Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דציה דאסטר /יונדאי יאיוניק/סוזוקי קרוס אובר-התלבטות

יוליוס
שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שציינתי מעוניינים למכור את הניסן טידה 2009 (יש לנו קונה מהמשפחה לרכב ב 25,000 ₪) לקראת הקיץ ולקנות רכב חדש.

ברשותנו 9 שנים.

היום אשתי עשתה טיפול לרכב בקרסו.(שילמה 4,000 ₪ למוסך קרסו )

המליצו לה על דציה דאסטר .

אשתי מתלהבת כי מטפלת במוסך המורשה של קרסו קרוב ל 9 שנים.ודצ'יה גם מטופלת שם.

השאלות שלי :

1.בהשוואה ביניהם לאמצעי בטיחות , חיסכון בדלק , נוחות ושמירת ערך של הרכבים הנ"ל מי המומלץ ביותר ?

2.האם מישהו יודע איך מוסכי יונדאי בחיפה \קריות מבחינת שירות ,אמינות ועלות טיפול ליונדאי איוניק \סוזוקי קרואובר ?

מתלבטים בין הדסטר(ראיתי שעולה 100,000 אוטומט)

סוזוקי קרוס אובר --119,000 ₪ מיבואן לחברי ה.המורים עם הלוואה עד 70% פריים

יונדאי איוניק-0 ק"מ 117,500 ₪ . הלוואה למורים פריים +0.5%

ושוב תודה מראש לעוזרים

עריכה אחרונה על ידי יוליוס
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הדאסטר הוא קניה איומה ונוראה כי צריכה להגיע גירסה חדשה בקרוב. גירסאות ה4X4 של הדאסטר הן איכשהו אטרקטיביות אבל האוטומטית ב100K ממש לא. זה רכב חסכוני אבל מיושן, גס ומאוד לא בטיחותי. גם הגירסה החדשה שתחליף אותו מאוד לא בטיחותית. ספק אם הרכב יחזיק מעמד 9 שנים בצורה מכובדת עם התיבה הרובוטית שלו וספק אם אפשר לתאר אותו במונחים של שמירת ערך.

הקרוס אובר רכב עדיף בהרבה. הוא גם רכב לא חדש אבל היצרן עדכן אותו והוא ראוי ואמין ובטיחותי יחסית (לפחות פאסיבית) כשהוא כנראה היחיד כאן עם פוטנציאל סביר לחיים ארוכים בכבוד ושמירת הערך שלו צריכה להיות טובה.

האיוניק הוא רכב אחר לחלוטין. היברידי חסכוני, מודרני, מאובזר בכבדות ובטיחותי בהרבה יחסית לשניים האחרים (גם פאסיבית וגם אקטיבית). הוא מגיע עם אחריות מכובדת אבל צריך לקחת בחשבון שהוא רכב מורכב מאוד (2 מערכות הנעה ושלל חשמל) ואין לדעת איך תראה האמינות שלו והשוק שלו 5-10 שנים קדימה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע הדאסטר הוא קניה איומה ונוראה כי צריכה להגיע גירסה חדשה בקרוב. גירסאות ה4X4 של הדאסטר הן איכשהו אטרקטיביות אבל האוטומטית ב100K ממש לא. זה רכב חסכוני אבל מיושן, גס ומאוד לא בטיחותי. גם הגירסה החדשה שתחליף אותו מאוד לא בטיחותית. ספק אם הרכב יחזיק מעמד 9 שנים בצורה מכובדת עם התיבה הרובוטית שלו וספק אם אפשר לתאר אותו במונחים של שמירת ערך.

הקרוס אובר רכב עדיף בהרבה. הוא גם רכב לא חדש אבל היצרן עדכן אותו והוא ראוי ואמין ובטיחותי יחסית (לפחות פאסיבית) כשהוא כנראה היחיד כאן עם פוטנציאל סביר לחיים ארוכים בכבוד ושמירת הערך שלו צריכה להיות טובה.

האיוניק הוא רכב אחר לחלוטין. היברידי חסכוני, מודרני, מאובזר בכבדות ובטיחותי בהרבה יחסית לשניים האחרים (גם פאסיבית וגם אקטיבית). הוא מגיע עם אחריות מכובדת אבל צריך לקחת בחשבון שהוא רכב מורכב מאוד (2 מערכות הנעה ושלל חשמל) ואין לדעת איך תראה האמינות שלו והשוק שלו 5-10 שנים קדימה.

אשמח לראות ביסוס עובדתי לקביעות שלך בנוגע לדאסטר.

