Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Suzuki Super Swift 2017

InfectedMushroom
שימו לב! השרשור הזה בן 2225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ככה בעצם אין פה כ''כ הפסד כספי..לא?

אבל כשמדובר על הוצאה סבירה ולא 'השתגעות' מיותרת אני מרשה לעצמי אם ממש בא לי על זה.

סליחה על החפירה,ותודה על זמנך,שבוע טוב ומבורך :)

תראה, זה קצת נשמע כמו "אני ממלא תמיד ב100 שקל". להחלפה הזו יש מחיר לא זול ורתה לא מפנים אותו.

תפקידה של חברת המימון לערבב אותך כך שתחשוב שאתה "כמעט" לא מפסיד כסף כשהם עושים עליך קופה. זו לא חברת צדקה וחסד שמחליפה לאנשים רכבים בחינם.

אתה רוצה להשתדרג ברכב? תקנה לך ג'נטים שיהיו יפים בעיניך, שים מערכת לטעמך, בקרת שיוט אם אפשר או תחליף כסאות. ככה תשאר עם רכב יותר טוב ממה שמציעים לך במחיר הרבה יותר נמוך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דור, טעות בידך. מה שאתה מתאר הוא כושר דחיית סיפוקים של ילד בן 3. יש הבדל עצום בין סופ"ש של 10 ביט בחו"ל פעם בשנה לבין החלפת רכב שמתפקד לשביעות רצון בעליו, רק כיון שהוא בן 3 - תטך הפסד של עשרות אלפי ש"ח. אצל פות"ש זה עוד יותר חמור, כיון שהוא רוצה לעשות זאת על חשבון הכנסות עתידיות, ובלי שום מחשבה לטווח קצת יותר רחוק. בוא נגיד שויתרת על "חלום הדירה". להתחתן תרצה? להוליד ילדים ולגדל אותם תרצה? אתה עלול להזקק לטיפול שיניים גדול? למה למשכן את העתיד בשביל תחושת "חדש" שנעלמת כעבור שבוע, במקרה הטוב?

שוב, במקרה הזה ספציפית רכישת רכב חדש היא חסרת היגיון כלכלי.

דיברתי באופן כללי על תרבות הצריכה שאתה מתאר.

קח לדוגמה אדם שמרויח ממוצע, מצליח לשים בצד חיסכון של 1500 ש"ח ונוסע ברכב בן 12 שגורם לו לבקר במוסך לעיתים קרובות (יש מעט המכוניות בשנתונים האלה שטופלו ביד אוהבת והם מתוחזקות להפליא)

אם החיסכון היה מהותי ומאפשר לו לראות את התמורה - רכישת דירה למשל, אז הוא היה ממשיך לחשוק שיניים ולהתנייד ברכב המיושן.

אבל כשהחיסכון לא מקדם אותו הרבה ואפילו בקושי צובר ריבית - אז יש פיתוי לקחת את מה שנצבר עד היום בפיקדון, לשים אותו כמקדמה, להתחייב למימון חודשי של 1,500 ש"ח ולקחת רכב חדש מהניילונים וללא חשש שהרכב יעשה בעיות ביום גשום כשהתינוק מאחור.

לגבי מה ששאלת ולמה לא לשים קצת בצד ליום סגריר/הוצאה חריגה? כי אין לדבר סוף, כמה שכירים ממוצעים מחזיקים עתודות מזומנים לרופא שניים, להחלפת מקרר ומכונת כביסה, פיטורים, הוצאה רפואית אחרת וכו'?

הבעיה מתחילה כשהחיסכון מוריד מאיכות החיים כיום ולא נותן בתמורה אופק כלכלי.

כיום, עקב הורדת הריבית ויצירת מצב שלא משתלם להחזיק כסף כיום (גם כי הוא לא מניב, וגם כי אם נתקע - תמיד מחכה הלוואה זמינה בריבית לא גבוהה) - נוצר מצב של הגברת הצריכה.

וזו בדיוק הייתה המטרה בהפחתת הריבית.

דור, המצב שאתה מתאר הוא של רכב יקר לאחזקה שגורם נזקים משניים (אבדן ימי עבודה). בהחלט מוצדק להחליף, רכב כזה, ואז נושא רכישת רכב חדש באמצעות הלואה או רכישת רכב משומש מחסכונות הוא עניין לדיון אחר, ותלוי במצבו הכלכלי של בעל הרכב.

