Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רגישות לקור, וירידה בחוש הריח לעת זקנה (גיל 33)

קאררה
שימו לב! השרשור הזה בן 2256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעת כתיבת שורות אלו, אני נהנה ממאוורר שולחני קטן שמופעל עליי. שימו לב לתאריך כתיבת ההודעה...

יאללה יאללה, מה אתה מתלהב? אתמול היה ממש חם :)

לנושא, סגרתי 30 לפני כמה חודשים, ואני גם מרגיש ירידה בסבילות לקור, אבל מזערית יחסית ומורגשת הרבה יותר בתלות בכמה אני עייף או רעב באותו רגע. מבחינת השינה, ההרגלים לא השתנו. עדיין מסוגל לישון - וזה גם מה שעשיתי בלילה האחרון - בבוקסר בלבד. לגבי חוש הריח אין לי מה להוסיף - מעשן מזה הרבה שנים והוא תמיד היה די מעפן, לא חושב שהוא השתנה איכשהו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעשן, לא קרה בזמן מעבר כלשהוא. הייתי בחצי מהעולם ובכמעט כל מקום המצב היה ככה.

אני מרגיש תחושה של גודש קבוע מתחת לעיניים ומרגיש שאם אני מותח את העור מתחת לעיניים יש לי זרימה טובה יותר של אוויר.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא עברת לטבעונות או משהו כזה?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקות דם טובות, אז כל סיפורי האנמיה נפסלים.

אולי אתה שרוי קצת בלחץ. ייתכן שזה משפיע.

אוכל פחות? ישן פחות טוב? סטרס?

אולי סתם עייפות החומר. כל אחד מזדקן רצת אחרת. אני כולה בן 26 ואני מרגיש שאם ישן פחות מ-6 שעות אני הרבה פחות אפקטיבי ממה שההייתי בצבא עם חצי מכמות השינה הזו.

קח בחשבון שזינוק חד לעמידה משפיע עלינו פיזיולוגית בערך כמו דימום (אבדן דם). לוקח לגוף שניות בודדות לתקן את המצב הזה, אבל בגיל מבוגר זה לוקח קצת יותר זמן ועל כן אנשים מבוגרים קמים לאט, לישיבה של כמה שניות ואז עמידה.

לגבי הריח, כל עוד זה לא אבדן משמעותי של חוש הריח, סביר להניח שזה לא באמת משהו רציני. במפגש הבא עם רופא המשפחה כדאי להתייעץ, או אפילו רופא א.א.ג.

אבדן ריח משמעותי יכול להיות כל מיני דברים מסתם הזדקנות ועד בעיות יותר חריפות. לא מכיר את התחום לעומק.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולך לקבוע השבוע תור לאף אוזן וגרון פה בפלורידה, נבדוק את מה שקורה לי באף + נבדוק איך שירותי הרפואה באמריקה.

זכית בלוטו או משהו?! :lol:

לא מעשן, לא קרה בזמן מעבר כלשהוא. הייתי בחצי מהעולם ובכמעט כל מקום המצב היה ככה.

אני מרגיש תחושה של גודש קבוע מתחת לעיניים ומרגיש שאם אני מותח את העור מתחת לעיניים יש לי זרימה טובה יותר של אוויר.

אתה בנסיעות תכופות? ייתכן שיש לזה קשר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, ביקור עולה חמישים דולר, אפילו שלא זכיתי בלוטו אני אתפנק על הביקור :)

אחרי הביקור אני מבטיח לחלוק את תוצאות הבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, ביקור עולה חמישים דולר, אפילו שלא זכיתי בלוטו אני אתפנק על הביקור :)

אחרי הביקור אני מבטיח לחלוק את תוצאות הבדיקה

ביקור עולה 50$.

