Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוונסיס vs סובארו B4 או בכלל לנצ'יה דלתא

Fox המקורי
שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מבין כל כך איך אתה שם אותה באותו משפט עם גולף ו308, ההבדלים במומנט תהומיים,

ולגבי לאלטרנטיבות עבור למשל מכוניות חזקות עם גיר אוטומטי פלנטרי, לא חושב שיש הרבה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגמרי. גולף 1.2 חלשה משמעותית מ-308gti.

וברצינות, לא חושב של-308 1.2 יש הרבה מה להתבייש מול גולף 1.2. זה שלובינסקי לא מביאים 308 1.6 לא אומר שלא קיימת כזו, וגם לה אין מה להתבייש מול הגולף המקבילה.

בגדול, אלו רכבים שמתחרים בדיוק על אותה קטגוריה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אתה צודק, אבל מי באמת מחפש רכב מהיר ולא ספורטיבי? לרוב המכריע של הצרכים גם הגולף וה-308 מספיקות לגמרי.

בתור (נניח) לקוח פוטנציאלי, בהשוואה בין דלתא 2012 ל-308 2014-15, באותו מחיר, הייתי בוחר ב-308 בלי לחשוב.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהשוואה רלבנטית היא מול אופל אסטרה 1.6 טורבו. ההספק והמיצוב קרובים יותר בעיני....

למרות שכשהדלתא שווקה העמידו אותה מול הונדה אקורד ורכבי מנהלים.

האסטרה ד"א לפי מה שאני רואה, נמצאת בבעיית סחירות דומה.

אבל מה שיפה בדלתא - היותה בנישה משל עצמה, "את לא דומה לאף אחת" ... שזה מה שמדליק בעיני. סבבה להיות מיוחד אבל לא עד כדי כך...

מה גם שאם נניח אקנה רכב כזה כשהוא בן 6 וכבר עכשיו נתקל בבעיות סחירות קשות, מה יהיה בעוד 4 שנים ?- או שהרכב ילך לגריטה או לחלקים. מה גם שאם קונים רכב כזה ב 50 אלף, זו ירידת הערך שחוטפים רוב הרכבים חדשים בתקופה מקבילה אז ככה שזה לא כזה משנה. או שלא?

זו הדילמה ....

עריכה אחרונה על ידי nath

נרכשה- וולבו s60  נפח 1600 T4

נמכרה- פורד פוקוס 1600 סמ"ק 2008  TREND X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית בלבד, זו יכולה להיות קניה מצויינת אם אתה באמת רוצה את הרכב, ומצליח למצוא אחת שמורה במחיר יחסית נמוך (נניח 40).

אם אתה נהנה מהרכב (וזה מה שחשוב), יכול לקנות במחיר נמוך ואולי אפילו למכור בכמה אלפים אחרי 4 שנים, אז ירידת ערך של (נניח) 35,000 בארבע שנים היא לא נמוכה לרכב משומש, אבל כנראה שווה את ההנאה שלך. אם מצד שני אתה קונה ב-60 ולא מצליח למכור, יכול להיות שיש אלטרנטיבות עדיפות.

בהתלבטות קצת דומה, אני רכשתי c5 בת 7 ב-30,000₪, מתוך ידיעה שאני עלול להיות הבעלים האחרון של הרכב, ומכרתי אחרי ארבע שנים וקצת ב-5,800. באחוזים ספגתי ירידת ערך נוראית, אבל בשקלים בסה"כ זה לא נורא, וגם אם לוקחים בחשבון קצת מעל 10,000₪ בטיפולים מעבר לשוטף ב-4 שנים, זה יצא עבורי שווה את המחיר.

רק כדאי להיות בטוח שזה מה שאתה מחפש, ולא נניח ג'ולייטה או לאון 1.8.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהשוואה רלבנטית היא מול אופל אסטרה 1.6 טורבו. ההספק והמיצוב קרובים יותר בעיני....

למרות שכשהדלתא שווקה העמידו אותה מול הונדה אקורד ורכבי מנהלים.

האסטרה ד"א לפי מה שאני רואה, נמצאת בבעיית סחירות דומה.

אבל מה שיפה בדלתא - היותה בנישה משל עצמה, "את לא דומה לאף אחת" ... שזה מה שמדליק בעיני. סבבה להיות מיוחד אבל לא עד כדי כך...

מה גם שאם נניח אקנה רכב כזה כשהוא בן 6 וכבר עכשיו נתקל בבעיות סחירות קשות, מה יהיה בעוד 4 שנים ?- או שהרכב ילך לגריטה או לחלקים. מה גם שאם קונים רכב כזה ב 50 אלף, זו ירידת הערך שחוטפים רוב הרכבים חדשים בתקופה מקבילה אז ככה שזה לא כזה משנה. או שלא?

