Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחזוקת טויוטה קורולה 2003

vladbelo
שימו לב! השרשור הזה בן 2245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

רכשתי לאחרונה רכב טויוטה קורולה GLI 2003 אני רוצה לתחזק את הרכב בעצמי כמה שניתן

ויש לי מספר שאלות:

1. איזה שמן מנוע מומלץ למלא ברכב? ומהיכן ניתן לרכוש? (עומד על 185000 קילומטרז׳)

2. איזה נוזל קירור לרדיטאור מומלץ לרכב? (נאמר לי נוזל קירור ירוק/כחול) וגם מהיכן ניתן לרכוש

3. מערכת המיזוג שלי לדעתי קצת מזייפת, הקירור אמנם מקרר אבל לא ״מקפיא״ כפי שקוראים לזה

כלומר לא מקרר ממש חזק למרות שאני מוריד ל16 מעלות או על הכי נמוך "COLD" ומהירות הכי גבוהה,

והחימום בכלל לא מחמם גם כשאני מעלה ל30 מעלות או הכי גבוהה על "HOT" רק מוציא אוויר, לא אוויר קר אבל אוויר רגיל וכמובן שה- AC דולק.

4. יש לי קצת קילופי צבע בטמבון קדמי, כמה עולה בערך לתקן/לצבוע לאותו צבע של שאר הרכב?

5. לפני שקניתי את האוטו, הוחלפו צמיגים קידמיים (לא יודע בכמה ומאיפה), אני מעוניין להחליף גם את האחוריים שיהיה חדש גם.

בנוסף גם ההגה טיפה רוטט לפעמים, והבנתי שכדאי לעשות כיוון להגה מול הגלגלים - איפה ניתן לעשות את זה? בכל מוסך?

6. יש לי 2 שלטים של הרכב, ושניהם ממש מזייפים בנעילה ופתיחה, צריך ללחוץ ממש ממש

חזק בשביל שיפעל. הייתי בסוג של מוסך (בתוך קניון) ואמרו לי שלעשות שלט חדש אחד עלות 350 ש״ח. וכמובן שאני רוצה 2 שיהיה ספייר כמו שיש עכשיו, אז זה יעלה 700 ש״ח, האם זה מכיר תקין והגיוני להחלפת שלטים לרכב?

7. שאלה אחרונה... (מקווה) איפה יש מוסך טוב ואמין ואיכותי לטיפולים ברכבי טויוטה כמו שלי.

תודה מראש לעונים ולעוזרים!

עריכה אחרונה על ידי vladbelo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שהחזיק רכב כזה כ-10 שנים, ההמלצה הכי חשובה זה להחליף שמן כל 10,000 ק"מ.

ולפחות בהתחלה לבדוק מפלס שמן כל 500 ק"מ עד שתדע האם הוא אוכל שמן או לא.

ולא להתפתות לעשות פלאש למנוע, המנוע הזה סופר רגיש לבעיות בוצה ואם מושכים את הטיפולים בקלות אפשר לגמור את המנוע.

מי שקנה ממני את הרכב קצת זילזל ואחרי 45,000 ק"מ הלך לו המנוע.

הוא משך טיפולים מעבר ל 17,000 ... במוסף אמרו לו שיש בוצה והציעו פלאש למנוע (אני אף פעם לא עשיתי פלאש).

חודשיים אחרי הפלאש נדלקה נורת שמן ... הוא המשיך לנסוע וחשב לקפוץ למוסך עוד כמה ימים שיהיה לו זמן.

ואז הודיע לי שהלך המנוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.מה הצמיגות ומה התקן שצריך?

2.גם תבדוק בספר רכב לפי מה שאני זוכר צריך נוזר ורוד(אדום מהסוג החדש של טויוטה)

3.תבדוק פילטר מזגן בקשר לקור בקשר לחום אני לא יודע יותר מדי לענות לך

4.מאיזה איזור אתה?

