Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

208 שנת 2016 או איביזה FR 2014 או איביזה רפרנס חדשה

bomba90
שימו לב! השרשור הזה בן 2230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות הפרסומים של לובינסקי טרייד הגעתי היום עם האישה למרכז שלהם.

קיבלנו הצעה לטרייד אין על האוטו שלנו, פג'ו 207 שנת 2012 עם 114 אלף ק''מ תמורת 13-14 אלף אם נקנה פג'ו 208 שנת 2016 מליסינג עם 23-24 אלף ק''מ תמורת 64.5 אלף שקל. כלומר בערך 50 אלף ש''ח להוסיף.

ה-208 כמובן עדיין באחריות יצרן למשך שנה וחצי ואחרי זה יש עוד חצי שנה של אחריות דרך לובינסקי טרייד.

לאחר מכן, הלכנו למגרש אחר שהציע לנו על ה-207 15 אלף ש''ח אם נקנה ממנו איביזה FR שנת 2014 עם 30 אלף ק''מ תמורת 70 אלף ש''ח, כלומר תוספת של 55 אלף ש''ח, שנה אחריות על מכלולים מרכזיים וטרייד אין עתידי ב-12% פחות מהמחירון.

ההתלבטות היא כזאת:

בפחות משנתיים וחצי הרכב שלי איבד מהערך שלו 35 אלף שקל, האם דבר כזה יקרה ל-208? כנראה שכן ולכן רק אם ההצעה של לובינסקי טרייד תשתפר מהותית אני אשקול לקנות את ה-208.

דבר שני, ה-FR, האם שווה לקנות אותה ב-70 כאשר איביזה רפרנס חדשה עולה עוד 20 אלף, גם חדשה, גם חסכונית וגם בטוחה יותר. האם האבזור שקיים ב-FR כל כך יותר טוב לעומת איביזה רפרנס חדשה?

אשמח להערות/הארות.

עריכה אחרונה על ידי bomba90
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ניתן למומחים פה לענות לך אבל אני רק רוצה לציין שהמחירון שלובינסקי הציעו לך על פיג׳ו 208 2006 משומשת נשמע די מעפן בהתחשב בזה שחדשה ממבצעי ה 0 ק״מ עולה 74K:

https://www.carbay.co.il/heb/peugeot/208_ACCESS/?gclid=EAIaIQobChMIzIL2jPSq2QIVEBQbCh3Xgw0sEAAYAiAAEgIGZvD_BwE

מודע לזה שזה האקסס (הדגם המדובר שהציעו לך זה אקטיב?) ועדיין הייתי מצפה להנחה יותר גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, קודם כל שוחטים אותך בטרייד.

הרכב שלך יכול לקבל בחוץ - בלי מאמץ - 20. תפרסם אותו ותמכור אותו.

אחרי זה תבוא לקנות אוטו עם מזומן - ותראה איך ההצעות לרכב החדש משתפרות גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהרכב שווה 20 בלי מאמץ, זה מאוד תלוי במצבו, בהיסטוריית הטיפולים שלו, בתאונות / פגיעות (אם יש) ובייחוד במזל למצוא קונה רציני. לא ש-20 נשמע לא סביר, פשוט הרכב צריך להיות סביר+, ולא בטוח בכלל שזה יהיה בלי מאמץ.

שנית, המחיר ל-208 קצת יקר. הרכב שווה בין 5,000 ל-10,000 פחות לדעתי. ראה למשל את זו:

http://yad2.co.il/s/c/1s3e8q

שכבר מחיר הפתיחה שלה נמוך ב-5,500₪.

כרגיל, טרייד זה שירות. הוא יקנה ממך את הרכב בפחות מהשווי האמיתי שלו וימכור לך רכב אחר ביותר מהשווי האמיתי שלו. השאלה אם המחיר שתשלם על השירות שווה לך את זה. במקרה הזה המחיר הוא כנראה 10-15 אלף ₪.

אם באמת כל העסקה עולה לך 10,000₪ פחות, אז ירידת הערך היא 25,000. לא זול, אבל כבר לא כזה נורא.

למה בכלל להחליף עכשיו? חכה עוד שנתיים, ואז תמכור ב-10,000₪ ותקבל ירידת ערך ממוצעת לשנה נמוכה משמעותית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה רוצה להחליף? המנוע של ההגה כוח הלך, החליפו לי בחינם למרות שאני הרבה אחרי תקופת האחריות. מפחד שיתחילו לבוא לי עוד כל מיני הפתעות בסגנון.

מעבר לזה האוטו במצב מצוין, אין תאונות, טיפולים בזמנם.

אני מבין שהרוח הכללית היא להימנע מטרייד אין למיניהם. הסיבה העיקרית שהלכתי לכיוון היא האחריות שהם נותנים. מאוד אוהב רכבים אבל רחוק מלהבין איך לטפל בהם ולכן אני צריך את כרית הבטחון הזאת של האחריות לחלקים החשובים ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה,

תמכור לבד תלך לטרייד ותראה שהמחיר שמציעים לך על אותו הרכב יורד באופן משמעותי בשניה שאתה בא עם מזומן במקום עם רכב.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, ברכב שמתחיל להתיישן יש מדי פעם תקלות. רק שלתקן אותן עולה הרבה פחות מלשלם על ירידת ערך של רכב חדש (או כמעט חדש, במקרה שלך).