הבדיקה, עוד 2340957928379897.99... ואל תשכח שהם יחייבו אותך בנוסף על:

-זוג כפפות סטריליות, 87938573$

-זמן סוללה של האופטלמוסקופ, 3248975$

-עלות תפיסת מיטה לשעה או חלק ממנה, 23439797438$

ובטח יש עוד כמה ששכחתי :lol:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים, הבטחתי עדכון ובהתאם הוא מגיע:

הלכתי לרופא אף אוזן גרון שהומלץ לי על ידי קולגה ושעובד עם הביטוח שלי. שילמתי חמישים דולר השתתפות עצמית כדי להבדק על ידיו והובהר לי שאם הביטוח ידחה את הבדיקה באמצעות מצלמה יתכן ואצטרך לשלם עוד 280 דולר על הבדיקה. הקולגה מהעבודה הסביר לי שהצילום במצלמה כלול בביטוח ושלא צריכה להיות בעיה.

הרופא היה נעים ונחמד. היא הכניס לי מצלמה דרך האף כדי לראות בוידאו על גבי מסך מה קורה בתוך האף שלי. הוא הסביר שאין פוליפים. הוא הצליח להסביר רק את חלק מהבעיות שאני חווה:

1. בנוגע לעניין הנשימה דרך האף, מסתבר שבניתוח בעבר שעברתי באף הורידו לי יותר מידי סחוס והמחיצות החיצוניות "קורוסות" פנימה בנשימות עמוקות כיוון שהן לא עבות מספיק.

2. בנוגע להתעטשויות רבות הוא הסביר שיתכן ומדובר על בעיה עצבית או על אלרגיה. רשם לי מרשם לתרסיס על בסיס סטרואידים שאני משתמש בו כל בוקר כבר כ-3 ימים והסביר שאם אין שיפור מומלץ לפנות לרופא אלרגיה לבדיקות אלרגיה בדם. למרבה הפלא אני חש שיפור ניכר בימים האחרונים אבל יתכן גם כי מדובר על שינוי מבוסס מזג אוויר. מקווה שהשיפור ימשיך.

3. לגבי חוש הריח - הירידה בחוש הריח כנראה בגלל ההתעטשויות המרובות, ככל שאני מתעטש פחות אני מריח יותר טוב.

4. לגבי רגישות לקור - אין הסבר. ככל הנראה עניין של גיל.

לגבי הבעיה הראשונה הוסבר לי שאני יכול לגשת לטיפול כירוגי נוסף אבל זה מאוד לא מומלץ כיוון שאף אחד לא יכול להתחייב שהמחיצות יתוקנו כמו שצריך. בגדול הומלץ ללמוד לחיות עם זה.

אשתי צילמה את הכניסה לאף בוידאו עם הטלפון שלה, אמנע מלפרסם את הוידאו פה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורום מודה לך מקרב לב על אי פרסום הווידאו.

מחיצות קורסות? ניתוח שבו גילחו לך את הסחוס?

יש לך עוד כמה עדויות מפתח קריטיות ששכחת לציין לפני שפתחת את השרשור?

בקיצור, בפעם המיליון - התער של אוקהם.

"דוקטור, אני לא מצליח להריח. זה בגלל שאתמול התעופפה מעליי ג'ירפה ירוקה עם שנורקל או בגלל ש-@&₪₪@_@ עברתי ניתוח באף?!?!?!"

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלילה מרמור, לא כועס על אף אחד.

ברצינות גמורה - השמטת פרטים קריטיים שהיו צריכים להופיע בהודעה הראשונה.

זה לא שפעת או ניתוח שקדים נפוץ, הייתה לך התערבות כירורגית לא נפוצה

שקשורה באופן ישיר לאיברים שעליהם שאלת. מכאן ועד לגיל - קפיצה גדולה מדי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המליצו פה על בדיקות דם, ולא ראיתי שהתייחסת:

ברזל (אולי גם ספירת דם) ובלוטת התריס. לתת פעילות בלוטת התריס סימפטומים נוספים (עייפות וכו') ממליץ מאוד לבדוק אם אתה סובל מהסימפטומים הנוספים (מפורטים בכל אתר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...