Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יוקר המחיה? כמה ההוצאה החודשית שלכם על קניות למשפחה ?

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 2249 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כנראה ששניכם לא אוכלים הרבה, אין לזה הסבר אחר.

כשעוד הייתי 50% מזוג צעיר, ביצעתי את הניסוי של לחיות מ-500 ש״ח לחודש (אוכל בלבד) לזוג.

הצלחתי להתקרב לזה, בסביבות ה-600 בחודש לזוג, אבל זה לא היה כיף גדול.

גרתי אז ליד שוק מחנה יהודה, מה שאיפשר קניות בסוף יום שישי או חיסולי סחורה בשליש מחיר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 85
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• אחראי פורום
ספציפית פה אתה כן צריך להכניס מסעדות לחישוב. באופן חלקי לפחות.

מסעדות בשישי שבת חוסכות לכם מלהכין אוכל, וכך גם בהוצאה בסופר.

התשובה נמצאת בגוף ההודעה שלך:

אתם לא אוכלים צהריים בבית ,

ובסופי השבוע - מסעדות.

אצלי קניות לשבת שוות לקניות לשער הימים.

ארוחת צהריים הילדים אוכלים בבית ( 4 אכלנים כולל מתבגר ספורטאי ) - מצריך קניה משמעותית של שניצלים/עוף/ בשר טחון/ פרגיות.

אבל אנחנו לא אוכלים קבוע במסעדות ובעיקר - לא קונים בסופר כשמסעדות נלקחות בחשבון.

אז כן, אכלנו שבת אחת בצהריים בחוץ, לא בזבזנו אוכל מהמקרר, נכון. אבל זה דוחה 3-5 ארוחות בחודש.

לא איזה תוספת היסטרית לקניות חודשיות.

לעניין ארוחות הצהריים, זה כנראה ההבדל הגדול כי ברוב המקרים מדובר בארוחה עם חומרי גלם יקרים יותר.

וגם זה שהילדים קטנים (4 ו-8 ) ואוכלים כמו ציפורים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, את רוב הבשר השוטף עברנו לקנות אצל יבואן שמביא קפוא מדרום אמריקה ומוכר גם לפרטיים.

חזה בקר (לרוב מעולה! תלוי מאיזה סוג ומאיפה) ב- 18-19 ש"ח לקילו פלוס מע"מ.

החסרון הוא שהוא מקבל בשעות מאוד לא נוחות, מוכר רק נתחים שלמים שלא נכנסים למקפיא ביתי.

אנחנו קונים לרוב 2 נתחים של כ-4 קילו כ"א, מפשירים מעט כך שזה לא אבן, חותכים שליש / חצי לקוביות לתבשילים ואת השאר טוחנים ומחלקים לשקיות של חצי קילו. מאחסנים במקפיא אחר כך כמובן.

טוב בהרבה מהטחון שמוכרים ב-40-50 ש"ח לקילו בסופר, וזול משמעותית מאשר לקנות ולטחון חזה בקר בסופר (60-70 לקילו).

כבר קרוב ל 20 שנה אני לא מכניס הביתה קפוא - לא בשר ולא דגים.

כמובן, לקנות הכל טרי זה יותר יקר.

אבל אני לא סומך על אף אחד שלא מכניס רעלים ( משמרים למיניהם ), לא משנה אם זה מדרום אמריקה או מקומיים.'הדבר היחיד שהולך למקפיא ממוצרי בשר, זה אוכל מוכן ( קציצות, שניצלים שלא נאכלו ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, אף אחד כאן לא קונה במקומות של סיטונאים? נראה לי שזה יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה. למשל, בסופר אסיה שבצריפין יש פסטות, אורז, רסק עגבניות, קטניות במשקלים גדולים ובמחירים הרבה הרבה יותר משתלמים מאשר אם תקנו את אותו מוצר בסופר הרגיל.

HU: DEH-P7550 ,AMP1:SPL AB03445 ,AMP2: Pioneer GM-X862 ,COMP:JBL GTO6507 ,Rear:JBL GT5963 ,SUB: JBL GTO1202D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת לשקלל את הדלק.

כמו כן:

- אורז לא מחזיק מעמד היטב (חביב על חרקים שמגלים אותו מתי שהוא) ולכן אין טעם באריזות גדולות מ-4 ק"ג (אנחנו לא סינים).

- קופסאות שימורים גדולות מדי אינן נוחות לשימוש. אי אפשר לגמור את מה שפתחת.

בקיצור, עניין של איזון.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, אף אחד כאן לא קונה במקומות של סיטונאים? נראה לי שזה יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה. למשל, בסופר אסיה שבצריפין יש פסטות, אורז, רסק עגבניות, קטניות במשקלים גדולים ובמחירים הרבה הרבה יותר משתלמים מאשר אם תקנו את אותו מוצר בסופר הרגיל.

זה מצריך מקום אכסון (נדל"נ זה דבר יקר) דרך לשמור על תכולת אריזות פתוחות וכמובן מנגנון לשימוש FIFO.

כאשר אני עושה סדר פסח תמיד מתגלים כל מיני אוצרות שתוקפם פג. השיא היה שקית קפה פילטר שתוקפה פג לפני 12 שנה, היתה חבויה איפה שהוא בפריזר וף פעם אף אחד לא טרח לבדוק ממתי היא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוג + 3 ילדים (שניים בגיל בית ספר יסודי ואחד בגן) -

נתונים מדויקים (אקסל):

סופר ופארמה ממוצע לחודש - 3,800

מסעדות (כולל ארוח"צ בעבודה) - 1,400

הזנה צהריים בבית ספר יסודי לשני ילדים: 640

סה"כ על אוכל ופארמה בחודש: 5,840 בחודש

זה יוצא יותר ממה שיתר המגיבים רשמו פה, אבל אני מניח שרוב המגיבים לא כללו את כל ההוצאות כולל עלויות ארוחות של ילדים בגן/בית ספר/עבודה/מסעדות

עריכה אחרונה על ידי ETAA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזוג יוצא לנו סביבות 1500-1600 שח בחודש סופר+ חומרי ניקוי.