לרכב יש רקורד מוכח של אמינות למרות התעללות לא הגיונית שהרכב עובר בכבישי מזרח אירופה .

הקרוסאובר הוא רכב בסיסי ותו לא , גם אחרי העידכון זה רכב מכוער ועצוב, מנוע 1.4 חדש ללא ניסיון מעשי ואמינות שעדין בסימן שאלה...

יש היצע לא מבוטל של רכבים טובים שניתן להציע לפותח השירשור, תקציב וצרכים יעזרו לייעץ.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור מוזמן לברר כמה שנים נמכר הדאסטר עם התיבה הרובוטית במזרח אירופה ולהסיק לגבי הרקורד שיש לתת הדגם הספיציפי הזה כשאתה מוזמן להמציא לו ביסוס עובדתי אלטרנטיבי.

מעבר לזה, מזרח אירופה חיה על חלפים בשקל תשעים וטיפול שכונתי ברכב. מה שעובד שם לא ממש עובד כאן ואין דוגמא יותר טובה לזה מאשר היסטוריית הייצוא של דאצ'יה לישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור מוזמן לברר כמה שנים נמכר הדאסטר עם התיבה הרובוטית במזרח אירופה ולהסיק לגבי הרקורד שיש לתת הדגם הספיציפי הזה כשאתה מוזמן להמציא לו ביסוס עובדתי אלטרנטיבי.

מעבר לזה, מזרח אירופה חיה על חלפים בשקל תשעים וטיפול שכונתי ברכב. מה שעובד שם לא ממש עובד כאן ואין דוגמא יותר טובה לזה מאשר היסטוריית הייצוא של דאצ'יה לישראל.

כלומר אתה נותן חוות דעת ללא ביסוס אלר מנהמות הלב...

לדאסטר יש רקורד טוב מאוד גם באנגליה ובגרמניה בו הוא נמכר בכמויות לא מבוטלות.

לגבי היסטורית היצוא...נו באמת אתה משווה את היבוא משנת 88 לרכבים אשר נמכרים היום..., אשמח לקשר רלוונטי לימינו אילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדאסטר מככב ברשימת הדגמים הנמכרים ביותר באירופה (ב-20 הראשונים אם אני לא טועה). בצרפת הוא בחמישייה הראשונה.

האמינות שהוא מראה בשווקים של מערב-מרכז אירופה טובה מאוד, מה גם שמערכת ההנעה מוכחת כבר שנים רבות אצל רנו-ניסאן.

יוליוס, בקשר לדרישות שלך:

נוחות - דאסטר (בנזין רובוטית) תהיה הכי נוחה, לדעתי הסוזוקי הכי פחות קרוב מאוד לאיוניק.

חיסכון בדלק - ניצחון ענק לאיוניק, סוזוקי בסוף.

בטיחות - עוד ניצחון ענק לאיוניק, דאסטר אחרונה (טרם השקת הדור החדש).

שמירת ערך - הנבואה ניתנה לשוטים אך לאור ההיסטוריה הסוזוקי תנצח. קשה לנבא לגבי שני הרכבים האחרים.

מה יצא בסוף? תלוי בך בכמה לנקד כל קריטריון.

בקשר לעלות טיפול במוסכי יונדאי - בחוג החברתי שלי יש מירמור לא קטן ממחירי המוסכים המורשים, כולם עברו למוסכים מתמחים עם סיום האחריות. הסוזוקי תהיה הכי זולה לטיפול, דאסטר אין לי מושג.

בכל מקרה, לא מאמין שמדובר בהפרשי מחיר שמצדיקים בחירת רכב כלשהו מביניהם.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

הדאסטר הוא אחד מרכבי הפנאי הנמכרים ביותר באירופה. ההצלחה הגדולה שלו נובעת בזכות מנוע הטורבו דיזל החסכוני שלו ובזכות המרווח והנוחות במחיר כל כך משתלם. דאצ'יה הוא מותג הרכב השלישי בצרפת ובמקומות הראשונים בשווקים רבים אחרים.

אנו מזמינים אותך להתייעץ בדף הפייסבוק של קהילת דאצ'יה עם אלפי נהגים שרכשו דאסטרים בישראל ותיווכח כמה הם מרוצים מהרכב שלהם.

עם הצלחה לא מתווכחים... והיא גדולה.

נשמח מאוד לתאם לך נסיעת הדגמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין השלושה שציינת לא הייתי מתלבט יותר מחצי דקה - יונדאי איוניק.

