Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנה חוסמת כניסה לחניות הבניין

lahav28
שימו לב! השרשור הזה בן 2243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

אני גר בבניין עם 3 כניסות. אחת השכנות מכניסה א' שלה חנייה בחניון הבניין במכפיל חנייה אינה מקבלת את העובדה כי כלל הדיירים אינם מעוניינים להשתתף בתחזוקה חודשית של מכפילי החנייה (כל חנייה במכפיל מוצמדת בטאבו לבעל הדירה והיא שלו בלבד), ולכן באקט מחאה היא הרימה את מכפיל החנייה ומשאירה אותו למעלה ובכך מונעת כניסה אל שאר החניות בחניון הבניין (6 חניות רגילות על הקרקע). בעבר היה דיון של כלל הדיירים מ-3 הכניסות (לדיירים הוותיקים - תמ"א 38 - בכלל אין חנייה) ואף התייעצות עם האגודה לתרבות הדיור והוחלט כי רק 9 בעלי החנייה במכפילי החנייה יישאו בהוצאות תחזוקת המכפילים היות והם מוצמדים בטאבו לכל דירה ורק הם רשאים לחנות במכפילים.

עכשיו השכנה אינה מקבלת זאת והחליטה לחסום את הכניסה לחנייה, מה ניתן לעשות? לפנות לתביעות קטנות? המשטרה יכולה לעזור בעניין?

אני יודע כי מבחינה משפטית היא מונעת ממני שימוש בנכס פרטי שלי, אבל מעוניין לפתור זאת כמה שיותר מהר.

אודה לעצות נבונות מחכמי הפורום.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה סכסוך אזרחי - המשטרה לא יכולה להתערב.

(על-אף כי ראיתי בוררות קלה של השוטר האחראי על הרובע, השיטור הקהילתי -

נמצא כיום כמעט בכל עיר - אשר עזר בפתרון בעיה בבניין)

אפשר להגיש תביעה לבית משפט השלום - להתייעץ עם עורך-דין

והדרך הנוספת להשתמש במפקחי בוררי הרשויות.

רצוי כי ועד-הבית יגיש את התביעה, אפשר להגיש את התביעה ל

א - האגודה לתרבות הדיור - במידה ונרשמתם.

ב - המפקח על רישום מקרקעין /בתים משותפים - משרד המשפטים.

אגף רישום והסדרי מקרקעין - http://www.justice.gov.il/Units/LandRegistration/Pages/default.aspx

מדריך לתביעות בפני מפקחים

תדריך זה בא לסייע לציבור בפונים בענייני סכסוכים בין בעלי דירות בבית משותף.

אין הוא מתיימר להורות או לייעץ בעניינים הקשורים לדיון גופו,

והצדדים לא יהיו רשאים להסתמך עליו בעת הדיון.

הוראות הדין החלות על סכסוכים כנ"ל כלולות בחוק המקרקעין, התשכ"ט - 1969,

ותקנות המקרקעין (ניהול ורישום), התשע"ב - 2011, כפי שתוקנו מעת לעת.

3 - המפקח דן אך ורק בסכסוכים הבאים:

• השתתפות בעלי דירות בהוצאות הדרושות לאחזקתו התקינה של הרכוש המשותף, ניהולו והבטחת השירותים לפי דין או נוהג.
  • סכסוכים בין בעלי דירות לפי תקנון המצוי שבתוספת לחוק המקרקעין.
  • סכסוכים בין בעלי דירות לפי התקנון המוסכם של הבית המשותף נשוא הסכסוך, סכסוכים בין בעלי דירות בדבר הסגת גבול מצד בעל דירה לגבי דירה אחרת, או לגבי הרכוש המשותף
  • (תביעה זו אפשר להגיש גם לבית משפט השלום).
  • סכסוכים בין בעלי דירות בקשר להרחבת דירה
  • סכסוכים בין בעלי דירות בקשר למתקנים משותפים אחרים לרבות מעלית, כבלים וצלחות לווין. בהתאם לאמור בסעיף 6 לחוק הבזק והתאמות הרכוש המשותף לשימושם של אנשים עם מוגבלויות
  • סכסוכים בנוגע לחיזוק הבית המשותף בפני רעידות אדמה עפ"י תמ"א 38.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהחניה שלה נמצאת מתחת לגובה הקרקע, כך שכשהיא נכנסת לחניה היא נכנסת למתחם סגור מ-3 כוונים, ורק כאשר המכפיל נמצא במצב התחתון ביותר ניתן לעבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש אם תחסום אותה עם הרכב שלך, אתה יוצר בעיה למישהו חוץ ממנה?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, איך זה שהיא מרימה את המכפיל מונע גישה לשאר החניות?

שאלה מצויינת, שיתכן שהתשובה עליה מקימה עילת תביעה נגד המתכנן/היזם/שניהם.

מה גם שלא ברור איך יש 9 דיירים שחונים במכפילים. המספר אמור להיות זוגי.

בכל מקרה, במקרים כאלה רצוי שההסדר ירשם בתקנון הבית המשותף אצל רשם המקרקעין. זה אמור להיות באחריות היזם, והיה מונע את הסכסוך.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי הזוי שיתוכנן בצורה כזו.

אולי יש מעבר אחר לחניות שביטלו אותו וניצלו אותו לחניות נוספות / מטרה אחרת ולכן עוברים דרכה?

