Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלטרנטיבה ליונדאי i30cw שנת 2010

אמיר ש., מודיעין
שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

היונדאי שלנו בת ה- 8 עושה קצת קונצים, ואני חושב להחליף אותה. אנחנו די מאוהבים במבנה הסטיישן ולכן רוצים להמשיך בכיוון הזה ולא לקחת, למשל, יונדאי איוניק.

בגדול הכיוון הוא רכב בן 3-4 שנים, שהיה בבעלות פרטית ובמצב טוב פלוס. כרגע 4 אלטרנטיבות על הפרק, אלא אם יש לכם עוד רעיונות. כל המחירים להלן הן מחירוני יד 2 לרכבים בשנים 2014-2015:

א. הונדה סיוויק טורר - 70.8K-80.5K ש"ח (רק רמת גימור אחת) - פשוט כי אני מאוהב בהונדה ג'אז שלי ומבחינתי הונדה זה מותג מצויין + העובדה שתא המטען שלו הוא הגדול מבין כל הסטיישנים.

ב. יונדאי i30cw (סטיישן) - 54.2K-71.9K ש"ח (תלוי ברמת הגימור) - בזכות התמחור.

ג. טויוטה אוריס סטיישן הייבריד - 76.5K-93.4K ש"ח (תלוי ברמת הגימור) - בזכות ההיברידיוּת והאמינות של טויוטה.

ד. סיטרואן פיקאסו (לא גרנד, רק 5 מושבים) - 76.3K - רלוונטית רק לשנת 2014, כי בשנת 2015 היא כבר היתה או דיזל או 7 מושבים - בזכות הגודל הפיזי של כל מושב.

הרכב אמור להסיע את אשתי לעבודה ממודיעין לירושלים (מתאמץ בעליות, אם זה רלוונטי לשאלה אם יש טעם ללכת על היברידית) ובנסיעות משפחתיות את כולנו, זוג + 2 ילדים, ובעתיד 3 (לא בטווח הנראה לעין, אבל בעזרת ה' ביום מן הימים, בתקווה שעד אז לא נחליף שוב את הרכב). האם הסיטרואן פיקאסו אכן יכולה להושיב 3 ילדים ב- 3 כיסאות בטיחות? כי כל רכב אחר יגרור אותנו כנראה להושיב את האחות הגדולה במושב הקדמי עם בוסטר וביטול כרית אוויר ואת אמא שלהם מאחורה עם הילדים, כשנגיע לשלב הזה, בנסיעות משפחתיות.

האם תא המטען של הפיקאסו עונה על הציפיות של מי שהתרגלו לתא המטען הנהדר של ה- i30cw? והאם יש מה לחשוש מפני האמינות של הפיקאסו, או שימי ה"לא לגעת ברכבים צרפתיים" חלפו מן העולם?

תודה רבה!

אמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי I30 מ2008 ועד עכשו שקט מוחלט(אצלי מ2010)-אשמח לדעת באילו תקלות מדובר.

הסיויק סטיישן רכב לא רע.

אבל האיבזור בה לוקה בחסר(אעלה בשישי-שבת סיפור קניה של סיויק).

יש I30 חדשות וקיה סיד שגם נמכרות במחירים יחסית נוחים.

את 443 כל רכב יעשה,גם פיקנטו ובטח שמשפחתית חדשה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה לקונצים ?

שואל אחד שמעוניין לקנות i30 2010

אני רחוק מלהיות מומחה לעניין תקלות רכבים (רואה חשבון...), אבל מסיבה לא לחלוטין ברורה האוטו אוכל שמן כמו צ'יפסר במקדונלדס. בדיקה שעשה מוסך שמתמחה בהזרקות דלק לרכבים העלתה שככל הנראה יש נזילה מרינג של אחד הצילינדרים, מה שאומר שהרינג כנראה סדוק. לא הוברר סופית, כי העלות לפתוח את המנוע היתה מאוד גבוהה, ללא ודאות שבכך נפתור את הבעיה. הוא גם אמר, על הדרך, שהמנוע לא מספיק אפקטיבי בשל כך. בינתיים אני נוסע עם מיכל שמן קבוע בתא המטען, ומקפיד למלא שמן כל כמה אלפי קילומטרים. לא בדיוק התנהלות הגיונית.

