר גרוע , שם או בבני ברק ) אפשר להגיע ליעד בלי תאונות.

גם באירופה קורות תאונות, חלקן נגרמות בדיוק מאותם כשלים הקיימים בכביש 6. כבישי אגרה אגב זוכים שם ליותר תשומת לב בענין זה, הם מוארים יותר, מצויים בהם תחנות שרות ומנוחה ויש בהם לרוב גם שוליים רחבים יותר. אין נדמה לי ויכוח שכביש 6 לוקה מאוד מבחינת בטיחותו בשל העדר תאורה מספקת ורוחב שוליים הגיוני, כשאתה מצרף לכך את הההנחה ההגיונית שהסיבה לכך היא נפח כיסו של בעל הזיכיון ושהמדינה אישרה מין כביש לקוי שכזה, התוצאה מאוד מטרידה ובעיקר מסוכנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרמתי , שיהיה נפח כיסו . אבל תסכים איתי שגם עם נפח כיסוי של הזכיין , אם הנהג הישראלי היה נוסע בזהירות ולא נרדם ומזגזג ימינה ושמאלה , לא שולח הודעות טקסט ולא מנסה להתחכם ולהדבק לדביל שנוסע משמאל על 70 במקום לעקוף אותו מימין כשאפשר ולתת לאידיוט להמשיך לנסוע לאט בשמאל , אם הבבון המצוי היה נגמל מכל ההרגלים האלה מספר התאונות לדעתי היה יורד לפחות בחצי . איך אפשר לעשות תאונה בכביש ישר בלי סיבובים ? זה בעיקר חוסר תשומת לב של נהגים רשלנים. סע ישר , רע לך בימין תעקוף משמאל , ההוא בשמאל נוסע לאט תעקוף אותו מימין . (ככה לפחות אני מתשדל לעשות , למרות שאסור לעקוף מימין, פשוט נראה לי לא חכם לשחק משחקים ולחנך את כולם , אם הגולם בשמאל לא מבין כשמהבהבים לו עם האורות פעם אחת מחכים שיתאפשר ועוקפים מימין) . הדגשתי את ה-בעיקר כי תמיד יכול להתפוצץ צמיג ואז הנהג מאבד שליטה, אבל בהנחה שהרכב מתוחזק כמו שצריך הסיכוי לזה קלוש עד אפסי.

לפני חודש וחצי באמצע פקק בכביש 5 קרוב לצומת מורשה סתומה אחת נכנסת בי מאחורה. פקק. עומדים . איך אפשר לעשות תאונה במהירות 10 ? ניחוש שלי , היא שלחה הודעה בנייד ולא הסתכלה על הכביש , אין לי הסבר אחר.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם באירופה קורות תאונות, חלקן נגרמות בדיוק מאותם כשלים הקיימים בכביש 6.[...]אין, נדמה לי, ויכוח שכביש 6 לוקה מאוד מבחינת בטיחותו בשל העדר תאורה מספקת ורוחב שוליים הגיוני.

אם הנהג הישראלי היה נוסע בזהירות ולא נרדם ומזגזג ימינה ושמאלה , לא שולח הודעות טקסט, ולא מנסה להתחכם ולהידבק לדביל שנוסע משמאל על 70 במקום לעקוף אותו מימין[...]אם הבבון המצוי היה נגמל מכל ההרגלים האלה מספר התאונות [הקשורות לבעיות תשתית?] לדעתי היה יורד לפחות בחצי . איך אפשר לעשות תאונה בכביש ישר בלי סיבובים? זה בעיקר חוסר תשומת לב של נהגים רשלנים.

כלומר, אתה טוען שאם רמת הנהיגה מספיק גבוהה, אין צורך (או לפחות, אין צורך דוחק) בשוליים, בגדרות בטחון וכדומה, כי אנשים פשוט לא יגיעו למצב שהם יורדים מהכביש? זה, איך לומר, "טוב, פ'סדר..."

תמיד, בכל מקום ובכל זמן, יהיו אנשים, הרבה אנשים, שיתנהגו בכל הצורות והאופנים שאתה מתאר. ברוך הבא לאנושות; שמחים שהצטרפת אלינו, בוא, יש כיבוד!

תשתיות בטחון (וגם מגבלות מהירות, אבל זה עניין מורכב יותר) מתוכננות עבור אנשים כאלו, לא עבור נהגים מושלמים.

הדגשתי את ה-בעיקר כי תמיד יכול להתפוצץ צמיג ואז הנהג מאבד שליטה, אבל בהנחה שהרכב מתוחזק כמו שצריך הסיכוי לזה קלוש עד אפסי.

ויכולה להיות פסולת כביש במימדים שלא ניתן להבחין בהם ממרחק, או שיכול להיות בור, או קטע חלק של הכביש, או נהג אחר שיעשה פעולה מאוד לא צפויה בדיוק כשהוא חולף לידך.

