Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם המחירים שגבו ממני - הוגנים? פיז'ו 307: טיימינג, אלטרנטור ועוד

מיכה שטיינמן
שימו לב! השרשור הזה בן 2263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המוסך (שכרגע לא אנקוב בשמו) הוא טוב, מסודר ומקצועי. אני לקוח קבוע שם, אבל הפעם עלתה בי השאלה.

הרכב הוא 307 1,6 ליטר משנת 2004.

בוצעו טיפול תקופתי, החלפת משאבת מים, החלפת אלטרנטור במשופץ, מילוי גז מזגן וטיימינג.

מה שהקפיץ אותי אלו החיובים השונים: גם על הטיפול (160 ש"ח), גם על החלפת המשאבה והחלפת ערכת טיימינג (600 ש"ח), גם על החלפת האלטרנטור (250 ש"ח) וגם על מילוי גז המזגן כולל הגז (180 ש"ח).

כאמור - אלו רק החיובים על העבודה ועל זה אני תוהה.

חייבו אותי על החלפים כמובן בניפרד ולא פציתי פה: כל חלק הוא עולם ומלואו, יש מקורי, יש OEM, יש תחליפיים בלי סוף. כל אחד זה משהו אחר ועל זה אני (כמעט) אף פעם לא מתווכח עם המוסך. אבל לחייב על העבודות השונות הללו, כאילו כל אחת מתבצעת בניפרד? לא לקחת בחשבון שמדובר באותו הרכב ובאותן השעות שבהן עובדים עליו?

ניראה לי קצת תמוה ולכן אשמח לשמוע דעתכם, מה נהוג והאם זה מקובל.

אגב, על ערכת הטיימינג חייבו 530 ש"ח. על המשאבה 280 ש"ח. על האלטרנטור המשופץ 950 ש"ח.

גם כאן אשמח לדעתכם.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירים סבירים בהחלט. במוסך אחר היית משלם על טיפול זהה פלוס מינוס 100-200 שח.

גם אם לוקחים בחשבון שהמחיר לא כולל מעמ זה סביר. לפני 10 שנים היו גובים ממני מחיר של מעל 1500 שח לטיימינג בלי משאבת מים במורשה יבואן. חלקים ועבודה. ככה שלשלם את הסכום שאתה שילמת עכשיו נשמע לי בסדר גמור ביחס למה שגבו ממני.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערכת טיימינג יקרה,ערכה כזאת באיכות גבוהה מאד לא צריכה לעלות יותר מ350שח,גם השיפוץ של האלטרנטור יקר בכ200שח ממה שהוא היה אמור להיות.

בסך הכל די הוגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר טוב מאוד למוסך - אבל לא כתבת איזה מוסך.

מבאס לשאול אם המחיר משתלם לאחר שמטפלים ואני למדתי לקח בחיים - אף פעם לא להמשיך להשוות מחיר לאחר שכבר שילמתי. אי אפשר לבכות על חלב שנשפך, אפשר ללמוד מזה להבא.

יכלת לחסוך לא מעט - רק שתדע.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא חולק עליך מלטבשי,

אם המחירים כוללים מע"מ אז סביר ועומד בממוצע של מחירים במוסכים אחרים.

אם הם לא כוללים מע"מ, יתכן ובמוסך אחר ניתן היה לחסוך מעט, אבל לא ברמה משמעותית.

אם אתה מתכוון שהוא היה יכול לחסוך אם הוא היה קונה את החלפים לבד וחלק מהטיפול הוא היה עושה לבד- אז אתה צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

מה שהקפיץ אותי אלו החיובים השונים: גם על הטיפול (160 ש"ח), גם על החלפת המשאבה והחלפת ערכת טיימינג (600 ש"ח), גם על החלפת האלטרנטור (250 ש"ח) וגם על מילוי גז המזגן כולל הגז (180 ש"ח).

כאמור - אלו רק החיובים על העבודה ועל זה אני תוהה.

...

שימו לב שהוא מדבר על מחירים של עבודה בלבד - הדגשתי.

כל עוד לא ראיתם כמה שילם על החלקים (מקורי או חליפי) לא תדעו לעולם כמה באמת יכל לחסוך

אלעד

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס לשאול אם המחיר משתלם לאחר שמטפלים ואני למדתי לקח בחיים - אף פעם לא להמשיך להשוות מחיר לאחר שכבר שילמתי. אי אפשר לבכות על חלב שנשפך, אפשר ללמוד מזה להבא.

ואז איך תדע אם המוסך צדיק או לא צדיק? אם גבה מחיר סביר או עם אלמנט?

אין רע לשאול לאחר מעשה. המשפט של חלב שנשפך, לא יודע איך הוא קשור פה.

בדרך כלל, לא באים ושואלים פה לפני טיפול אני הולך לבצע טיפול כזה, וכמה יעלה לי.

אלא ביצעתי, אני מרגיש שהמחיר הוא כך וכך, מה דעתכם?

יגידו לו תשמע בחיים לא ראינו מחיר כזה, לא בסדר - יתרחק מהמוסך לא יחזור אליו.

מחיר סביר, הכל טוב - ימשיך להיות לקוח נאמן.

אבל חלב שנשפך ולא לבדוק מחירים אחרי?

אלא אם יש לך אופי שתבכה אחרי זה יום וליל. נכון, מבאס לגלות שעקצו אותך (אם), אבל מחר הוא יום חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צרכן נבון בודק משווה מחיר אחרי.

מכעיס לגלות שיכלת לשלם הרבה יותר זול.

חלב שנשפך = כסף שיצא מהכיס - קשור מאוד למקרה.

טיפול טיימינג כולל חלקים וטיפול גדול לא צריך לעבור 1500-1600 שקל. ופה מדברים על חלקים איכותיים, לרוב מקוריים ולא סיני סוג ז'.

על שיפוץ אלטרנטור עדיף לשלם יותר ולא לחזור אחרי 3 חודשים שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב שהוא מדבר על מחירים של עבודה בלבד - הדגשתי.

כל עוד לא ראיתם כמה שילם על החלקים (מקורי או חליפי) לא תדעו לעולם כמה באמת יכל לחסוך

אלעד

נכון, אבל לפי תמחור העבודה וכן תמחור גז למזגן ועלות אלטרנטור משופץ לא נראה שמדובר במוסך יקרן במיוחד.

אם הוא "השחיל לו את האלמנט" בעלות החלפים זאת אנחנו לא יודעים כרגע, וחבל לבאס אותו סתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שלא מדובר בטיפול כזה פשוט של פילטר שמן ושמן אז המצועיות בטיפול שכזה החא מאוד קריטית ופה התשלום יותר על מקצועיות ואיכות העבודה. אם זה המוסך שבו פותח השירשור מטפל בו בדרך קבע והוא מאוד מרוצה מהמקצועיות והשירות אז המחיר מיתגמד ושווה את הראש השקט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים ששילמת על העבודה בסדר גמור (לחלוטין). החלקים מעט יקרים אבל אם מדובר בסט טיימינג איכותי (למשל סט של INA לא עולה פחות מ 500-600 לצרכן במוסך) אז זה ממש לא יקר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק אבל אפשר (אתה יודע בדיוק איך) להשיג את החלקים בהרבה פחות. לצורך העניין צריך פשוט להתארגן מראש עם החלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...