Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Suzuki Super Swift 2017

InfectedMushroom
שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראה, רכב בן 3 עם 47,000 ק"מ יכול "לחיות" בלי בעיות עוד כמה שנים. אם הוא מספיק לצרכיך - מדוע להשליך לפח די הרבה אלפי ש"ח? מילא אם ה-i20 היה גורר אותך למוסך םעם בחודש - אבל אינך מלין על אמינותו, רק על "שעמום". אם אין לך עודפי כסף זו אינה סיבה להחליפו.

אני עם האבן המתגלגלת - המשך להתגלגל ביונדאי עוד כמה שנים, וחסוך את ההפרש לטובת צרכים עתידיים. אני מבין את ה"חשק" להתחדש, אבל גם רואה את הצורך לחשוב על העתיד, ואם אתה נזקק למימון אני מניח שהכסף לא צומח על העץ בגינה שלך.

רוצה להעיר\להאיר שני דברים:

1. יש לי סויפט 2013 אוטומטית. הדגם שאתה בודק הוא גרסה מחודשת שלה, למנוע הספק מעט יותר נמוך ומומנט טיפה יותר גבוה, לפחות מבחינת המספרים נראה לי כי מדובר בהבדל זעיר. המכונית - עם תיבה פלנטרית - אינה זריזה במיוחד, אם כי בהחלט ממלאת את תפקידה בנאמנות (בערך 4.5 שנים, 61000 ק"מ, התקלה היחידה עד היום היתה איזו בעיה קטנה במזגן).

2. יש לי גם SX4 בת 7.5 וקרוסאובר בת שנתיים. אותו מנוע, משקל כמעט זהה, אבל תיבה פלנטרית מול רציפה. ללא ספק עם התיבה הרציפה הרכב פחות זריז, לעומת זאת חסכוני בדלק, להערכתי ההפרש סביב 10%. בנסועה שלך זה הפרש של כמה מאות ש"ח לשנה, שוב - לא משהו מהותי.

קודם כל תודה על התגובה המעמיקה.

תראה,זה נכון שאין לי תלונות על הרכב והוא יכול "לחיות"עוד כמה שנים טובות בלי תקלות.

מצד שני נגעת בנושא הכלכלי שהוא נכון וחשוב,אבל תחשוב על זה לרגע,אם אני עושה טרייד אין ומקבל 100% מימון על הרכב החדש,בשורה התחתונה אני ממשיך בתשלומים חודשיים בסדר גודל דומה,על רכב חדש..אז אני לא רואה איפה ההפסד הכספי כאן.

רק במידה ואני לא מקבל 100% מימון ואז אצטרך לשים מקדמה של של כמה אלפים טובים שיצאו מהכיס שלי באותו רגע ובמקרה כזה ארד מהעניין.

אבל אם זה סכום זעום אני מוכן להוציא כי אני די בא בגישה של תן לחיות ובוא נהנה מהכסף שאנחנו עובדים כ''כ קשה בשבילו..

לגבי הדוגמאות שנתת על הרכבים שיש לך..תודה אבל לא כ''כ הבנתי איך זה עוזר לשיקולים שלי..

הייתי שמח למידע והשוואות מול הסוויפט החדשה מבחינת המנוע והביצועים אם כבר..

עריכה אחרונה על ידי InfectedMushroom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שאתה מפסיד הוא ירידת הערך של רכב חדש מול ירידת הערך של רכב בן 3.

הרכב בן ה-3 נמצא בתקופה הטובה ביותר שלו מבחינה כלכלית - ספג את ירידת הערך הקשה, אבל עדיין אמין (וקרוב לודאי שיהיה אמין לפחות עוד 3-4 שנים). אם אתה מחליף אותו עכשיו בחדש אתה "מאפס" את קצב ירידת הערך.

הטעות שלך היא שאתה מסתכל על ההוצא החודשית, כאשר הנכון הוא להסתכל על ההוצאה הכוללת של החזקת רכב משך תקופה מסויימת, נניח 3 או 6 או 10 שנים. ובראיה ארוכת טווח החלפת הרכב המוקדמת מהווה הפסד. כמובן שאם הרכב מתחיל לבלות במוסך התמונה משתנה. אישית אני מחזיק ברכב עד אשר הוא מתחיל להיות בעייתי, הניסיון שלי הוא שזה מגיע בגיל 7-12 שנים (היוצאיחם מהכלל היו סקודה פייבוריט שהחלה לעשות בעיות אחרי שנתיים, וסובאערו אימפרזה מדור ראשון שהחלה לעשות בעיות בגיל 4, אבל באותם ימים לא יכולתי לממן החלפה שלה וספגתי הוצאות אדיחרות במוסך).

