Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Ibiza vs C3 vs Baleno

Ifiter
שימו לב! השרשור הזה בן 2261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם נדייק, שום רכב לא שומר על הערך שלו (למעט רכבי אספנות מסוימים שערכם אפילו עולה עם הגיל), לכל היותר הירידה במחירון מתונה יותר ותו לא.

אני בעד הסיטרואן במקרה הזה, מאובזרת, מנוע טורבו, בטיחותית, גיר אוטומטי פלנטרי, אחריות ארוכה. בנתיים המכלולים האלו קיימים כבר כמה שנים בדגמי פג'ו וסיטרואן ומציגים אמינות טובה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ירידת ערך של רכב היא דבר שקשה מאוד לצפות.

לפעמים ירידת הערך נוצרת מהמוניטין של המותג בארצנו,

לעיתים מסוג הקטגוריה של הרכב,

לעיתים כתוצאה מהשקת גרסאות עדכניות של הרכב.

נושא הבטיחות הוא אלמנט חשוב מאוד בתהליך הרכישה.

רמת הבטיחות ניתנת לצפייה בהתאם

למבחני הבטיחות השונים והדרוג שניתן לרכב בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי - יוצא שסיאט יותר בטיחותית? בדקתי באתר יורוונקאפ וגם באתר אוטו.מישהוא יכול לפרט לי את ההבדלים בבטיחות בין סיאט ל c3 כי הבחירה התצמצמה

מצטער אם שיגעתי אתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיקלול האיביזה בטיחותית יותר עקב עדיפות בהגנה על מבוגרים, הגנה על הולכי רגל ויתרון קל במערכות בטיחות.

הסיטרואן עדיפה רק בהגנה על ילדים.

מבחינת מערכות בטיחות אקטיביות (אני מניח שאתה מתלבט בין הגרסאות הבסיסיות , תקן אותי אם אני טועה)

סיאט - בלימה אוטונומית והתראת עייפות.

סיטרואן - התראת עייפות, התראה על סטייה מנתיב וזיהוי תמרורים. (שים לב שבאפס ק"מ מדובר בגרסה ערומה מאבזור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין, על בסיס פני הדברים כפי שהם כעת, כי ירידת הערך של הסיטרואן תהיה חזקה משמעותית לעומת האיביזה. סיטרואן הינה שחקן דומיננטי בזירת אפס קילומטר וכבר הציעה את ה-C3 בגרסה פחות מאובזרת בהנחה דרמטית ומכרו אותה במעט יותר מ-70 אלף ש"ח. סביר להניח שלא מדובר באירוע חד פעמי ולכן בטווח של השנים הראשונות מרבית האנשים יעדיפו לרכוש רכב חדש, גם אם מעט פחות מאובזר על פני רכב משומש.

להבדילף סיאט כמעט ולא משחקים בזירה הזו, ומעדיפים להציע מחיר "מבצע" קבוע אטרקטיבי לפיו מתיישר המחירון. לכן ככל ואתה רוכש סיאט במבצע כזה ירידת הערך והביקוש צפויים להיות טובים יותר.

אם מוסיפים לכך מערך טרייד אין תומך של צ'מפיון ואת נתוני העבר, לדעתי התמונה ברורה.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתעתם אותי עם סיטרואן סביב 70000 אפשר לדעת מי מוכר אותה כך?

ודבר שני מה זה מערך טרייד אין של צימפיון?

איזה מבצעים אפשר להוציא על איביזה אם יש לי טרייד אין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת על אפס ק"מ וזו הגרסה שנמכרת שם, הגרסה לליסינג(LIVE) שלא מציעה אבזור בטיחות אקטיבי כלל ואם אני לא טועה , רק 3 שנות אחריות.

מה שכן , כרגע אני לא נתקל באחת כזו באתרי 0 ק"מ.

בכל מקרה אם מעניין אותך המחיר שם, יש שם עוד אופציות במחירים נמוכים, ובדרך כלל רמות גימור נמוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין, על בסיס פני הדברים כפי שהם כעת, כי ירידת הערך של הסיטרואן תהיה חזקה משמעותית לעומת האיביזה. סיטרואן הינה שחקן דומיננטי בזירת אפס קילומטר וכבר הציעה את ה-C3 בגרסה פחות מאובזרת בהנחה דרמטית ומכרו אותה במעט יותר מ-70 אלף ש"ח. סביר להניח שלא מדובר באירוע חד פעמי ולכן בטווח של השנים הראשונות מרבית האנשים יעדיפו לרכוש רכב חדש, גם אם מעט פחות מאובזר על פני רכב משומש.