5.מה התקציב? בעיקרון תסתכל בקישור שמצורף שיהיה לך קצת פרספקטיבה

https://tires.yad2.co.il/carmodels?manufactor=26&model=6476&year=2003&subModel=21277

6.אני לא יודע לענות לך על זה

7.מאיזה איזור אתה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

רכשתי לאחרונה רכב טויוטה קורולה GLI 2003 אני רוצה לתחזק את הרכב בעצמי כמה שניתן

ויש לי מספר שאלות:

1. איזה שמן מנוע מומלץ למלא ברכב? ומהיכן ניתן לרכוש? (עומד על 185000 קילומטרז׳)

בספר הרכב רשום מה מידת הצמיגות ומה התקנים הנדרשים מהשמן - לגבי מיקום, איפה אתה גר? רק לא ברור למה אתה צריך שמן? חסר לך? אתה הולך להחליף בעצמך?

2. איזה נוזל קירור לרדיטאור מומלץ לרכב? (נאמר לי נוזל קירור ירוק/כחול) וגם מהיכן ניתן לרכוש

לדעתי נוזל של Preston יעשה את העבודה, אלא אם יש פה מישהו שיכול להמליץ על נוזל קירור אחר? שים לב שאם אתה עושה יישור קו לאוטו, צריך לרוקן הכל ולעשות שטיפה למערכת ואז למלא חדש.

3. מערכת המיזוג שלי לדעתי קצת מזייפת, הקירור אמנם מקרר אבל לא ״מקפיא״ כפי שקוראים לזה

כלומר לא מקרר ממש חזק למרות שאני מוריד ל16 מעלות או על הכי נמוך "COLD" ומהירות הכי גבוהה,

והחימום בכלל לא מחמם גם כשאני מעלה ל30 מעלות או הכי גבוהה על "HOT" רק מוציא אוויר, לא אוויר קר אבל אוויר רגיל וכמובן שה- AC דולק.

AC זה מדחס המזגן, אין לו קשר לחימום, בדוק את אטימות מערכת המיזוג ומלא גז במידה וחסר, אם יש דליפה צריך לתקן אחרת אתה תמלא כל כמה חודשים. לגבי החימום - בדקת את זה כשהאוטו היה קר? החימום לוקח את החום מהמנוע, אם המנוע קר כי הרגע הנעת אותו לא יהיה חימום, אם גם כשהמנוע חם אין חימום - יתכן והייתה שם תקלה ובמקום לתקן ביטלו את רדיאטור החימום.

4. יש לי קצת קילופי צבע בטמבון קדמי, כמה עולה בערך לתקן/לצבוע לאותו צבע של שאר הרכב?

כמה מאות שקלים, בהתאם למיקום ולאיכות (500-800 ש"ח).

5. לפני שקניתי את האוטו, הוחלפו צמיגים קידמיים (לא יודע בכמה ומאיפה), אני מעוניין להחליף גם את האחוריים שיהיה חדש גם.

בנוסף גם ההגה טיפה רוטט לפעמים, והבנתי שכדאי לעשות כיוון להגה מול הגלגלים - איפה ניתן לעשות את זה? בכל מוסך?

צמיגים קונים בפנצ'ריה, כיוון פרונט עושים במכון פרונט.

אם ההגה רועד במהירות גבוהה זה אומר שלא בוצע איזון כראוי לצמיגים הקדמיים (לפחות זה המקרה הכללי) בפנצ'ריה יעשו לך איזון בתמורה לכמה עשרות שקלים. כיוון גלגלים עולה כ250 ש"ח, ועושים את זה כשהאוטו מושך לאחד הכיוונים או לאחר החלפת חלקים במערכת המתלים.

6. יש לי 2 שלטים של הרכב, ושניהם ממש מזייפים בנעילה ופתיחה, צריך ללחוץ ממש ממש

חזק בשביל שיפעל. הייתי בסוג של מוסך (בתוך קניון) ואמרו לי שלעשות שלט חדש אחד עלות 350 ש״ח. וכמובן שאני רוצה 2 שיהיה ספייר כמו שיש עכשיו, אז זה יעלה 700 ש״ח, האם זה מכיר תקין והגיוני להחלפת שלטים לרכב? זה לא נשמע זול אבל זה מאוד תלוי בשלט , הייתי מחפש בעל מקצוע מומלץ פה בפורום באיזורך.

