Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם השתגעתי? סיפור רכישה של רנו אספאס

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לצופי הפורום.

ברשותי (עד לשעות אילו) פיג'ו 308SW 2012 1.6 דיזל, אשר משמשת אותי בצורה מעולה (150 אלף ק"מ).

הצורך ברכב דיזל התמעט בעקבות קבלת עבודה חדשה ממש על יד הבית (כ2 ק"מ), והטיפול הבא כבר מתקרב ובו צריך להחליף ברקסים קומפלט מקדימה פלוס מאחורה, נוזל בלמים רצועת מנוע וגם צמיגים, גרם לי לחשוב אם כבר להוציא כסף וגם ככה אני לא מתכוון להוזיז את הרכב יותר מדי, אז למה פשוט לא להחליף אותו?

ספרתי לאישתי, וקבלתי אישור לתהליך, הקצבתי לי עד 10 אלף פרנק (כ40 אלף שח) פלוס הרכב שלי שיעבור בטרייד אין.

פותח את לוחות הרכב (Autoscout24.ch), רושם את הפרמטרים שחשובים לי (חייב להיות בנזין עד 2 ליטר, ידני ועד 75 אלף ק"מ), התוצאה היתה 3000 רכבים, ואז חשבתי לעצמי רגע, 2 ילדות קטנות בבית יש? יש, פעמיים בשנה לפחות אנחנו באוסטריה? כן.

אז הרכב צריך להיות גדול מרווח, אז החיפוש התחיל מחדש, ומתוך 3000 הרכבים צצו להם רק 100 שלקראת סוף החיפוש קופצת לי תמונה של אספאס 2009.

אמרתי לעצמי רנו אני מכיר, אז יאללה נחזור לרנו, טלפון לסוכנות רנו ששם היתה האספאס, לקחתי באותו יום חופש ונסעתי לראות את הרכב הנ"ל.

מולי התיצבה האספאס שנת 2009 ידנית, לא הדגם המאובזר (לא נורא), מנוע 2 ליטר הכי פשוט של רנו (ללא טורבו ורק עם 136 כס), וכמובן 7 מקומות.

לאחר דין ודברים קבלתי על שלי 3000 פרנק ועל האספאס הוצאתי עוד 5000 פרנק.

הדברים החשובים, הרכב אחרי טיפול טיימינג, ברקסים וטסט, אין טורבו ואין גיר אוטומטי (פחות בעיות).

איך שסיפרתי לאשיתי שקניתי אספאס (לה תמיד היתה במשפחה אספאס אבל 3 ליטר) קיבלתי מבט של האם השתגעתי?

אמרתי לה שכן, כי מה לעשות רכבים צרפתיים זאת מחלה מדבקת.

ביום שישי אני אמור לקבל את הרכב, ואז בתקווה להעלות תמונות יותר טובות ופירוט מסודר של הרכב.

Screenshot_2018-02-01-12-27-56.png

Screenshot_2018-02-01-12-28-09.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

דגם שלפני הרבה שנים פתח סגמנט חדש, ואני מניח שגם הדגם ה"פשוט" מצוייד היטב. הרי זה טיבו של האספאס.

בארץ הדגם אינו מוכר - מעולם לא טרחו לייבא אותו.

לפני שנה וחצי שכרתי אספאס (כמובן בגרסת 2016) לטיול משפחתי בגרמניה (עם האשה ושלושה בנים בוגרים) - נהניתי מכל שניה עם הרובוטריק.

תהנה!

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם הפשוט מצוייד היטב, לרוב כשאני קונה רכב משומש אני הולך על הדגם הכי מאובזר, הפעם חרגתי ממנהגי [emoji3].

בארץ קשה לי להאמין שהיה להיט מכירות וחבל.

לגבי הדגם החדש, יצא לי לשבת, בהתחלה אמרתי ואוו מרשים ביותר, אבל איכשהו ההתלהבות ירדה אחרי מספר דקות.

האספאס חדשה כבר לא מייצגת את מה שסמלה האספאס הישנה, מוביל נוסעים בנוחות מקסימלית, אלא היא נהיתה טרנדית למדי ולפי דעתי לא מתאימה לאופי הצרפתי.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, היום אין טעם לייבא את האספאס ששוק המיניואנים בירידה לטובת רכבי פנאי.

כבר לפני כמה שנים סיטרואן ופיג'ו הפסיקו לייצר את המתחרות שלהם לאספאס.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר את המפגש הראשון עם האספאס בצרפת, כמונית, להסעה ארוכה בהרים. מאוד התרשמנו אז, גם מהקונספט וגם מהביצוע. הרעיון של וואן לנוסעים היה אז די מקורי, והרכב היה נעים מאוד לנסיעה, בזכות מרווח פנים, מתלים רכים והרבה אור בתא הנוסעים.

