Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חודש אחרי שהרכב עבר דיטיילינג - לכלכו אותו עם בטון

שימו לב! השרשור הזה בן 2232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם :wink:

דבר ראשון, מצטער מראש על החפירה זה קצת ארוך, אבל ניסיתי לקצר כמה שיותר מבלי לעוות את הסיפור.

דבר שני, לא הצלחתי לצרף תמונות לפה אז שמתי קישור :-D

תמיד רציתי להעביר את הלנסר ספורטבק השחורה שלי טיפול דיטיילינג. לדעתי אין דבר יותר יפה מרכב שחור אחרי דיטיילינג. יום אחד נתקלתי בפייסבוק במודעה של סמארט דיטיילינג על טיפול דיטיילינג מלא לרכב שכולל שטיפה, פלסטלינה, פוליש דו שלבי, ציפוי פולימרי (ששודרג לנאנו שלהם), ניקוי פנימי ועוד ב1,800 ש"ח. ראיתי כבר בעבר מבצעים וכל מיני חבילות דיטיילינג בפייסבוק, אבל ספציפית על סמארט קיבלתי המלצות כבר לפני, מה שמשך אותי עוד יותר.

שלחתי להם הודעה ומיד ענו לי. שאלתי שאלות, קיבלתי תשובות על הכל, סיכמנו וקבענו תאריך.

כשהגעתי פגשתי את ארטיום, בעל הסדנה, קיבל אותי בחיוך וקיבל הלם קצת ממצב הרכב :lol:

סווירלים בכל פינה, הבדלי צבע (הכנסתי את הרכב לפחח לתיקון טמבון וכנף בעקבות שתי מכות חניה, כדי שהתוצאה תהיה מושלמת מבחינתי), שריטות, סימני פתיחת דלתות ועוד דברים שסופגים במדינת ישראל היפה במידה ואתה לא חונה בתוך ספוג :roll:

YyhAa

תמונות לפני

https://imgur.com/a/NSOsB

חזרתי יום למחרת כדי לקחת את הרכב. בשתי מילים: הייתי בהלם.

לא האמנתי. פתאום היה נראה שהרכב עד היום היה בכלל אפור.

כל הסווירלים נעלמו, לגמרי. השריטות הקטנות נעלמו גם הן. העמוקות טושטשו ברמה טובה.

והציפוי? מרכב שהרגיש נייר זכוכית, נהיה כיף פשוט ללטף אותו :wink:

תמונות אחרי

*אין תמונות של המושבים, מפני שבהתחלה לא ממש אהבתי את התוצאה.

ארטיום כמובן אמר לי שגם ככה אצטרך לחזור לפינישים, וזה יתוקן.

אעלה תמונות של המושבים בהמשך :wink:

https://imgur.com/a/FRH1R

אמרתי לארטיום ולצוות שלו תודה רבה ויצאתי משם בחיוך ומרוצה.

חודש לאחר מכן

מתעורר בסביבות השעה 13:00 ביום שישי (ככה זה שאתה עובד עד מאוחר 8)). בזמן שאני מכין לי קפה, דוד שלי שקפץ לבקר אצלנו זורק לי: "בוא'נה סידרו לכם יפה למטה, עכשיו לא יהיה לכם בוץ". אני עוד עם העיניים סגורות לא מבין על מה הוא מדבר, ואז הוא אומר לי "לך תראה עשו לכם בטון למטה". אני יורד ורואה את זה (התמונה צולמה יום למחרת בערב):

https://imgur.com/jLqszca

התברר שהשכנים (יש מתחתינו שתי דירות מושכרות, אבל לא מאיתנו) התלוננו שבעקבות הגשמים חודרים אליהם מים למרפסת מאצלנו, אז הם ביקשו מבעל הבית לפתור את זה.

הבן אדם שעשה את העבודה עוד היה שם. ישר הסתכלתי על הרכב, והיה נראה שהוא נקי.

שאלתי אותו אם הרכב התלכלך או משהו, ולמה הוא לא ביקש שיזיזו אותו?

הוא ענה לי: "מה פתאום לא הפריע ולא התלכלך, בשביל זה שמתי את הבד הזה שם. אל תדאג"

תמיד כשאומרים לי אל תדאג אני דואג, הפעם הייתי תמים, שאלתי אותו אם הוא רוצה לשתות משהו וחזרתי לבית.

מכיוון שאני שומר שבת, לא היה שימוש באוטו ולא היה לי זמן או אפשרות לעבור על הרכב עם תאורה טובה. ביום ראשון כשהחנתי את הרכב בחוץ ובשמש ישירה ראיתי את זה:

https://vimeo.com/255246255

סווירלים על חצי אוטו, שריטות בדלתות, שפשופים, כתמי בטון בג'אנטים ועוד...

מיד שלחתי את הסרטון לארטיום, שהזדעזע וניחש שפשוט עברו על הרכב עם סקוץ'.

אנשים מסביבי חשבו שאני מגזים, וזה כולה סקוץ', אבל זה מעבר לעניין של טיפוח הרכב, דיטיילינג וכו'...

