Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחמת לבנון השלישית בדרך?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 2225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיזבאללה זה איום שאפשר לנטרל ב3 ימים.

הבעיה היא לא חיזבאללה הבעיה היא אנחנו. הפכנו להיות רגישים לאובדן חיי אדם כל חייל שחלילה מת זה עולם ומלואו מה שלא קורה בצבאות אחרים. ובעיקר הבעיה היא של השלכות כלכליות במידה ונתקוף במלוא העוצמה מדינה כמו לבנון.

צה"ל עד כה נלחם בחיזבאללה עם הידיים והרגליים קשורות. אם הייתה מלחמה מול חיזבאללה כמו שנראית מלחמה קלאסית ולא מלחמה של עורכי דין בחמ"לים וכתבים שכל טוקבק בCNN נגד ישראל גורם להם לבכות תוך 3 ימים אין ארגון שנקרא חיזבאללה.

לפני שקונים צוללות ומטוסים במיליארדים הייתי מציע לצמרת להחליט מה היא רוצה ומצפה במקרה של מלחמה ולא לשמוע ססמאות כמו פגיעה אנושה בחיזבאללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני רחוק מלהיות מומחה מודיעין או ביטחון, אבל דבר אחד אני יודע. התגובות שאנחנו רואים בשרשור הזה - לאף אחד לא כדאי להתעסק איתנו - לא שונות מהלך הרוח ב- 1973, 2006, 2008-2009, 2012 או 2014.

כמו בקרבות אגרוף, העימותים - ואני בכוונה לא משתמש במילים מלחמה או מבצעים - לאחר מלחמת ששת הימים מתנהלים בסיבובים, נקודות ולא נוק-אאוט - שמטרתם לשפר את המיצוב האסטרטגי של הצדדים הנלחמים. לפעמים זה מצליח לאויבנו (מלחמת יום כיפור, ההתקפות על ציר פילדלפי לפני ההתנתקות) - ולפעמים לא (צוק איתן). לכן הטיעון שהאויב הולך לאכול אותה ושלישראל יש את כל האמצעים להגן על התושבים והחיילים (שאגב יכול להיות מאוד נכון) - לא משכנע אותי שאין עימות קרב.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלחמת ששת הימים היא יוצאת הדופן. בד"כ מלחמות לא מסתיימות בהכרעה צבאית חד צדדית, בטח לא אחת כ"כ מהירה.

אני אומר כבר כמה חודשים, בקיץ הזה יהיה שוב פינוי-בינוי בלבנון. הגיע הזמן.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא חיזבאללה הבעיה היא אנחנו. הפכנו להיות רגישים לאובדן חיי אדם כל חייל שחלילה מת זה עולם ומלואו מה שלא קורה בצבאות אחרים. ובעיקר הבעיה היא של השלכות כלכליות במידה ונתקוף במלוא העוצמה מדינה כמו לבנון.

צה"ל עד כה נלחם בחיזבאללה עם הידיים והרגליים קשורות. אם הייתה מלחמה מול חיזבאללה כמו שנראית מלחמה קלאסית ולא מלחמה של עורכי דין בחמ"לים וכתבים שכל טוקבק בCNN נגד ישראל גורם להם לבכות תוך 3 ימים אין ארגון שנקרא חיזבאללה.

לפני שקונים צוללות ומטוסים במיליארדים הייתי מציע לצמרת להחליט מה היא רוצה ומצפה במקרה של מלחמה ולא לשמוע ססמאות כמו פגיעה אנושה בחיזבאללה.

אשמח לדעת מהיכן אתה שואב את המידע הזה.

ככל הידוע לי, השהות שלנו ברצועת הביטחון לא נטרלה אותו ב-3 ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

חשבנו ככה גם ב 2006, הסתבר שלא.

לכן, לא הייתי כל כך נחרץ במקומך וממהר להאשים את הצמרת שלא רוצה להילחם.

סה"כ חיזבאללה היא שלוחה של איראן, גם אם תשטח את לבנון לאפר ועפר, זה לא יזיז לאיראנים יותר מדי.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רחוק מלהיות מומחה מודיעין או ביטחון, אבל דבר אחד אני יודע. התגובות שאנחנו רואים בשרשור הזה - לאף אחד לא כדאי להתעסק איתנו - לא שונות מהלך הרוח ב- 1973, 2006, 2008-2009, 2012 או 2014.[...]הטיעון שהאויב הולך לאכול אותה ושלישראל יש את כל האמצעים להגן על התושבים והחיילים (שאגב יכול להיות מאוד נכון) - לא משכנע אותי שאין עימות קרב.

הסיבה שלדעתי לא תהיה מלחמה לא קשורה לא בהרתעה הישראלית, אלא בעיקר בזה שלחזבאללה יש צרות אחרות על הראש: הסכסוך במרחב הסורי, מעמדו בעולם הערבי עקב התערבותו בסכסוך זה, ההתפוררות של המשענת שלו (קרי, משטר אסד), בעיות בתוך לבנון, קשיי התחמשות (חלקם עקב פעולות ישראליות, לכאורה), מצבו הבריאותו של נצראללה, ועוד.

