Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סורק תקלות

dprt
שימו לב! השרשור הזה בן 2235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, אני כבר הרבה זמן רוצה לקנות סורק תקלות שיהיה לי תמיד ברכב.

יש לי את הסורק הפשוט שמתחבר ל obd ולפלאפון באמצעות בלוטוס ואני רוצה לעלות ברמה.

אני מחפש משהו שיגיע עם מסך משלו, יעבוד עם כמה שיותר חברות של רכבים והתקציב בערך עד 300 שקלים.

לחפש באיביי אני יודע, הבעיה שיש יותר מידי ואני לא סגור על איזה מהם ללכת.

אשמח להמלצה ממישהו שיש לו משהו כזה ושהוא מרוצה ממנו.

תודה מראש :)

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אני עם אלפא רומיאו ג'ולייטה, אבל הייתי רוצה אחד שיודע לתקשר עם יותר מחברה אחת.

יש דבר כזה?

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את התשובה הקצרה ויש את הארוכה, בקצרה, כמעט כל ההתקנים הפיזיים (כלומר המתאם OBD שנכנס לשקע) תומכים במגוון של פרוטוקולים ורכבים. "הקסם" האמתי הוא בתוכנה שאתה עובדים, שיכולה להיות בסיסית מאוד עם אופציות צפייה בתקלות ואיפוס ועד לתכנות רכיבים ברמת מוסך מורשה כמעט.

אבל, במקרה שלך ספציפית (פיאט, אלפא...), החיים קצת יותר קשים. חלק גדול (אם לא רוב) המתאמים הסיניים שנמכרים באיביי הם חיקוי של מתאמים עם שבב מתוצרת ELM. בחלק גדול מהרכבים התצורה הזו עובדת (למרות שלפעמים עם נפילות תקשורת), אבל בפיאט הרבה מאוד מהמתאמים הפשוטים לא עובדים.

מכשיר סריקה עצמאי (stand-alone) לא ממש מומלץ במקרה שלך, בתקציב הזה המכשירים האלו הם לרוב בדיחה ובעלי יכולות מוגבלות. אני עובד עם Multiecuscan עבור פיאט (עולה 50 יורו), ויש גם אפליקציות לנייד שמומלצות (בתגובות בשרשור) עם הסברים על המתאם (ובייחוד על אלו שלא לקנות):

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?632017-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A6%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%91%D7%A8%D7%9B%D7%91%D7%99-%D7%A4%D7%99%D7%90%D7%98-(Fiat)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו אחלה שרשור ! תודה רבה!

שאלה קטנה לגבי התכנה

Multiecuscan, היא עובדת עם כל הרכבים או רק איטלקיות?

במידה והיא עובדת עם כל הרכבים איזה כבל obd לשאר הרכבים שהם לא איטלקיות אתה ממליץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא עובדת עם אלפא פיאט לאנצ'יה... הרשימה המלאה:

http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

לגבי המתאם פיזית, הוא יתאים לך לעוד רכבים, אבל, העניין פה זו התוכנה, על זה באמת אתה משלם. ברגע שמתאם תומך בפרוטוקול של היצרן, יש לך גישה למחשב ("פתחם שיחה") השאלה כיצד לפנות לתכונות המקדמות. בנוסף חלק מייצרני ה"סורקים" קושרים בין התוכנה שלהם לבין החומרה, כך שאתה יכול לעבוד אך ורק עם המתאם החומרתי שלהם. כלומר אפילו אם בתיאוריה אתה יכול להתחבר עם מתאם בכמה דולרים למחשב הרכב, התוכנה לא תעבוד איתו, כיוון שהיא מחפשת חומרה מקורית עם קוד הפעלה. לדוגמא התוכנה של ROSS TECH, עבור רכבי קונצרן פולקסווגן, תוכנה מעולה עם אפשריות מתקדמות, עובדת רק עם מתאם מקורי של החברה.

עבור נתונים בסיסיים עם אפליקציה לטלפון (לדוגמא Torque ) אני חושב שתוכל להשתמש באותו המתאם במגוון רחב של רכבים, אבל מדובר במידע מצומצם יחסית שתהיה לך גישה אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2235 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...