בעיית חלוקת ההכנסות בחברה ובעיית אי החסכון מצריכות דיון נפרד, נתקלתי השבוע במאמר יפה על הנושא (עוסק בארה"ב, אבל מצבנו דומה) - איני זוכר אם הקישור היה כאן או בפייסבוק.

הנקודה שלי היא תרבות צריכה בלתי נשלטת, בזבזנית עד כדי חוסר אחריות. וזה מצבו של פות"ש: מחליף רכב שממלא את תפקידו רק כדי שיעמוד בחניה רכב עם לוחית 8 ספרות. סורי, זו לא סיבה להחליף רכב, ובודאי לא סיבה לקחת הלואות.

גם עם 1500 שקלים שחוסכים בכל חודש אפשר לעשות דברים יפים. זה אומנם דורש חשיבה מחוץ לקופסה עוד בנאדם או שניים שאתה סומך עליהם וקצת מאמץ ובדיקות מכל הגורמים אבל אפשרי.

לצורך העניין שניים שלושה אנשים שיכולים לשים בכל חודש בצד 1500 שקלים יכולים לקנות דירה בארה"ב שתניב להם תשואה לא רעה, והריבית על ההלוואה אפילו מוכרת כהוצאה לצרכי מס. כן את הפירות הם לא יקטפו מיד, אבל בתוך 5 שנים הם ישלמו את החלק שלהם ויתחילו להנות מתזרים מזומנים קטן, ואופציה לגידול בשוק שהם אפילו לא חשבו עליו.

אני לא בא לעשות פה שיעור כלכלה לאף אחד. אני רק מנסה להראות שאם בודקים את כל האופציות עושים מעט מאמץ וחושבים מחוץ לקופסה אפשר לגרום גם ל1500 שקל בחודש לעבוד.

אפשר גם יותר פשוט, אם חוסכים 1500 שקלים במשך 5 שנים מקבלים בסוף 90K שקלים ברוטו (בלי להתחשב בשחיקה של הכסף). אחלה כסף שבעולם שאפשר להשקיע בכל מני דברים.

אני מאחל לפותח השרשור הצלחה בכל בחירה שיעשה, רק כדאי שיהיה מודע להשלכות של הבחירות שלו. בתמונת המצב שהוא תיאר אין שום סיכוי שהוצאה של רכב חדש מהחברה במימון של 100% לא תרע את מצבו הכלכלי ובטח לא תשפר אותו.

מוכן לשלם את המחיר בשביל סוזוקי סוויפט ידנית? מה אני אגיד, שיהיה בהצלחה.

לא נתווכח על כלכלה.

אם תרצה יש לי מכרים שיכולים לשתף על השקעות שהלכו לטמיון בנדל"ן מניב בארה"ב, השקעה בעסקים בישראל שכשלו ועוד.

ברור שישנם הזדמנויות, אך האדם הפשוט מחפש אפיק סולידי להשקעה.

הרבה מהם שכירים ובעלי משפחות, והם לא בנויים להתרוצץ אחר חיפוש אפיק השקעה מוצלח.

אין אפיק השקעה שאפשר לגשת, להשקיע את הכסף ולהנות מתשואה סולידית סבירה (5% שנתי), בשוק ההון צריך לקחת סיכונים, בנדל"ן 90K זה סכום נמוך מאוד, נדל"ן בחו"ל - מצריך הבנה ויכולות מעל לממוצע, והשקעה בעסקים מקומיים - כנ"ל שוק ההון, קיים סיכון לפגיעה בקרן.

אגב, סביבת הריבית היא אחראית במידה רבה לייקור הנדל"ן מכיוון שמשקיעים רבים שיש ברשותם סכומי כסף מתאימים העדיפו להשקיע בנדל"ן ע"פ אפיקים סולידיים אחרים.

אני אומר את הדברים מתוך ניסיון בתחום הכלכלי במסגרת עבודתי.

ואם קשה לך לקבל ממני, תריץ חיפוש על זה בגוגל. זאת בדיוק הייתה המטרה של הבנק הפדרלי ע"מ לאושש את השווקים לאחר המשבר.

רק שלכל פעולת התאוששות יש גם השלכה פחות חיובית.

ושוב,

לגבי פות"ש - כמובן שאין בזה היגיון כלכלי, ואני מצטרף לדעה שכדאי לוותר.

האמירות שלי הם בנוגע ליחס לדור הצעיר שגדל לסביבת ריבית אפס.