זה העניין שהרכב שלך חונה בחנייה פרטית, נכנס לך בן אדם לשטח הפרטי שלך, ופשוט עושה מה שבא לו על הרכוש שלך. משהו שאתה בעצמך לא מעז לעשות, ולאחר מכן? גם משקר לך.

מה הייתי עושה אם זה לא היה רכב שלי?! יש פעמים שחברים משאילים לי רכבים הרבה יותר יקרים ומלוקקים.

באותו יום קפצתי לארטיום לקחת הצעת מחיר לתיקון הנזק ולהחזיר את הרכב למצבו הקודם.

סיפרנו על כך (אני ואמא שלי, שהיא כעיקרון בעלת הרכב) לבעל הבית שהזמין את העובד, שהעביר אותנו לעובד, שהעביר אותנו חזרה לבעל הבית וככה פינג פונג במשך יומיים.

ביום שלישי הגיע העובד לעשות פיקסים לעבודה, ועל הדרך לראות על מה מדובר.

תחילה טען שלא נגע ברכב בכלל, אחרי שהראתי לו שהצד של הבטון מלא שריטות בלכה וגם בצבע עצמו, הצד השני קרוב למושלם ואמרתי לו שהוא ניקה את הרכב עם סקוץ' ישר התחיל להיבהל ואמר "סקוץ'?! איזה סקוץ' בראש שלך?! עברתי רק עם סמרטוט!"

אחרי כמה דקות של ויכוח אמר טוב נו... כמה הנזק?

"כמה?!?! בוא'נה מה אני השתגעתי? איך הגעת לזה? זה לא יותר מ100 שקל!"

(לך תסביר את זה לבן אדם שיש לו טנדר בלי צבע)

באותו רגע העובד התקשר לבעל הבית ואחרי חצי דקה של שיחה התחיל להתקדם אל החלק השני של החצר, מאחורי הבית, ששם נמצאת כלבה, קשורה. הכלבה החלה בנביחות כשהוא עוד נמצא בשדה הראייה שלי, ואני מתקדם אליו תוך כדי קריאות שלא ילך לשם. למרות זאת הוא נעלם לי לחצי שנייה וחזר חזרה תוך כדי שהוא מדבר בשקט בטלפון עוד 2 דק' לפחות. אחרי שסיים את השיחה, חזר אלינו ואמר "הכלבה שלכם נשכה אותי!" ישר העניין התחיל להרגיש מסריח ושהוא מנסה להשיב מלחמה. שאלנו אותו "איפה? תראה!" והוא התחמק עד שהעביר נושא בחזרה אל הרכב.

באותו רגע שהוא אמר על נשיכה הייתי צריך פשוט לשלוף מצלמה ולהעמיד אותו במקום. כאחד שמכיר את הכלבה שלו, אם הוא היה ננשך, הוא לא היה יכול להמשיך לדבר בטלפון כרגיל... :twisted:

בנוסף הוא בודאות לא הגיע עד אליה, ואם הוא ננשך באמת, למה המשיך ללכת לכיוונה גם לאחר שהיא התחילה לנבוח והוא רואה אותה?

יש לציין שבעל הבית מכיר את הכלבה, ומאוד מפחד ממנה. מה שהעלה אצלי חשד שהוא 'תדרך' את העובד לעשות את זה.

יום למחרת אנחנו מרימים טלפון לבעל הבית ושואלים מה נסגר עם זה. בעל הבית משיב :"תשמעו, הכלבה שלכם נשכה אותו, יש לו מסמכים, אני לא יכול להתערב."

מכאן הבנו שיש בעיה יותר רצינית והתקשרנו לעובד כדי להבין מה הבעיה, במשך שיחה של 5 דקות לא הוזכרה המילה כלבה, נשיכה או משהו בסגנון, אלא רק "הנזק יקר מדי", "מה נפלתי על המוח?!" וכו'...

אמא שלי, ניסתה למצוא נקודת פשרה, שבסוף הייתה נקודת הסיום.

אנחנו נספוג את הנזק, והעובד יעשה לנו בטון במקום שהרכב עומד.

ממש לא אהבתי את הפתרון הזה, כי מבחינתי לאנשים לא מקצועיים ולא אמינים, לא מגיע עבודה!

מה גם שלא ממש מעניין אותי לעמוד על חול קשה או על בטון :-P

(רק ביומיים חורף שיש לנו בשנה יש קצת שלוליות שם, לא ממש מפריע לי)

וכך היה, העובד עשה לנו בטון בחנייה, ואנחנו ספגנו את הנזק.

ארטיום, שהיה שותף לכל הסיפור והיה איתי בכל רגע, חיפש איך לעזור כששמע שאני משלם על הנזק ובסוף עשה לי הנחה רצינית (חייב לציין שארטיום מלכתחילה לא דרש מחיר גבוה וחזירי כמו שהרבה בעלי מקצוע רגילים לעשות במקרים כאלה). למרות שהסברתי לו כמה פעמים שהגענו לפשרה והוא לא צריך להפסיד מזה, התעקש כדי שאצא בהרגשה טובה מכל הסיפור.

