Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן - יונדאי סונטה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רומן שונא פטרנליזם. שונא שאנשים מחליטים בשביל אנשים מה טוב בשבילם. אז מה הוא עשה? החליט מה טוב בשבילכם. הגיוני בסך הכל. בניגוד ליונדאי סונטה הייבריד שעברה אצלו למבחן. שהיא אשכרה באמת הגיונית.

יונדאי-סונטה-2018-16.jpgיונדאי-סונטה-2018-18.jpgיונדאי-סונטה-2018-21.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות תועלת מדעתי מדהימה.

אחד המעומדים הרציניים שלי לרכב הבא כיד שנייה.

המון פינוקים + איבזור בטיחות + היברידי במחיר טוב.

הצורה שלה קצת מבעסת אותי - לטעמי הקיה המקבילה יותר יפה.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך שהסונטה עושה הכל טוב ולא נופלת בשום דבר. עוד נקודה בקשר לנוחות, בתור גבוה זה היה אחד הרכבים הבודדים שישבתי בו ותנוחת הנהיגה בו הייתה ממש נוחה מבחינת כוונון של הכיסא וצורת הקונסולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן מוצלח.

מספר שאלות והערות:

- איך עובדת מערכת ההתרעה על רכב בשטח מת? כשבחנתי את האיוניק, בעוד שבנסיעה רגילה החיווי היה ויזואלי בלבד, במידה והפעלתי את האיתות בזמן שנעקפתי על ידי רכב, המערכת צפצפה - מצד אחד ברורה הכוונה, מצד שני, לעיתים קרובות תחילת האיתות מבוצעת לפני השלמת עקיפה של הרכב העוקף - בסופו של דבר זה היה מעצבן. מאוד. המערכת לא עבדה כך באאודי q2 או בסובארו xv.

- איך עובדת מערכת בקרת השיוט האדפטיבית. שוב במבחן באיוניק הרגשתי שהיא מגיבה מאוד באיחור ביחס למערכות אחרות (כשרכב נכנס לנתיב, במעבר לנתיב פנוי ועוד). האם זו של הסונטה יותר מוצלחת?

- לפי המפרט יש רק מערכת התרעה על סטייה מנתיב, ללא תיקון. כך גם לפי דירוג הבטיחות של משרד התחבורה. האם מדובר בטעות בקטלוג או בכתבת המבחן?

- 440 ליטר זה נפח תיאורטי גדול להיברידית, אבל מאחר וכמעט כל ההיברידיות האחרות בארץ (לא כולל פאר) הן במבנה האצ'בק - הרי שניתן להעמיס גם מעבר לגבולות ה"רשמיים" של תא המטען, כלומר מעל גובה המדף. כך שלמעשה לסונטה אחד מתאי המטען הקטנים ביותר בפועל למכונית היברידית.

- נראה ששכחת לציין מחירים. אולי זה בכוונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן כתוב היטב.

אני רק ישבתי בה באולם תצוגה, וזכיתי לבחון את אחותה, ונראה שהן חולקות הרבה מאפיינים, עם כמה יתרונות לזכות הסונטה.

האיכות חומרים קצת אכזבה אותי, ציפיתי ליותר בקטגוריה הזו , והיא הזכירה לי את הריו קצת יותר מדיי.

רק לי העיצוב החיצוני שלה מזכיר את זה של המונדיאו החדשה שלא הגיעה לפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחן מוצלח.

מספר שאלות והערות:

- איך עובדת מערכת ההתרעה על רכב בשטח מת? כשבחנתי את האיוניק, בעוד שבנסיעה רגילה החיווי היה ויזואלי בלבד, במידה והפעלתי את האיתות בזמן שנעקפתי על ידי רכב, המערכת צפצפה - מצד אחד ברורה הכוונה, מצד שני, לעיתים קרובות תחילת האיתות מבוצעת לפני השלמת עקיפה של הרכב העוקף - בסופו של דבר זה היה מעצבן. מאוד. המערכת לא עבדה כך באאודי q2 או בסובארו xv.

המערכת לא הפריעה לי, ואני גם לא זוכר שהיא הפריעה באיוניק. לדעתי היא טובה מאד.

- איך עובדת מערכת בקרת השיוט האדפטיבית. שוב במבחן באיוניק הרגשתי שהיא מגיבה מאוד באיחור ביחס למערכות אחרות (כשרכב נכנס לנתיב, במעבר לנתיב פנוי ועוד). האם זו של הסונטה יותר מוצלחת?

כנ"ל. לא הפריעה לי באף אחת מהן.

