Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פריצת דיסק או איך מתמודדים עכשיו?

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 2219 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר ופריצת דיסק היא תופעה שמתרחשת לחלק לא קטן באוכלוסיה, ובלטי ובקעי דיסק לחלק גדול יותר ממנה, אני פונה לפורום ומניח כי יש כאן כמה אנשים שיוכלו לעזור ולשתף מחוויתם האישית.

לפני כמעט שבועיים פרצתי ברמה קלה (קרע במעטפת אך ללא פריצת הדיסק החוצה) דיסק בין חוליות L5 ל S1, לא היה מה לדבר על תזוזה מהמיטה ביומיים הראשונים. ועכשיו אני במצב שאני מסוגל רק ללכת כמעט כרגיל.

שורש עצב S1 לחוץ וכאבים חדים באים בעקבות זאת לכל הצד החיצוני ברגל ימין, כאבים שהתחילו בהדרגה מהישבן, נעלמו משם, עברו לירך, נעלמו, וכעת נמצאים בשוק.

מאז עדיין לא חזרה לי תחושה מלאה ברגל ויש מין תחושה של נוקשות או "הרדמות" בעיקר בכף הרגל.

כמובן שהבעיה מגיעה בשלב הכי לא מתאים, בדיוק בשיא המבחנים, כשיש לי עבודה ואין לי כסף וכו וכו...

מאחר ואני עובד פיזית נאלצתי להפסיק לעבוד, וכרגע גם עבודה בישיבה היא בלתי אפשרית.

אני צופה לעצמי החלמה ומקווה שהיא תהיה מקסימלית (ברמה התפקודית לפחות, ולאו דווקא מבחינת כושר גופני).

עד כה אני מטופל בדיקור סיני חשמלי שעוזר לי מטיפול לטיפול.

ובכל זאת עולה לי התהיה כמה זמן לא אוכל לתפקד ולהתפרנס? ומרגיש קצת על סף תהום כלכלי, אין לי ביטוח תאונות אישיות ואני פונה אליכם בתקווה למצוא קצת תשובות.

מה אני יכול לעשות? האם ישנן עבודות שאוכל לעשות מהבית? כמה זמן בערך לוקח לחזור לשגרה, או שמא הנזק בלתי הפיך...?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האבחנה אני מניח שכבר עשית CT או MRI.

למה לא תשאל את האורתופד המטפל בך? זה מקצועו, אני מניח שהוא יוכל לתת לך אומדן הזמן.

אישית חייתי לפני מספר שנים פריצת דיסק קשה, כזו שבגללה משך חודש חודשיים לא ישנתי בלי אופיאטים. אבל האורתופד דאג לי לזריקה אפידורלית (דומני סטרואידים) ולפיזיותרפיה, חזרתי לעבודה כעבור כשבועיים ולחדר הכושר כעבור 3 חודשים. התחושות המוזרות חלפו לחלטין כעבור עוד מספר שבועות או חודשים, נשכחו עד כדי כך שלמרות שחיפשתי דירה שטוחה ונגישה קניתי דירה עם הרבה מדרגות. כמובן שזה המקרה שלי, ואי אפשר להסיק ממנו לגביך. רק האורתופד המטפל בך, אשר בדק אותך וראה את הצילומים, יוכל לקבוע את התחזית ולהמליץ על טיפול.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי האבחנה אני מניח שכבר עשית CT או MRI.

למה לא תשאל את האורתופד המטפל בך? זה מקצועו, אני מניח שהוא יוכל לתת לך אומדן הזמן.

אישית חייתי לפני מספר שנים פריצת דיסק קשה, כזו שבגללה משך חודש חודשיים לא ישנתי בלי אופיאטים. אבל האורתופד דאג לי לזריקה אפידורלית (דומני סטרואידים) ולפיזיותרפיה, חזרתי לעבודה כעבור כשבועיים ולחדר הכושר כעבור 3 חודשים. התחושות המוזרות חלפו לחלטין כעבור עוד מספר שבועות או חודשים, נשכחו עד כדי כך שלמרות שחיפשתי דירה שטוחה ונגישה קניתי דירה עם הרבה מדרגות. כמובן שזה המקרה שלי, ואי אפשר להסיק ממנו לגביך. רק האורתופד המטפל בך, אשר בדק אותך וראה את הצילומים, יוכל לקבוע את התחזית ולהמליץ על טיפול.

