Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאסטר 2*4,האם מתאים כשותף לטיולים?

alex321
שימו לב! השרשור הזה בן 2212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב מכובדי!

לאחר טיול רגלי ברמת הגולן יצא לי לפגוש מס' דאסטרים שהגיעו לפינות מאוד מאתגרות מבחינה טכנית ומאחר ואני נמצא בשלב של החלפת רכב,שאלתי את עצמי למה לא בעצם?

משיטות קצת ביד 2 עולה כי הדאסטר שמסתדר לי בתקציב זה יהיה דגם הבנזין 2*4.

הצרכים שלי מהרכב הינם 80% קילומטראג' בכביש בין עירוני,10% עירוני ו10% טיולים.

אין לי יומרות לשטח טכני,בעיקר שבילים ומקומות מעניינים שאוכל להגיע אליהם ולהנות מהנוף.

האם הדגם 2*4 מתאים למטרה זאת? או שזה יהיה בזבוז כסף ועדיף כבר להתמקד בדגם הכפול הנעה?

מודה על העזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי האישית לא. ממש לא. דאסטר 2X4 יכול להתאים לכבישים משובשים / שבילים. הוא לא רכב שטח ולא יהיה לעולם.

אם אתה רוצה להגיע למקומות מעניינים יותר - תכוון לדגם ה 4X4.

שלא תבין לא נכון, לדאסטר 4X4 יכולות שטח טובות, אבל גם הוא לא רכב שטח כמו פאג'רו או לנדקרוזר.

אם תגדיר תקציב וצרכים (אתה עם חברה / אתה עם אישה + שלושה ילדים + כלב וחתול) ניתן יהיה לסייע יותר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה לך על ההכוונה!

עיקר הנסיעות שלי זה לבד מקסימום עם הבת זוג.

ביום יום הרכב יבלה כ2000 ק"מ בחודש בכביש בין עירוני.

התקציב שלי הוא באיזור 50 אש"ח והתכנון הוא שבילים רכים ושטח "כבוש" מבחינת העבירות.

מאחר ועיקר חייו של הרכב הוא יבלה בבין עירוני אני לא מוכן לעבור לרכב לרכב שטח "אמיתי(ג'ימני כזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאסטר 2X4 לא מיועד לשטח למרות מרווח הגחון המכובד, הוא מסוגל לרדת מהכביש לשבילי כורכר וכאלה ולהיות פחות פגיע מפרייבט, סביר להניח שהדאסטרים שראית הם 4X4 - לדעתי גם דגמי הבנזין 4X4 שהגיעו לארץ החל מ 2016 הם באיזור של 70 אלף שח ומעלה, הדיזל יקרים יותר.

אולי סובארו XV ישנה יותר תכנס בתקציב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מחפש סובארו פורסטר, מהמודל הכי חדש בתקציב הנתון.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמנם מקבל ומאוד מכבד את דעתו של דיסקו, ובכל מה שקשור לשטח אני פחות או יותר מקבל את דבריו כאמת צרופה, אבל הפעם אני חייב לא להסכים.

יצא לי לקחת דאסטר 2X4 בנזין עם צמיגי כביש לשטח והוא לא רק שלא הפסיק להפתיע אותי, אלא גם לא התרגש לשניה. הסטנדרטים שלי של "מה זה שטח" ללא ספק שונים מאלה של דיסקו ולדעתי קרובים יותר לאלה של האדם הממוצע, ולאדם הממוצע גם גרסת ה-2X4 של הדאסטר תספק די והותר כישורי שטח.

א-ב-ל, לא הייתי ממליץ לך על הדגם הזה דווקא בגלל הנחיתות המשמעותית שלו על הכביש לעומת ה-4X4. יש לו מתלה אחורי שונה והוא הרבה הרבה הרבה פחות נוח, פחות מגובש, והוא באופן כללי די סיוט להתנהלות יומיומית, בטח ובטח של-2000 ק"מ בחודש שהם לא מעט בכלל. ה-4X4 לעומתו, פגז של אוטו והייתי ממליץ לך בחום למתוח את התקציב או לחסוך עוד קצת ולקנות אחד כזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל בזה שהדאסטר 2X4 (ורוב גי'פוני ה 2X4) יכולים לטייל בניחותא ברוב חלקי מדינת ישראל בלי דרמות.

הבעייה של ג'יפוני ה 2X4 היא מה קורה כשמגיעים לאיזה מעלה (אפילו לא מאוד תלול) או שפתאום מגיעים למקטע שיש בו הצלבות, בוץ או חול. בנקודות האלה אפילו רכב 4X4 רך לא יתמהמה אבל לרכב 2X4 זה יהיה סוף הטיול.

יש לא מעט מסלולים קלים ונוחים בארץ שדאסטר 2X4 יצלח בגבורה. טיולים כאלה מחייבים הכנה מדוקדקת ולוודא שאין שום מקטע קשה, ואם ישנו כזה אז או לוותר עליו או לבחון אפשרות למעקף.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברי המלומדים, שמציגים טיעונים שנשמעים הגיוניים לנהג הממוצע שוכחים שכשתגיעו למגבלת ה 2X4 זה עלול להיות מאוחר מדי, ומבאס מדי.

רוצים לעשות שטח - קנו רכב שטח.

רוצים לעשות מסלול בפצאל - אל תקנו רכב שטח.

ריבונו של הילוך כח, עד היום גם ג'יפונים שיש להם 4X4 אבל נטולי LOW נחשבו ליצורים נחותים ומתועבים שכן אין להם באמת יכולות שטח המתאימות לטיול שטח כהילכתו.