- לפי המפרט יש רק מערכת התרעה על סטייה מנתיב, ללא תיקון. כך גם לפי דירוג הבטיחות של משרד התחבורה. האם מדובר בטעות בקטלוג או בכתבת המבחן?

ייבדק, תודה על ההערה.

- 440 ליטר זה נפח תיאורטי גדול להיברידית, אבל מאחר וכמעט כל ההיברידיות האחרות בארץ (לא כולל פאר) הן במבנה האצ'בק - הרי שניתן להעמיס גם מעבר לגבולות ה"רשמיים" של תא המטען, כלומר מעל גובה המדף. כך שלמעשה לסונטה אחד מתאי המטען הקטנים ביותר בפועל למכונית היברידית.

עדיין יש מתחרות במרכב סדאן ומכוניות סדאן היברידיות שאינן מתחרות ישירות. תא המטען לא קטן בפועל, אם-כי ברור שבהאץ' ניתן להעמיס יותר, ובקלות יתרה.

- נראה ששכחת לציין מחירים. אולי זה בכוונה.

לא רואה טעם לפרסם מחיר במבחן כשיש אותו בקטלוג מחד, ומאידך הוא יכול להשתנות. נכון לעכשיו זה 165K לפרימיום ו-180K ללימיטד.

באדום.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יפה, עם נגיעות של יוקרה. תמיד אהבתי את העיצוב שלו.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות בעריכה. אכן מדובר על LDWS, שהיא התרעה בלבד.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אחת המכוניות שיותר הפתיעו אותי לאחרונה. אולי כי לא באתי עם ציפיות. עוד מוביל נוסעים וזהו.

אז כן, זה עוד מוביל נוסעים, אבל כמה דקות לתוך הנהיגה, שוב חוזרת אותה תחושת הערכה שיש ליונדאי של השנים האחרונות.

מדובר במוצר מגובש, בוגר, מיוצר ומורכב היטב, עם חומרים טובים ברובם ומתן תשומת לב לפרטים.

הרכב פשוט ענק מבפנים. במושב האחורי יש מרווח לרגליים ולרוחב שרואים ברכבים מסגמנט-שניים מעל הסונטה.

המושבים גדולים ורכים, מצופים עור נעים ומקדימה גם מחושמלים. תא המטען גדול, יש וילונות מובנים בדלתות, חבילת בטיחות מקיפה.

הרבה אבזור והרבה "פח" מול די מעט שקלים.

כמו בנירו, גם פה המערכת ההיברידית מספקת ביצועים טובים על אף נתונים צנועים יחסית.

בגלל הספק חשמלי גדול יותר, ציפיתי לטווח פעולה נרחב יותר משל הנירו וזה לא התבצע כאן.

עם זאת, לקבל 14-15 קמ"ל בנסיעה בדרך הררית וזה יפה מאוד מרכב גדול כזה.

התנועה חרישית כמעט, נעימה, הישיבה נוחה, הראות טובה, באמת רכב אידיאלי לכיסוי קמ"ז רב ובעלויות נמוכות.

לחבר את כל החבילה הנ"ל למחירים שהוא מוצע בהם, נותן שורה תחתונה פשוטה מאוד: זה פשוט דיל מצויין.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מאוד מוצלח לטעמי.

בזמנו שחיפשתי רכב בסגמנט המנהלים היה בין שני הפינליסטים שלי, בסופו של דבר נרכשה סופרב בגרסת ה 2.0 L&K ובדיעבד זאת הייתה טעות גדולה, הרבה יותר כסף בתמורה להרבה כאב ראש.

מאוד מצטער שלא רכשתי את הסונטה בטוח שהייתי נהנה ממנה הרבה יותר, ואם לא נהנה אז לפחות נהנה מהשקט בכל מה שקשור לאמינות ותקלות.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רומן, כתבה מעולה!

גם לי הזדמן לבלות עם הסונטה המדוברת למשך כשעתיים (אם זה ממש מעניין מישהו - מנשר דרך כביש המחצבות וטיול קטן בכפרים הדרוזיים שעל הכרמל), ואלה רשמיי:

מבחוץ – נראית טוב מאוד בשחור, אפילו מכובדת. קווים מאופקים ונקיים, עיצוב זורם ותחושה של נעים בעין. זו לא המכונית שתגרום לכם לסובב ראשים, אבל בהחלט המעצבים ניפקו עיצוב מוצלח.