להבדילף סיאט כמעט ולא משחקים בזירה הזו, ומעדיפים להציע מחיר "מבצע" קבוע אטרקטיבי לפיו מתיישר המחירון. לכן ככל ואתה רוכש סיאט במבצע כזה ירידת הערך והביקוש צפויים להיות טובים יותר.

אם מוסיפים לכך מערך טרייד אין תומך של צ'מפיון ואת נתוני העבר, לדעתי התמונה ברורה.

אין לך שום ביסוס עובדתי לקביעה הזו אלא יותר תחושת בטן.

לא לקחת בחשבון את הגיר הבעייתי שבו מצוידת הסיאט ואשר יכול לעלות לרוכש רכב לטווח הארוך בעלות לא מבוטלת של כשלון הגיר ואו המצמדים כפי שקרה לא מעט בעבר.

ה C3 אשר נמכרה במבצעי 0 ק"מ הינה גירסה עירומה לחלוטין ולא רלוונטית לדיון, הגירסא המצוידת אינה נמכרת במסלול זה והיא הרלוונטית לדיון.

פותח השירשור צריך לגשת לסוכניות הרכב שבאות בחשבון לקניה עבורו ולבצע נסיעת מבחן, לדעתי זה לבדו ייתן לו תמונה ברורה במה הוא מעדיף להתנייד בחמש \ שש שנים הבאות .

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, מדובר על הערכה על סמך נתוני ההווה. אני מודע להבדלי האבזור בין דגמי ה-C3, אבל לאור הפרשי המחיר לטעמי יהיה מאד קשה לשכנע אדם לרכוש רכב בן 3 מאובזר על פני רכב זהה, חדש לחלוטין, אך פחות מאובזר. כמובן שאף אחד לא מבטיח כי על פני מספר שנים חלק מהאבזור (בדגש על אביזרי בטיחות) יחלחל מטה גם לדגם המאובזר. בנוסף, הנסיון שלי עם צרפתיות משומשות מלמד שהתקלות הרבה פעמים טמונות דווקא באותו אבזור מאוד נחמד אך ממש לא הכרחי.

אני לא רוצה להפוך את הדיון לדיון DSG אבל חשוב לציין ש: (א) אורך החיים של המצמדים הולך ומשתפר משמעותית על פני השנים; (ב) היבואן לוקח על הגיר אחריות גם מעבר לשנה השלישית (ג) גם אם נדרש תיקון על חשבון בעל הרכב, העלויות הוזלו (הן במוסכים המורשים ובטח אצל מוסכים חיצוניים שפיתחו התמחות) ואף ניתן לומר שהן מתקזזות מול החיסכון בדלק שמניבה יחידת הכח של הסיאט.

ואם נחזור לרגע להיות פורום מכוניות ולא פורום צרכנות, אציין שלאחר שנהגתי בשתיים, לטעמי האיביזה עדיפה משמעותית כמכונית.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס מבחינת הגיר הצרכן הישראלי קונה את האיביזה בכמויות יפות, לעומת זאת הסיטרואן לא מצליחה למכור.

לכן כניראה גם בתור יד 2 זה פחות יפריע לאנשים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר ומנוע טובים לא ערובה לאם הרכב יהיה אמין או לא. לא חסר דרכי חיווט ברכב צינורות ועוד כל מיני כדי ליבש בעל רכב במוסך.

השוק כיום קשה למחירת כל רכב יד שנייה ויש רכבים שעוד יותר. פשוט לא רוצים אותם. ועוד 5 שנים יש מצב שזה יהיה יותר גרוע.

מי שקונה רכב ל 3 שנים ומחליף אולי מאבד הרבה כסף אבל אולי גם יכול להנות מרכבים מאצגרים. אם כי גם לאלו לא פעם בעיות מוסך עוד בשנים הראשונות.

רוב הרכבים של היום קשה לדעת אמינות לאורך זמן כי עם מעט שנים על הכביש עם השינויים. ניתן לשער אבל.

יש אתרים שמתייחסים לאמינות של רכב

למשל הונדה גאז זכתה ב 2016 וב 2017 באירופה.

יש רשימה של מותגים בראש רשימה ובתחתית. עוד מידע שניתן להעזר בו. לא יודעת כמה כדאי לקחת בפני עצמו.