בנושא הספציפי הזה אני מסכים איתך, ושוב, אני מתייחס לאמריה הכוללנית שהדור הצעיר חסר אחריות. לדעתי הוא יותר חסר תקווה.

דור - לא כתבתי שהדור חסר אחריות. כתבתי שהוא מוטה צרכנות. השאלה עד כמה היא כבר אישית, תלויה באישיות, בחינוך, בסביבה.

סביבת הריבית היא רק חלק מהסיפור. התנהגות חלוקת המשאבים בעשורים האחרונים מייאשת רבים. אבל יש טענה שהשאיפה לצמצום פערים שראינו מבחצית השניה של המאה ה-20 היא אנומליה בהיסטוריה האנושית, ועכשיו אנחנו בדרך חזרה למצב ה"נורמלי" - שכבה שליטה דקיקה והמון גדול של עניים.

שלום לכולם..קודם כל אני מודה לכם על התגובות ושאפו על תרבות הדיון והעצות החכמות.

אני לא אתחיל להגיב על כל מה שנאמר כי אסיים מחר,אבל כן אתייחס למספר דברים קטנים.

תראו,בשורה התחתונה כמו שכתבתי קודם לכן,ברור לי שיש כאן הפסד כלכלי לא קטן לטווח הרחוק,אם כי אני מוכן לקחת אותו אבל אך ורק במידה וכשאעשה נסיעת מבחן על הידני,ארגיש שזה שווה לי את ההפסד.

borsood,אחת הסיבות העיקרית שאני רוצה לקנות את הסוויפט זה בגלל שהיא מגיעה עם אבזור ניכר,אם אקנה לרכב שלי את האבזור הזה שאני רוצה,כמו ג'אנטים,מערכת מולטימדיה וכו' וכו'..תהיה כאן הוצאה לא קטנה של כמה אלפים טובים בכל מקרה..אז אני מעדיף 'להפסיד' אותם בקניית הסוויפט מאשר 'להפסיד' אותם בהשקעה ברכב שלי,הרי בכל מקרה אני מוציא מכיסי.

דור,farksh,sperial - כתבתם דברים יפים וחכמים,גלשתם קצת לכלכלה ולנושאי הדור המבולבל שלנו שעם הרוב הגדול של הדברים אני מסכים מאוד ותודה רבה לכם על דעתכם הכנה,לא אגיב על כל מה שנאמר אבל אבהיר נקודה קטנה..

ידוע לי שיש כאן הפסד כלכלי אם כי לא עצום אבל עדיין הפסד שכמו שנאמר כבר,הפסד של כסף שעדיף לי לחסוך למען מטרות עתידיות ואני מסכים עם זה..אני לא פזיז בהוצאות שלי ולא גדלתי על כפית של זהב אני מעריך כל שקל שיש לי בכיס ומשתדל להשתמש בו בתבונה ובתכנון נכון.

מצד שני כבן-אדם בגישה שלי,אני לא אוהב לחסוך מעצמי דברים שאני רוצה או רוצה לעשות,גם אם עולים לי קצת כסף,העיקר שנהיה שמחים בחיים האלה,אף אחד מאיתנו לא יודע אם הוא יקום מחר בבוקר..ועם זאת,אני לא פזרן ולא טיפש זה לא אומר שאתחיל לזרוק סכומים לכל עבר על שטויות בגלל זה,הכל באיזון ומינון נכון.

מילא הייתי במינוסים או משהו אבל ברוך ה' הכל בסדר וזה 'הפסד' שאני יכול להרשות לעצמי אם באמת אחליט לקנות את הסוויפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מודע להשלכות של ההחלטות שלך קטנות כגדולות אז מצבך עוד טוב.

כנראה שלא תחווה התמוטטות כלכלית מהמהלך הזה, וכנראה שלא תחווה התרוממות כלכלית אם לא תבצע אותו, ורק אציין שאני לא מסכים עם הגישה הזו באופן כללי.

אני באופן אישי לא הייתי מחליף רכב "חדש" ומתפקד ברכב כמעט זהה. מצד שני אני קניתי לעצמי טרנטה בעיקר בשביל התחביב ולא כי הייתי צריך רכב. אומנם עלתה גרושים, אבל גם אותה צריך לבטח ולתדלק מדי פעם...