מבפנים – הרכב מאובזר בכל טוב: מושבי עור עם כיוונון חשמלי למושבים, מסך גדול ומערכת מולטימדיה (המפורסמת והמצוינת של כלמוביל), תאורת לד, חיישני אורות, גשם, הגה מצופה עור, גג פנורמי נפתח וכו' וכו'. גם אבזור בטיחותי חשוב לא חסר (כולל התרעה על תנועה חוצה מאחור שזה דבר שתמיד טוב שיהיה), ובסה"כ ההרגשה היא טובה ומספקת, אם כי יונדאי עדיין לא מתקרבת לגרמניות ואפילו למאזדה ברמת איכות החומרים. משהו שם עדיין מרגיש לא מהוקצע עד הסוף., אם כי הם בהחלט בכיוון הנכון.

מבחינת מרווח פנים – כמו שציינו קודמיי, הסונטה פשוט ענקית - שפע של מקום מקדימה ובמושב האחורי. היא פשוט גדולה (ליטרלי) על המתחרות שלה בסגמנט הזה מבחינת מרווח פנים.

ואיך נוסעת? טוב, תודה. המתלים המכוונים על הצד הרך של הסקאלה עושים עבודה טובה בשיכוך המהמורות, אין תחושה של מחסור בכוח ובורר מצבי הנהיגה שנע בין חסכון בדלק לבין מצב "ביצועים" לגמרי עושה את העבודה. שיהיה ברור, זו לא המכונית לתקוף סיבוב ולתפור אייפקסים, והיא גם מבהירה לך מהר מאוד שזה לא איזור הנוחות שלה, אבל לנסיעה מנהלתית מהירה היא בהחלט בת לוויה ראויה.

באופן אישי, כאחד שנסע בפעם הראשונה על מכונית היברידית, התחושה היתה מאוד מוזרה בהתחלה. ההתנעה והתנועה החרישית עד שמנוע הבנזין נכנס לפעולה נתנה תחושה מוזרה, לפחות עד שהתרגלתי.

אין ספק שביונדאי עשו עבודה טובה עם הסונטה הייבריד והיא מהווה מתחרה ראויה לגרמניות וגם ליפניות (כן, מאזדה, אני מתכוון אליך).

לסיכום: אני, שאף פעם לא נמניתי על חובבי יונדאי ואף מכונית שלהם לא עשתה לי את זה, בהחלט הייתי שמח לקבל אחת כזו ואפילו לשקול לרכוש אחת בתור קהל היעד שמחפש מכונית משפחתית גדולה. נדמה שלסונטה הזו אין נקודות תורפה שהן דיל ברייקר, ובסה"כ היא טובה בכל הפרמטרים החשובים בסגמנט ואולי בעיקר היא לגמרי לא מרגישה נחותה מהמתחרות הישירות שלה, ובשילוב המחיר הנוח היא בהחלט אופציה מעולה לרכישה כחדשה ו(ימים יגידו אם גם) כיד שניה.

קראו לי משוחד, אבל עדיין הייתי מעדיף את המאזדה 6. מצד שני, גם מי שיבחר בסונטה עליה או על סופרב/פסאט למשל, ממש לא יעשה בחירה שגויה.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, תודה על המבחן. סיכמת בצורה יפה ומדויקת את מהות הרכב.

הסיבה שהנוחות לא משתנה עם המהירות הם בולמים פרוגרסיביים, רכים בהתחלה ומעט נוקשים יותר בהמשך המהלך. הכיול מסוג כזה יותר לטעמי מאשר נוקשות הגרמנית (אולי כי אני נוהג הרבה בכבישי הצפון שהם לא במיטבם).

במקורות שונים מציינים שגם אחרי מתיחת פנים עבר שיפורים בכיול לטובת הניהוג. לא נהגתי כדי להשוות עם הסונטה שלי, אלא רק ישבתי בדגם המעודכן באולם תצורה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לדגום את הרכב בכבישי הגליל המסוקסים.

הסונטה ניגנה אותם ללא קושי שיככה את כל מחדלי מע"ץ הישנה / חדשה בצורה נאה.

המרחב הפנימי ענק. מאחור ניתן להתרווח נראה שגם שחקן NBA לא יתקשה.

שילוב המנועים מורגש בהאצה הראשונית וגם בהאצות ביניים, לא תיצמד לכסא אבל מתקדם.

תקיפת עיקולים נעשית בצורה טובה , לא מושחזת,

אבל בינינו הנהג הממוצע לא מבין על מה אנחנו מדברים בכלל.

ומבחינתו היא ממלאה את תפקידיה בצורה יפה כנראה גם חסכונית.

ברגל הכבדה שלנו כמובן שהנתון הזה לא משקף את הצריכה הנורמאלית שלו.

במחיר שלו לדעתי קניה טובה מאוד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...