Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרישת מחירון משוקלל בעת קנייה

explorer
שימו לב! השרשור הזה בן 2260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אשמח לדעת מה הנוהג בשוק הרכב הישראלי בנוגע לדרישת מחירון משוקלל למעלה על קילומטראז' נמוך ביחס לשנתון:

לאחרונה התחלתי לחפש לקנות אחד מהרכבים: מאזדה 2/ סוזוקי SX4 / יונדאי I30 בשנתונים 2009-2011, כשאני מתקשר למוכר שהרכב שלו יד נמוכה (יד01 לכל היותר) ופרטית לחלוטין (לא היה ליסינג/השכרה לעולם) ועם קילומטראז' נמוך הוא מציין בפניי את המחירון המשוקלל ולא מחירון הבסיס (כאשר הראשון יותר גבוה מהאחרון) ולעיתים מתעקש עליו בתור מחיר מכירה או יורד בסכום אבל שהוא עדיין יותר גבוה ממחירון הבסיס. אני יודע שאלו רכבים מאוד מבוקשים אבל האם זה מקובל/ הייתם קונים רכב במחיר שהוא מעל למחירון הבסיס? זאת הפעם הראשונה שאני קונה רכב ואשמח להכוונה בעניין זה.

המון תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה לא מקובל, במיוחד במצב של השוק היום שמוצף ברכבים האלה.

לא מקובל גם לבקש את המחירון הבסיס, בדרך כלל הרכבים נמכרים במחירים הרבה יותר נמוכים.

הוא יכול להציג בפניך כל מחירון שהוא רוצה, אבל מחיר השוק קובע השוק ולא המחירון.

בטלפון אנשים לא יורידו לך מחיר, ואפילו לא ירצו לדבר איתך על זה, אבל אם תגיע ותהיה רציני אתה תראה איך המחיר פתאום יורד באלפי שקלים וזה עוד לפני בדיקה.

הרכבים שבאמת שווים מחירון היום הם רק יד 00 וקילומטרז' פחות מ10 אלף ק"מ בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים שבאמת שווים מחירון היום הם רק יד 00 וקילומטרז' פחות מ10 אלף ק"מ בשנה.

אלו בדיוק המכוניות שהוא מתעניין בהן.

וכן, לא בושה לשלם מחירון וגם קצת מעל על דגם מבוקש, יד ראשונה פרטי במצב מצויין עם ק"מ מתחת לממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית מוכן לשלם על רכב שעלה לכביש בינואר 2016, הספיק להחליף שלוש ידיים ונסע 120,000 ק"מ כמו על רכב שעלה לכביש בדצמבר 2016, נסע 12,000 ק"מ והוא יד ראשונה?

בסופו של דבר מה שמשנה זה לא המחירון אלא הביקוש שיש לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שהשוק שלהם חזק ונמכרים במחיר מחירון ואף גבוה ממנו ויש רכבים עם שוק חלש ונמכרים מתחת למחירון.

בדגם ספציפי, כמובן שיש משמעות לרכב עם מיעוט בעלויות עבר, קילומטראז׳ נמוך ועלה על הכביש מתישהו במהלך השנה.

המחירון משקלל את הנתונים הללו ובצדק.

כמובן שזאת רק נקודת פתיחה לניהול מו״מ.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לא צויין על ידי פותח השרשור לאיזה מחירון הוא מתייחס, אבל בגדול - אנשים יכולים לדרוש כמה שהם רוצים, השאלה מה הסיכויים שלהם לקבל את הסכום הזה.

לא חשוב מה מוכר מספר לי, אני מתעקש שהמחירון להתייחס אליו הוא מחירון יד 2, עם השקלול... ואז מה שהמוכר יכול באמת לקבל בשוק.

מה שאני עושה - אני מסנן מתוך יד 2 כמה מכוניות עם נתונים דומים, רואה כמה הם דורשים, כמה זמן המודעה קיימת, ואם הם מכרו.

אחד החסרונות המשמעותיים בלקנות רכבים מבוקשים, זה הקושי במיקוח. ההפרש במחירים לטובת מכוניות לא מבוקשות, אבל טובות, הוא אדיר. ולרוב הן יותר מתקדמות ויותר בטוחות.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית מוכן לשלם על רכב שעלה לכביש בינואר 2016, הספיק להחליף שלוש ידיים ונסע 120,000 ק"מ כמו על רכב שעלה לכביש בדצמבר 2016, נסע 12,000 ק"מ והוא יד ראשונה?

בסופו של דבר מה שמשנה זה לא המחירון אלא הביקוש שיש לרכב.

אם ההבדל במחיר מספיק גדול אז הייתי רוכש את הרכב עם יד וק"מ גבוהים יותר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2260 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...