Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על דאצ'יה לודג'י כרכב משפחתי ל4 ילדים וזוג הורים?

ofir84
שימו לב! השרשור הזה בן 2210 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

לאחר חיפוש וקריאה מרובה בפורום על רוב דיגמי המיניואן ,אני חושב שהרכב הנ"ל הכי מתאים לצרכים שלי ,

רכב ל4 ילדים יחסית קטנים, בגילאים 6 , 4 וחצי ,ושנה (שני כסאות בטיחות ובוסטר),בשעה טובה הולך להתווסף בקרוב עוד תינוק ועוד כסא בטיחות.

הרכב הולך לשמש אותי בנסיעה לעבודה, דרך בין עירונית רגועה ללא פקקים (רחובות-קרית גת) פלוס נסיעות פנאי משפחתיות בסופי שבוע. סה"כ כ 15-16K ק"מ בשנה, שרובם המוחלט בסביבה בין עירונית.

מבחינת המחיר, לפי מה שראיתי ביד2 מודל 2015 נכנס לי בתקציב. למרות החסרונות של הרכב הזה, אני חושב שזאת תמורה מצויינת למחיר הקניה. אני חושב ללכת על גרסת הדיזל.

אשמח לשמוע דעתם.. במיוחד אם אתם בעלים או בעלים לשעבר של הרכב

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יותר טובים ממנו זה בטוח, העניין הוא שיותר טובים ייאלצו אותך לרדת בשנתון או למצוא משהו עם קילומטרג' גבוה יותר.

זה הכל עניין כבר של מה אתה מעדיף ואם אתה רוצה את הדאצ'יה סימן שיותר חשוב לך שנתון נמוך.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי בעיה לרדת בשנתון עד 2011 בערך, העניין הוא שאני מחפש רכב שגם יהיה זול לתחזוקה, אמין, בעל צריכת דלק נמוכה יחסית למיני ואן, וגם נוח ומרווח. לפי מה שזה נראה הלודג'י נותן את הדברים האלה. (וזהו לא מעבר לזה).

המיניואנים היפנים אמינים אבל זוללים דלק ופחות מרוווחים, אס מקס וסי 4 פיקאסו קראתי על בעיות אמינות כאלה ואחרות. מכאן בערך נבעה הבחירה הזו בלודג'י.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב? יש לך גם סניק דיזל (אותו מנוע של הלודג'י להבנתי), רק עם גיר רובוטי עם תחזוקה לא זולה (אבל גם לא נוראה, בטח בנסיעות בין עירוניות רגועות).

החסרונות של הלודג'י הם בעיקר בטיחות וגימור זול, אם מתעלמים לרגע מהעיצוב המזעזע (כי זו לא קטגוריה שעיצוב משחק בה תפקיד משמעותי לרוב).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב סביב ה 50K, הגיר הידני בלודג'י מבחינתי זה יתרון. אני מעדיף גיר ידני.

מעדיף לא להתעסק עם גיר רובוטי.אם לא ידני אז פלניטרי. מסכים איתך שהרכב לא להיט מבחינת עיצוב, לפי הסירטונים שראיתי הוא פרקטי ונוח מאוד. אין עליו הרבה חומר לקריאה בגלל זה העלתי את הפוסט. לגבי טיפולים, אפילו לא הצלחתי למצוא טבלת טיפולים תקופתיים ומידע טכני. בספר רכב שמצאתי ברשת אין כמעט מידע טכני ומידע על תחזוקה. מה שכן, האגרה שלו נמוכה וגם הביטוחים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-50 יש לך בעיקר סניק בנזין, שתהיה הרבה פחות חסכונית, אבל יותר בטוחה (כנראה) ונעימה. מ-2011 יש לה מנוע וגיר (רציף) של ניסאן, אמורים להיות אמינים.

תסתכל קצת ב-euro ncap על מבחני הריסוק של הסניק מול הלודג'י. אם הלודג'י מספיק טוב מבחינתך, לא רואה סיבה מספיק טובה להמנע ממנו (לא יודע איך השוק שלו, זה רכב קצת נדיר אבל לשבעה מקומות חסכוני בזול לרוב יש ביקוש במגזרים מסוימים).

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית מחקר וקראת : למעט פשרה על 3 כוכבי בטיחות, הבחירה שלך נכונה. לא תמצא תמורה טובה יותר במחיר הזה.

הרכב עם שוק ער במגזר החרדי. חפש גם בלוחות שלהם. לא בשבת.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד יתרון של הלודג'י הוא שאתה יכול למצוא רכב שקנו לו הרחבת אחריות ל5 שנים וכך אתה יכול למצוא רכב עם אחריות עד שנת 2020 (במידה ואתה רוכש שנתון 2015). נותן ראש שקט במיוחד כאשר יש לך ילדים קטנים.

