Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחמת לבנון השלישית בדרך?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2226 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המכ"ם במטוסים הישראליים משודרג מפעם לפעם. זה לא המכ"ם איתו הם יצאו מהמפעל.

מעבר לשדרוגים שהאמריקאים מציעים, אני לא יודע כמה ישראל מתעסקת עם מרכיב ליבה כמו מכ"ם. יש גבול כמה אפשר להתעסק עם ציוד אמריקני. הם לא מרשים. ועם כל הכבוד, רפא"ל זו לא דאסו.

אפשר להרכיב טכנולוגיה של דור 4.5 על מטוס דור 4, אבל זה לא אותו דבר כמו מטוס שהפלטפורמה שלו היא של דור 4.5, כמו ה-Rafale. צריך את הפלטפורמה בשביל לאפשר יכולות כמו תמרוניות על.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ושוב, זה לא אויב. זו בעלת ברית חיונית. חוץ מזה, יש להם עוד הרבה צרות על הראש: הם נלחמים בטרור בסיני, באי-סדר אזרחי, מנהלים מלחמת Proxy בטריפוליטניה, ומתכוננים לתרחיש של סכסוך אזורי עם איראן (הדגם של S-400 שהם קנו מיועד להגנה מטילים בליסטיים).

ואם אתה מנתח את הצבא המצרי יותר לעומק, אתה רואה שהוא בנוי לטובת תרחיש מגננתי. כלומר, לטובת מקרה שבה ישראל תוקפת אותו. מאחר ואין לישראל כוונה לעשות כזה דבר, אפשר להיות שקטים.

אם כולם נהיו גנרלי מקלדת, אסתכן בלהיות קמ״ן מקלדת.

להערכתי מצרים מתכוננת למשבר בסכר הרנסנס.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כולם נהיו גנרלי מקלדת, אסתכן בלהיות קמ״ן מקלדת.

להערכתי מצרים מתכוננת למשבר בסכר הרנסנס.

נכון, גם זה עיסוק מרכזי מבחינת מצרים - פרח לרגע מזכרוני. האתיופים לא פראיירים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאמנון אברמוביץ וערד ניר מנהלים פה את המלחמות זה לא יקרה...

ולכן כל 10-15 שנה נקבל סבב נוסף עם לבנון. לכולם זה מתאים...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

ברור... ערד ניר הוא שבולם את צה"ל...

כאמור, כבר הגענו לביירות. פשוט החלפנו מיליציה אחת באחרת. כמו שקורה לנו תמיד...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך, אני שנים אמרתי שצריך לפקוח עין על ההצטיידות המצרית. אבל עכשיו עם כל העניינים של דאעש בסיני, ספק אם הצבא הזה מסוגל להיכנס ללחימה מתישהו עם ישראל. אולי בעוד 50 שנה.

מה שאני באמת לא מבין, מדוע ישראל לא הצטיידה לאורך השנים בטנקים אמריקאים? אני מניח שהם מתקדמים יותר ממרכבה סימן 4 או שאני טועה?

לגבי המטוסים, לפי מה שאני יודע אמנם אלו F16 דומים אבל המערכות מתקדמות יותר בצד הישראלי ביחס לצבאות אחרים... שוב, תקנו אם טועה, למרות שבמקרה של המטוסים אני חושב שאני צודק.

מכיוון שחן ענה על כול השאר אוכל לענות לך לגבי הטנקים.

האברמס תוכנן במקור למלחמה חזיתית מול טנקים בזירה המזרח אירופאית וזה הדבר היחיד שהוא יודע לעשות טוב יש לו מיגון קדמי כבד מאוד אך מיגון הצד והעל שלו לוקה בחסר המזקום שלו לא נועד לפעול באיזורים הרריים כמו רמת הגולן והמנוע שלו מאוד רגיש לחול ואבק מדברי (זאת הסיבה שהאברמסים של מצריים שוכבים במחסנים והם מעדיף להצטייד בטנקים רוסיים T90S למרות שיש להם יכולת ייצור עצמית של אבראמסים) . ככה שהמרכבה סימן 3 ו4 הם טנקים רב מערכתיים יותר שמתאימים יותר לגזרת הלחימה שלנו וגם ללחימה עירונית צפופה בשל מיגון צד ועל כבד מאוד.