כמובן שרופא יעזור יותר. אך בכל זאת הייתי שמח לשמוע מאחרים, זה לא יכול להזיק.

עשיתי mri כבר לאחר 3 ימים

יש לי גם בלט בין l4 לl5 אבל הוא לא לוחץ

אני לא נזקק כל כך למשככי כאבים אלא אם אני נוהג, מצד שני סף הסבל שלי גבוה יחסית.

איפה הייתה לך הפריצה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה לפני 6 שנים, כך שאיני זוכר את הפרטים ואין לי כוח לעלות להביא את המסמכים. מה שכן - זה קרה לי תוך אימון בחדר הכושר, וכיון שלא הבנתי מה קורה לא הפסקתי מייד, מה שכנראה החמיר את המצב.

מה שחשוב הוא שחזרתי לפעילות מלאה, אם כי פעם בכמה שנים יש לי איזה תזכורת קטנה. בפעם האחרונה זה היה לפני כשנתיים, אז הבעיה העיקרית היתה נהיגה . באותו זמן נהגתי בסויפט (צפוף ובעיקר נמום) והבעיה העיקרית היתה כניסה ויציאה לרכב, אבל לא החסרתי אפילו שעת עבודה אחת, והעסק חלף מעצמו אחרי שבועיים שלושה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תהיה בריא והחלמה מהירה. תצטרך להוריד הילוך לחצי שנה. לא לעבוד פיזי ולהתחיל לחזק שרירי גב ובטן אם הם חלשים אצלך.

אסור לשבת מעל חצי שעה רצוף ועדיף להיות בפעילות אבל לא פיזי.

התחושה ברגל אמורה להישתפר עם הזמן, עניין של חודש חודשיים. אם יש לך כאבים וכדורים אנטי דלקתי לא עוזר תבקש זריקת סטרואידים לתחת.

אני עם פריצה כבר חודשיים בבית.

אם מפסיק לכאוב לך אז אתה לדעתי יכול לחזור לעבודה משרדית, כמובן בהתייעצות עם אורטופד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תהיה בריא והחלמה מהירה. תצטרך להוריד הילוך לחצי שנה. לא לעבוד פיזי ולהתחיל לחזק שרירי גב ובטן אם הם חלשים אצלך.

אסור לשבת מעל חצי שעה רצוף ועדיף להיות בפעילות אבל לא פיזי.

התחושה ברגל אמורה להישתפר עם הזמן, עניין של חודש חודשיים. אם יש לך כאבים וכדורים אנטי דלקתי לא עוזר תבקש זריקת סטרואידים לתחת.

אני עם פריצה כבר חודשיים בבית.

אם מפסיק לכאוב לך אז אתה לדעתי יכול לחזור לעבודה משרדית, כמובן בהתייעצות עם אורטופד.

תודה

המזל שלי זה שהשרירים אצלי דווקא חזקים ובגלל זה לא נגרם נזק חמור יותר.. אני כרגע עובד על יציבות על רגל אחת ומנסה ללכת ולהזיז אתעצמי כמה שיותר כי זה באמת עוזר להעביר את הכאב.

בנוגע לעבודה משרדית זו בדיוק הבעיה שכרגע אני מסוגל לשבת לאורך זמן אבל רק בכסאות נוחים וגם אז זה כאב שאני פשוט צריך לנשוך שפתיים ולסבול אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששינה אצלי את התמונה הן זריקות בלוק (אפידורל לאזור המודלק בגב), לעיתים יש צורך ביותר מאחת, ניתנות במרפאת כאב ותוך פרק זמן קצר יחסית מורגשת הקלה (לא בטוח אם זה עובד לבלט דיסק, בטוח עובד לפריצת דיסק אז נוצרת דלקת סביב הפריצה שלוחצת על העצב שכן הגוף מזהה את נוזל הדיסק כחומר זר שיש להילחם בו).