לגבי נושא הבטיחות, שים לב שהחסרון הבולט שלו זה העדר אמצעים אלקטרונים וחוסר הגנה במושבים הקדמיים מפני צליפת שוט. שאר הציונים דווקא סבירים יחסית.

יש עוד אופציות בתקציב שלך (כמו שאמרו כבר כאן- גראנד-סניק, אחת היפניות, ברלינגו 7 מושבים) אבל אצל כולן אתה צריך להתפשר במשהו. חלקן גם לא יהיו הכי בטוחות בגלל השנתון הנמוך, חלקן יבזבזו יותר דלק, חלקן לא בהכרח יראו עמידות ואמינות גבוהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על ברלינגו 7 מקומות גם הייתה לי מחשבה. יש לאבא שלי ברלינגו 5 מקומות, הרכב חזק נוח ואמין מאוד.

ברלינגו 7 מקומות יקרה יותר, אני חושב שב50 אפשר להביא מודל 2012, בפתיחת שני המושבים הנוספים אין תא מטען, בלודגי עוד נשאר איזה מרווח קטן, בברלינגו לפי מה שראיתי אין כמעט מרווח בין הכיסאות לדלת האחורית. קבוצת רישוי 4 לעומת 2 (תוספת של כ600 ש"ח בשנה, לא משמעותי) לגבי ביטוח אין לי מידע כי אין אפשרות לקבל הצעה על ברלינגו באתר של וובי. הייתרון של הברלינגו זה שהיא רחבה יותר, ונראה שישיבה בשני המושבים הנוספים תהיה נוחה יותר מאשר בלודג'י. ו4 כוכבי בטיחות לעומת 3.

בכל מקרה מדובר בשני רכבים דיי נדירים, כרגע יש ביד2 רק ברלינגו אחת 2012 עם 180K ק"מ. ולודג'י 2015 דיזל אין אפילו אחת.

אז כנראה שיהיה משקל גם למצב האקסזמפלר המסוים שימצא קודם, יש לי משהו כמו חצי שנה לחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק יכול לומר ששכרתי לודג'י ברומניה ונהגתי עליה כ-1600 ק"מ, המנוע היה מנוע שלדעתי לא מיובא לישראל (1600 בנזין...) והרכב למרות שנראה כמו קרון רכבת, תמרן ונסע מצוין, גם בעיר וגם מחוצה לה, היינו 4 מבוגרים+מזוודות וכשלא נוסעים בהרכב מלא, תא המטען ענק (ללא פתיחת הספסל האחורי). למי שזקוק לרכב כזה, הוא בהחלט נותן תמורה רצינית.

הרכב היה עם כ-60,000 ק"מ (השכרה כן...?) ונראה היה שמתוחזק בתחזוקת שבר ולמרות זאת למעט תחושתי שהיה חופש קל באחת מזרועות המתלה הקדמיות, הרכב היה תקין לחלוטין, הכל עבד והכל היה במקומו. הרכב פשוט אבל עמיד.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אופיר,

שמחים על התעניינותך בלודג'י. הדגם מצליח מאוד בישראל בקרב הקהל הפרטי וחברות עסקיות שרוכשות לעובדים שלהן.

כיום אנו משווקים בישראל את דגם הדיזל בלבד עם מנוע טורבו 1.5 ליטר מאוד חסכוני בדלק.

נשמח לארח אותך באחד ממרכזי המכירות שלנו ולצרף אותך למשפחת הלקוחות המרוצים של דאצ'יה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמורה מעולה למחיר, הן כחדשה והן כמשומשת, אבל כמו ששמת לב - נדיר.

יש לנו חברים מאוד מרוצים עם הידני שלהם (משפחה עם הורים בגובה של שחקני כדורסל, ואין בעיית מקום).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתרון של הברלינגו זה שהיא רחבה יותר, ונראה שישיבה בשני המושבים הנוספים תהיה נוחה יותר מאשר בלודג'י. ו4 כוכבי בטיחות לעומת 3.

ברלינגו נבחנה פעם ראשונה בשנת 2008, אז היא קיבלה 4 כוכבים.

אחרי זה היא נבחנה שוב בשנת 2015 בערך, במבחן מחמיר יותר לפי התקן החדש וקיבלה 3 כוכבים.

ברלינגו קצרה עם 7 מקומות מקוריים זה רכב נדיר מאוד בארץ. יש גירסה נוספת, ארוכה עם 8 מקומות ברמת איבזור נמוכה, כאשר שורות מושבים 2 ו 3 מותקנות בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2210 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...