Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר Dct

litalr
שימו לב! השרשור הזה בן 2229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

האם יונדאי טוסון טורבו ומרצדס a קלאס חולקת את אותו גיר רובוטי כפול מצמד Dct?

קראתי באינטרנט שכן אבל זה נשמע לי הזוי.

ובלי קשר אשמח לשמוע האם הטוסון טורבו סובל מתקלות גיר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בלא מעט מהמקרים, יצרני הרכב פונים לרכיבי מדף או לחברות המפתחות גירים. לא כל החברות מפתחות גירים IN HOUSE כפי שנהוג לחשוב ולכן, ייתכן מאוד כי היצרנים חולקים את אותו הגיר, אין שום בעיה עם כך וזה ממש לא הזוי.

2. על אף השיתוף של אותו הגיר, כל יצרן יכול לבצע שינויים באופיין הגיר בכדי להתאימו לאותו סוג הרכב ולכן, יהיו מקרים שבהם אותו הגיר יתנהג אחרת מיצרן אחר שהתקין את אותו הגיר.

3. ללא קשר ליונדאי טוסון, כל גירי ה DCT, דורשים שגרת טיפולים הדוקה בהתאם לדרישות היצרן והבנה מהמשתמש כיצד להשתמש בהם בצורה אופטימלית - כן זה לא צחוק.

מדובר על מערכת שהיא למעשה "גיר ידני" עם מחשב שמחליף את הקלאצ'ים בהתאם.

לפיכך, יש דברים של עשה ואל תעשה בגירים מסוג זה.

4. מי שמחפש אמינות גבוהה יותר, כדאי לשקול לרכוש גיר אוטומטי פלנטרי רגיל ולא גיר DCT והבעיה? שלא ניתן לבחור את רמת האבזור או שיוך הגיר למנוע הספציפי וכן הלאה.

זה על קצה המזלג, הבחירה היא בידיי הקונה.

מי שמחפש רכב מתקדם, מנוע טורבו עם כל יתרונותיו אך גם עם חסרונותיו ביום שתהיה תקלה + גיר מתקדם כזה או אחר, יבין מה הם הסיכויים הכרוכים בכך ובנוסף, יהיה עליו להבין כי ברכבים מתקדמים עם מנועים מתקדמים, ישנן תקלות יקרות מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי מפתחים גירים לעצמם.

מרצדס חלק מפתחים לעצמם כמו בA וCLA וחלק קונים מגטראג (SLS).

אז נכון להגיד רק שהן חולקות את אותו סוג של גיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אציג את הבעיה שלי.

מחפשת גיפון חדש עד 180k.

עשיתי נסיעת מבחן על cx5 בעליות ירושלים. מה אני אגיד לכם, כלכך התאכזבתי . המנוע חלש מאוד וצעקני. לפעמים היה תקוע על הילוך ולא רוצה להעלות מהירות. חוץ מזה הנדסת אנוש מצויינת .

מחפשת חלופה טובה וחזקה. דבר ראשון שחשוב לי זה מנוע חזק וזריז. הרכבים הקודמים שלי היו מקונצרן של וולקספגן. האם מה לומר שילוב המנוע עם הגיר מפיק ביצועים מרשימים מאוד . אבל והאבל הוא גדול. הייתי מחליפה רכב כל שנתיים שלוש. עכשיו אני מחפשת רכב ל5 שנים ומפחדת להיתקל בבעיות שיש לDsg ) אם כי עד כה לא נתקלתי בתקלות גיר ברכבים שהיו לי).

3008 נפסל עקב חוסר אמינות מוחלט ביותר מידי קטגוריות .

Cx5 מנוע חלש וצעקני.

פתאום גיליתי את הטוסון טורבו והשאלה איך אמימות הגיר שלהם.

באפריל כנראה יצא סקודה קארוק מנוע 1.5 עם 150כס 7 הילוכים רטוב. ( מישהו יודע לומר איזה dq זה יהיה?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקחי בחשבון שבמנועי טורבו ההתנהגות עים המנוע שונה.. לדוגמה שצריך להמתין בהמתנה קרה ולחלופין להמתין בסוף נסיעה שהשמן יתקרר מעט, חוץ מהגיר יש פה עוד דברים לבחון!

שורה תחתונה את מוותרת על נוחות/אמינות ושאר הירקות.

מי שלא נשם אבק דרכים.. לא ישאף אוויר פסגות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הספורטאז' המצויד באותה יחידת הנעה עלו כמה תלונות של גיר שהתחמם בנסיעה עד לרמה של לעמוד בצד עד שיתקרר.

לא שמעתי על תקלות ב3008.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3008 היה ריקול כמה חודשים אחרי הרכב עלה לכביש. באופן כללי קוראת על בעיות חשמל ומיחשוב של הרכב.

כל רכב של פיגו שיוצא יש בשנה הראשונה תגובות טובות ואחרי שנה שנתיים התקלות יוצאות כמו פיטריות אחרי הגשם...בכל אופן הרכב הזה יורד מהפרק מבחינתי...

מישהו יודעת לומר איזה dq יהיה לקארוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע על תקלות ב-DCT של יונדאי עם מנוע הטורבו התוואי שלך הווא עליות - הייתי נמנע.

מצטרף לתהייה על 3008, בדגם החדש לא ידוע על בעיות אמינות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה מאתר משרד התחבורה, כמה ריקולים שאת רוצה לאיזה יצרן שאת רוצה.

והנה עוד דוגמא לרכב שבקושי על הכביש וקיבל קריאה לתיקון , טויוטה קאמרי 2018, אוטו שבקושי עלה על הכביש וכבר קיבל קריאה לתיקון על תיקון דליפת דלק (היה בעבר בטויוטה קורולה בארץ)

https://www.motor1.com/news/233079/toyota-camry-lexus-cars-recalled/

אז היא לא אמינה?

לא מנסה לשכנע אותך לבחור ב3008, אבל קצת אובייקטיביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודעת לומר איזה dq יהיה לקארוק?

לגירסאות הבנזין של הקארוק עם הנעה קדמית יש DQ200 הידוע לשמצה, גם ל1.0 וגם ל-1.5.

ל-4X4 יש DQ381.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

האם יונדאי טוסון טורבו ומרצדס a קלאס חולקת את אותו גיר רובוטי כפול מצמד Dct?

קראתי באינטרנט שכן אבל זה נשמע לי הזוי.

dct זה ראשי תיבות של dual clutch transmission, כך שטכנית כל תיבה רובוטית כפולת מצמדים בעולם היא dct.. גם הזבל שוואג מייצרים.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך יכול להיות שזה dq200 אם זה גיר רטוב?

אני קראתי ש200 זה רק יבש

מי אמר שזה גיר עם מצמדים רטובים? DQ200 זה עם מצמדים יבשים.

בשביל מצמדים רטובים תצטרכי לרכוש 4x4 או אחד מהדיזלים החזקים (שבכלל לא בטוח שיגיעו)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת לא נכון - לפי הנתונים שסקודה פירסמו - כל הדגמים עם הנעה קדמית קיבלו את הגיר עם המצמדים היבשים. מנועי הדיזל החזקים יגיעו עם גיר אוטומטי רק ב-4X4 ויקבלו את ה-DQ381.

לא ברור אם ה-1.5 ייוצר בכלל עם 4x4 וגם אם כן, לא ברור בכלל עם יגיע לארץ.

ה-DQ250 היא בכלל עם ששה הילוכים והוצאה לפנסיה עם הפסקת ייצורה של הייטי.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2229 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...