Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוצאת דרכון אוקראיני - מה התהליך?

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני הספקתי לסיים את בית הספר היסודי ואת החטיבה עוד ברוסיה, זה מה שתכלס מקנה לך רמת שליטה גבהה בשפה ואחרי זה לא שוכחים, לא משנה באיזה סביבה אתה נמצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דריש, די, אתה עוד פעם עושה מעצמך צחוק. איך קשורה השכלה לרצון להיטמע בחברה? אני יכול להיות שמוק מתנשא גם בלי השכלה.

התנשאות היא ברוב המקרים פרשנות של מי ש(מרגיש ש)מתנשאים עליו. כשהחלק הדומיננטי בחברה מורכב בעיקר מ'אנשים חמים' למיניהם, המשכילים מחפשים את הדרך החוצה, והם אפילו לא צריכים לדבר בשפה זרה בשביל זה.

בהמשך לדוגמה שהבאת, אני יכול להצביע על פחות או יותר כל חברת הייטק בישראל שבה תראה מגמה הפוכה. 'רוסים' משכילים בני 30-45 נוטים להתגבש בקליקה בינם לבין עצמם, לדבוק בשפתם ולתחזק יחסי עבודה סימביוטיים ומינימליים עם הילידים. ידידות נפש וסופ"שים מעורבים בסחנה לא תראה שם בד"כ.

לעומת זאת, רד לרצפת הייצור של כל מפעל הרכבות בארץ, ותראה שבת אחים גם יחד של 'רוסים' בכל גיל עם ערבים, אתיופים, צברים וכל השאר. ברמה הזאת ההבדלים מורגשים פחות, הצרות משותפות לכולם, ולכן קל יותר להיטמע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש - דוגמא קטנה להתנשאות - בשנה האחרונה נשאלתי כמה פעמים איך הגיבו ההורים שלי לכך ש"הבאתי הביתה" בחורה ממוצא מרוקאי. השאלה נשאלה תמיד על ידי יוצאי ברה"מ.

מכל מקום, התאור שלך את יחסי ה"רוסים" וה"ילידים" מתאים בדיוק למה שהתכוונתי, לפחות בחוגים המשכילים. חוסר הבנה בקרב האוכלוסיה ה"רוסית" לכך שגם ה"שחורים" - בודאי בדורות שגדלו והתחנכו בארץ - הם בעלי תרבות והשכלה מערביים שאינם נופלים מאלה שנרכשו במזרח אירופה. יודע מה - אני חשתי את זה למרות המראה הבהיר שלי (מה לעשות, ההורים ממוצא צפון אירופי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדוגמה שהבאת, אני יכול להצביע על פחות או יותר כל חברת הייטק בישראל שבה תראה מגמה הפוכה. 'רוסים' משכילים בני 30-45 נוטים להתגבש בקליקה בינם לבין עצמם, לדבוק בשפתם ולתחזק יחסי עבודה סימביוטיים ומינימליים עם הילידים. ידידות נפש וסופ"שים מעורבים בסחנה לא תראה שם בד"כ.

לעומת זאת, רד לרצפת הייצור של כל מפעל הרכבות בארץ, ותראה שבת אחים גם יחד של 'רוסים' בכל גיל עם ערבים, אתיופים, צברים וכל השאר. ברמה הזאת ההבדלים מורגשים פחות, הצרות משותפות לכולם, ולכן קל יותר להיטמע.

אני דווקא רואה מצבים הפוכים - אצל אנשים משכילים, אפילו שהם מתרכזים לקליקות (כמו כל קבוצה של אנשים בעלי רקע ואינטרסים דומים בכל מקום), אין שום בעיית שפה, ויודעים לתקשר בעברית, או אפילו אנגלית רהוטה בלי בעיה.

אצל אנשים לא משכילים, או כאלה שהיו שם מדענים לענייני לא יודע מה, ופה לא טרחו ללמוד שפה פשוטה ויחסית פרימיטיבית (יש יתרון עצום בעברית - היא פשוטה וקל מאוד ללמוד אותה) כדי לעבוד במקצוע שלהם, ונתקעו במפעל/ניקיון/סופר, כשהם יודעים אחרי 20 שנה בקושי עשר מילים, שהם משתמשים בהם יחד עם "סוקה בלאט מרוקשקה דלביוב", אבל עם גאווה לאומית מפה עד הודעה חדשה, עם התנשאות על המקומיים ו"פוטין נאש פרזידיינט" בערב עם בירה זולה ליד המכולת השכונתית בגטו של יוצאי חבר העמים בעיר פריפריה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשתלבות של העולים בחברה מאוד תלויה בחברה עצמה ובדרך שהיא קיבלה את העולים.

אני יכול להגיד מניסיון אישי שאחרי שעלינו לארץ גרנו כמה שנים בצפון ואחרי זה עברנו לגור בבית שמש.

היה הבדל ענק ביחס שקיבלנו, כשגרנו בצפון אף פעם לא אני ולא משפחתי הרגשנו גזענות או יחס רע מהאוכלוסיה המקומית בגלל שאנחנו שונים...