אם אתה באזור המרכז, יש שני מוסכים מעולים שמתמחים בצרפתיות: גבע (בת"א) ואורן שירותי רכב (בחולון). אין צורך לדעת לטפל ברכב בעצמך - פשוט תיגש לאחד מהם.

במקרה של ה-208, יש עדיין אחריות יצרן. לאיביזה אין אחריות יצרן, והאחריות שתקבל ממגרשי טרייד אין למיניהם תמיד לא תכסה בדיוק את מה שהתקלקל, וגם אם כן יטפלו בזה בצורה הזולה ביותר האפשרית (שזה לא הצורה הטובה ביותר האפשרית, כמובן).

במקומך, אם אין רצון לשדרג, הייתי נשאר עם הרכב.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אם מדובר בדגם 1.2 טורבו של הפג'ו - היא הבחירה הנכונה. יש אחריות, הגיר פלנטרי ולא רובוטי שידוע כבעייתי בחלק מהמקרים (DSG) והרכב צעיר יותר בכמה שנים, מעבר לכך ה-208 לא נחשבת מכונית בעייתית כך שאני לא רואה בעיה לרכוש אותה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את מבינה שזו פשוט הטרלה? לפני שאת תוקפת בחזרה, תלכי לבדוק במילון מה זה "טרול". חבל שלשם את מתדרדרת.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. יש רצון לשדרג את הרכב בעיקר בגלל שהוא עבר 114.5 אלף ק''מ ואני חושש מתקלות שעלולות להגיע.

2. הפחד שלי מה-208 הוא ירידת ערך מהירה מאוד כמו שאני ספגתי עם ה-207 שלי שנקנה באוקטובר 15 ב-50 אש''ח עם 52.5 ק''מ ושווה היום, אחרי 27 חודשים ו-62 אלף ק''מ נוספים 20 אש''ח.

3. medriving צודק, רכב בן 6 שמוחק בין 80 ל-85 אחוז מהערך שלו, זה משהו מופרך על אף קילומטראז' סביר, מראה חיצוני טוב מאוד ומראה פנימי מושלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא, רכב צרפתי מאבד ערך מהר יותר מאשר יפני. זה ברור לכולם.

לקנות רכב צרפתי חדש במחירי יבואן זה באמת פחות משתלם כלכלית מאשר לקנות רכב יפני. גם זה נכון. מצד שני, לקנות רכב חדש מהיבואן זה לא משתלם כלכלית בלי קשר לסוג הרכב, וכל אחד עושה את השיקול שלו.

אבל אתה לא קונה רכב חדש.

אם תחפש סוויפט מ-2016, תגלה שהיא תעלה לך כנראה קצת פחות מ-70, כלומר עשיריה מעל 208. אותה סוויפט מ-2013 נמכרת בקצת פחות מ-40, כלומר ירידת ערך של כ-30,000₪ בשלוש שנים.

לעומתה, 208 מ-2016 תימכר כנראה בקצת פחות מ-60, ו-208 מ-2013 תימכר באזור ה-30. סה"כ, ירידת ערך של, נכון, כ-30,000₪ בשלוש שנים! מזכיר משהו?

אם אתה מסתכל באחוזים, הצרפתיה הפסידה יותר. אבל במכולת קונים בשקלים, ושם באופן מפתיע יש שוויון פחות או יותר, ומעבר לכך בקניית הצרפתיה השקעת פחות כסף מלכתחילה, שזה גם יתרון.

לגבי הרכב הנוכחי, אם אתה יכול לחיות עם תקלה פעם ב אתה תחסוך המון כסף. זה יותר ענין של סדרי עדיפויות. פשוט צריך לצאת מהגישה שכל כניסה למוסך היא סבל בל יתואר. עם המוסכים שהוזכרו פה קודם, זה לא כזה נורא כמו שזה נשמע.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב לא להתייחס להצעה של הטרייד כשווי שוק! הטרייד צריך להרוויח על הרכב כסף+עלויות כ"א שידרשו למכור אותו,

בנוסף לדעתי מראש בזמן הרכישה שילמת על הרכב סכום כסף יחסית גבוהה על ה207(בדיוק כמו שמציעים לך עכשיו על ה208 בטרייד) ולכן חשוב להיות ער למצב השוק כשאתה רוכש רכב משומש.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי ההצעות שקיבלת מהטרייד הן מופרכות, במיוחד זו של האיביזה, לשלם על איביזה בת ארבע 70K כשדגם חדש לחלוטין וכנראה טוב יותר ( לא מכיר, מעריך ) כבר נמכר בחנויות, זה לא רחוק משוד לאור היום להבנתי. החבר'ה שם מעריכים כנראה את האחריות והסדרי המימון שהם נותנים קצת יותר מדי, אבל כנראה שיש ביקוש לענין, אף אחד לא פועל בחלל ריק. גם ה 208 שמוצעת לך מציאה מאוד קטנה ובטוח שניתן להשיג מחירים טובים בהרבה בשוק הפרטי. ההצעות לאוטו שלך הן גם סיפור מטריד, ודאי כשמדובר בהצעה מגוף שאמור להיות לו ענין לשמר את המוניטין של המוצרים שהוא מוכר, כמו לובינסקי.

אין באמת סיבה להכנס לפחדים מיותרים, תקלה אחת אינה בהכרח סימן לבאות ואם האוטו טוב אין סיבה ממשית להחליף, החלפה כזו, איך שלא תבחן אותה היא ענין כלכלי גרוע. הארכת תקופת האחריות, שזה בעצם מה שאתה מחפש להבנתי, לא שווה כל כך הרבה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...