בשבוע שעבר פתאום הפסיק לעבוד צילינדר 4, אולי זה קשור, אולי לא. החליפו מצתים. גם כוהל הצתה הלך ומילאו אותו (אפילו לא ידעתי שיש דבר כזה, כוהל הצתה...). לא יודע מה הסיפור, ולא יודע איך להתקדם עם זה.

הרכב עשה כ- 170K ק"מ, כמדומני, והוא נקנה מהשכרה. לא מליסינג אלא מהשכרה. המחיר היה אטרקטיבי למדיי, אבל יש מצב טוב שאני משלם עכשיו את המחיר בריבית דריבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תיקנתי עדיין, אבל המוסך דיבר על משהו כמו 4K ש"ח. יתר הטיפולים השוטפים לא יקרים.

אני לא חולה הגה, הרכב מיועד לקחת אותי ואת בני משפחתי מנקודה לנקודה, ומהבחינה הזו אני ממליץ עליו, אבל בלי לדעת להשוות לרכבים אחרים באותה הקבוצה. לא יודע להגיד אם הוא טוב יותר מפורד פוקוס סטיישן, למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשבוע שעבר פתאום הפסיק לעבוד צילינדר 4, אולי זה קשור, אולי לא. החליפו מצתים. גם כוהל הצתה הלך ומילאו אותו (אפילו לא ידעתי שיש דבר כזה, כוהל הצתה...).

אתה צודק, אין שם אלכוהול. מדובר בסליל הצתה, קויל באנגלית. הוא משמש שנאי ממתח הרכב למתח גבוה. החלק נשרף והחליפו אותו.

כתבתי על כך בזמנו (קישור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג על איזו c4 פיקאסו 5 מושבים מ-2014 אתה מדבר.

ב-2014 הגיע לפה דגם חדש לגמרי של c4 פיקאסו, אבל רק גראנד. מצד שני, גם הדגם ששוק עד 2014 לא הגיע להבנתי בצורה הקצרה שלו, לפחות לא באופן סדיר.

ב-2016 התחיל יבוא גם של הפיקאסו הקצרה, אבל מעבר לעובדה שהמכירות לא היו גבוהות במיוחד, יש גם מעט מאוד אקזמפלרים למכירה ביד2 בכל רגע נתון.

בכל אופן, הפיקאסו הקודמת די מצדיקה את מוניטין האמינות הצרפתי. היא מגיעה עם גיר רובוטי ומנוע בעייתי, ובאופן כללי מומלץ להמנע. החדשה מגיעה כבר עם גיר פלנטרי רגיל (ועוד יפני!) ומנוע (בנזין) שאמור לטפל בתקלות שהיו בדור הקודם. בינתיים הוא בסדר, אבל הדיזל כמובן עדיף.

אם אתה כבר פה, אפשר לשקול גם 308 סטיישן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

תודה לכל העונים, חוזר שוב לדיון -

לאיזה רכב סטיישן (יונדאי i30cw, הונדה סיוויק טורר, קיה סיד ודומותיהן) יש את המושב האחורי הרחב ביותר?

זו השאלה החשובה מכולן מבחינתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין האופציות שציינת האוריס הכי פחות מרווחת, המושב האחורי אפילו דיי צפוף.

את הסיוויק אני לא מכיר.

מציע לך לבדוק את קיה קארנס. הוא מרווח יותר במושב האחורי מהיונדאי והטויוטה וכבונוס יש 2 מושבים נוספים מאחור. לחובתו צריכת דלק גבוהה עקב שימוש במנוע בנזין 2 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה סטיישן אכן מרווחת וזריזה אבל לא ממש אמינה . לא הייתי רוכש כזו כרכב ראשי במשפחה. אולי כרכב משני.

לשאלתך : רוב המשפחתומטיות עם ספסל אחורי של 130 סמ . לא ממש מתאים לשלושה בוסטרים. כי בוסטר הוא 44 סמ בממוצע.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...