בבית שמש המצב היה הפוך, כנראה האוכלוסיה המקומית שברובה הייתה מרוקאית אסלית, הייתה פחות משכילה והרגישה איום מכך שפתאום הגיעו עולים חדשים שיכולים לקחת להם את העבודה והנשים נלחצו מכך שהגברים שלהם יברחו לבלונדיניות הרוסיות, אני זוכר איך פתאום כול המרוקאיות צבעו את השער לבלונדיני חחח. כמובן שגם הילדים למדו מהר מההורים שרוסי זה משהו מאוד רע וזה עוד יותר גרם להתרחקות של הרוסים מהאוכלוסיה המקומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוסר הבנה בקרב האוכלוסיה ה"רוסית" לכך שגם ה"שחורים" - בודאי בדורות שגדלו והתחנכו בארץ - הם בעלי תרבות והשכלה מערביים שאינם נופלים מאלה שנרכשו במזרח אירופה.

ההורים שלנו אכן נוטים להיות גזענים לא קטנים, זה אחד הבאגים שהקומוניזם השאיר אצלם, אבל זה הולך ופוחת אצלנו ויעלם לגמרי אצל ילדינו. הבעיה הגדולה יותר בחברה הישראלית היא לא שאין מספיק אנשים עם תואר אקדמי, אלא שהם לא דומיננטיים ולא מכתיבים את סדר היום. פעם ערסים היו תופעת שוליים שצחקנו עליה, היום הם המיינסטרים, לא משנה מה צבע עורם. זה מה שאנשים בגילי מנסים להתרחק ולהתבדל ממנו, והשפה המשותפת היא רק כלי שרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם תואר אקדמי לא מבטיח אינטליגנציה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים - שים לב שכתבתי "תרבות והשכלה".

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים שלנו אכן נוטים להיות גזענים לא קטנים, זה אחד הבאגים שהקומוניזם השאיר אצלם

לא הייתי קורא לזה גזענות, זה יותר סוג של פחד, חשש והדחקה מכל מי ששונה ממך + חוסר גמישות מחשבתית.

תוצאה של מגורים במדינה סגורה, בה לא ביקרו (כמעט) תיירים מחו"ל וחינוך שכיוון לכך שכל מה שמגיע מחו"ל וממערב זה רע ויש להתרחק ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים - שים לב שכתבתי "תרבות והשכלה".

ומהי תרבות להגדרתך?

גם לשמוע אלון חסון ולבכות על הקיפוח זה סוג של תרבות (או לשמוע אלה פוגצ׳ובה ופיליפ קירקורוב ולבכות על הקיפוח, תלוי מאיזה כיוון מסתכלים).

לא הייתי קורא לזה גזענות, זה יותר סוג של פחד, חשש והדחקה מכל מי ששונה ממך + חוסר גמישות מחשבתית.

אלה בדיוק החומרים שגזענות עשויה מהם.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טו, לא הדגשתי. המילה הבאה היתה "מערביים". התרבות המערבית, לפחות במוצהר, בדרך כלל אינה מקבלת גזענות. יש לה גם סט התנהגויות מסויים, מנוגד ל"ברברי".

מידת ההצמדות אליהם היא עניין אחר לענות בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

ערך המניות של 'תרבות מערבית' בישראל ירד בעשור האחרון לשפל חסר תקדים. את מקומו במרכז העניינים תפסה התנהגות אחרת, שכל קשר בינה לבין תרבות או מערב מקרי בהחלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתניה לא מייצגת את ישראל אחד לאחד...

לא שזה ישכנע מישהו, אבל לדעתי דווקא יש שיפור בשלושת העשורים האחרונים בכל הקשור להתנהגות תרבותית. מי שנדחף ודוחף בתחבורה הציבורית הן דווקא הסבתות. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבתות דוחפות גם במדינות אחרות... מניסיון.

העליה בשנות ה-90 הלחיצה מאוד את מי שהתגורר כאן כבר. יש אחוז לא מבוטל שלא עשה כלום ונשאר "בינוני" ויש אחוז גבוה ששרד, התקדם והגיע רחוק מאוד. הכל בסופו של דבר מתנקז לדבר אחד - רצון ועשיה (שמשלימים אחד את השני).

מי שלא עבר עליה, אין לו מושג כמה זה לא פשוט בתור ילד וכמה זה קשה בתור הורה שצריך להתחיל הכל מחדש ועל הדרך כל הזמן לשאול את עצמו אם עשה את הדבר הנכון ובאותו הזמן להוריד ראש, לעבוד בעבודה "נמוכה" וכל זה על מנת להאכיל את הילדים.

העניין הוא שהעליה מברית המועצות בשנות ה-90, לא פחדה ללכלך את הידיים בהתחלה על מנת לשרוד.

סל קליטה זה שטויות למשפחה של 4 נפשות שמתחילה הכל מחדש.

לגבי השפה - בכל מקום בעולם כמעט מקובל לדבר בבית בשפה איתה גדלת וזה לא משהו מיוחד לישראל.

זה לא מוריד מהערך של אותו אדם או מראה כאילו הוא לא רוצה להיטמע ולדבר בשפה המקומית של המדינה.

וואדים (לא דריש), לא נמאס לך ? דיי כבר עם הבכיינות והרחמים עצמיים. לא טוב לך, תשנה ! רק אתה אחראי לעתיד שלך. תפסיק להאשים את אימא אבא, אוקראינה וכל העולם...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה האשמתי מישהו במשהו? רק ציינתי שאוקראינה היא מדינה מחורבנת אז שתיחנק היא והחוקים שלה.

אני מאוד שמח שאני לא שם, ואין לי כל כוונה לדרוך על הקרקע הרדיואקטיבית שלה שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...