מה יקרה אם הם יפגשו פנים מול פנים? את זה אף אחד לא יוכל להגיד לך מכיוון שהמיגון הקדמי של המרכבה נגד פגזים חודרי שיריון קינטיים (כאלו שמשתמשים בהם בטנקים) מסווג ולא ידוע דבר אחד בטוח כשאברמס עולה כמעת 10 מיליון דולר המרכבה 4 עולה חצי ממנו לכן הפיתוח המרכבה במקום הצטיידות בטנקים מיובאים ממדינות המערב זאת אחת הבחירות היותר חכמות שצה"ל עשה במיוחד אם להתחשב בעובדה שעכשיו גם בונים נגמ"שים כבדים על בסיס המרכבה.

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח להפניות למבחני השוואה ביניהם

אתה רוצה קישור למבחן של Top Mach?

אין מבחני השוואה בין מטוסי קרב. אלו לא בדיוק כלים שאפשר לתת לעיתונאים לסופ"ש. מלבד נתונים יבשים, השוואות לגבי עליונות אוירית אפשר לקבל רק מחוו"ד של טייסים בתרגילים משותפים או הצהרורות יצרן.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להרכיב טכנולוגיה של דור 4.5 על מטוס דור 4, אבל זה לא אותו דבר כמו מטוס שהפלטפורמה שלו היא של דור 4.5, כמו ה-Rafale. צריך את הפלטפורמה בשביל לאפשר יכולות כמו תמרוניות על.

למה נחוצה יכולת התמרון הזו?

לגבי המכ"מ, אני מניח שאנחנו לא ממש יודעים מה היכולת האמיתית של הציוד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, אני מהמר על הקיץ. אני חושב שהסימנים מראים על כך... אבל נחכה ונראה.

ההימור שלי דומה, אבל ממש לא מאותם נימוקים.

להזכירכם, ראש הממשלה עומד בפני אישומים חמורים. והשנה הבאה היא שנת בחירות (אם כמובן לא יגיעו לפני כן). הוא צריך לעשות משהו כדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהאישומים וכדי לשמר את תדמית ה״לא מתעסקים עם ישראל״ שלו. לדעתי כל זה יבוא לידי ביטוי בקיץ הקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי חס וחלילה לזלזל בכבודו של הרפאל היפהפה,

הוא לא עבר טבילות אש ומקצה שיפורים מתמשך של 30+ שנה כמו המטוסים האמריקניים בשימוש ישראלי.

המבחן היחיד שקובע זה השטח, ועוד לא בוצע כזה.

למיג ולסוחוי יש באופן היסטורי, ועד היום, יכולות תמרון עדיפות על פני המטוסים האמריקניים (בהכללה גסה) -

במציאות זה מעולם לא בא לידי ביטוי. להבדיל, ראה מה קרה עם מיג 25 - לא עשה כלום חוץ מלטוס מהר,

בשורה התחתונה, עד שפיני שפטר שיפצר את סוללת הנ״מ.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המטוסים האמריקנים אינם בעלי נסיון קרבי כזה מפואר. המטוס הסילוני בעל הנסיון הקרבי המפואר ביותר, העולה על זה של כל הדגמים האמריקניים גם יחד, הוא בכלל מיראז' 3. ככה שגם אם ה-Rafale טרם הוכיח את עצמו, דאסו הוכיחו את עצמם היטב.

את התוצרת הרוסית לא הייתי לוקח כדוגמה לכלום. יש היסטוריה ארוכת שנים של תוצרת צבאית רוסית שהעולם המערבי (כולל ישראל) מספר לעצמו סיפורי בלהות על יכולותיה המבצעיות, עד שבפועל מתברר שזה חתיכת צ'יקמוק עם אמינות של משהו שקונים בשוק המשי בבייג'ינג. כבר נתת את הדוגמה של המיג-25, אבל זה קורה גם עכשיו עם הסוחוי החדש: הודו אוכלת ממנו עכשיו גללים בכפות.

