Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדת מחירון בעקבות תאונה

SPL
שימו לב! השרשור הזה בן 2261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשאנשים מתכננים לקנות רכב הדבר הראשון שהם נזהרים ממנו זה רכב עם תאונות/שסי ניסתי לחשוב המון על נושא ולא הצלחתי להבין למה????????

אני חושב ש 90 אחוז מהאנשים מתנהגים ממש כמו תוכים. זאת מין סטיגמה כזאת לא לקנות רכב עם שסי. האם יש בכלל השפעות על התנהגות הרכב בכל תאונת שסי? אני לא חושב...

לפעמים תאונת שסי נחשבת גם תאונה קטנה בטמבון שהגיע באיזשהיא צורה לשסי ומי שבאמת מבין יכול לראות שזה בתכל'ס שום דבר. אם הייתם הולכים לקנות רכב והיו אומרים לכם שמורידים לכם לפחות 15 אחוז מהמחירון עדיין לא הייתם קונים ? תחשבו על אוטו של 100000 שקל זה 15000 שקל פחות.

עכשיו אני בטח יקבל 1000 תגובות :2gunfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במידה ויש סיכון לפגיעה בהתנהגות הרכב, אפילו מינימלית - אני לא הייתי רוכש רכב עם פגיעה בשלדה (לא מצאתי במילון את המילה שסי, למרות שאני חושב שהיתה דמות כזו בסדרת המופת "שמש" :p ).

וזה לא משנה גם אם היו מוכרים לי את הרכב ב-50% הנחה - פגיעה בהתנהגות הרכב זה עניין בטיחותי ונלווה בד"כ בירידה בכושר הבטיחותי הפאסיבי של הרכב.

(מעבר לכך זה כל מקרה לגופו. לא כל פגיעת שלדה גורמת לנזק כזה. א-ב-ל כדי לוודא שזה לא באמת פוגע, צריך הרבה השקעה ורוב הציבור מעדיף לא להתעסק עם זה. פגידות קצה שלדה לעומת זאת, זה כבר משהו אחר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר בעיקר על תאונות קצה שילדה.

ולפני שאתה קונה את האוטו אתה רואה את התאונה בעיינים שלך.

זה לא מספיק. אי אפשר לקבוע אם הפגיעה גורמת או לא לנזק בהתנהגות רק לפי מבט חטוף. יתרה מכך, הישראלי הממוצע נרתע מכל דבר שעלול לגרום לו לקשיים במכירה, וקצה שלדה הוא בהחלט דבר כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפשוט האנשים מסתכלים קדימה כאשר הם יצתרכו למכור את הרכב , תחשוב שאומרים לך יד שנייה או שלישית ועוד עם פגעיה בשסי, הדבר הראשון שעולה לך בראש שזאת הסיבה שמנסים להפטר מהרכב כלומר הוא בעיתי אז למה אתה צריך אושר כזה , ומבחינת אלה שמוכרים הם ברוב המקרים צריכים להיות נורא גמישים , בקיצור זה סתם סיפור מיותר שממש אין צורך להכנס אליו לדעתי ואני לא מאחל לאף אחד להיות לא בצד אחד וגם לא בשני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע יותר מזה

אני עובד בחברה שמוכרת מכוניות

בקיצור הייתה לנו איזה מזדה אחת שהיתה לה בדיקה שיצאה עם פגיעת קצה שילדה , נאבדה לנו הבדיקה ובמכון לא מצאו את זה בארכיון.

העברנו את הרכב שוב בדיקה והוא יצא נקי לחלוטין חוץ מנזק לפגושים שהם רושמים כמעט בכל רכב :shock:

בעיקרון אתה יכול לקנות רכב שאומרים לך שהוא נקי ובבעצם יש לו תאונת שילדה או להפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפשוט האנשים מסתכלים קדימה כאשר הם יצתרכו למכור את הרכב , תחשוב שאומרים לך יד שנייה או שלישית ועוד עם פגעיה בשסי, הדבר הראשון שעולה לך בראש שזאת הסיבה שמנסים להפטר מהרכב כלומר הוא בעיתי אז למה אתה צריך אושר כזה , ומבחינת אלה שמוכרים הם ברוב המקרים צריכים להיות נורא גמישים , בקיצור זה סתם סיפור מיותר שממש אין צורך להכנס אליו לדעתי ואני לא מאחל לאף אחד להיות לא בצד אחד וגם לא בשני.

אני גם חושב שהשיקול לקנות רכב עם שילדה או בלי זה העתיד - אם תמכור אותו או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. פגידות קצה שלדה לעומת זאת, זה כבר משהו אחר).

למה משהו אחר?

באיזה מובן?

היית מתעסק עם אוטו עם פגיעת קצה שילדה? על מה זה משפיע ואיך..?

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון הזה כבר נעשה כמה פעמים באריכות יתרה, גם פה וגם ב-YNET בזמנו.