וקצת תמונות של אחרי-אחרי

https://imgur.com/a/lLfiS

לסיכום

איש הבטון הודה שלמד לפעם באה פשוט לבקש להזיז רכבים או כל רכוש אחר שיכול להיפגע מאזור העבודה שלו. אני למדתי וגידרתי את המעבר שממנו העובד הגיע אל אזור הכלבה.

האמת גם קיבלתי כמה מזכרות שהפוליש לא הצליח להוריד לגמרי ופשוט דורשות צביעה, מעצבן אבל אין מה לעשות :roll:

https://imgur.com/a/IUwZQ

עריכה אחרונה על ידי Menro

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שובר להם את הלסת, זה עבודה על חצי רכב מחדש, מחיר שאני דיי בטוח שעומד לפחות על 600 שקל ואם זה רק בתנאי שבעל העסק הבין את הכאב שלך ובא לקראתך.

אני מהבשר שלי למדתי לדחוף מצלמת רשת לכיוון החנה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גועל נפש של אנשים.

הכותרת קצת מטעה, אפשר לחשוב שמכון דיטיילינג עשה נזק במהלך טיפול וזה ההפך ממה שקרה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גועל נפש של אנשים.

הכותרת קצת מטעה, אפשר לחשוב שמכון דיטיילינג עשה נזק במהלך טיפול וזה ההפך ממה שקרה.

לא חשבתי על זה ככה, אבל אתה צודק. אם יתנו לי לערוך את הכותרת אני ארשום משהו שיותר יתאים לתוכן...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אכתוב את מה שבאמת יש לי לכתוב, כי כנראה יחסמו אותי לעד. תבין לבד.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גועל נפש של אנשים, אבל לא מפליא אותי.

גם אני חושב שהכותרת מטעה, והייתי בטוח שהדיטיילר הסתבך עם הרכב שלך, מה שלא הסתדר לי כי ארטיום ושלומי אדרת (שחולק איתו סדנא) מקצוענים אמיתיים.

שלח הודעה פרטית למערכת ותבקש שישנו לך את הכותרת.

אגב, ראיתי את הרכב שלך שם תוך כדי העבודה... :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חשבתי על זה ככה, אבל אתה צודק. אם יתנו לי לערוך את הכותרת אני ארשום משהו שיותר יתאים לתוכן...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

מסכים. גם אני התחלתי לקרוא וחיכיתי וחיכיתי וחיכיתי והדיטיילינג לא הסתבך בכלל. תכתוב כאן או שלח לי בה"פ כותרת אחרת ואני אערוך לך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארטיום בן אדם זהב, עשה לי את עבודת הפוליש והציפוי על הרכב וזה יצא מושלם.כולל PPF

המחיר שלו זול והעבודה ברמה גבוהה. הגעתי אליו במקרה דרך חבר לפני שנה בדיוק.

לגבי האידיוט שעשה לך את הנזק, אין במקרה לאחד השכנים מצלמה מסביב שיכולה לראות מה שהוא עשה? אני הייתי מאבד את זה עליו, אלו מסוג האנשים שיודעים שהם אשמים אז הם מתחילים להמציא דברים כדי לברוח לך, בדיוק הסיפור עם הכלב.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארטיום בן אדם זהב, עשה לי את עבודת הפוליש והציפוי על הרכב וזה יצא מושלם.כולל PPF

המחיר שלו זול והעבודה ברמה גבוהה. הגעתי אליו במקרה דרך חבר לפני שנה בדיוק.

לגבי האידיוט שעשה לך את הנזק, אין במקרה לאחד השכנים מצלמה מסביב שיכולה לראות מה שהוא עשה? אני הייתי מאבד את זה עליו, אלו מסוג האנשים שיודעים שהם אשמים אז הם מתחילים להמציא דברים כדי לברוח לך, בדיוק הסיפור עם הכלב.

אין כאן אפילו מצלמה אחת באזור. לאחר המקרה חשבתי לשים מצלמות לכיוון החנייה, בגלל שאמנם היא פרטית, אבל הגישה אליה פתוחה ללא שער/גדר. כל אחד פשוט יכול להיכנס לעשות מה בא לו ולצאת חזרה בלי שנרגיש.

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את התמונה שבוצעה עבודת בטון ליד הרכב שלך, כל שופט הגיוני יבין שמרחב העבודה של הפועל היה כנראה גם על הרכב שלך, גש לבית דין לתביעות קטנות, דרוש את עלות הפוליש.

לחלופין את יכול לדרוש את עלות התיקון מבעל הדירה שעשה את העבודה, הוא אחראי באופן עקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אולי גם ראש העיר גם אשם? וביבי?

די להגזים. היחיד מעבר לעובד שאשם זה הקבלן. ולפעמים עדיפה פשרה מאשר לא לקבל כלום בכלל, זה לא כזה נדיר עם אנשים כאלה.

וכל הכבוד לדיטיילר על הנכונות לעזור ולבוא לקראתך במחיר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...