Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחמת לבנון השלישית בדרך?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קשה לי להאמין שזה יקרה.

יכולות התמרון של חימושים (מעצם היותם לא מאויישים, קטנים וקלים יותר ממטוסים) וזמני הפיתוח הקצרים שלהם (בהשוואה לזמן פיתוח של מטוס) מוודאים שהטיל תמיד יגבר על המטוס אם לא יעשה שימוש באלקטרוניקה.

אייל - ימי הסגירות וההפלות בתותח עברו מן העולם. לא משנה כמה דלק ישרוף חי"א באימונים מעל הים התיכון.

עריכה אחרונה על ידי audiR8

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חן, התייחסות קטנה להרבה מאוד דברים שאמרת (אשמח גם לדעת מה הרקע בנושאי תעופה ומטוסי קרב)-

נעילה מוקדמת היא רק גורם אחד. זה ממש לא כזה פשוט כמו שאתה מתאר, אפילו עם המטוס הטוב בעולם, העקיבה והפגיעה נעשים בעזרת ראש הביות שעל הטיל עצמו.

אני בהחלט מעדיף להיות על F16 עם טילים ישראליים (מרגע ששיגרו עליך פיתון 5 מהרויזיות האחרונות, אתה יכול רק להתפלל.) לעומת ראפאל עם גרסאות חצי אפויות של הסיידויינדר לדורותיו (כי את הטובים באמת, רת'יאון לא מוכרים החוצה. תמיד גרסה אחת מאחורי מה שהאמריקאים משתמשים בו)

באופן כללי בנוגע לראפאל, השמועות שרצות עליו כרגע הן שהיה קצת פאק בתכנון ויצא שהוא יציב מדי, עד כמה זה נכון או לא? נראה רק אחרי שיכנס לשירות במספיק מקומות בעולם ויעבור טבילות אש. מה שכן, חתיך על. אני חובב גדול של עיצוב הדלתא/קנארד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצרפתים לא משתמשים בסיידוינדר אלא ב-MICA-IR, שזה אחלה דבר.

בכל אופן, הדיון האווירונאוטי הזה משני לסוגיה האזורית והיא שלא צריך לדאוג ממצרים. זו שכנה טובה. שלא לומר מאוד.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אנחנו לא במלחמה פוטנציאלית עם הצרפתים, מדובר על המצרים, שבעיקרון ארסנל הטילים שלהם מבוסס על רכישות מארה"ב.

השאלה לגבי כל הדיון האווירונוטי הזה הייתה כי יש פה דברים שאני לא הכי מסכים איתם בנוגע לקביעות שעשית על מטוסים כאלו ואחרים

(ה F35 הוא ממש לא "low end", זה לא מושג רלוונטי כ"כ לתחום, הוא פשוט מולטירול לכאורה שמסתמך על זה שיריב לא יוכל לנעול עליו בקלות עקב חמקנות ולכן מתפשר על יכולות תמרון)

לזה שהעיר שמוזר שאין תותח- אתה לא יכול לשים חור שובר צורה על גוף המטוס החמקן שלך. זה הופך אותו ללא ממש חמקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שזה יקרה.

יכולות התמרון של חימושים (מעצם היותם לא מאויישים, קטנים וקלים יותר ממטוסים) וזמני הפיתוח הקצרים שלהם (בהשוואה לזמן פיתוח של מטוס) מוודאים שהטיל תמיד יגבר על המטוס אם לא יעשה שימוש באלקטרוניקה.

אייל - ימי הסגירות וההפלות בתותח עברו מן העולם. לא משנה כמה דלק ישרוף חי"א באימונים מעל הים התיכון.

יכולת תמרון של מטוס משפיעה באופן ישיר על מרחק הפגיעה האפקטיבי של הטיל ואני אסביר:

לכול טיל א"א יש כמות "דלק" מסויימת שנשרפת מהר כדי לספק מהירות גבוהה ולאפשר תמרונים אחרי מטוסים. ככול שהטיל מתרחק ככה כמות הדלק בו והאנרציה שלו פוחתת ולכן היכולת שלו לתמרן קטנה בהתאם מה שמאפשר למטוס להתחמק מהטיל והחוק הזה עובד גם בצורה הפוכה ככול שהטיל צריך לבצע תמרונים חדים יותר ככה הוא מבזבז יותר אנרגיה ולמטוס יש יותר סיכוי פשוט לעבד אותו.

אגב מרחק פגיעה התאורתי מקסימלי שמוצהר על ידי יצרני הטילים מנותק לגמרי מהמציאות ובפועל הטווח האפקיטיבי של הטיל הוא במקרה הטוב חצי ובעידן ההיגוי הוקטורי אמצעי הל"א והמטוסים החמקנים דוג פייטים יכולים לחזור להיות רלוונטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אנחנו לא במלחמה פוטנציאלית עם הצרפתים, מדובר על המצרים, שבעיקרון ארסנל הטילים שלהם מבוסס על רכישות מארה"ב.

אני די בטוח שהם רכשו גם חימושים מצרפת, כולל MICA (גם גרסת מכ״ם וגם גרסת חום) וגם פצצות עם ראש AASM. הרי האמריקנים לא מוכרים להם לא AIM-120, לא AIM-9X ולא JDAM אז הם פנו למקבילות הצרפתיות. את ה-MICA יש להם גם בתצורת ים-אוויר על ה-Gowind, ואני גם די בטוח שהם קנו מהם איזשהם טילי שיוט.

