Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון באמצעיים ביתיים לצינור לחץ גבוה מערכת מיזוג, פונטו 03 אוטומט

Michael785
שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הצינור הנ"ל נוזל, הנזילה נראית בחלק הגומי אך לא יודע איפה היא באמת. בעצת המוסך לא מפעיל את המזגן בינתים, אך לתקן\להחליף רוצה מתישהו.

האם יש למישהו רעיון איך לתקן ללא הסרה - נאמר לעטוף בגאפה?

הבנתי שכדי להסיר את הצינור ולהחליף בחדש יש צורך במשאבת וקום ומדי לחץ וכדומה - אמצעים שאין לי בבית ולא שווה לקנות רק בשביל זה. נכון? ואם-כן, מה מחיר סביר להחלפה במוסך?

הרכב הוא פיאט פונטו 2003 גיר רובוטי, 16 שסתומים.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין באפשרותך באמצעים ביתיים לתקן את הצינור וגם למלא גז במערכת וכול מה שנדרש.

צינורות מקורים למיזוג אוויר הם יחסית יקרים והחלפה של צינור כזה + עבודה עשוייה לעלות כ-1000 שקלים מינימום.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתפוס אותי במילה, אני גם לא ניסיתי את זה, אבל לפי סרטונים בפרסומות של המוצר הזה , אז הוא מצליח לאטום נזילות של מים בצורה טובה. אפשר לנסות, מקסימום לא יעבוד. הנה הקישור:

https://www.aliexpress.com/item/10m-Strong-Waterproof-Adhesive-Double-Sided-Foam-Black-Tape-For-Car-Trim-home-Durable/32811247612.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.15Dyy2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

הלחצים במערכת המיזוג גבוהים מדי בשביל לאטום אותם ע"י דבק כזה או אחר.

ב - 205 שלי הייתה אותה בעיה, קניתי צינור מקורי, פירקתי את הישן הרכבתי חדש והלכתי למזגניס שימלא גז.

עד שמכרתי אותו העסק עבד פיקס.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות. לפני שראיתי אותן, אתמול החלטתי בכל זאת לנסות באמצעים ביתיים, אין לי מה להפסיד.

ראיתי חור קטן עגול ויפה בכיסוי המתכת שעולה על הגומי באזור הנזילה. ניקיתי את האזור עם סמרטוט ושמתי כמות מכובדת של מרק אפוקסי לפלסטיק (כי זה מה שהיה לי). היום הפעלתי את המזגן במשך 10-15 על עוצמה בינונית ובינתים לא ראיתי נזילה. המזגן קירר בצורה בינונית, מניח כי חסר לו גז. לא מרבה לסוע ובכל מקרה לא צריך מזגן עכשיו, אז לא מאמין שיהיה בשימוש רב בזמן הקרוב, אך אשתדל לעדכן בהמשך על התפתחויות.

קראתי כאן http://rechargeac.com/how-to/ac-system-pressure-chart שהלחצים במערכת עשויים להגיע עד 330 PSI (בערך 23 אטמוספרות) בימים חמים מאד (40 מעלות). מכיוון שעכשיו קריר יחסית, הלחצים אמורים להיות נמוכים יותר ואני מניח שזה יתבטא לכשיתחמם. נחיה ונראה

במידה ולא יעבוד - יודעים להמליץ על מישהו שמתקן צינורות כאלו באזור חיפה?

תודה

עריכה אחרונה על ידי Michael785
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחור צעיר אתה המצחיק :-P

דבק אפקוסי או כול דבק אחר לא יאטום את החור.

תבדוק אפשרות של הלחמה של החור אצל בעל מקצוע.

איך בדיוק בדקת שאין נזילה ? האם בדקת את הלחצים במערכת ? האם שקלת את כמות הגז במערכת ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות. לפני שראיתי אותן, אתמול החלטתי בכל זאת לנסות באמצעים ביתיים, אין לי מה להפסיד.

ראיתי חור קטן עגול ויפה בכיסוי המתכת שעולה על הגומי באזור הנזילה. ניקיתי את האזור עם סמרטוט ושמתי כמות מכובדת של מרק אפוקסי לפלסטיק (כי זה מה שהיה לי). היום הפעלתי את המזגן במשך 10-15 על עוצמה בינונית ובינתים לא ראיתי נזילה. המזגן קירר בצורה בינונית, מניח כי חסר לו גז. לא מרבה לסוע ובכל מקרה לא צריך מזגן עכשיו, אז לא מאמין שיהיה בשימוש רב בזמן הקרוב, אך אשתדל לעדכן בהמשך על התפתחויות.

קראתי כאן http://rechargeac.com/how-to/ac-system-pressure-chart שהלחצים במערכת עשויים להגיע עד 330 PSI (בערך 23 אטמוספרות) בימים חמים מאד (40 מעלות). מכיוון שעכשיו קריר יחסית, הלחצים אמורים להיות נמוכים יותר ואני מניח שזה יתבטא לכשיתחמם. נחיה ונראה

במידה ולא יעבוד - יודעים להמליץ על מישהו שמתקן צינורות כאלו באזור חיפה?

תודה

במחברים של צנרת מיזוג מקובל שיש חריר או יותר - ראה תמונה:

s-l225.jpg

סתימה של זה כמובן לא תעצור שום נזילה.

כמו שאמרו, איתור דליפות ותיקונן, במערכת מיזוג אויר ברכב, זה לא עסק לחובבן ולא יפתר בשום אמצעיים ביתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקסימום שאתה יכול לעשות זה לפרק את הצינור ולקחת אותו למקומות שמייצרים צינורות שכאלה או מתקנים אותם זה מה שאני עושה במצבים שכאלה ואחרי מילוי הגז והכל מגיע לעלות של חצי מצינור חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי בשביל לשחרר אויר כלוא כאשר מכניסים צינור למחבר לחיצה, וכך מאפשרים להכניס את הצינור עד הסוף ללא מאמץ מיותר

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

ניחוש פרוע...

חלונית ביקורת, לגבי הכנסה של הצינור (לוודא הכנסה מקסימאלית) ולאחר מכן לחיצה של המחבר.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2223 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...