Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת פיאט פונטו גרנדה/איבו

talnah92
שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מחפש לקנות רכב עם תקציב של עד 20 אלף.

המטרות שלו מבחינתי הן:

בעיקר נסיעות בעיר ולפעמים נסיעות ארוכות שכוללות עליות ממושכות (גר בצפון).

שמתי עין בעיקר על הפיאט פונטו בגלל צריכת דלק נמוכה יחסית, חלפים זולים לפי מה שהבנתי, והפסד מינימלי של כסף לאחר שנה/ שנתיים כשארצה להחליף רכב.

השאלה שלי בעצם היא האם מומלץ או שעדיף לי להתרחק מפיאט כי מבלים את רוב הזמן איתם במוסך, כמו שהרבה אומרים..?

ואם כבר החלטתי בכל זאת ללכת על הפיאט, מה כדאי יותר- גרנדה או איבו?

ואם לא פיאט?! איזה תחלופה יש שמקבילה לפונטו?

תודה,

טל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני או אוטומט?

איבו חדשה יותר.

לא קריטי מבחינתי, יש עדיפות לידני על האוטומט(רובוטי)..?

ובטוח שההבדל זה שהאיבו חדשה יותר? כי נראה לי שראיתי 2010/11 גם גרנדה וגם איבו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני עדיף מבחינת אחזקה ולרוב יהיה חדש יותר מאוטומט באותו מחיר.

הייתי מחפש סופרמיני עם מנוע גדול יחסית (1.4 או 1.6)לנסיעות שתיארת , למרות שגם עם 1.2 ניתן לחיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע ה"חזק" הוא 1,370 סמ"ק עם 77 כוח סוס.

הרכב מרגיש כבד, איטי ולדעתי פחות יתאים לתוואי שלך, צריכת דלק היא 14.5 בממוצע.

דווקא האמינות של התיבה הרובוטית השתפרה פלאים בשנים שאתה מדבר עליהן ואין לתיבה מחלות ילדות כואבות בכיס שהיו בשנים של 07-08.

סתם שתדע, הפונטו שברה שיא שלילי של כל הזמנים בדיוק לפני חודשיים, במבחני EuroNcapנתנו לה ציון 0 בבטיחות, וזאת למרות שקיבלה בעבר ציון גבוה ולמרות 7 כריות האוויר שלה, בפעם הראשונה בהיסטוריה של הארגון הזה (שלא לבלבל עם GlobalNcap).

הייתי בודק מאזדה 2 מאותם שנתונים שציינת, קצת פחות אקזוטי, קצת יותר שקט נפשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לפני 4 חודשים הייתה בבעלותי איבו 2011 ידנית.

נרכשה מחבר פורום עם כ-44K ק"מ (יד ראשונה),הייתה בבעלותי כשנה וחודשיים ובמהלכה גמענו מעל ל-30K ק"מ.

100% אמינות,הרכב טופל בזמן ותמיד בחלפים הטובים ביותר,מי שמזניח בסוף חוטף והולך לצעוק "לא אמין לא אמין ח*א מותג.

במקרה שלי כ-90% מהנסועה הייתה בין עירונית ולכן צריכת הדלק הייתה כ-16.5/17 ק"מ לליטר (הכל מתועד בקובץ אקסל).

המינוסים של הרכב:

סל"ד גבוהה בשיוט,יותר מפריע לעין מאשר לנסיעה ובידוד רעשים בינוני.

יתרונות:

מחיר רכישה,אבזור (תלוי גרסה),אמינות (כפי שאמרתי,תלוי תחזוקה).

בגדול נכון להיום,אני קצת מצטער שמכרתי,כי עדין לא מצאתי את התחליף הראוי,כאשר התקציב הוא לא Issue.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע ה"חזק" הוא 1,370 סמ"ק עם 77 כוח סוס.

הרכב מרגיש כבד, איטי ולדעתי פחות יתאים לתוואי שלך, צריכת דלק היא 14.5 בממוצע.

