Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רגישות לקור, וירידה בחוש הריח לעת זקנה (גיל 33)

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 2257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנצל את חוכמת ההמונים פה בפורום כדי לנסות לאבחן סוגייה אישית:

לאחרונה עברה לי המחשבה איך כשהייתי צעיר יותר (בגיל 18 נגיד) היה לי פחות קר מבעבר. הייתי לפעמים ישן בלי חולצה וביגוד קצר והייתי מרגיש טוב. היום כ-15 שנים לאחר מכן אני הולך לישון עם סוודר ומכוסה בכמה שכבות - גם בקיץ, פחות מזה ואני מתחיל להתעטש והאף שלי מתחיל לנזול.בנוסף, אני גם מרגיש שבשנים האחרונות יש לי ירידה משמעותית בחוש הריח.

אני תוהה האם מדובר על תסמינים שגרתיים של התבגרות או שמע יתכן ואני סובל ממשהו שאני לא מודע לו. בדיקות הדם טובות מאוד. לאחרונה עברתי בדיקות אלרגיה ונמצא שאני רק אלרגי לאבק ודשא (סטנדרטי למדי), אני תוהה האם אולי אני סובל מפוליפים באף שיכולים להגדיל את הרגישות לקור (אולי) ולפגוע בחוש הריח או שאולי סתם הזדקנתי וזה קורה לכולם.

אשמח לתגובות ענייניות מחברי הפורום המנוסים.

תודה (:

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן חד משמעי יש שינוי במטבוליזם. אצלי זה מתבטא בעיקר בקצב התאוששות נמוך בהרבה בעקבות פעילות גופנית, או באופן כללי, קצב התאוששות איטי יותר, לא משנה ממה.

אין לי אלרגיות לכלום כך שדעתי לא שווה הרבה, אבל מהתצפית השטחית סביבי, אלרגיות זה משהו שמחריף או מתעמעם לאורך השנים בלי קשר לגיל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החום - אולי מסת השריר ירדה, אבל בגיל 33 זה לא צריך להיות מהותי כל כך. לגבי חוש הריח - אולי זה קשור לאלרגיות.

אני בערך בגילך ואני לא מרגיש שום שינוי פיזי או מנטלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת עברתי מישראל לאיזור פי כמה יותר קר :) אם הרגישות שלי לקור היתה עולה עם השנים הייתי מתפחלץ , מה שקרה במקום זה שהבנתי שאם מעל ה0 - מספיק קפוצון ולא צריך כובע חם כשיוצאים החוצה , והככפות נשארות בכיס - כי הידיים חמות :)

לגבי אלרגיות - נשמע כאילו הטריגרים הסביבתיים השתנו (מספיק לעבור דירה לפעמים - אפילו באותו איזור).

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רמת הפעילות הספורטיבית שלך?

צפייה במשחק כדורגל בטלויזיה לא נכללת בפעילות ספורטיבית.

סימפטום הקור מתאים לזקן בן 80 חסר פעילות ולא לילד בן 33.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעילות ספורטיבית נמוכה בחצי שנה האחרונה, לפני כן - הולך לחד"כ 3-4 פעמים בשבוע.

גם כשהפעילות הספורטיבית גבוהה עדיין יש רגישות לקור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי נהיה יותר קר עם השנים, אפילו שהעמידות שלי עדיין מוגדרת קיצונית (בעת כתיבת שורות אלו, אני נהנה ממאוורר שולחני קטן שמופעל עליי. שימו לב לתאריך כתיבת ההודעה...).

השנה אני כבר לא מסתפק בטריקו בלבד כשאני יוצא לסיבוב אחרי ארוחת הצהריים אלא שם ג'קט. כל מי שמסביבי נגנב, הקולגות חייכו חיוך נבוך, אף אחד לא הבין במה אני חולה שאני מתלבש :lol:

מצד שני, יש גם ירידה באנרגיות. הגוף מזדקן, אין מה לעשות. סוללה ישנה נותנת פחות אנרגייה, זו עובדה מוגמרת.

נשמע תקין לחלוטין, ושהכל בסדר ואין מה לדאוג.

אגב, אני לא מבוגר ממך בהרבה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אמנם אכן הופכים רגישים יותר לקור עם השנים, אבל השינוי שאתה מתאר די קיצוני אם גם בלילות קיץ קר לך.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יותר מבוגר ממך, 40, ולא מרגיש שיותר קר לי.

יותר מזה, דווקא עם הגיל תכונה אחת השתפרה - האינסטינקטים שלי נהיו מהירים וחדים יותר. לא יודע איך להסביר. לפני כמה ימים הלכתי עם חבר לקנות קפה, המלצרית שמה לו את הקפה על הדלפק והוא לא ראה, הסתובב ונתן לכוס בקטנה עם המרפק. במיידי הגבתי, ותפסתי את הכוס בדרך לריצפה, הקפה כמעט לא נשפך, (דומה לסיטואציה בסרט רונין מי שמכיר...). המלצרית הייתה בשוק.

מה שכן, לקום בבוקר ניהיה יותר קשה, אני ממש מרגיש איך הדופק עולה ואני כבר לא מזנק כמו פעם מהמיטה כמו טייס בהזנקה, אני קודם מתיישב ומחכה כמה שניות.

בקיצור, כל אחד מגיב שונה, נראה לי בהסדר, אבל לא הייתי שולל בדיקת דם לראות שהכל תקין, וייעוץ עם רופא המשפחה.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולך לקבוע השבוע תור לאף אוזן וגרון פה בפלורידה, נבדוק את מה שקורה לי באף + נבדוק איך שירותי הרפואה באמריקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירידה בחוש ריח יכולה לרמוז על תחילת מחלה נוירולוגית כגון אלצהיימר.

https://alzheimersnewstoday.com/2017/10/03/study-reports-that-loss-of-smell-could-be-early-predictor-of-alzheimers/

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...