Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

6 שנים ו175000 אלף ק''מ עם קורולה רובוטית, מה חדש?

CRuzer669
שימו לב! השרשור הזה בן 1556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זאת ההודעה שפתחה את השרשור שכתבתי לפני שנה וחודש:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?621202-5-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%96%D7%A7%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%95%D7%98%D7%99%D7%AA-2008

9 אלף ק''מ ושנה עברו מאז והרכב עוד 3 חודשים חוגג עשור:bday:.

אסכם בקצרה מה היה לנו השנה:

בלאי ותקלות:

1. אחרי שנה ו4 חודשים 2 מהכוהילים החליפים של BREMI עשו את שלהם, אחד התפוצץ ואחד הפסיק לעבוד, מזל ששמרתי את הישנים שלי.

מסקנה מהאירוע היא לקנות אך ורק מקורי, מסתבר ששווים עוד 250 לאחד.

לשרשור: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?627944-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%94-2008-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%95%D7%98%D7%99%D7%AA-%D7%A0%D7%AA%D7%A7%D7%A2%D7%94

2. מכסה הפלסטיק שיושב על המנוע נסדק והוחלף במשומש .

3. הצמיגים מראיים סימני התייבשות.

נסועה: רוב השנה האוטו נוסע בעיר (עבודה בית סידורים) בשעות פקוקות ומידי פעם מחוצה לה, כבר שנתיים שאני נוהג עם המוד הידני(-+) שמסתבר כיעיל יותר.

כל 2000 ק''מ מוסיף 400 גרם שמן בערך.

קוסמטיקה: הג'אנטים עברו צביעה מחדש עם לכה, יוצא הרבה יותר יפה איתה ומעניק מראה מקורי: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?614681-%D7%A6%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%AA-%D7%92-%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%95%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99-(%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA)/page2

טיפול ועלות:

היום היא נכנסה לטיפול שהק''מ עומד על 175000 אלף ק''מ, קניתי את החלקים בעצמי אז הוחלט לעבור מה 10W30 המקורי של טויוטה לשמן של יורול 5W30 PLX סינטטי מלא (עלותו 120 ש''ח).

פילטר שמן (מקורי) ופילטר אויר (חליפי) ביחד 80 ש''ח, פילטר מזגן קניתי 3 בשנה שעברה ומחליף לבד.

בעבודת הטיפול במוסך התגלתה הזעת שמן מהמותחן שרשרת תזמון (מחלה בVVTI), ניקוי ואיטום כולל עבודת הטיפול 180 ש''ח.

שאר הדברים פיקס, לא מזמן הרכבתי מתאם USB וAUX לרדיו המקורי של הרכב.

בסך הכל משרת אותי כנאמנה ומרוצה ממנה מאוד, מתכוון איתה עוד כמה שנים טובות עד למחליפה.

אמשיך לעדכן.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כתצרוכת שמן קבועה במידה ולהזעה אין השפעה רבה,מדובר פה בהרבה שמן שנשרף או "נאבד".

בחישוב גס שטיפול עושים בדר"כ כל 15אלף היה יוצא קרוב ל3 ליטר בין טיפולים.

בוא נגיד ככה תצרוכת שמן שלא מביישת מנוע TSI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי צריכת השמן 400 זה בערך המקסימום ואפילו לא, זאת אומרת שיכול להיות הרבה פחות, לא בדקתי במדויק.. (אבדוק לפעם הבאה בעדכון)

אגב היבואן אומר שבקורולה הרובוטית הצריכת שמן הזו נורמאלית.

לא יצא לי להחליף מצמד או כל רכיב בגיר בזמן ה6 שנים שהוא אצלי, במוסך פרטי עבודה עם מנוע הפעלה ומצמד עולה 2200 ש''ח לערך.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין צריכת שמן לסוג תיבת הילוכים?

גם אצלי רשום צריכה מירבית היא 400 גרם כל 1000 ק"מ.

אתה אומר לי שאם הייתי מוסיף בין טיפולים 6 ליטר זה בסדר?

עריכה אחרונה על ידי mark_Avn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשגיליתי שחסר שמן מידי פעם בבדיקות שגרתיות התחלתי לחטט באינטרנט לגבי הצריכה, לא מצאתי תלונות על קורולה אוטומטית, רק רובוטי. אז אגיד לך את האמת אין לי מושג למה זה דווקא ברובוטית.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

175 אלף על מצמד מקורי?

אתה נוסע בעיקר בין עירוני? אין רעידות? או היברות הילוכים לא נעימות?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאץ' ומנוע הפעלה הוחלפו ב120 אלף ק''מ לראשונה על ידי הבעלים הקודמים, 55 אלף ק''מ שנעשו בידיי ואבא שלי, הרוב המוחלט הם נסיעות עירוניות, יש רעידות ברוורס ולפעמים חבטות קטנות בערבות הילוכים כשהרכב קר.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

7 שנים ו184500 אלף ק''מ עם הקורולה הרובוטית, מזדקנים לנו יפה.

אסכם בקצרה מה היה לנו השנה.

תקלות: כרגיל סלילי הצתה הלכו לי השנה (2 של ברימי ו1 של דנסו משומש), אחד מהברימי נתקע על הפלאג ( הגומי התחתון נתקע על הפלאג) וגרם לשיבושים במערכת ההצתה, הפתרון לבעיה היה פלאגים חדשים. נשאר סליל הצתה אחרון ספיר למקרה שעוד אחד הולך לבנתיים.. כי הוזמן מאיביי של דנסו ב270 לרביעייה! הבדל עצום מהארץ שאחד חליפי פה עולה 250.

ריקוליים: - הוחלפה כרית אויר נוסע.