זו הדילמה ....

לא רואה איך דלתא עם 200 סוסים קרובה לאסטרא עם 140 כאלו, זה באשר להספק, לענין המיצוב ענין אישי כמובן, הדלתא מכל מקום מאוד מרווחת, נעימה לנסיעה ומספקת רמת איבזור טובה ועיצוב יוצא דופן, יפה מאוד לטעמי. אין נדמה לי ספק שהשוק של האוטו הזה ב"אדמה" ולכן רצוי מאוד, אולי גם אפשר, לקנות אותו בזול ולמכור אותו בזול לכשיגיע היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא רק לקנות בזול ולמכור בזול. אלא יותר - כמה יעלה לתחזק את הרכב בין לבין. הסיבה שחלק מהרכבים האלו נמכרים בזול - אלו עלויות אחזקה מטורפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמתעניין ברכב שיעשה סיבוב באחת כזו ואז יחליט אם הוא מתקדם לשלב הבא. לא חושב שאפשר להשוות את הדלתא למכוניות אחרות שהוזכרו בשרשור הזה. למיטב ידיעתי, למי שמחפש רכב חזק (200 כ"ס) עם תיבה פלנטרית אין תחליף לדלתא.

לגבי עלויות, קראו את שרשור הסיכום שלי ותחליטו בעצמכם.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?615772-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%99-%E2%80%93-%D7%9C%D7%A0%D7%A6-%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%90-2012-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%93&highlight=%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%90+%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D

למען הסר ספק, תקנו, לא תקנו, ממש לא מעניין אותי. מקווה שתחליטו על פי עובדות ולא על פי תחושות והצהרות של אנשים שמעולם לא החזיקו אחת כזו.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עדיין בעלותי.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמתעניין ברכב שיעשה סיבוב באחת כזו ואז יחליט אם הוא מתקדם לשלב הבא. לא חושב שאפשר להשוות את הדלתא למכוניות אחרות שהוזכרו בשרשור הזה. למיטב ידיעתי, למי שמחפש רכב חזק (200 כ"ס) עם תיבה פלנטרית אין תחליף לדלתא.

לגבי עלויות, קראו את שרשור הסיכום שלי ותחליטו בעצמכם.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?615772-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%99-%E2%80%93-%D7%9C%D7%A0%D7%A6-%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%90-2012-%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%93&highlight=%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%90+%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D

למען הסר ספק, תקנו, לא תקנו, ממש לא מעניין אותי. מקווה שתחליטו על פי עובדות ולא על פי תחושות והצהרות של אנשים שמעולם לא החזיקו אחת כזו.

ממש הוצאת לי את המילים מהפה.

הכי קל זה לציין שהרכב יקר לתחזוקה.

אומנם, הפורום פה בנוי לפי עקרון חוכמת ההמונים, אבל כשהרבה שאינם מחזיקים ברכב אומרים שהרכב יקר זה בטל בשישים לעומת אחד שכן מחזיק ומצייר תמונה קצת יותר מאוזנת כמו אמיר.

לפי השרשור של אמיר, לא מדובר ברכיבים יקרים שמוחלפים כל שנה, אלא ברכיבים שנובעים מבלאי, אומנם קצת יותר מואץ מרכב סטנדרטי אבל לא בצורה קיצונית של כל שני וחמישי....

נרכשה- וולבו s60  נפח 1600 T4

נמכרה- פורד פוקוס 1600 סמ"ק 2008  TREND X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. יקר זו מילה שהיא יחסית. לאדם אחד משולש ב-500 שקל זה יקר ולשני זה בכלל זול.

ב. התחושה שאני מקבל מהשרשור הזה היא שהאוונסיס שנחשבת לרכב מנהלים בישראל זולה לאחזקה לעומת הדלתא שמבוססת על טיפו שהיא, משפחתית במקרה הטוב.

הכי קל לצעוק יקר, תעשו טבלת השוואה לעלויות הגדולות שהם ירידת ערך, ביטוח, אגרת טסט וטיפולים. מפה יהיה אפשר להתקדם, ללא המידע הזה הכול מבוסס על תחושות ולא רלוונטי לכלום. אני לא אופתע אם הפער לא יהיה עשרות אלפי שקלים לכאן או לכאן כי מדובר במכוניות שהן די קרובות במיצוב שלהן ולא מיני לעומת מרצדס 500 AMG.

אחרי שיהיו נתונים שכל אחד יעשה לעצמו את החישובים שלו והאם יקר לו להחזיק רכב כזה או אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2253 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...