יותר פשוט - שהבחור יצלם את הכניסה החסומה לבניין, שיטשטש פרטים מזהים וישלח לפורום.

אגב, תקנון בית משותף נבדק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, יצא (? לא סגור על זה) חוק חדש שהמשטרה יכולה לקנוס רכבים חוסמים.

אמנם פה אין רכב שחוסם, אבל חנייה שחוסמת (זה חדש לי :shock::lol:) אולי יכולה להיכלל בעניין הזה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים עם בריונים אין ברירה אלא לדאוג להיות הבריון הגדול יותר.

תתאגדו יחד ותהיו מוכנים לכמה ימים אולי לא נעימים. היא חוסמת 6 חניות ורבה עם כל העולם? שתגיע בבוקר למצוא את האוטו שלה חסום מסביב בלי יכולת לזוז.

מצד שני, לסכסוכי שכנים יש נטיה להדרדר... לא תמיד יודעים איך יגמרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסבירים לה יפה. שאו שהיא מפסיקה. או שאתם איתה באותה גישה.

חוסמים אותה. נועלים לה את הרכב לכמה ימים.

חבר ששכן חסם בדרך קבע את הכניסה למחסן שלו.

החליט להחזיר.

הביא גק משטחים. 2 פלטות עם גלגלים.

ואת הרכב החוסם. הוציאו אותו החוצה לרחוב. למקום של חניה בתשלום. והוא קיבל דוח. אחרי פעמיים כאלו. הוא הפסיק להחנות דווקא שם.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות.

כל מכפיל מכיל 3 חניות.

אני אצלם היום את החניון. הכניסה לחניון נעשית דרך כביש גישה צר שמתעקל (האות ר) ומיד אחרי העיקול יש את המכפיל הראשון מתוך שלושה. כשהוא מורם כל הכניסה לחניון נחסמת, וכרגע כולם חונים ברחוב.

לגבי התקנון המשותף - נקבע בו שהאחריות על המכפילים ותחזוקתם תהא רק של בעלי החנייה במכפילים, וכך גם נאמר לנו ע"י עו"ד של האגודה לתרבות הדיור, רק שהשכנה הזו עושה דין לכולם וזה לא מקובל עליה אז היא חוסמת.

לגבי לחסום אותה (אי אפשר - היא חונה ברחוב כמו כולם), ולשרוט או לפגוע ברכב יכול להתדרדר למקומות שלך תדע איך תצא מזה.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כבר שרשור בריונים בפורום הכללי.

כשגרתי ברמת השרון, היה לי שכן שהיו חונים לו באופן די קבוע בחניה שרשומה על שמו בטאבו.

חסם את הרכב החונה עם רכב שלא משמש אותו ביום-יום, וכשבא אותו אדם, אמר לו: "לא משחרר אותך. אני נוסע עם הרכב הזה פעם בחודש. נסה לנחש מתי, או שתישן באוטו עד אז".

הנחסם הזמין לו משטרה.

נחשו מי זומן לחקירה בתחנה ויצא עם דו"ח? (רמז: זה לא מי שחנה לא חוקית מלכתחילה).

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התגובות.

כל מכפיל מכיל 3 חניות.

אני אצלם היום את החניון. הכניסה לחניון נעשית דרך כביש גישה צר שמתעקל (האות ר) ומיד אחרי העיקול יש את המכפיל הראשון מתוך שלושה. כשהוא מורם כל הכניסה לחניון נחסמת, וכרגע כולם חונים ברחוב.

לגבי התקנון המשותף - נקבע בו שהאחריות על המכפילים ותחזוקתם תהא רק של בעלי החנייה במכפילים, וכך גם נאמר לנו ע"י עו"ד של האגודה לתרבות הדיור, רק שהשכנה הזו עושה דין לכולם וזה לא מקובל עליה אז היא חוסמת.

לגבי לחסום אותה (אי אפשר - היא חונה ברחוב כמו כולם), ולשרוט או לפגוע ברכב יכול להתדרדר למקומות שלך תדע איך תצא מזה.

המכפילים שאני מכיר: עולה רכב על המכפיל, מרימים את הרכב למעלה ואז עוד רכב יכול להכנס מלמטה.

האם זה סוג המכפיל שיש שם?

אם כן, אז לא מובן ההגיון, אם יש לה שני רכבים והיא מחנה את שניהם אזי היא חוסמת את הכניסה לשאר החניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה סוגי מכפילים/מעליות. המתואר הוא של 3 רכבים ועוד מעבר מעל.

יש כבר שרשור בריונים בפורום הכללי.

כשגרתי ברמת השרון, היה לי שכן שהיו חונים לו באופן די קבוע בחניה שרשומה על שמו בטאבו.

חסם את הרכב החונה עם רכב שלא משמש אותו ביום-יום, וכשבא אותו אדם, אמר לו: "לא משחרר אותך. אני נוסע עם הרכב הזה פעם בחודש. נסה לנחש מתי, או שתישן באוטו עד אז".

הנחסם הזמין לו משטרה.

נחשו מי זומן לחקירה בתחנה ויצא עם דו"ח? (רמז: זה לא מי שחנה לא חוקית מלכתחילה).

אם החניה באמת פרטית וזה ברור ומשולט, שניהם היו צריכים לצאת עם דו"ח/אישום. כמו בתגרה.

(כידוע, עד היום היה צריך להגיש תביעה, היום יש דוחות גם על חניה פרטית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...