-צינור דלק ופילטר דלק.

בלאי:

-קרקושים החלו ומורגשים בעיקר בבוקר מהפלסטיקה שליד החגורה של הנוסע ובמדף האחורי.

-קילופי צבע בחלק האחורי של הרכב לא כולל גג ודלתות.

-צמיגים של מישלין וגוד יאר פרפומנס הוחלפו בעקבות יובש כבד ברבעיית מקסיס מקוטרה 3 (צמיגים בונבונירה ביחס למחיר 800 ש''ח).

טיפולים: כעת עברה טיפול חלקים נקנו בעצמי.

-צריכת השמן: במהלך השנה נוסף ליטר וחצי שמן מנוע, לפני הטיפול במדיד כבר היה קצת מעט מחצי.

-שמן מנוע 5W30 צ'מפיון בתקן SN (לעומת יורול 5W30 PLX SM בפעם הקודמת)

-פילטר שמן מקורי

-פילטר אויר חליפי

-פלאגים מקוריים

-נוזל בלמים

הכל כולל עבודה 450 ש''ח.

הנסיעות הם אותם נסיעות (משעממות) בעיר .. צריכת הדלק לדעתי לא כמו שהיתה, 350 ק''מ ל32 ליטר רק בעיר, מציין שנוסע רק במוד הידני ומעביר הילוכים תמיד באזור ה3000 סל''ד.

השנה הייתי מאד קרוב להחליף אותה אבל בכל זאת הוחלט להישאר כי בנתיים זה רק עבודה בית ולפעמים מחוץ לעיר במינימום הפתעות.

נקווה שימשיך ככה ואפילו טוב יותר עם הסלילים החדשים שיגיעו.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של הרכב הזה הוא ה1.6 הכי טוב שנהגתי בו, משלב ביצועים מצוינם עם משיכת סל"ד מצוינת, וחסכוני בדלק. הבעיה היחידה שהיתה לי איתו היתה כאבי גב אחרי נסיעות ארוכות. רכב מעולה במחיר די זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ברכב אמין מאוד, והתיבה החד מצמדית הכי אמינה שיצא לי להכיר, מהיכרות עם אאוריס כזו, ועם קורולה שיש עליה 290 אלף קמ עם מצמד מקורי (11 שנים אצל אותו בנאדם).

תעקוב אחרי השמן עכשיו לאחר תיקון האיטום ותדווח האם השתנתה צריכת השמן.

ודבר אחרון - קוילים*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

8 שנים עם הקורולה הרובוטית המופלאה.

סיכום שנתי קצרצר:

ק''מ נכון להיום: 193300

בלאי תקלות וטיפולים: לפני חצי שנה הוחלט להחליף את מנוע ההפעלה של הגיר לאחר שנדלקה נורת גיר שמעידה על הבעיה והרכב נעצר, על הדרך החלפתי גם את הקלא'ץ שהיה שחוק לחלוטין.

הסלילים שהוזמנו מאיבי הותקנו ועושים עבודה נפלאה, לגמרי מקוריים.

צריכת השמן היא 2 ליטר ל7 אלף ק''מ, יש הזעה בחלק האחורי של המנוע אבל לא נראה לי שזה בגלל זה.

בטיפול הקרוב אחליף שמן+פילטר, פילטר אויר ונוזל קירור.

הסיבה שלא בוער לי להחליף זה שהיא פשוט סוסה, גם מבחינת אמינות,כוח,נוחות ומרווח,בידוד רעשים,חיסכון בדלק ומערכת סאונד טובה שהותקנה.

וגם בעיקר שלמכור פשוט לא שווה, אם הייתי מחליף כל 3 שנים לא הייתי רוצה לחשוב כמה כסף היה הולך, אלה פרמטרים שעצרו אותי כמה פעמים ב8 השנים למצוא לה מחליפה, נקשרתי לרכב מאוד אפשר לומר.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

8 ...................... לפני חצי שנה הוחלט להחליף את מנוע ההפעלה של הגיר לאחר שנדלקה נורת גיר שמעידה על הבעיה והרכב נעצר,

על הדרך החלפתי גם את הקלא'ץ שהיה שחוק לחלוטין.

הסלילים שהוזמנו מאיבי הותקנו ועושים עבודה נפלאה, לגמרי מקוריים.

האם תוכל לשתף כמה עלה הקלאץ', הסלילים, מנוע ההפעלה, מי עשה את העבודה וכמה עלה?

צריכת השמן היא 2 ליטר ל7 אלף ק''מ, יש הזעה בחלק האחורי של המנוע אבל לא נראה לי שזה בגלל זה.

זה כמעט 3 ליטר ל 10000קמ', האם ניסית לבדוק למה קיימת הצריכה הזו , מה אפשר לעשות על מנת לייצר מצב שלא תהיה צריכת שמן כזו, ואם אפשר, מה העלות?

בטיפול הקרוב אחליף שמן+פילטר, פילטר אויר ונוזל קירור.

.............

נודה לתשובות ככל שאפשר.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של הרכב הזה הוא ה1.6 הכי טוב שנהגתי בו, משלב ביצועים מצוינם עם משיכת סל"ד מצוינת, וחסכוני בדלק. הבעיה היחידה שהיתה לי איתו היתה כאבי גב אחרי נסיעות ארוכות. רכב מעולה במחיר די זול.

לדגם הזה יש כסאות זוועתיים,חבר לקח אותי הביתה,אחרי 10 דקות לא יכולתי יותר לשבת בגלל הכאבים ואמרתי לו שיעצור לי בצד ואקח מונית.

בכל מקרה תודה לפותח השרשור על השיתוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1556 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...