Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנייה מחברות כמו אלבר: מתי הרכב נחשב מליסינג ומתי הוא נחשב פרטי?

danezeq
שימו לב! השרשור הזה בן 2248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מוכרים רבים טוענים שהרכב נקנה מאלבר/חברות דומות אבל הוא לא נחשב ליסינג אלא בעלות פרטית שנייה.

ואכן ברשיון הרכב תחת "רישום מקורי" אני לא רואה החכר או השכרה. זה מופיע ריק.

אז אם לא כתוב החכר או השכרה, מדובר בבעלות פרטית בלבד?

www.allset.co.il אול-סט - שילוט. הכוונה. הסברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "מוכרים רבים"? בכמה כאלו נתקלת?

ובאילו רכבים מדובר? מאיזה שנה

בעיקרון יכול להיות כמה מקרים:

- או שהרכב היה שייך לאחת מחברות הליסינג ושימש אותה (כרכב חברה שהוצמד למישהו מהמטה של אלבר או רכב חברה ששימש סניפים מסויימים..) במקרה כזה הרכב היה רשום בבעלות חברה ולכן אין תיעוד ליסינג

- או רכב שהגיע מטרייד אין - מישהו שהגיע עם רכב פרטי לאלבר וקנה מהם רכב (יד2, 0 ק"מ) - פה לרוב יהיה מדובר ברכב בשנתון ישן יותר

- או שהרכב הוא מלפני 2008 - רק אז כמה שידוע לי התחילו לתעד רכבי ליסינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על רכבי 2017. למעשה כולם. לא ראיתי פעם אחת שכתוב ברישיון רכב "השכרה" או ליסינג. אולי אני לא מחפש את הדבר הנכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוכרים רבים טוענים שהרכב נקנה מאלבר/חברות דומות אבל הוא לא נחשב ליסינג אלא בעלות פרטית שנייה.

ואכן ברשיון הרכב תחת "רישום מקורי" אני לא רואה החכר או השכרה. זה מופיע ריק.

אז אם לא כתוב החכר או השכרה, מדובר בבעלות פרטית בלבד?

מדובר על עסקאות 0 ק"מ - שהרכב לא היה בליסינג אלא נקנה מליסניג כחדש 0 ק"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חברות ליסינג רבות ויבואנים שמוכרים רכב חדש 0 ק"מ ללא רישום ליסינג אלא רישום כיד פרטית.

במקרה כזה הרכבים נרשמים על שם בעל העסק או מישהו פרטי אחר וכך בעצם חוסכים את ההורדה על הליסינג,

ואתה כרוכש כאילו קונה רכב יד שנייה מבנאדם פרטי למרות שהרכב חדש לגמרי.

במקרה כזה כולם מרוויחים בעצם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו נכון. על זה אני מדבר. אז בעצם כולם עושים את הטריק הזה לא?

היום עסקאות "ליסינג 0 ק"מ" נעשות כולן מבלי להשאיר עדות לליסינג, כך שזה יחשב בעלות פרטית לכל דבר (גם אם כתוב בעלים: אלדן זה עדיין נחשב פרטי כל עוד לא מצויין המילה החכר או השכרה. הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אם הבעלות של היד הראשונה היא חברה, אז זו בעלות חברה עם הורדת הערך הרלוונטית. אם אתה קונה, חשוב לבקש העתק של חוזה האפס קילומטר. אם אין לך, במקרה תאונה או גניבה אתה עלול לקבל תשלום מהביטוח עם הפחתה גבוהה מאוד של רכב חברה, ולא 12-14% של אפס קילומטר מליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בלי תיעוד התיעוד קיים.

רכב 0 ק"מ מלינסג בדר"כ רואים שהרישום על חברת הליסינג הינו קצר, שבוע עד כמה חודשים בודדים.

לפעמים המחירון קצת מצחיק ולא מקושר למציאות, נניח 2 רכבים זהים מבחינת האיבזור - 5 שנים על הכביש.

1) נרשם על חברת לינסג לשבוע ועבר ליד פרטית - נסע רק 60,000 ק"מ .

2) רכב שני עבר 3 ידיים פרטיות ונסע 120,000 ק"מ.

משום מה המחירון נותן שווי גבוה יותר לרכב נסע כפול ועבר 3 ידיים.

ושימו לב בהפחתות של רישום חברה , אומנם רשום 22% , אבל יש הערה ששימוש בחברה עד שנה רק 12%.

וגם מה הגיוני בכך שרכב ששימש להשכרה חצי שנה (עשרות נהגים שונים ) מפחיתים לו 12% ,

ורכב שנרשם על ליסניג ונמכר 0 ק"מ - ואף אחד לא נהג עליו , מופחת 10%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו נכון. על זה אני מדבר. אז בעצם כולם עושים את הטריק הזה לא?

היום עסקאות "ליסינג 0 ק"מ" נעשות כולן מבלי להשאיר עדות לליסינג, כך שזה יחשב בעלות פרטית לכל דבר (גם אם כתוב בעלים: אלדן זה עדיין נחשב פרטי כל עוד לא מצויין המילה החכר או השכרה. הבנתי נכון?

לא, אם רשום בשם הבעלים הראשון שם של חברת השכרה/ ליסינג אז זה לא נחשב רכב פרטי. זה נחשב רכב שנרכש בשיטת 0 ק"מ. רכב יד שניה כאשר ביד ראשונה לא נעשה בו שימוש.

מילים החכר/השכרה אכן לא יופיעו כי זה רכב שלא שימש להכר/השכרה אלא מיד נמכר ולכן אין סיבה לרשום את זה.

עד כאן אין שום טריק.

הטריק הוא (אני חושב שזה לא נפוץ) זה כשרושמים את המכוניות האלו על שם בעל הסוכנות או אחד העובדים ואז זה רכב פרטי לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אם רשום בשם הבעלים הראשון שם של חברת השכרה/ ליסינג אז זה לא נחשב רכב פרטי. זה נחשב רכב שנרכש בשיטת 0 ק"מ. רכב יד שניה כאשר ביד ראשונה לא נעשה בו שימוש.

מילים החכר/השכרה אכן לא יופיעו כי זה רכב שלא שימש להכר/השכרה אלא מיד נמכר ולכן אין סיבה לרשום את זה.

עד כאן אין שום טריק.

הטריק הוא (אני חושב שזה לא נפוץ) זה כשרושמים את המכוניות האלו על שם בעל הסוכנות או אחד העובדים ואז זה רכב פרטי לכל דבר.

ובמקרה כזה, הרכב ייחשב יד שנייה בעלות פרטית, כאשר הבעלות הקודמת גם היא פרטית וההורדה היחידה היא רק על עוד יד. ללא הורדה על חברה/ליסינג/0 ק"מ /כל דבר אחר. נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית זה הרעיון. אבל אני לא חושב שזה תרגיל נפוץ. רוב רכב 0 ק"מ נרשמים על שם החברה שמוכרת אותם.

נכון. עוד לא נתקלתי במקרה אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2248 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...