לגבי המשפט שלך

בוא נהנה מהכסף שאנחנו עובדים כ''כ קשה בשבילו

זו בעיה רצינית. אני מבין שאתה בחור צעיר שהחיים לפניו. ממש לא הזמן להשליך כל פרוטה שיש לך. אתה צריך לחשוב על העתיד ולחסוך.

לגבי הרכבים שלי - הדוגמא עם הסויפט היא כיון שאתה מתעניין במתיחת הפנים שלו. שתי האחרות - בגלל ה-trade off של תיבת הילוכים פחות זריזה מול צריכת דלק עדיפה של תיבה רציפה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מפסיד הוא ירידת הערך של רכב חדש מול ירידת הערך של רכב בן 3.

הרכב בן ה-3 נמצא בתקופה הטובה ביותר שלו מבחינה כלכלית - ספג את ירידת הערך הקשה, אבל עדיין אמין (וקרוב לודאי שיהיה אמין לפחות עוד 3-4 שנים). אם אתה מחליף אותו עכשיו בחדש אתה "מאפס" את קצב ירידת הערך.

הטעות שלך היא שאתה מסתכל על ההוצא החודשית, כאשר הנכון הוא להסתכל על ההוצאה הכוללת של החזקת רכב משך תקופה מסויימת, נניח 3 או 6 או 10 שנים. ובראיה ארוכת טווח החלפת הרכב המוקדמת מהווה הפסד. כמובן שאם הרכב מתחיל לבלות במוסך התמונה משתנה. אישית אני מחזיק ברכב עד אשר הוא מתחיל להיות בעייתי, הניסיון שלי הוא שזה מגיע בגיל 7-12 שנים (היוצאיחם מהכלל היו סקודה פייבוריט שהחלה לעשות בעיות אחרי שנתיים, וסובאערו אימפרזה מדור ראשון שהחלה לעשות בעיות בגיל 4, אבל באותם ימים לא יכולתי לממן החלפה שלה וספגתי הוצאות אדיחרות במוסך).

לגבי המשפט שלך

זו בעיה רצינית. אני מבין שאתה בחור צעיר שהחיים לפניו. ממש לא הזמן להשליך כל פרוטה שיש לך. אתה צריך לחשוב על העתיד ולחסוך.

לגבי הרכבים שלי - הדוגמא עם הסויפט היא כיון שאתה מתעניין במתיחת הפנים שלו. שתי האחרות - בגלל ה-trade off של תיבת הילוכים פחות זריזה מול צריכת דלק עדיפה של תיבה רציפה.

תודה על ההשבה גבר..אתייחס למה שכתבת..

קודם כל העניין הזה של ההפסד של הכסף לטווח הארוך זה משהו שאני חשבתי עליו רבות והתייעצתי עם לא מעט אנשים.

בגדול הנקודה שנגעת בה על ירידת הערך היא נכונה אבל תחשוב שמבחינתי זה לא משנה כי זה לא מורגש,למה?

כי אני בסה''כ משלם תשלום חודשי קבוע,ולטווח הארוך שאתה מדבר עליו זה פחות רלוונטי.

בוא נזרום עם 2 אופציות..וככה אוכל לפרט לך יותר על פני העסקה.

במידה ואני ממשיך עם הרכב הנוכחי שלי ה-I20 2015 הידנית..ופורס את מה שנשאר לי לשלם (36 אלף ש''ח בערך) מתוך 80.

ל-5 שנים הבאות..זה אומר שאני ממשיך בתשלום חודשי נוח(טיפה פחות ממה שהיה לי עד עכשיו),ועוד חמש שנים בהנחה ולא יהיו תקלות משוגעות ברכב או תאונות חס וחלילה,אני אמכור את הרכב בצורה עצמאית,וכמה הוא יהיה שווה אז?(2023)בערך 15 אלף?

וזה בהנחה והוא במצב טוב,אז נגיד שמכרתי אותו בסכום כזה אני ניגש עם ה-15 האלה ועושה שוב מימון על רכב חדש כשה-15 משמשים אותי למקדמה..אז לא הרווחתי שקל כאן ונשארתי עם אותו רכב שהתיישן עם הזמן,ואל תשכח את הטיפולים השנתיים שמתייקרים והבלאי והשחיקה של הרכב ותקלות שמתחילות להיווצר שזה עוד הוצאות אפשריות.

