Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי בחירת מזגן מיני מרכזי

avi2014
שימו לב! השרשור הזה בן 2195 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נוטה להסכים עם מה שנאמר מעליי, למרות ש... אם נשים לב - מזגני ON OFF עיליים כבר ממזמן מציעים דירוגים אנרגטיים מצויינים (A) ויש גם מזגנים מיני מרכזיים שמציגים נתון יפה מאוד של דירוג אנרגטי (A-B), כך שלא בטוח ב 100% שבעתיד הלא רחוק לא ימשיכו לספק מזגנים כאלה - סה"כ הביקוש עדיין קיים ובכמויות גדולות, ואם ימשיך להיות ביקוש אז רוב הסיכויים שנמשיך לראות אותם כאן עוד הרבה זמן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מקפיץ!

האם כדאי להשקיע אלפיים שקל במיני מרכזי עם דירוג אנרגטי A על פני מיני עם דירוג F?

בהנחה שאני לא משתמש כבד, בממוצע כ-5 שעות ביום כאשר ההפרש בין A ל-F הוא 0.12 אגורות לשעת צריכה.

יש כלל אצבע של עלות מערכת מול שנות החזר השקעה?

תודה מראש.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט, עשה חישוב גס בהערכה מקסימלית, מה הכוונה?

קח בחשבון שבמידה והדירה שלך נמצאת במיקום כזה שאת צריך החל מיוני ועד ספטמבר להפעיל את המיזוג 8-10 שעות ביום לכל הפחות (לדוגמא, לילה שלם ועוד כמה שעות במהלך היום) זה בקלות מגיע ל 10-12 שעות הפעלה ביום, לפעמים.

תכפיל את ההפרש במספר השעות הכי קיצוני למשך מספר חודשי הקיץ הכבדים באמת ותכפיל את זה במספר השנים שאתה מעוניין לדעת, לדוגמא, 5 שנים.

תכפיל בחודש עבודה מלא כולל כל סופי השבוע, לך על המקרה הקיצוני.

אתה תראה שככל הנראה, אתה "תחסוך" בין 450-600 שקלים תלוי בקיצוניות השימוש לאורך 5 השנים.

מה זה אומר? זה אומר שהשקעה של 2000 שקלים, תוכל להחזיר כעבור ~10-15 שנים תלוי ברמת השימוש שלך.

זה בהנחה ומחיר החשמל ימשיך להשאר כמו שהוא, לאורך כל השנים הללו.

אבל גם אם תהיה עלייה של עשרות אחוזים, עדיין פרק הזמן שתחזיר את ההשקעה של ה 2000 שקלים יעמוד על שנים רבות.

** כל זה בתנאי שעשית את החישובים וההפרשים בצורה נכונה, אין הבדלים בין המזגנים וכמובן, יכולות המזגנים זהות וכן הלאה וכן הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון הדירה הוא צפון מזרח, דרום מזרח,

איזור השפלה,קומה 4, בנייה טרומית.

עד כמה זה משפיע עליי לרעה בצריכת החשמל?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום לך למעלה את כל המידע אם תקרא שוב.

זה משפיע עלייך בכך שאתה זה שתקבע כמה שעות הפעלה יהיו לך בגלל המיקום שלך ולאחר שיהיה לך את המידע הזה, תוכל לבצע הכפלות פשוטות כפי שעשיתי וכתבתי לך.

איך אתה יודע אם הדירה שלך זקוקה ל 12 שעות קירור ביום או רק ל 5 שעות בלילה להרדם היטב? פשוט, אתה אמור לדעת מהנסיון שלך בתקופות הקיץ.

יש דירות עם בידוד מצויין יחסית, 2-3 כיווני רוח וקורה מצב שגם אם יש 30 בחוץ, בבית די נעים כשלא זזים או מבצעים פעולות מורכבות.

אם אתה או המשפחה היא מסוג האנשים שמעדיפים קרירות בבית, פחות לחות אז תשער לעצמך שאתה הולך להפעיל את המזגן חצי יממה לכל הפחות, יש משפחות שמפעילות גם 14 שעות ביום, תלוי כמה חברי המשפחה נמצאים בבית.

כיום, יש לך מזגן? אם יש לך מזגן אתה אמור לדעת בוודאות את צרכי ההפעלה שלך.

אם עד היום לא היה או אין לכם מזגן, לך על המקרה הקיצוני ביותר עבורך.

*** שוב, אם רשמת שאתה יודע שיש לך בממוצע 5 שעות הפעלה, תכפיל את זה בקיצוני שזה 31 ימים בחודש, תכפיל נגיד ב 3 חודשי קיץ "כבדים" ולאחר מכן תכפיל בכמה ימים בשאר החודשים והינה לך, הכמה שקלים שתחסוך בכל שנה.

תכפיל את זה ב 10 שנים ותראה כמה "החזרת" בהפרש בין המזגנים.

ככל הנראה, תגיע למספרים נמוכים ואתה תראה, שאולי לא שווה לך להשקיע 2000 שקלים בדירוג הגבוה יותר מהסיבה הפשוטה, שזה ייקח לך 15 שנים להחזיר את ההשקעה בחישוב פשוט.