עכשיו צריך לשכנע שרכב שאפילו לא מסוגל להעביר את כל הכח ליותר משני גלגלים אינו ראוי להיקרא רכב שטח? לאן עוד יש להתדרדר?

אגב - עוד משהו שיכול לבוא בחשבון, אבל צריך לגשת אליו רק מאחורה עם משקפי שמש מאוד כהים - סאנגיונג אקטיון.

אזהרה: אם מסתכלים על האקטיון מהחזית חובה לשטוף את העיניים עם הרבה מים, ולהתפנות למרפאת עיניים במהרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לקחת דאסטר 2X4 בנזין עם צמיגי כביש לשטח והוא לא רק שלא הפסיק להפתיע אותי, אלא גם לא התרגש לשניה.

.................גרסת ה-2X4 של הדאסטר תספק די והותר כישורי שטח.

שני דברים:

אם הוא לא הפסיק להפתיע אותך לא היית בשטח.

גירסת ה- 2X4 מספקת 0 כישורי שטח.

הוא ייסע בכל מקום בו ייסע יונדאי i20 ואולי יעבור מעל אבן גדולה יותר כי יש לו 3 שס"מ יתרון במרווח הגחון.

ברגע שתצטרך התחלה של 4X4, טיפ'לה אחיזה, דחיפה קטנה, משהו - לא תקבל כלום !!!!!!!!!!!!!!!

אז ה-2X4 בכלל לא אופציה. הה-4X4 לעומת זאת לא יפסיק להפתיע אותך והוא באמת מפתיע.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם את אתה בוחר ב4X4 עדיין יש את עניין הגיר הידני

01000100 01101111 00100000 01101110 01101111 01110100 00100000 01110100 01100101 01101100 01101100 00100000 01110100 01101000 01100101 01101101 00100000 01110111 01100101 00100000 01100001 01110010 01100101 00100000 01010010 01110101 01110011 01110011 01101001 01100001 01101110 00100000 01100010 01101111 01110100 01110011 00101110

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים:

אם הוא לא הפסיק להפתיע אותך לא היית בשטח.

גירסת ה- 2X4 מספקת 0 כישורי שטח.

הוא ייסע בכל מקום בו ייסע יונדאי i20 ואולי יעבור מעל אבן גדולה יותר כי יש לו 3 שס"מ יתרון במרווח הגחון.

ברגע שתצטרך התחלה של 4X4, טיפ'לה אחיזה, דחיפה קטנה, משהו - לא תקבל כלום !!!!!!!!!!!!!!!

אז ה-2X4 בכלל לא אופציה. הה-4X4 לעומת זאת לא יפסיק להפתיע אותך והוא באמת מפתיע.

חולק עלייך, יש לי קצת ניסיון בשטח, אני אולי לא מקצוען, אבל יודע דבר או שניים. האם הוא ישפיל לנדקרוזר? לא. כנראה גם לא פורסטר, אבל לטיולי שבילים הוא ממש בסדר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הוא ישפיל לנדקרוזר?

אתה חייב להבין. הוא לא ישפיל שום רכב שיש לו 4X4. פשוט כי אין לו (וגם זונה צרפתיה יכולה לתת רק מה שיש לה :-) ).

הוא ייסע טוב עד הנקודה שבה יהיה צורך כלשהו בהנעה כפולה (עלייה טיפה תלולה, חול, הצלבה וכו'). בשלב הזה, היכולת שלו (ושל כל רכב 2X4) תהיה כמו של לבנה.

ברור שעם נהג מיומן, אפשר לעשות הרבה אבל אנחנו לא מדברים על נהגים אלא על הרכב.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עלייך, יש לי קצת ניסיון בשטח, אני אולי לא מקצוען, אבל יודע דבר או שניים. האם הוא ישפיל לנדקרוזר? לא. כנראה גם לא פורסטר, אבל לטיולי שבילים הוא ממש בסדר.

אז בקיצור, יש לו יכולות של מזדה3 ממוצעת (ליסינג, כמובן). להיכנס לשטח (ואני לא מדבר על שביל חצץ לחניון קק"ל) זה אחלה ונהדר, ואפשר לעשות את זה גם עם טוסטוס. הבעיה מתחילה כשאתה רוצה לצאת ממנו, ואת זה שום רכב 4X2 לא יספק לך ברמה מבטיחה ובטיחותית.

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש דאסטר 4X4 בנזין. יצא לי לעשות כמה טיולי שטח "רכים" - כאלו שכוללים פורסטרים ואפילו XV. אין מקום בטיולים הללו לרכב שהוא 2X4, גם לא דאסטר. רכב 2X4 יכול לנסוע כמובן בדרך לא סלולה, כל עוד אין מעלות קשים (יש בכל טיול כמה מעלות כאלו) או שלוליות עמוקות מידי. מרווח הגחון שלו מצויין ו...זהו בערך.

גם לדאסטר 4X4 יש מגבלות. רובן נובעות מהעדר הילוך כוח (כאן יש יתרון לדיזל שיכול "לזחול" טוב יותר בהילוך הראשון הקצר) כמובן וגם מהגיר הידני שדורש עבודה זריזה, מדוייקת (ובעיקר מלחיצה\מאתגרת) עם הקלאץ' במעלות מדורגים. יחד עם זאת הוא לא מפסיק להפתיע ביכולת שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד יש מיגון ואין פודרה\בוץ ומעלות קשוחים אז זה יכול להתאים.

יצא לי לראות סטפוואי מטפסת סלע אז בטוח שדאסטר ישרוד בשטח קל.

כשהיה לי גיפ בקושי הייתי משלב 4X4 כי רוב השטח בארץ הוא שבילים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...