מצד שני אם אני מחליף את הרכב עכשיו,מה שהציעו לי זה :

מחירון רכב שלי 46000.

טרייד אין מביא לי עליו 36000(בדקתי רק בסוכנות וייתכן שאקבל הצעות טובות יותר אבל בוא נזרום עם זה בינתיים).

אז ה-36 שהוא מביא לי,בעצם סוגרים לי את החוב שיש לי על הרכב (ה-36000) מהחברת מימון.

ואז אני מקבל רכב חדש ומתחיל תשלומים חודשיים באותו סדר גודל כמו הרכב שהיה לי (900 בחודש) שזה 32 אלף ב-3 שנים.

ובהנחה ואני מקבל 100% מימון ולא צריך לשים שקל מקדמה אני כאילו בסה''כ המשכתי את אותו תשלום שגם ככה הייתי אמור לשלם רק על רכב בן -3 ולכאורה פחות טוב.

ככה בעצם אין פה כ''כ הפסד כספי..לא?

ודבר נוסף,המשפט שציינתי שבוא נהנה עם הכסף עכשיו כשאפשר ובלה בלה..

אני יחסית צעיר אבל בסה''כ בוגר והחשיבה שלי היא בוגרת ברור שאני חוסך להוצאות עתידיות חשובות יותר בחיים.

ואני מעריך את העצות והגישה הנבונה שלך,נשמע שיש לך הרבה ניסיון וכבר אמרו,'אין חכם כבעל ניסיון'.

אבל כשמדובר על הוצאה סבירה ולא 'השתגעות' מיותרת אני מרשה לעצמי אם ממש בא לי על זה.

סליחה על החפירה,ותודה על זמנך,שבוע טוב ומבורך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי בסוויפט הידנית לפני כמה חודשים, מדובר ברכב זריז ומהנה מאד לנהיגה בסיבובים בזכות המשקל הקל.

לאחותי יש את הסוויפט ידנית הקודמת ולעומתה החדשה טובה הרבה יותר.

מכונית נהדרת, מאובזרת, גם זולה לאחזקה ואני באופן אישי מקוה שהסוויפט ספורט תגיע לפה במהרה.

החסרונות - קצת נוחות ובעיקר מובילאיי.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב הסוויפט הנוכחית היא דגם חדש על פלטפורמה חדשה ולא מתיחת פנים מאסיבית של הישן כפי שנאמר כאן קודם באחת התגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי בסוויפט הידנית לפני כמה חודשים, מדובר ברכב זריז ומהנה מאד לנהיגה בסיבובים בזכות המשקל הקל.

לאחותי יש את הסוויפט ידנית הקודמת ולעומתה החדשה טובה הרבה יותר.

מכונית נהדרת, מאובזרת, גם זולה לאחזקה ואני באופן אישי מקוה שהסוויפט ספורט תגיע לפה במהרה.

החסרונות - קצת נוחות ובעיקר מובילאיי.

סופסוף מישהו שנהג בידנית..תודה זה עזר לי מאוד.

עוד כמה שאלות ברשותך על הידנית..אתה אומר שהוא זריז,הכוונה שיש לו כוח ויסחב עליות של ירושלים כמו שצריך?

אשמח אם תוכל לפרט יותר על חווית הנהיגה שלך איתו...ההילוכים,רעש,יציבות וכל מה שבא לך.

ועל איזו סוויפט ספורט מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב הסוויפט הנוכחית היא דגם חדש על פלטפורמה חדשה ולא מתיחת פנים מאסיבית של הישן כפי שנאמר כאן קודם באחת התגובות.

אי אפשר להשוות את הנוכחית לדגם של 1490 סמק בכלל. ה 1490 הפגינה יותר כח על הכביש והייתה עם גיר לא רציף . הרגשת את הגז מיידית.

מאמינה שרמת אמינות וצריכת דלק מעולות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות את הנוכחית לדגם של 1490 סמק בכלל. ה 1490 הפגינה יותר כח על הכביש והייתה עם גיר לא רציף . הרגשת את הגז מיידית.

מאמינה שרמת אמינות וצריכת דלק מעולות.

תודה אבל לי פחות קריטי לדעת את זה כי אני מתעניין בידנית בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין הדגם עם ה1.5 לנוכחית היה עוד דגם ואליו התייחסתי, הוא התבסס על אותו בסיס של הדגם עם ה1.5 (שאגב גם לו היה בחול מנוע 1.2).

לא שזה קשור, בסה"כ התייחסתי לעובדה שזה דגם חדש ביחס לקודמו.