די נדיר שאוכלים בחוץ, גם לעבודה לוקחים אוכל מהבית.

בגדול בתחילת חודש מוציאים 300-400 על בשר ועופות והשאר פעם בשבוע משלימים.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו פתחתי שרשורפלצת של מציאת הסופר הכי זול.

הנה קישור:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?418029-%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%9B%D7%99-%D7%96%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%99%D7%A9-%D7%93%D7%91%D7%A8-%D7%9B%D7%96%D7%94&highlight=%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA+%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8+%D7%96%D7%95%D7%9C

אני חושב ש-4000 שח למשפחה עם 4 נפשות זה המון.

אצלנו בחבר'ה הממוצע ל-4 נפשות נע סביב 3000 שח.

תתחילו להפחית לאט לאט עם הבשרים, המתוקים, והנשנושים.

אתם תראו שתוך 3-4 חודשים אתם יורדים בקלות גם מתחת ל-3000 למשפחה.

עריכה אחרונה על ידי Shmelov

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4000 שח לזוג+2 זה בזבזנות.

לא אומר שזה מיותר, לא אומר שזה אסור, סה"כ היום בחברה שלנו אוכל זה כ"כ הרבה יותר מתזונה נטו אבל אם רוצים/ צריך לחסוך, אפשר לגלח שם בקלות אלפיה.

תעיפו מרשימת הקניות מזון מוכן (שניצל מאמא עוף, שניצל תירס, סלטי חומוס/טחינה/חצילים).

חפשו באזור ירקן ואיטליז טובים ומומלצים, המחירים יהיו די בוודאות זולים ממחיר סופר.

אני הייתי מעיף לחלוטין את דגני הבוקר מהבית (אין אצלי כלל אבל ברור לי שלפעמים עם ילדים צריך להתגמש).

תתחילו לקנות מוצרי מותג הבית של הסופר.

ורשימת הצמצומים עוד ארוכה מבלי לפגוע בתזונה המשפחתית, אפילו ההפך הוא הנכון.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

העניין עם האוכל המעובד הוא שזה חוסך הרבה זמן הכנה. לבשל לשבוע בשביל זוג זה לא כמו לבשל ל4. אני לא נוגע בגועל הזה אבל אני יכול להבין הורים שמעדיפים לקנות את זה במקום לעמוד לבשל כל יומיים לפי הגחמות של הילדים שלהם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הכי כיף זה להתבטל ולהתעצלן (יש מילה כזו?) על חשבון הבריאות של הילדים שלך...:roll:

כשיגיעו לרופא בגיל 8 עם ילד בטטה והרופא ישאל למה זה ככה, יענו ישר "כי אנחנו עצלנים ומאכילים אותו זבל...".

ומי בכלל צריך לבשל "לפי גחמות" של ילדים? אמא שלך בישלה עפ"י הגחמות שלך?

היו לך בכלל גחמות?

הייתה לך בכלל זכות שיהיו לך גחמות?

הרי פה בדיוק הבעיה, בסטנדרטים של "איתרוג" ילדים לרמה של 17 סוגים שונים של דגני בוקר בבית, כל אחד ואחד מהם עם פאקינג 25 גרם סוכר ל 100 גרם מוצר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4000 שח לזוג+2 זה בזבזנות.

לא אומר שזה מיותר, לא אומר שזה אסור, סה"כ היום בחברה שלנו אוכל זה כ"כ הרבה יותר מתזונה נטו אבל אם רוצים/ צריך לחסוך, אפשר לגלח שם בקלות אלפיה.

תעיפו מרשימת הקניות מזון מוכן (שניצל מאמא עוף, שניצל תירס, סלטי חומוס/טחינה/חצילים).

חפשו באזור ירקן ואיטליז טובים ומומלצים, המחירים יהיו די בוודאות זולים ממחיר סופר.

אני הייתי מעיף לחלוטין את דגני הבוקר מהבית (אין אצלי כלל אבל ברור לי שלפעמים עם ילדים צריך להתגמש).

תתחילו לקנות מוצרי מותג הבית של הסופר.

ורשימת הצמצומים עוד ארוכה מבלי לפגוע בתזונה המשפחתית, אפילו ההפך הוא הנכון.

אתחיל מהסוף להתחלה: מוצרי המותגים של הבית לא סתם הגיעו להיות מותגי הבית. הטעם שונה משמעותי ממותג לצד. הכוונה היא בעיקר למוצרים שדורשים קירור, למשל גבינה צהובה: הטעם של רמי לוי/שופרסל שונה משמעותית מהטעם של עמק. עמק אפשר לקנות במעדניה ולקוות שהגבינה טריה.

ירקות: הסופרים המרכזים (רמי לוי/ויקטורי/שופרסל דיל) המחיר יותר זול מהירקן בשכונה והאיכות כמובן יותר טובה. קילו עגבניות סבירות - 5 ש"ח/קילו, עגבניות טובות 9 ש"ח/ק"ג. עגבניה היא מוצר די זול שנמכר סביב הרשתות ב-4 ש"ח/ק"ג ביום רע, וביום טוב קרוב לשקל. ככל שתעלה במחיר הירק/הפרי, ההפרשים יהיו גבוהים יותר.

חומוס אין לי מושג איך להכין וכמה זמן. חומוס של מותג הבית לא טעים עבורי, ומעדיף לקנות אחלה. מוכן לספוג עוג 4 ש"ח בשביל הנוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...