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סוחב בלט קרוב ל 15 שנה עם התפרצויות מדי פעם.

במקרה של התקף, ממליץ לשכב יומיים לפחות ולהשתמש בחגורה תומכת (תבקשו מרשם מהרופא) גם בימים לאחר מכן, מקלה משמעותית על החזרה לתפקוד.

מבחינת טריגרים, שמתי לב שכניסה/יציאה ל/מאוטו יכולה להוות טריגר, במיוחד אם חונים צמוד מאד וצריך להזדחל, משתדל לחנות ליד מדרכה ולהכנס לאוטו בניצב - פותח דלת רחב ומתיישב על מושב הנהג בניצב ואז מסתובב לתנוחת נהיגה.

מבחינת טיפול מונע, יש סדרות של תרגילים שצריך לעשות לחיזוק השרירים התומכים, התרגילים לא קשים ועוזרים לקנות שקט בגזרה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 2 פריצות דיסק בדיוק איפה שיש לך (L4-L5 וגם L5-S1. זה האזור שנפגע לרוב האנשים. זה, ובצוואר). חי איתן כבר כמה שנים וכמעט ואין כמעט כאבים.

הסוד הגדול? עבודה על גמישות וחיזוקים. אני המשכתי לעסוק בג'ודו מקצועי וגם בהרמת משקולות (250 ק"ג דד-ליפט 3 חזרות) ללא שום כאבים מיוחדים. זה היה כמובן לא לפני כמעט שנה של פיוזטרפיה אינטנסיבית. תתחיל שם, הם יתנו לך את הבסיס לחזור לשגרה, הם והרופא. את הזריקות לכאבים הייתי משאיר כמוצא אחרון ורק אם יש לך כאבים נוראים שמפריעים לך לישון וללכת לשירותים (וקצת יותר מיום או יומיים). הבעיה עם הזריקות האלו היא שהן ממש מועילות בהורדת כאב אבל בגלל שאין כאב לאנשים יש נטייה להגזים בעומס שהם שמים על עצמם וכך בעצם יוצרים עוד נזק. ככה שעדיף לדחות ולהבין שזה שכבר לא כואב ממש לא אומר שאתה בריא.

שיהיה בהצלחה ענקית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לא להשליך ממקרה של מישהו אחד למישהו אחר. פעל רק לפי הנחיות בעל מקצוע שראה את הבדיקות שלך ויודע בדיוק מה הבעיה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום את כל מה שכתבו - יש רעיונות נכונים וטובים.

אבל - התייעץ על הרעיונות לטיפול, עם הרופא והפיזיותרפיסט.

ובנוסף אם יש גם דלקת , הטיפול כמו שרשמו קצת שונה.

אייל

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון אישי שלי ושל אשתי, טיפול אחד העמיד אותנו על הרגליים כשבאחרון לפני כ 15 שנים בעקבות הפגיעה בגב (לא זוכר בין איזה חוליות) רגל ימין נחלשה ונהייתה דקה.

ה"קוסם" הנו לוסיאן אמסלם שבמקצועו הוא פיזיוטרפיסט ומומחה במיוחד לבעיות גב.

הוא קורא את בדיקות הרנטגן, CT, MRI ומפענח אותן ואם אינו יכול לטפל בבעיה אז הוא יגיד לך זאת מייד.

הוא מטפל בשיטות דומות לכירופרקטיה של מניפולציות מנואליות והתוצאות הדהימו אותי.

כיום הוא נמצא בת"א והטל' שלו הנו 09-9507253 ולרוב צריך להשאיר הודעה והוא חוזר אליך.

בהצלחה והחלצה מהירה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו לפני אין להשליך ממקרה אחד לאחר, להמון אנשים יש ממצאים בMRI ללא שום תסמינים.

במקרה שלי הכאבי גב התחילו בצבא ושם ב CT מצאו לי בלט דיסק ואמרו לי שאין סיכוי שזה עושה לי את הכאבים בגב.