בקיצור, לא רק שלא נכון להתייחס בביטול להיעדרה של גדר בטיחות, מחסום בין מסלולים או שול רחב; אלא שגם בתור נהג שנוסע בכביש ושכן שם לב לכל הדברים שאמרת, לא נכון להתעלם מן המשתנים הללו, למשל בבחירת מהירות הנסיעה.

אני, בכביש שאין בו גדר בטיחות ו/או שהשול בו יחסית צר - נוסע לאט יותר. קודם כל, כי אני לא מושלם. ושנית, כי לך תדע מה יקרה ואני רוצה לדעת שאם נהג אחר דוחק אותי לכדי תמרון של בלימה והתחמקות שממש לא בטוח שאני אצליח להשלים אותו בתוך גבולות הכביש - שתהיה גדר שתספוג אותי ולא שאני ארד מהכביש ואצא לדייט עם סלע.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא כתבתי שאני מושלם. להפך, בתגובה למעלה כתבתי כמה אני שונא לנהוג בכביש ללא תאורה. לא הרחבתי אז אוסיף שגם כביש ללא שוליים פחות נח לנהיגה מאותה סיבה שציינת.

2. קח את כל הסיבות שמנית שיכולות לגרום לתאונה , נסה לחשוב מבחינה סטטיסטית כמה פעמים קרו לך דברים כאלה , לדעתי אפשר לספור על כף יד אחת , כי הן נדירות. תבדוק כמה פעמים יצא לך לראות בריון בכביש , כמה פעמים חתכו אותך מימין משמאל מהשוליים ומאי תנועה או קו הפרדה , כמה פעמים נתקלת במישהו שמתכתב בנהיגה ובעקבות כך מזגזג , ואני אפילו לא מדבר נהגי משאית עם משקל עודף שלכאורה נוסעים כחוק אבל צריכים מרחק בלימה גדול ולא תמיד יש להם אז הם גורמים לתאונה , ופה גם לא הזכרתי את הבליינים שחוזרים עייפים ולפעמים שיכורים ועולים על הכביש. אלו שגונבים רמזור אדום, ובטח יש עוד ששכחתי. כל אלו גורמים לתאונות הרבה יותר מכביש ללא שולים והרבה יותר מבור בכביש או מפגע או פיצוץ בצמיג. כי בורות בכביש ומפגעים אין הרבה , מדובר באחוזים בודדים או בשברי אחוזים. הסיבות שכתבתי פה אם היה מישהו שמנתח סטטיסטית היה בטח מגלה שהן הגורם לעשרות אחוזים מהתאונות. מה שכתבתי פה אלו שברים שנצפיםבכל נסיעה , מה שאתה הזכרת אלו דברים שקורים מספר פעמים בודד בשנה.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונות הן תוצר של שילוב גורמים שונים. צרף את הנהג המחורבן שעליו אתה מטיל את האשם, לתנאי הדרך והראות ותקבל מתכון מושלם לתאונות דרכים. קח לדוגמה את התאונה שפתחה את הדיון הזה, גם אם הנהג הזה רשלן, בכביש מואר היטב יש סיכוי סביר שהתאונה הקטלנית היתה נמנעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים.

גם מוכן לשלם בעוד ליטר דלק ולהאריך את הדרך בשביל לנסוע בכביש נורמלי עם תאורה ומעקה בטיחות מאשר להרוויח 5 דקות בכביש מפותל חשוך ולא בטיחותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דוקא חושב שיש לשים את הדגש בעיקר על שיפור עקומות / שדה ראיה / שול רחב / איכות סלילה גבוהה

צאורה חשובה בעיקר בכביש עירוני

בכביש בין עירוני סטייל כביש 6, בהנחה וסימוני הנתיבים יהיו איכותיים ויתקיימו כל התנאים שהזכרתי, תאורה מיותרת ויקרה

את אותם משאבים עדיף להשקיע בדברים אחרים

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק כמה פעמים יצא לך לראות בריון בכביש , כמה פעמים חתכו אותך מימין משמאל מהשוליים ומאי תנועה או קו הפרדה , כמה פעמים נתקלת במישהו שמתכתב בנהיגה ובעקבות כך מזגזג , ואני אפילו לא מדבר נהגי משאית עם משקל עודף שלכאורה נוסעים כחוק אבל צריכים מרחק בלימה גדול ולא תמיד יש להם אז הם גורמים לתאונה , ופה גם לא הזכרתי את הבליינים שחוזרים עייפים ולפעמים שיכורים ועולים על הכביש. אלו שגונבים רמזור אדום, ובטח יש עוד ששכחתי.

שוב, ברוך הבא לאנושות! נהגים אנושיים הם, ותמיד יהיו, כל הדברים שציינת. שוליים, גדרות בטחון מתוכננים קודם כל עבור נהגים כאלו. מחסום בין מסלולים למשל תוכנן במיוחד לתרחיש של משאית כבדה שחוצה את הכביש לרוחבו כי הנהג נרדם.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2227 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...