דעתי היא שאכן רוב האנשים לא ירגישו ברכב שאחר תאונת שלדה לא רצינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל תאונת שילדה חייבת להשפיע על הרכב ובמיוחד ברכבים משפחתים שכמעט אף פעם לא מגיעים למגבלות.

לצערנו גם רוב רכבי הספורט לא מגיעים למגבלות, אלא לעמודי רכב, תעלות למיניהן ורכבים אחרים בכביש.

אתה מבין, להערכתי בנסיעה בקו ישר, האצת רמזורים ופניות סטנדרטיות שמתבצעות בעיר אני לא חושב שיש השפעה לרכב פגוע שילדה משפחתי או ספורטיבי.

וביננו 85% מהרכבים לא מבלים יום יום או כמעט בכלל לא בנסיעה אתגרית בכבישים מפותלים.

השיקולים ברכישת רכב פגוע שלדה צריכים להיות בסדר הנ"ל:

1) האם חלה פגיעה בבטיחות (פאסיבית בעיקר, אקטיבית פחות לדעתי)?

2) סחירות (בכמה קניתי ובכמה אני ימכור)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגיעת שלדה תבוא לידי ביטוי במספר מאפיינים (הכוונה לפגיעה רצינית, ולא לתאונת פח):

המאפיינים יופיעו ברכב בכל מקרה, גם אם לא מדובר ברכב ספורטיבי, אלא אפילו ברכב לנסיעות יומיומיות רגועות.

כגון - הרכב "עקום" - בלאי לא שווה בצמיגים, בלאי לא שווה בבולמי זעזועים, בלאי מואץ במכלולי בלימה והנעה, חריקה ועייות בפתיחת הדלתות, חדירת מיים, הופעת חלודה במקום התיקון וכו'.

לא כדאי להתקרב לרכב כזה.

אם אתה מחפש רכב לקנייה, עדיף תמיד להמשיך לחפש רכב ללא הרעות הללו, ולקנות אחד שלא עבר תאונה קשה ושוקם.

במיוחד בחיפוש אחר רכב נפוץ, שקיימים רבים ממנו למכירה.

במיוחד העניין קריטי בחיפוש רכב ספורטיבי.

מי שטוען שאין הבדל בין רכב עם פגיעה, לבין רכב ללא פגיעה, או שההבדל לא מורגש - לא יודע לנהוג.

זאת מין סטיגמה כזאת לא לקנות רכב עם שסי.

זו לא ממש סטיגה. יש משהו בכ"ז מאחורי זה.

כמובן שבפאן הבטיחותי - רכב שעבר "מתיחה" יגיב אחרת בתאונה נוספת, אם חס וחלילה תתרחש.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגיעת שלדה תבוא לידי ביטוי במספר מאפיינים (הכוונה לפגיעה רצינית, ולא לתאונת פח):

המאפיינים יופיעו ברכב בכל מקרה, גם אם לא מדובר ברכב ספורטיבי, אלא אפילו ברכב לנסיעות יומיומיות רגועות.

כגון - הרכב "עקום" - בלאי לא שווה בצמיגים, בלאי לא שווה בבולמי זעזועים, בלאי מואץ במכלולי בלימה והנעה, חריקה ועייות בפתיחת הדלתות, חדירת מיים, הופעת חלודה במקום התיקון וכו'.

לא כדאי להתקרב לרכב כזה.

אם אתה מחפש רכב לקנייה, עדיף תמיד להמשיך לחפש רכב ללא הרעות הללו, ולקנות אחד שלא עבר תאונה קשה ושוקם.

במיוחד בחיפוש אחר רכב נפוץ, שקיימים רבים ממנו למכירה.

במיוחד העניין קריטי בחיפוש רכב ספורטיבי.

מי שטוען שאין הבדל בין רכב עם פגיעה, לבין רכב ללא פגיעה, או שההבדל לא מורגש - לא יודע לנהוג.

זאת מין סטיגמה כזאת לא לקנות רכב עם שסי.

זו לא ממש סטיגה. יש משהו בכ"ז מאחורי זה.

אתה מדבר פה על תאונות ממש ממש קשות.

אני לא חושב שתאונה "קלה" יכולה להשיפע ואם כן נהג ממש ממש ממש טוב יכול להרגיש בהבדל .

רכב עם תאונה ממש קשה בחיים לא יסע ישר גם אחרי 1000 כיווני פרונט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הציבור (ואני בתוכם) מפחד מפגיעות שילדה בעיקר משתי סיבות:

ראשית- אין מספיק מיכשור ואין מספיק ידע להעריך את הפגיעה בהתנהגות הרכב!

שנית- באו נבין מה זה בטיחותי. אני נוהג רגוע ואין לי כוונה להתקרב למגבלות הרכב.

אבל....הסתבכתי בעקיפה (טעות שלי באומדן התנהגות נהג יום שישי..) כביש דו מסלולי וקצת גשם

אני צריך 100% אוטו כדי לצאת בחיים.

95%אוטו...מגבלה..איבוד שליטה..

והשאר...

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...