Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הרישוי עולים - צמודים למדד שקר כלשהו

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 2267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איתן כבל: "אין מדינה בעולם שגובה יותר מישראל על אגרות רישוי, זו חזירות מטורפת"

כנראה שהוא עדיין לא ביקר בסינגפור, שם זה מסתכם בכ1600$ לשנה לרכב בסדר גודל של טויוטה קמרי :)

וככל הידוע לי זה רק מתחיל שם ויכול להגיע לעשרות אלפי דולרים בשנה, יש תחשיב שלא הצלחתי להבין עד הסוף

https://www.lta.gov.sg/content/ltaweb/en/roads-and-motoring/owning-a-vehicle/registering-your-vehicle/registration-of-cars.html

ידידנו שכינויו ״סולל דרך״ יוכל להבהיר על כך יותר.

עריכה אחרונה על ידי Tamir FR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהצלחתי לקרוא ממה שצירפת - זה הוראות לייבוא רכב,

אבל שם יש קישור לחישוב Road Tax שזה לדעתי מה שאנחנו מכנים טסט.

הם מחשבים אותו לפי סוג מנוע, נפח, וגיל הרכב - ההבדלים הם אדירים.

על סיאט איביזה מנוע 1 ליטר, אתה תשלם בשנה 391 דולר סינגפורי שזה בשקלים 1,036 ש"ח.

על קורולה מנוע 1.6 ל', אתה תשלם 744 דולר סינגפורי שזה בשקלים 1,971 ש"ח.

על קאמרי מנוע 2.5 ל' היברידי, אתה תשלם 1,986 דולר סינגפורי משמע 4,766 ש"ח.

יש תוספת על גיל הרכב:

רכב בן 10 אתה תשלם עוד 10%.

רכב בן 11 עוד 20%.

רכב בן 12 עוד 30%.

רכב בן 13 עוד 40%.

רכב בן 14 ומעלה עוד 50% מס.

* הם מאפשרים לך לעשות טסט לחצי שנה, שבו תשלם חצי מהסכום.

* מהרגע שנגמר לך ה"טסט", הרכב מתחיל אוטומטית לצבור קנסות בהתאם לנפח המנוע.

אחרי חודשיים וחצי מוציאים צו עיקול לרכב ומוכרים אותו במכירה פומבית.

להבנתי אין דבר כזה רכב שוכב בלי טסט.

1111111.png

עריכה אחרונה על ידי stum
הוספתי חישוב של קאמרי מנוע 2500
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סינגפור זו לא דוגמא לכלום, פרט לרצון של הממשל לשמור על עיר נעימה ומסודרת. עם אצלינו היו לוקחים משם דוגמה אולי היינו מתקדמים לאינשהו.

כתבה מטמקא על סינגפור

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5033159,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושש שההשוואה לסינגפור לא הוגנת, היות ולאזרחים יש אופציה לתחבורה ציבורית מדהימה, זולה, יעילה ונקיה.

זאת יחד עם רצון השלטון לפקח על כמות הרכבים על הכבישים במקום כה צפוף הולידו את השיטה הסינגפורית, בה מלבד מס הרכישה נדרשת גם אגרת שימוש ל 10 שנים (COE) שמונפקת באופן מוקצב ומחירה הוא עניין של ביקוש והיצע.

בגסות עלות ה'נייר' שמאפשר לרכוש רכב לעשר שנים הוא ~ 180 אלף שקל

תוסיפו את עלות הרכב + המיסוי ותקבלו טויוטה קורולה ב 300 אלף ש"ח.

אבל לא חייבים לקנות פה רכב...

במציאות הסינגפורית, עם מס הכנסה נמוך מאוד ודיור ציבורי מסובסד. מי שלא יחזיק רכב יהנה מהכנסה פנויה גדולה מאוד.

כך שלכל אחד קיימת אפשרות אמיתית להחליט האם לרכוש רכב או להנות מהתחבורה הציבורית ולבזבז או לחסוך המון כסף.

בארץ התחבורה הציבורית היא בזיון אחד גדול, כך שהרבה פעמים אי אפשר לוותר על רכב פרטי.

לגבי ה road tax - אני לא יודע, הרכב שלי מליסינג כך שהעלויות האמיתיות לא ידועות לי, אבל המחירים שציטט STUM נשמעים הגיוניים מאוד.

נ.ב

למרות שידוע לי על סוכנות סיאט בסינגפור עד היום לא ראיתי אפילו סיאט אחת על הכביש...

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...