7. שאלה אחרונה... (מקווה) איפה יש מוסך טוב ואמין ואיכותי לטיפולים ברכבי טויוטה כמו שלי.

יש אחד באילת, יש אחד במטולה ויש אחד בזימבבואה, אתה תסע לכולם? בקיצור איפה את גר?!

תודה מראש לעונים ולעוזרים!

תשובותיי באדום.

אתה מפעיל חימום כשהמזגן עובד ואתה שואל מדוע האוויר לא חם?המזגן באוטו מקרר בלבד . מערכת החימום זו מערכת אחרת לגמרי .

אין קשר בין פעולת המדחס לפעולת החימום - הם בהחלט יכולים לעבוד ביחד, יותר מזה - זו הדרך המהירה להפשיר אדים מהשמשה.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שהחזיק רכב כזה כ-10 שנים, ההמלצה הכי חשובה זה להחליף שמן כל 10,000 ק"מ.

ולפחות בהתחלה לבדוק מפלס שמן כל 500 ק"מ עד שתדע האם הוא אוכל שמן או לא.

ולא להתפתות לעשות פלאש למנוע, המנוע הזה סופר רגיש לבעיות בוצה ואם מושכים את הטיפולים בקלות אפשר לגמור את המנוע.

מי שקנה ממני את הרכב קצת זילזל ואחרי 45,000 ק"מ הלך לו המנוע.

הוא משך טיפולים מעבר ל 17,000 ... במוסף אמרו לו שיש בוצה והציעו פלאש למנוע (אני אף פעם לא עשיתי פלאש).

חודשיים אחרי הפלאש נדלקה נורת שמן ... הוא המשיך לנסוע וחשב לקפוץ למוסך עוד כמה ימים שיהיה לו זמן.

ואז הודיע לי שהלך המנוע...

תסלח לי אבל מי שנדלקת לו נורה אדומה של "לחץ שמן מנוע" ומחליט "לקפוץ למוסך תוך כמה ימים" מגיע לו שילך לו המנוע, כנ"ל מי שלא מקשיב להמלצות יצרן לטיפול כל 15,000 קילומטר.

הייתה לי קורולה כזאת, פעמיים "הצלתי" לה את המנוע ממוות עקב בוצה - בפעמיים האלה הייתי על כביש מהיר ובשניה שהנורה נדלקה ירדתי ביציאה הראשונה והעמדתי את הרכב במיידי וחיכיתי לגרר, במוסך דאגתי שינקו את הבוצה לא דרך פלאשינג אלא באופן מסודר.

בנוסף הממיר הקטליטי יש לו נטיה להציק עם הודעות "בדוק מנוע" בלי סיבה עקב תקלות מחשב(תיקון המחשב עולה אלפי שקלים), הרבה בעלי קורולה פשוט קיצרו את הנורה של הבדוק מנוע או הדביקו עליה מדבקה - ממליץ לך לבדוק אם לא עשו קומבינה כזאת על שלך.

במילים אחרות, לימון אמיתי הקורולה 2003.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף הממיר הקטליטי יש לו נטיה להציק עם הודעות "בדוק מנוע" בלי סיבה עקב תקלות מחשב(תיקון המחשב עולה אלפי שקלים), הרבה בעלי קורולה פשוט קיצרו את הנורה של הבדוק מנוע או הדביקו עליה מדבקה - ממליץ לך לבדוק אם לא עשו קומבינה כזאת על שלך.

במילים אחרות, לימון אמיתי הקורולה 2003.

רציתי להתייחס לזה... כן יש לי מנורה דלוקה קבוע של בדוק מנוע...

אמרו לי בדיוק אותו דבר גם פשוט לקצר את המנוע כי תיקון של זה עולה באמת אלפים ואין שום דבר שלא בסדר עם האוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות תכנון לקוי של המנוע לדגם יש מחלה בו נוצרת של בוצה שסותמת את רשת משאבת השמן והורסת את המנוע. גש למוסך שיפרקו וינקו את הג'יפה לפני שילך המנוע.