וכפי שנאמר, לא הדגם הישן, לא מנוע 1.5 ולא התיבה הרציפה רלוונטים לכאן.

כן רלוונטים הרשמים משאר הסוויפט החדשה.

אישית הייתי שמח לנהוג גם על הגרסה הידנית , בהתחשב בזה שהסוויפט נחשבת לדינאמית.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני "כנראה" לפני רכישה של הסוויפט החדשה ידנית , עוד מתלבט לגבי האיגניס אבל היום אחליט.

אני התחלתי מכיוון של הבאלנו אך בגלל האיבזור הדל עברתי לסוויפט , נסעתי על הבאלנו הידנית עם אותו מנוע בדיוק.

כוח לא היה חסר לי וגם לא חושב שבימינו יש מושג כזה כבר , אני מגיע מפיג'ו 107 שנסעה בשמחה עם 4 מבוגרים לירושלים ואילת לא מעט פעמים.

המנוע הרגיש נעים וללא רעידות בהחלפות ובטורים נמוכים ולכן לאחר מכן רק נסעתי על הסוויפט האוטומטית כדי להשוות.

מאוד מעצבן שכמעט אצל כל היבואנים הגירסה הידנית אם בכלל תגיע , מגיעה ערומה לגמרי מכל איבזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל לי פחות קריטי לדעת את זה כי אני מתעניין בידנית בלבד.

הידנית אותו מנוע כמו האוטומטית. 1200.

לא יודעת במה אתה חושב שתסע בדיוק לעומת האוטומטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין משמעות בעיניך להבדל בין 98 כס ל 110 ?או בין מנוע רגיל לטורבו? או בחוויה של נהיגה בחלק מהגירים הרציפים לעומת אוטומט רגיל?

תה לא מרגיש הבדל בתגובה לגז ..בקלות לעקוף...לצאת מסכנה בכביש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידנית אותו מנוע כמו האוטומטית. 1200.

לא יודעת במה אתה חושב שתסע בדיוק לעומת האוטומטית.

תיבת הילוכים יכולה לעשות שינוי גדול מבחינת זמינות כוח למנוע, במיוחד כשמדובר על גיר רציף מול ידני.

כשרכשתי בזמנו קיה ריו ידנית עם המנוע 1,400 בנזין(ממש מעט כאלה הגיעו לארץ) עשיתי נסיעת מבחן על האוטומט והיא הרגישה "עגלה", כשנהגתי על הידני הרגשתי כאילו מדובר על רכב אחר לגמרי.

האם יש ליבואן סוזוקי רכבי מבחן ידניים?.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חביבי, שאפו לנציג בסוזוקי שעשה עבודתו נאמנה איתך.

עכשיו ברשותך, בוא נחזור ביחד לשיעור חשבון.

הI20 שלך קנית ב80, נותנים לך עליו 36.

בזה הרגע מימשת ירידת ערך 44 אלף שקל או 55% ירידת ערך ב3 שנים.

*אנחנו רק בתחילת 2018, כנראה שאפילו שנתיים ומשהו - עדיין לא 3 שנים.

*הסוכנות מחשיבה אותם כאילו שילמת רק 36 אלף שקל למרות שהרכב שווה 46 אלף.

במהלך 3 שנים הקרובות, אתה יהיה משלמת 900 שקל בחודש. (900 עגול ? בטוח ?)

סה"כ 32,400 שקל.

עלות הכסף במימון, לא יודע אם יש עמלת הקמה או לא, ואם כן אז צריך להוסיף אותה.

לזה תוסיף שהמימון בסוזוקי - הוא פריים + 1.5% לשנה,

על סוויפט ידנית משהו כמו 2370 שקל לשנה "עלות הכסף".

ואיך לא, סופו של כל בלון, להתפוצץ, בבום קטן יחסית שלפי המספרים שנתת,

ישאר לך משהו כמו 10,500 ש"ח בסוף התקופה.

נסכם ?

המחירון של הרכב שלך 46,000 שקל.

במשך 3 שנים שילמת עוד 32,400 שקל.

עלות המימון, לפני עמלות שקר, ובהנחה ואתה משלם כמו שעון, 2370 כפול 3 שנים - סה"כ 7,110 ש"ח.

בלון בסוף תקופה, משהו כמו 10,500 ש"ח.

סה"כ שילמת 96 אלף שקל לרכב שעולה חדש בסוכנות 78,900.

לפני הנחות מזומן ימי מכירות ו0 ק"מ למיניהם.

אגב I20 ידנית כמו שלך בת 8 נמכרת היום בסביבות ה30 אלף שקל, לא 15.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...