לגבי הדגם החדש, יצא לי לשבת, בהתחלה אמרתי ואוו מרשים ביותר, אבל איכשהו ההתלהבות ירדה אחרי מספר דקות.

האספאס חדשה כבר לא מייצגת את מה שסמלה האספאס הישנה, מוביל נוסעים בנוחות מקסימלית, אלא היא נהיתה טרנדית למדי ולפי דעתי לא מתאימה לאופי הצרפתי.

בביקור האחרון שלי באירופה, מכונית הסדאן שהזמנתי שודרגה לאספאס, ברמת האבזור הכי גבוהה (חלון גג פנורמי, מושבי עור עם מסאג', מערכת אודיו ממותגת, מתלים אקטיבים עם מס' מצבי לבחירת הנהג, מצבי נהיגה שונים למנוע, היגוי אחורי, ועוד.) ואיזה מנוע טורבו, שסוחב היטב (לא יודע בדיוק מה). היא עדיין, לגמרי, מובילת נוסעים בנוחות מקסימלית, למרות כל תצוגות האנימציה הצבעוניות. תעיד על כך העובדה שרב הזמן האוטו שלי הפך למקום המועדף על כל הילדים שהיו בחבורה, לטיול של 5 שעות נהיגה.

היא עובדת מצויין גם באוטוסטרדה וגם בכבישי הרים מתפתלים, שם היכולת להקשיח קצת מתלים ולהסתייע בהיגוי האחורי, עוזרים מאוד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנופריק, אני סקרן למה קפצת ישר לאספאס ולא עצרת בסניק.

אין מזגן ורדיו? או שהם מתחבאים שם היכן שהוא. מזגן טרם נהיה מקובל אצלכם שמה?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונה נראה שהפיקוד על המזגן נמצא בצד שמאל - על דלת הנהג (שים לב שגם נראים בתמונה פתחי יציאת אוויר במרכז ומשמאל).

מה שמוביל אותי לשאלה, מה קורה כשיורד גשם ודלת הנהג פתוחה? זה נראה מנגנון רגיש יותר מאשר כפתורי פתיחת החלונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שוויץ אני מכיר היטב, בעיקר, כמדינה יקרה מאוד.

ועדיין, אני קצת מתקשה להבין, אספאס 2009 עולה 40K ש"ח + ה 308SW (שנת 2012)שלך?

זה נשמע מחיר מופרך.

בכל מקרה, תתחדש! :-D

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כתב שעל ה308 הוא קיבל 3K והוסיף מהכיס עוד 5K, כלומר האספאס עלתה לו בסה"כ 8K פרנק שוויצרי שזה קצת פחות מ-30K ש"ח.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על ה308 היתי אמור לקבל 6 אלף פרנק, אבל בגלל רשימת הליקויים קבלתי רק 3 אלף.

למה קניתי ישר אספס ולא סניק?

הסניקה מבחינת מקום לא שונה מהפיג'ו שלי (שגם לה לא חסר מקום), רציתי רכב יותר גדול בשביל הנסיעות לאוסטריה ולטיולים.

לגבי פיקוד על המזגן, זה דווקא עובד מעולה, ולא קראתי על תקלות בנושא הזה.

כל הדש באורד זה תאי איכסון, שם מסתתר גם הרדיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שגם בציריך הבעלים של המגרשים הם נתנייתים :lol:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שהם עובדים שם מסודר, קודם בודקים שווי שוק של הרכב, ואחרי זה העלו אותו על הליפט, הורידו גלגלים.

בדקו תקלות, טיפול אחרון והיו איתי לגמרי שקופים.

הסבירו לי את העלויות חלקים וכמובן שלסדר את כל הליקויים יעלה להם פחות מאשר לי, ובכול זאת הם צריכים רווח בשבלהם כי הם לא יודעים כמה זמן הרכב יהיה אצלהם בסוכנות.

בסה"כ הרגשתי שלא ניסו לדפוק אותי או לעשוק אותי, כי רק טיפול עם ברקסים קדימה ואחורה כולל דיסקים, טסט וצמיגים מביא אותי להוצאה של כמעט 4 אלף פרנק.

העדפתי לתת לאחרים לשבור את הראש, ולקחת רכב אחרי כל הדברים.

הדבר היחיד שהפריע לי שאין GPS מובנה, אז הזמנתי לי היום garmin smartdrive 61 lmt-d בעלות של כמה מאות פרנקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...