בקיצור, אם זה מה שאתה רוצה ואתה יודע שאין פה קסמים ואתה לא דופק את המערכת אלה מקבל ממנה אלמנט, קטן אומנם אבל עדיין שיהיה לך לבריאות ובהצלחה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מודע להשלכות של ההחלטות שלך קטנות כגדולות אז מצבך עוד טוב.

כנראה שלא תחווה התמוטטות כלכלית מהמהלך הזה, וכנראה שלא תחווה התרוממות כלכלית אם לא תבצע אותו, ורק אציין שאני לא מסכים עם הגישה הזו באופן כללי.

אני באופן אישי לא הייתי מחליף רכב "חדש" ומתפקד ברכב כמעט זהה. מצד שני אני קניתי לעצמי טרנטה בעיקר בשביל התחביב ולא כי הייתי צריך רכב. אומנם עלתה גרושים, אבל גם אותה צריך לבטח ולתדלק מדי פעם...

בקיצור, אם זה מה שאתה רוצה ואתה יודע שאין פה קסמים ואתה לא דופק את המערכת אלה מקבל ממנה אלמנט, קטן אומנם אבל עדיין שיהיה לך לבריאות ובהצלחה.

עשיתי היום נסיעת מבחן על הידנית..

התעמקתי יותר בכל מה שרק היה אפשר,מבחינת נסיעה היא אכן זריזה וחווית הנהיגה איתה לא רעה בכלל,די אהבתי..

אומנם צריך להתרגל לרכב ולכל הסיפור של ההילוכים אבל הרגשתי שהיא חזקה ושקטה טיפה יותר מה-I20,שמתי לב גם שהטורים היו נמוכים מאוד רוב הזמן..

ביחס ל-I20 הסוויפט נותנת הרגשה קצת יותר צפופה מבפנים..אבל האבזור בה מפנק מאוד,במיוחד ביחס ל-I20.

בשורה התחתונה ביקשתי 'לשריין' לי רכב מכיוון שהוא היה האחרון שמגיע במאי..וזה מקנה לי שבועיים לחשוב על העניין.

תודה לכולם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה לא מעט אנשים שמחליפים רכב כל שנתיים שלוש..שזו לא החלטה הכי כלכלית שיש בחיים.

אל תרגיש רע עם צרכים שלך. זה לא פורום כלכלי... אלא ייעוץ בנושא מכוניות

לך עם הלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, הפורום מנסה לראות ראיה קצת יותר רחבה מפח, מנוע ומערכת מדיה. לראות את האדם או המשפחה שמאחורי החיפוש. אין דין בן האלפיון העליון המתלבט בין פרארי ללמבורגיני כדין הצעיר החוסך פרוטה לפרוטה וצריך לחשוב גם על צרכיו היום יומיים היום, מחר ובעוד שנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא פורום כלכלי, וגם אם היה, אף אחד לא חייב לאף אחד כלום.

אולי אני בדעת מיעוט אבל אחרי קריאה של מאות אם לא אלפי פוסטים של מתייעצים אתה לומד לקרוא בין השורות,

ומנסה לשקף חזרה מילים כמו "מימון" ו"סטודנט" ו"האם כלכלי" שנכתבו כדרך אגב כדי לוודא שמי שמתייעץ שואל את השאלה הנכונה עבורו ולנסות לפתוח עיניים של אנשים שפחות בקיאים בתחום ולהבין שאין מתנות חינם למרות שהנציג שהיית אצלו מתעקש שיש.

כשאתה רוצה להחליף I20 ידנית בסוויפט ידנית, שדרוג כנראה לא תראה פה.

ואז נשאלת השאלה, אם זה שווה למכור את העתיד שלך ולהיכנס לחוב (במילה יפה קוראים לזה מימון) שלא בטוח איך תצא ממנו, בשביל שדרוג כזה - ולוודא שמי ששואל מבין מה התנאים מבין מה הוא מקריב מה המחיר ומה הוא הולך לקבל תמורת זה.

ועכשיו מפה - כשהבנו מה המחיר הא-מ-י-ת-י של העיסקה, מה היתרונות שלה ומה החסרונות שלה - אתה ילד גדול, תעשה מה בא לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה לא מעט אנשים שמחליפים רכב כל שנתיים שלוש..שזו לא החלטה הכי כלכלית שיש בחיים.

אל תרגיש רע עם צרכים שלך. זה לא פורום כלכלי... אלא ייעוץ בנושא מכוניות

לך עם הלב

נכון שזה לא פורום כלכלי אבל הייעוץ בנושא מטעם חברי הפורום דווקא הכרחי ועוזר.