השמן המומלץ 5W30 סינטטי מלא. למרות שלפי ספר הרכב אפשר צמיגויות נוספות.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר...

בדגם הזה יש 2 מחלות ידועות ונפוצות:

נורת "בדוק מנוע" צהובה - תקלת ממיר שגויה , ערכי הסף במחשב נמוכים מאוד ולכן הנורה נדלקת - אין הרבה מה לעשות.

נורת שמן מנוע אדומה - בוצה - סתימת משאבת שמן , סתימת מעברים - לעצור את הרכב - לגרור למוסך ולנקות את המנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כזה רכב בבית 233K במשפחה כמעט 14 שנה.

החלקים היחידים שעם השנים התקלקלו ככל הזכור לי זה מזרק אחד שדלף שהרכב היה חדש יחסית ו2 קויילים בלי לפתוח את הפה.... בולמים אחורים ותיקון חופש בהגה, ציריה (עם אני לא טועה) וגרמושקה.

צריכת שמן גבוהה אפילו רצינית שעם הקילומטראז לדעתי מחמירה. לבדוק שמן על בסיס קבוע!!!! הערכה שלי כאשר המדיד מלא ואם אני אסע 300 ק"מ בערך זה זה חצי~שליש ממנו.

מזגן לא הכי חזק בעמידה, תמיד מומלץ למלא גז ולהחליף פילטר.

נורת מנוע כתומה גם אצלי דלוקה כבר לפחות 8 שנים(בעיית ממיר קטליטי).

לגבי השלטים החלפנו את שניהם עקב בלאי כמו שאתה מתאר, אחד "מקורי" של בוש שעלה אם אני לא טועה בערך 300 שח לפני 3 שנים והשני תחליפי שעלה מעט זול יותר.

סך הכל רכב זריז, לא כל כך נוח אבל עושה את העבודה נאמנה.

מסרב לחתום:evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כזה רכב בבית 233K במשפחה כמעט 14 שנה.

החלקים היחידים שעם השנים התקלקלו ככל הזכור לי זה מזרק אחד שדלף שהרכב היה חדש יחסית ו2 קויילים בלי לפתוח את הפה.... בולמים אחורים ותיקון חופש בהגה, ציריה (עם אני לא טועה) וגרמושקה.

צריכת שמן גבוהה אפילו רצינית שעם הקילומטראז לדעתי מחמירה. לבדוק שמן על בסיס קבוע!!!! הערכה שלי כאשר המדיד מלא ואם אני אסע 300 ק"מ בערך זה זה חצי~שליש ממנו.

מזגן לא הכי חזק בעמידה, תמיד מומלץ למלא גז ולהחליף פילטר.

נורת מנוע כתומה גם אצלי דלוקה כבר לפחות 8 שנים(בעיית ממיר קטליטי).

לגבי השלטים החלפנו את שניהם עקב בלאי כמו שאתה מתאר, אחד "מקורי" של בוש שעלה אם אני לא טועה בערך 300 שח לפני 3 שנים והשני תחליפי שעלה מעט זול יותר.

סך הכל רכב זריז, לא כל כך נוח אבל עושה את העבודה נאמנה.

תודה רבה על המידע!

אגב לבדוק על בסיס קבוע אתה מתכוון כל שבוע? כי בשביל זה בדיוק פתחתי את האשכול הזה בשביל שאוכל ואדע בעצמי לאיזה שמן להחליף ואיזה נוזל קירור לרדיאטור להחליף

שאלה נוספת, נוזל קירור הנוכחי אצלי יש איזהו ירוק/כחול כזה... ואמרו לי כבר כמה חברה להחליף לאחד אדום חדש.

אם אני רוצה להחליף אני צריך איכשהו לנקז את כל הנוזל שכבר יש לי? או שאין חשש להוסיף פשוט את האדום על ה״מוזר״ טורקיז סוג של הזה...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...