גם על המיראז׳ 2000 יש להם Super Matra, לא חימושים אמריקניים. בכלל, למצרים ולצבא המצרי יש זיקה חזקה לצרפת, לא רק לארצות הברית.

אגב, עוד נקודה מעניינת שבדיוק נזכרתי בה: החטיבה האווירית של ה-Rafale המצרי היא חטיבה אווירית 203. לפי האופן שבו המצרים מסדרים את החטיבות האוויריות שלהם, זה אומר שהם מייעדים את המטוס למשימות אוויר-קרקע, ולא כמטוס רב-משימתי או כמיירט.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמריקנים דווקא היו אמורים למכור להם 9X בלוק I, מה שדי התעכב. לפי החדשות שאני רואה הם מנסים לקנות MICA IR מהצרפתים, רק שהאמריקאים כרגע מכניסים להם מקלות בגלגלים.

יכולת תמרון של מטוס משפיעה באופן ישיר על מרחק הפגיעה האפקטיבי של הטיל ואני אסביר:

אגב מרחק פגיעה התאורתי מקסימלי שמוצהר על ידי יצרני הטילים מנותק לגמרי מהמציאות ובפועל הטווח האפקיטיבי של הטיל הוא במקרה הטוב חצי ובעידן ההיגוי הוקטורי אמצעי הל"א והמטוסים החמקנים דוג פייטים יכולים לחזור להיות רלוונטיים.

זה לא שההסבר שלך לא נכון, זה פשוט שטיל מוצלח במצב "קרוב לריק" יכול לבצע תמרונים ב 9-12g (במצב מלא מעל 20)

אין מטוס בעולם שאפילו מגרד את הסף הזה מלמטה (בעיקר כי הטייס מאבד הכרה הרבה לפני זה)

בנוגע לטווח, היום בעידן הנעילה-לאחר-שיגור, הטווח מציין תנאים אופטימליים אבל מציאותי בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שדגם X היה אי פעם על השולחן עם מצרים, עקב הסכמים שהמצרים לא מוכנים לחתום עליהם. אני בטוח שמצרים כשלעצמה מגישה בקשות בנידון, אבל אני לא חושב שהן נשקלו ברצינות מעולם.

צרפת זה עניין אחר. אני משוכנע שעם ה-Rafale הגיעו אליהם גם טילי MICA. אני חושב שאפילו רואים אותם פיזית בחלק מהתמונות של המטוסים המצרים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שדגם X היה אי פעם על השולחן עם מצרים, עקב הסכמים שהמצרים לא מוכנים לחתום עליהם. אני בטוח שמצרים כשלעצמה מגישה בקשות בנידון, אבל אני לא חושב שהן נשקלו ברצינות מעולם.

צרפת זה עניין אחר. אני משוכנע שעם ה-Rafale הגיעו אליהם גם טילי MICA. אני חושב שאפילו רואים אותם פיזית בחלק מהתמונות של המטוסים המצרים.

אישית אני לא חושב ולא משוכנע, אלא רק קורא חדשות בנושא (לא שאני יודע עד כמה המקורות שכל מקום מפרסם אמינים)

בנוגע לטילים של הצרפתים- אני גם לא יודע עד כמה הם מוצלחים בתחומם, מה שאני כן יודע זה שבניגוד להרבה דברים שאנחנו אוהבים סתם להשוויץ בהם, בכל הנגוע לטילים וראשי ביות אנחנו לא פחות ממעצמה. אעז להגיד שאפילו מנקנקים את ארה"ב (פיתון לתת דורותיו, כיפת "מה שאתם מנסים לעשות לא אפשרי" ברזל, חץ וכדומה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכדי להרגיע את החוששים ממלחמה עם מצרים, הסכם מכירת הגז מבטיח לנו (תאורטית) עוד מספר שנים של שקט כך שאפשר להתמקד בבעיות אחרות שלא חסרות לנו.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מעבר לזה, זה פשוט מעסיק לא את מצרים ולא ישראל.

אישית אני לא חושב ולא משוכנע, אלא רק קורא חדשות בנושא (לא שאני יודע עד כמה המקורות שכל מקום מפרסם אמינים

תהליכי הרכש מול האמריקנים, לפחות כשהם מגיעים לשלב של מכירה, שקופים לחלוטין לציבור הרחב דרך ה-DSCA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועל הפרק: S-400 בדרך לסעודיה מדוד פוטין (על פי כתבה שקראתי).

דוד פוטין מחלק מתנות בלתי ניתנות לפיצוח לכל שכנינו. מקווה שלפחות זה ירתיע את איראן ולא יסכן אותנו בבוא העת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל, בצרפת יודעים לעשות מטוסים. מבואינג ועד דאסו, התוצרת שלהם מצוינת; גם מיראז'-2000 הוא מטוס מצוין.

רק ה A400M סוחב אותם מטה מטה...

יש חוק בלתי כתוב בהנדסה אוירונאוטית - כדי שמטוס יטוס טוב, הוא צריך קודם כל להיות יפה.

משפט זה מיוחס לא.נ. טופולב.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...