דווקא האמינות של התיבה הרובוטית השתפרה פלאים בשנים שאתה מדבר עליהן ואין לתיבה מחלות ילדות כואבות בכיס שהיו בשנים של 07-08.

סתם שתדע, הפונטו שברה שיא שלילי של כל הזמנים בדיוק לפני חודשיים, במבחני EuroNcapנתנו לה ציון 0 בבטיחות, וזאת למרות שקיבלה בעבר ציון גבוה ולמרות 7 כריות האוויר שלה, בפעם הראשונה בהיסטוריה של הארגון הזה (שלא לבלבל עם GlobalNcap).

הייתי בודק מאזדה 2 מאותם שנתונים שציינת, קצת פחות אקזוטי, קצת יותר שקט נפשי.

קודם כל,לפני שאתה מסיק מסקנות (שגויות),רצוי שתבדוק איזו גרסה בדיוק נבחנה במבחני ריסוק.

דבר נוסף רכב שקיבל לפני 5-6 שנים חמישה כוכבים במבחני ריסוק (שוב תלוי גרסה),לא יקבל ציון אפילו קרוב לכך ולא משנה איזה רכב תבחר,כי הקריטריונים של המבחן השתנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל,לפני שאתה מסיק מסקנות (שגויות),רצוי שתבדוק איזו גרסה בדיוק נבחנה במבחני ריסוק.

דבר נוסף רכב שקיבל לפני 5-6 שנים חמישה כוכבים במבחני ריסוק (שוב תלוי גרסה),לא יקבל ציון אפילו קרוב לכך ולא משנה איזה רכב תבחר,כי הקריטריונים של המבחן השתנו.

אדוני פיאט פונטו זה רכב עם אפס נקודות בטיחות נכון לדצמבר 2017.

אם תקרא את הכתבה שקישרתי, תיווכח, או שלא, שיש לא מעט רכבים שנבחנו יחד איתו ועדיין לא הוציאו ציון אפסי.

אגב, למיטב ידיעתי, באדום מסומן הרכב שנמכר בארץ.

Untitled.png

"להיכנס לנתונים" זה אחלה, ושיקול מוצדק כשרוצים לראות למה רכב קיבל 4 כוכבים במקום 5.

ממש לא כשרוצים לראות למה קיבל אפס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם המנוע הנ״ל אכן נמכר בארץ,אבל הרכב שנבחן צויד אך ורק ב-2 כריות אוויר,אי לכך רצוי היה להוסיף את הפרט הנ״ל.

מעבר לכך אני לא בא להגן על הרכב,מן הסתם יש רכבים טובים יותר/פחות.

אבל אין צורך סתם להכפיש רכב,על אחת כמה וכמה כשמדובר על אופציה מעולה לרכב בתקציב של פותח השרשור.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

גם אני מתעניין ברכישת איבו 2010-11.

שאלה: האם מבחן הריסוק שפנית עליו רלוונטי גם לשנים אלה, או רק לשנת 2017-18.

האם המשמעות שהפונטו בשנת 2010 יותר בטוחות מהפונטו החדישות?

אם ראיתם וולוו 240 בפירוקיה אנא ספרו לי על כך

וגם אם ראיתם וולוו 700 או 900

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה אותו דבר. אבל המבחנים הישנים היו פחות מחמירים מהחדשים.

הפונטו הוצגה בשנת 2006, אם תבחון כל רכב שהוצג ב 2006 במבחן לפי התקן הנוכחי, סביר שתקבל תוצאה דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב להוסיף, הפונטו נבחנה שוב ב 2017 מהסיבה הפשוטה שהיא עדיין נמכרת ואין דגם מחליף.

אצל יצרנים אחרים מ 2006 עד היום התחלפו 2-3 דגמים.

הפונטו קיבלה בשנת 2005 (תיקון להודעה קודמת, הוצגה ב 2005 ולא ב 2006) 5 כוכבים. זה מצויין יחסית למכוניות של אז ושווה ל 0 כוכבים יחסית למכוניות של היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...