אגב, אנקדוטה משעשעת: למיטב ידיעתי, כל המלחמות במזרח התיכון לפחות מאז המאה ה-11 התרחשו בקיץ. לפני הנשק החם, זה היה בגלל שהקשתות התורכמניות לא היו עובדות כשהן נרטבות בגשם, ובעת החדשה זה פשוט בגלל שלאף אחד אין כוח לזה בחורף....

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אנקדוטה משעשעת: למיטב ידיעתי, כל המלחמות במזרח התיכון לפחות מאז המאה ה-11 התרחשו בקיץ. לפני הנשק החם, זה היה בגלל שהקשתות התורכמניות לא היו עובדות כשהן נרטבות בגשם, ובעת החדשה זה פשוט בגלל שלאף אחד אין כוח לזה בחורף....

אנקדוטה חביבה, ואני מניח שנכונה עבור קרבות היסטוריים רבים (מבדיקה מדגמית אתה צודק לגבי חיטין, עין ג'אלות, קרב הירמוך). בעת המודרנית זה כבר לא כל כך תופס. כיבוש א"י מהטורקים ע"י הבריטים - החצי הדרומי נכבש באוקטובר-דצמבר 1917, ואז נחו תשעה חודשים עד סוף הקיץ ואז המשיכו. מבצע סיני - נובמבר 1956. יום כיפור - אוקטובר 1973 עד שלהי אביב 1974.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רחוק מלהיות מומחה מודיעין או ביטחון, אבל דבר אחד אני יודע. התגובות שאנחנו רואים בשרשור הזה - לאף אחד לא כדאי להתעסק איתנו - לא שונות מהלך הרוח ב- 1973, 2006, 2008-2009, 2012 או 2014.

אתה מזכיר את יום כיפור בעיקר (או רק) בגלל ההפתעה והימים הראשונים.

אתה לא יכול להגיד שיום כיפור לא הסתיימה בניצחון, אולי לא מוחץ כמו ששת הימים, אבל עדיין.

הצרה שלנו היא שמאז, כל העימותים שלנו לא היו נגד צבא מסודר, וזה משנה לחלוטין את התמונה. יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות נגד צבא , ולא יכול כשאתה נלחם מול פלנגות או כל מיני ישויות כמו חמאס וחיזבאללה

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעניין אותי הפינוי-בינוי הלבנוני אלא יותר הישראלי, רק להזכיר, לפי הערכות דיי ודאיות, כמות האמל"ח שהולך להיות משוגר על ישראל הוא אלפים ביום. ולא מאות ביום כמו שהיה בלבנון השנייה. לכן, לכל הממהרים הייתי מציע לשתות מעט מים קרים ולהירגע.

חיזבאללה לא רוצה עימות כמו שישראל לא רוצה. אם לא תהיה ברירה, כמו עם בניית מתקן לייצור טילים בלבנון, אז זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שלדעתי לא תהיה מלחמה לא קשורה לא בהרתעה הישראלית, אלא בעיקר בזה שלחזבאללה יש צרות אחרות על הראש: הסכסוך במרחב הסורי, מעמדו בעולם הערבי עקב התערבותו בסכסוך זה, ההתפוררות של המשענת שלו (קרי, משטר אסד), בעיות בתוך לבנון, קשיי התחמשות (חלקם עקב פעולות ישראליות, לכאורה), מצבו הבריאותו של נצראללה, ועוד.

לכן - הזדמנות.

ניסית פעם להזיז טנקים בחורף?!

8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה מילואים כסמבצ בחטיבת שיריון.

בסוף 2009 היה לנו תרגיל בצפון. עקב תנאי מזג האויר, בסוף לא זזנו בכלל מהבסיס :shock::-P

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם שרביט קסמים וכיפת ברזל יעשו עבודה כמו בצוק איתן? כבר ברור שלא, נאמר 200 פעם שהם יגנו קודם כל על המתקנים החיוניים לישראל ולצבא, קרי שרוב היישובים יהיו חשופים.

מישהו נערך לנסיון כיבוש של הגליל?

מי שירצה לתקוף את מתקני הגז לא ירה עליהם ירי תלול מסלול עם דיוק ואמינות דומים להצהרות קדם בחירות של פוליטיקאי ממוצע.

אתה יכול להיות רגוע, כיפת ברזל בכלל לא מתאימה להגנה על המתקנים האלו ואף אחד לא הולך להזיז מערכת כזו לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן - הזדמנות.

למה? להתקפה יזומה מצד ישראל?

כי לישראל יש אינטרס לדחות את העימות עם חזבאללה כמה שרק אפשר. עם כל שנה שעוברת יכולות ההגנה האקטיבית (קרי, ההגנה מטילאות) על העורף ועל מתקנים אסטרטגיים משתפרות. דחיית העימות היא השאיפה הישראלית המפורשת.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שצריך לנצל הזדמנות ולעשות גיזום, ולהערכתי זה מה שיעשו, גם כדי לחבל בהתבססות האיראנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...