רכב בליגה אחרת.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלת פותח השרשור (ולמקרה הצורך...) לי היה ניסיון טוב עם מוסך יונדאי "אקספרס" בעיר התחתית בחיפה (ייתכן והשנה עברו מקום)..

אני מאד מחבב את הדאסטר, מכיר אותו היטב בסביבתו "הטבעית" כלומר ברומניה... רכב עמיד ומוצלח אך בסיסי ולא מתאים לכל אחד ובמיוחד לא למפונקים ולמכורי תרבות הטאצ' ..

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהג בסוזוקי קרוסאובר מהדור הקודם. לצרכים שלי, ועם דרישות האבזור שלי הוא ממלא את תפקידו היטב ויותר מזה. מספיק גם לנסיעה עם כל המשפחה (5 מבוגרים) על מטענה לנתב"ג. הבעיה עם יבואן סוזוקי הוא שמסיבה לא ברורה (אולי דווקא כן, איזה מאמר בדה-מרקר העלה בי שאלות, חפש הודעה שלי מלפני כחודש) הוא מגיע עם מובילאיי ולא עם אבזור בטיחות מלא. המנוע של הסוזוקי הוא מנוע טורבו שקיים בערך 3 שנים (בארץ קצת למעלה משנה). חפש מידע לגבי האמינות שלו באתרים לא ישראליים - תביא בחשבון שהוא הופיע דווקא בויטארה (בארץ היא עדיין משווקת עם המנוע האטמוספרי הותיק והאמין מאד).

הדאסטר - בחנתי אותו כאשר תכננתי נסיעה לחו"ל ונזקקתי לשכירת רכב 4X4. הדאסטר לא התאים לי מבחינת המרחב ובעקר תא המטען (בסופו של דבר שכרתי אוקטביה סטיישן), אבל התחושה ברכב היתה חזרה לשנות ה-80 המוקדמות. אילו התאים לי הייתי שוכר אותו לשבוע, אבל בשום אופן לא הייתי רוכש אותו. לא רוצה לחזור לרנו שהיתה לי ב-1986 (נדמה לי שנראתה אפילו יותר טוב מהדאסטר).

איוניק - על הנייר נראית קניה מצויינת. לא ישבתי בה כך שאיני יכול לומר יותר מזה.

CX25GTI - עד כמה שהקרוסאובר הוא בסיסי הרי שליד הדאסטר הוא נראה רכב פאר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר אתה נותן חוות דעת ללא ביסוס אלר מנהמות הלב...

לדאסטר יש רקורד טוב מאוד גם באנגליה ובגרמניה בו הוא נמכר בכמויות לא מבוטלות.

לגבי היסטורית היצוא...נו באמת אתה משווה את היבוא משנת 88 לרכבים אשר נמכרים היום..., אשמח לקשר רלוונטי לימינו אילו.

ואולי תתייחס לעצם הטענה שהעלתי כבר פעמיים? הדגם המדובר מגיע עם תיבה כפולת מצמדים. ההופעה הראשונה של דאסטר עם תיבה כפולת מצמדים היתה בשנה שעברה ולכן סיפורים על אמינות מזרח אירופאית יוצאת דופן ורקורד בגרמניה ובריטניה (שמלכתחילה בקושי נוגעות ברכבים אוטומטיים) הם הגיג חסר כל ביסוס.

הedc של רנו היא אולי לא dsg7 של ואג אבל להגיד לבן אדם שמחזיק רכב במשך עשור שהדאסטר כפול המצמדים שאשתו אוהבת יהיה רכב אמין זה הזוי. וכחת טיפיקלית של אנשים משועממים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CX25GTI - עד כמה שהקרוסאובר הוא בסיסי הרי שליד הדאסטר הוא נראה רכב פאר.

מבחינתי שניהם זהים, גועל נפש של פלסטיקה ברמה בינונית, מובן בדאסטר הבסיסי , תמוהה בכל הליין של סוזוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי איוניק שלי סובלת התעללות של 2 נהגים חדשים ועוד 2 מבוגרים כבר 8 חודשים ו50ל ק"מ ללא בעיות,

הרכב חסכוני מאוד, ובטוח יותר מהאחרים (שזה עניין לעצמו מבחינת משפחתית), מאובזר היטב ו

נמוך, קצת בעיה עם שבילי עפר ומדרכות, לטעמי לא הכי נוח בעולם,

הדאסטר לא בליגה אלא אם אתה מתכנן לרדת ממש לשטח ואז רק הדיזל ידנית היא 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...