2000 שקלים יכולים לשמש אותך לתיקונים על הדרך לאורך 10 השנים.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע ישנים עם מזגנים עיליים לכן קשה לי להעריך את השימוש במיני מרכזי.

תודה רבה על התשובה המפורטת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחליף את העיליים במיני מרכזי או שהמיני מרכזי בנוסף, לך על הדירוג הנמוך ותחסוך 2000 שקלים.

כיוון שיש לך עיליים.

הרי מה הבעיה עם המיני מרכזי? הוא אמור לתת מענה כביכול לכולם ואז לדוגמא לך ולאשתך לא חם אבל לילדים כן או ההפך ואתה מוצא את עצמך מפעיל את המיני מרכזי לאורך זמן רב יותר.

אם המיני מרכזי הוא בנוסף לעיליים, אתה יכול ללכת על הדירוג הנמוך שכן הוא כנראה יעבוד רק בשעות שכל בני המשפחה יהיו בבית.

בלילות? אולי לא יהיה לך שווה להפעיל אותו (תברר צריכת העיליים יחד בכל החדרים בלילה) ותראה שאולי בלילות, יהיה לך שווה להמשיך ולהפעיל את העיליים למספר שעות עד שנרדמים ונכנסים לשינה עמוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרה:

ההתלבטות היא לגבי מיזוג דירה חדשה שרכשנו (בדירה הקיימת יש עיליים), ככה שלא מדובר כאן בהחלפת מיזוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו עיקרון ששואלים אותו אלפי אנשים פעם אחר פעם והתשובות זהות - מה יהיו שימושי וצרכי בני המשפחה.

הרי שאם אתה מתקין מיני מרכזי, אתה תפעיל אותו גם אם בן משפחה אחד ירצה קירור? (יכול להיות שאתם למשל) ואז, אתה מקרר את כל הבית עבור אדם אחד למשל.

סיטואציה אחרת היא להתקין דמפרים וכו' בשביל לשלוט במיני מרכזי פר חדר אבל עדיין, הוא יופעל.

בסופו של יום, הדבר הנכון ברמה שהתקציב לא לוחץ זה עיליים בחדרים ומיני מרכזי או עילי חזק לסלון ומטבח.

אבל, היות ותקציב משחק עניין כזה או אחר אז אין טעם לחשב עלויות חשמל ובהחלט כדאי ללכת על מיזוג בדירוג A אם יהיה רק מיני מרכזי בבית - הוא יעבוד במקום כל העיליים שיש לך כיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לקחתי לדירת 3.5 חדרים בגודל 95 מ"ר מיני מרכזי של תדיראן silent wind 47p דירוג A מפיק 4 כ"ס.

עלה לי 7400 המזגן, התקנה+חציבות+הארכת צנרת+התקנת ספוטים+גבס עוד 6000 ש"ח (אצלי ההכנה הייתה במקלחת וכדי להוציא את היחידה מהמקלחת הייתי חייב לעשות סינר גבס לפרוזדור,תלו עליו ספוטים מלד, ובחוץ בפרוזדור התקנתי את היחידה הפנימית ואת הניקוז האיש מזגנים חיבור לכיור נטילת ידיים).

אחלה מזגן שבעולם. מה שכן בגלל שהמנוע אצלי יושב בגג (אני קומה 2 מתוך 5) היה צריך להוסיף גז, באו תדיראן מהר מאוד והוסיפו ללא עלות.

הרבה שכנים שלי לקחו את הדגם הזה והם מבסוטים.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע חלוקת חדרי השינה היא, חדר הורים, חדר ממ"ד המשמש כמשרד וצריך להיות ממוזג רוב היום, חדר שלישי ריק מאדם לפחות לשנתיים הקרובות.

מה נותן הדמפר חוץ מסגירה של חדר מסויים למיזוג?

המדחס עדיין יעבוד בהספק הנקוב שלו או שאני טועה?

או שהחיסכון מגיע על חשבון המהירות בה יגיע לטמפרטורה הרצוייה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מזגן שבעולם. מה שכן בגלל שהמנוע אצלי יושב בגג (אני קומה 2 מתוך 5) היה צריך להוסיף גז, באו תדיראן מהר מאוד והוסיפו ללא עלות.

.

רשלנות בהבנת המתקינים בעולם המזגנים, אבל לא נורא פתרו את זה.

לגבי השאלה עם הדמפר, בעיקרון אם אתה לוקח מזגן של ON/OFF, אז זה יתבטא בקירור מהיר ביותר של אותו החדר ואז המזגן ייכנס למחזורי ON/OFF בהתאם לטמפ' אשר נקבעה, בידוד החדר וכו'.

*** וכן, המזגן בכנולוגיית ON/OFF יעבוד במלוא ההספק בכל פעם, אין לו דרך לשלוט על זה.

אם לוקחים מזגן מיני מרכזי אינוונטר, הוא יפחית את הצריכה שלו בהתאם וישמור על עבודה רציפה קבועה בהספק מינימלי ביותר (נקוב בדפי המפרט הטכני של המזגנים האלו) אבל העלויות למזגן בטכנולוגיה כזו? גבוהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...