להזכירכם, ראש הממשלה עומד בפני אישומים חמורים. והשנה הבאה היא שנת בחירות (אם כמובן לא יגיעו לפני כן). הוא צריך לעשות משהו כדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהאישומים וכדי לשמר את תדמית ה״לא מתעסקים עם ישראל״ שלו. לדעתי כל זה יבוא לידי ביטוי בקיץ הקרוב.

בוא לא ניסחף.

ביבי לא יכניס את כל המדינה לסכסוך קשה לחינם. זו לא איזו התכתשות עם רצועת עזה.

האברמס תוכנן במקור למלחמה חזיתית מול טנקים בזירה המזרח אירופאית וזה הדבר היחיד שהוא יודע לעשות טוב יש לו מיגון קדמי כבד מאוד אך מיגון הצד והעל שלו לוקה בחסר המזקום שלו לא נועד לפעול באיזורים הרריים כמו רמת הגולן והמנוע שלו מאוד רגיש לחול ואבק מדברי.

ושוב, האמריקנים מביאים למצרים ציוד צבאי שנעדר חלק מן היכולות שאמורות להיות לו, בדיוק מטעמים של שמירה על היתרון האיכותי של ישראל (Qualititive Military Edge) ובשל ריג'קטים ישראליים שמוגשים להם, וגם בגלל שמצרים לא חתומה על הסכמים מסוימים.

אני לא זוכר איך הם "דפקו" אותם בהקשרים של שיריון, אבל בוודאות יש שם משהו שחסר בדגם המצרי. הם עושים להם את זה גם במסוקי האפאצ'י, ואפילו בחיל הים שלהם יש להם פה-ושם דפקטים קטנים, אם כי הרבה פחות מהותיים.

היא משנה לחלוטין את אופן היירוט. במטוס דור רביעי (F-15/16/18 ) פשוט טסים פחות או יותר היישר אחד אל עבר השני ומי שיורה ראשון (בין אם מכורח תגובה מהירה יותר או מכ"ם בעל טווח ארוך יותר) ושובר הצדה - מנצח.

ברגע שניתן לתמרן בחדות כזו ובמהירות על-קולית - אפשר לחמוק מירי של מטוס אחר, שנעדר את יכולת התמרון הזו, גם אם המכ"ם והחימושים שלו מאפשרים ירי מטווח ארוך יותר (ו-F-15 ובוודאי F-16 לא יורים לטווח ארוך יותר מ-Rafale בלאו הכי). בעצם, יכולת תמרוניות-העל הופכת את היירוט לקרב אוויר בטווח ארוך (BVR).

ושוב, יש חלוקה שמקובלת בעולם התעופה של דורות של מטוסי קרב. ה-Rafale, וכמוהו היורופייטר הבריטי, נחשבים למטוסים מתקדמים בחצי דור (דור 4.5 או 4+) מה-F-15/16/18 האמריקניים. החלוקה הזו לא מצוצה מהאצבע.

אני שמעתי גם שטייסת ה-Rafale המצרית (טייסת 34 בחטיבה אווירית 203, למעוניינים לדעת) נחלה הצלחה רבה בתרגילים מול מדינות ערביות אחרות, בעלות דגמי מטוסים הדומים לאלו הישראלים.

מצד שני, זו עדיין רק טייסת אחת, אז צריך לשים את זה בפרופורציה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא משנה לחלוטין את אופן היירוט. במטוס דור רביעי (F-15/16/18 ) פשוט טסים פחות או יותר היישר אחד אל עבר השני ומי שיורה ראשון (בין אם מכורח תגובה מהירה יותר או מכ"ם בעל טווח ארוך יותר) ושובר הצדה - מנצח.

הטייס ג' הסביר את הנושא בצורה מאוד פשוטה להבנה. :lol:

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...