נכון שבסוף אלך עם הלב למרות שזה לא הכי כלכלי,תודה.

מצד שני, הפורום מנסה לראות ראיה קצת יותר רחבה מפח, מנוע ומערכת מדיה. לראות את האדם או המשפחה שמאחורי החיפוש. אין דין בן האלפיון העליון המתלבט בין פרארי ללמבורגיני כדין הצעיר החוסך פרוטה לפרוטה וצריך לחשוב גם על צרכיו היום יומיים היום, מחר ובעוד שנה.

צודק 100%..תודה גבר :)

זה לא פורום כלכלי, וגם אם היה, אף אחד לא חייב לאף אחד כלום.

אולי אני בדעת מיעוט אבל אחרי קריאה של מאות אם לא אלפי פוסטים של מתייעצים אתה לומד לקרוא בין השורות,

ומנסה לשקף חזרה מילים כמו "מימון" ו"סטודנט" ו"האם כלכלי" שנכתבו כדרך אגב כדי לוודא שמי שמתייעץ שואל את השאלה הנכונה עבורו ולנסות לפתוח עיניים של אנשים שפחות בקיאים בתחום ולהבין שאין מתנות חינם למרות שהנציג שהיית אצלו מתעקש שיש.

כשאתה רוצה להחליף I20 ידנית בסוויפט ידנית, שדרוג כנראה לא תראה פה.

ואז נשאלת השאלה, אם זה שווה למכור את העתיד שלך ולהיכנס לחוב (במילה יפה קוראים לזה מימון) שלא בטוח איך תצא ממנו, בשביל שדרוג כזה - ולוודא שמי ששואל מבין מה התנאים מבין מה הוא מקריב מה המחיר ומה הוא הולך לקבל תמורת זה.

ועכשיו מפה - כשהבנו מה המחיר הא-מ-י-ת-י של העיסקה, מה היתרונות שלה ומה החסרונות שלה - אתה ילד גדול, תעשה מה בא לך.

דווקא יש כאן שדרוג לא קטן בכלל,בהתאם לצורך.

אני משתדרג מאפס אבזור לאבזור מלא,וטיפה בחדשנות ועוד קצת כוח..אני לא צריך מעבר,אני לא צריך משפחתית או B.M.W.

ואתה קצת מגזים,אני לא מוכר את העתיד שלי ולא איכנס לחובות שלא אדע איך לצאת מהם.

בסה''כ מחליף מימון שקיים במימון אחר,כשבאמצע נופלים כמה אלפים בין הכסאות שאותם אני משלם על רכב חדש והשדרוג הנ''ל.

עובדים ומשלמים על המימון כל חודש ברוך ה'..לא צריך להגזים 'חוב שלא תדע איך לצאת ממנו'..

אני אעדכן מה החלטתי בסוף..תודה לכולם ושבוע טוב :wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיוק הטעות שלך: אתה משלם כעת הלואה שעומדת לפני סיומה, ועם החלפת הרכב תחיל הלואה חדשה. אל תסתכל על התשלום החודשי - בדוק את סך ההתחייבויות שלך.

העצה הזו כעת היא בקטן. אם תכנס לשרשור המשכנתאות באוף טופיק תבין את המשמעות של סך הריבית , איך הארכה קטנה של הלואה מתבטאת בהוצאה כוללת של עשרות ומאות אלפי ש"ח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כולם אני חושב, גם אני מאחל לך לעשות את מה שהכי טוב לך עם הכסף שלך.

שים לב להבדל בין תזרים (כמה אתה מוציא מהכיס) לבין מצבת חובות.

במקרה שלך גם אם התשלום החודשי יהיה קבוע (ואני בספק, ראה הפסקה הבאה), אני מעריך באופן גס שבעוד 8 שנים, בהשוואה בין מצבך עם יונדאי בת 8 לעומת סוזוקי בת 5, מצבת החובות שלך תהיה גדולה בכמה עשרות אלפי ש"ח.

עכשיו לספק לגבי התשלום החודשי. אתה מניח ריבית קבועה. אבל זו לא משכנתא, ולכן אין ריבית קבועה (ואגב, אם יש היא תמיד יקרה). לא ברור לאן הולכת הריבית..

לסיכום, על הפער בין תזרים לחוב שצריך לשרת נפלו לא מעט טייקונים.

חוזר לפתיחה, תעשה מה שטוב לך!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2225 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...