בעיני להשקיע ברכב חדש שיש לו תקלות מהסוג שתוקע אותך באמצע הכביש באמצע הלילה באופן פתאומי זה לא משתלם. לעומת בעיות של שחיקת בלמים תדירה או אחרות שיש יותר תחושת שליטה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, מדובר על הערכה על סמך נתוני ההווה. אני מודע להבדלי האבזור בין דגמי ה-C3, אבל לאור הפרשי המחיר לטעמי יהיה מאד קשה לשכנע אדם לרכוש רכב בן 3 מאובזר על פני רכב זהה, חדש לחלוטין, אך פחות מאובזר. כמובן שאף אחד לא מבטיח כי על פני מספר שנים חלק מהאבזור (בדגש על אביזרי בטיחות) יחלחל מטה גם לדגם המאובזר. בנוסף, הנסיון שלי עם צרפתיות משומשות מלמד שהתקלות הרבה פעמים טמונות דווקא באותו אבזור מאוד נחמד אך ממש לא הכרחי.

אני לא רוצה להפוך את הדיון לדיון DSG אבל חשוב לציין ש: (א) אורך החיים של המצמדים הולך ומשתפר משמעותית על פני השנים; (ב) היבואן לוקח על הגיר אחריות גם מעבר לשנה השלישית (ג) גם אם נדרש תיקון על חשבון בעל הרכב, העלויות הוזלו (הן במוסכים המורשים ובטח אצל מוסכים חיצוניים שפיתחו התמחות) ואף ניתן לומר שהן מתקזזות מול החיסכון בדלק שמניבה יחידת הכח של הסיאט.

ואם נחזור לרגע להיות פורום מכוניות ולא פורום צרכנות, אציין שלאחר שנהגתי בשתיים, לטעמי האיביזה עדיפה משמעותית כמכונית.

שי,נראה לי שאתה נותן הרבה יותר מדי קרדיט לאמינות הDSG ולרצון צמפיון לתת שירות..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

המצמדים הראשונים בפולו 2013 של אמא שלי הוחלפו בשל רעידות כעבור כ-20K ק"מ. המצמדים הנוכחיים עשו כבר כ-60K, מבלי שחל איזשהו שינוי באופי או תנאי הנהיגה. אני לא חושב שהתיבה הגיעה לרמת אמינות מושלמת, אבל לאור העובדה שהיום ניתן לנסוע עם מצמדים על פני שנים, מחיר ההחלפה אינו גבוה והחיסכון בצריכת הדלק שנלווה לתיבה, אני לא חושב שיש מניעה לרכוש כיום רכב עם DSG. באופן אישי אני נוהג ברכב ידני, אבל זו ללא ספק תיבה אוטומטית שאני לגמרי יכול לחיות עם אופי פעולתה, בשונה מרוב הגירים האוטומטיים.

לאשתי רכשנו גולף 2014 מתוך ידיעה כי אין עוד אחריות מורחבת למצמדים, אבל הופתעתי לגלות בטיפול הראשון כי צ'מפיון מעניקים אחריות של 5 שנים גם בשנים אלו.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיקלול האיביזה בטיחותית יותר עקב עדיפות בהגנה על מבוגרים, הגנה על הולכי רגל ויתרון קל במערכות בטיחות.

הסיטרואן עדיפה רק בהגנה על ילדים.

מבחינת מערכות בטיחות אקטיביות (אני מניח שאתה מתלבט בין הגרסאות הבסיסיות , תקן אותי אם אני טועה)

סיאט - בלימה אוטונומית והתראת עייפות.

סיטרואן - התראת עייפות, התראה על סטייה מנתיב וזיהוי תמרורים. (שים לב שבאפס ק"מ מדובר בגרסה ערומה מאבזור).

בסיטרואן יש התראה על שטחים מתים יעילה וחשובה לעומת זאת התרעת העייפות שם זה קשקוש מוחלט.

C3 האפס קמ הערומה זה רכב אחר לגמרי השתיים לא מתחרות בכלל. לא אומר לא לקנות אבל צריך להבין זה לא c3 לא בשביל זה יצרו אותה.

הבלנו קרובה לטופ במדד הרכב החדש המבאס.דחילק אתה קונה רכב חדש לא רוצה קצת להנות? האיביזה נוסעת סבבה או שב בסיטרואן חיוך על הפנים . אה וחמש שנים אחריות

רגע שכחתי אתה רוצה נבואות על מחיר השוק עוד חמש שנים. תקנה את העגלה הידועה בשם הונדה גאז. רגע שכחתי אתה רוצה בזול.

אולי איגניס

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...