Fast forward משהו כמו 12 שנים, תנועה אחת, קליק עמוק בגב התחתון וחודש אחר כך התחילו כאבים ברגל שהשכיבו אותי לחודש בבית. לא יכלתי לישון, זחלתי בבית כי ללכת לא עבד משהו. אחרי שהכאבים נרגעו חזרתי לעבוד (עבודה משרדית) ויום אחד קמתי בבוקר ולא הצלחתי להתיישר. הלכתי לכירופרקט, בקושי הלכתי משם והייתי צריך לנהוג בחצי שכיבה. הלכתי לפיזיו, אמרה לי המצב קשה, אין לי איך לעזור לך, לך לניורוכירוג (ניסיתי להמנע מניתוח כי הייתי בשנה האחרונה של התואר הראשון שלי בלימודי ערב).

הלכתי לניורוכירוג והוא אמר שצריך לנתח כי הסיכוים של החולשה ברגל להחלים יורדים ככול שאני מחכה אז אמרתי יאללה תנתח (או במילים שלו, לא ממש מפריע לי שכואב לך, אבל אני מודאג מהתפקוד העצבי שלך).

עשיתי ניתוח לפני כשנתיים להוצאה של חתיכות הדיסק שיצאו ולחצו על העצב בצד ימין ואחריו הייתי צריך להישאר בבית 6 שבועות כשאסור לי לשבת יותר מרבע שעה כל פעם. חצי שנה פיזיו אחרי והנה אני כמו חדש.

או שלא.

היום אני סובל מכאבי גב כל יום עם הקרנות לרגל, והרגשה של מחטים ובדרך כלל אני מסתדר עם זה בלי תרופות כי גם לכאב מסוים אפשר להתרגל. בימים קשים אני עובד מהבית ו/או לוקח קודאין עם פרצטמול (אחת לשבועיים ככה).

לפני כמה חודשים התחילו לי בעיות עם רגל שמאל גם בנוסף לרגל ימין, עשיתי MRI והפעם זה נראה שזה דיסק אחר (כלומר הקודם היה L4-L5 ועכשיו זה L5-S1), עשיתי זריקות (2) לעמוד השדרה תחת הרדמה וזה עזר קצת לזמן קצר. לדעתו של הרופא אני בדרך לעוד ניתוח אבל מנסה להמנע מזה כמה שאני יכול.

יש לציין שרוב האנשים מחלימים מהסיפטומים של פריצות דיסק ללא שום ניתוח ואם מדובר רק בכאבים, הם לרוב עוברים בעצם עם טיפול תומך.

לצערי לא נפלתי לקטגוריה הזאת, אה ואני בן 34.

אני לא רופא אבל ממה שאתה מתאר המצב לא כזה קשה, ממליץ לך להתחיל לחשוב איך אתה שומר על הגב וההמלצות שנתנו לך פה בהחלט מתאימות בעיקר סביב חיזוק שרירים, פיזיו וגם דברים כמו הרמה נכונה, לדעת איפה הגבול עומד וכו'

מקווה שתחלים מהר ושלא תיפול לבעיות גב כרוניות.

:turn-l:מכונאי וחשמלאי אופנועים מוסמך :turn-l:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תשתדל לא לעשות ניתוח . אני נכה 100% בגלל פגיעה במערכת העצבים בזמן ניתוח גב

שהובטח לי בעל פה סיכון קטן .80% הצלחה 20% נישאר עם הכאב כמו שהוא

לא חסכתי ולקחתי רופא בכיר מאוד באופן פרטי והוא זה שפגע בי

לטענתו רכב שניכנס למוסך להחלפה של וישרים ויוצא מהמוסך והולך לו המנוע מה הוא אשם(לא צוחק אלה המילים שאמר לי אחרי שחזרתי אליו אחרי בניתוח עם חוסר תחושה בחלקים מהרגל )

היום אני מטופל במרפאת כאב אחרי גמילה מכדורים וכימקלים אחרים שקיבלתי בכמויות במשך 3שנים .

מושתל קוצב עמוד שידרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...