Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן סינטטי Liqui Moly 5W-40 Synthoil

fasha34
שימו לב! השרשור הזה בן 2203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב

מאז שיש ברשותי רכבי VAG, אני משתמש בשמן מנוע סינטטי מלא בצמיגות 5W-40 תוצרת ליקווי מולי

מספר שנים אני נאלץ לרכוש אותו בחו״ל

https://products.liqui-moly.com/synthoil-high-tech-5w-40-2.html

שאלתי לבעלי ניסיון עם בשמן הנ״ל בלבד:

1. האם השמן נמכר בארץ ? במידה וכן אשמח לדעת היכן ?

2. אשמח חוו״ד (רק מבעלי ניסיון עם השמן הנ״ל)?

3. האם ישנם עוד חברים שנעולים על השמן הנ״ל , ומתקשים להשיגו ?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

השתמשתי בו לסיאט שלי, עשה את העבודה.

כיום מעדיף מוטול (במחיר ממש אטרקטיבי לאחרונה....)או קסטרול אדג'

היום ראיתי מיכל של ליקווי בתחנת דלק טן ירושלים.

seat leon 1.8 20v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה כל כך מיוחד בשמן הזה דווקא? לא רואה שום סיבה להזמינו מחו"ל.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אותו השמן.

פעם בפורום לפני 10 שנים או קצת יותר מי ש-מ-מ-ש היה רוצה לפנק את האוטו שלו היה שם את הליקווי מולי ה"סגול", זה שמופיע בלינק של פותח השרשור. אני זוכר שהלכתי לפרסי ביצחק שדה וקניתי מיכל כזה.

היום שמנים סינטטיים מלאים נפוצים יותר מאחיהם החצי סינטטיים והמינרליים שעומדים להיכחד, ויש היצע ומבחר לא רע בכלל של חברות וסדרות שפעם לא היו. אין שום סיבה להזמין את השמן הזה במיוחד מחו"ל.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתבלבלים פה בין שמן "סגול" שנקרא Lieghtlauf שזמין בערך בכל חנות חלפים היום לבין השמן הזה.

Synthoil הוא שמן סיננטי מלא "אמיתי" לפי ההגדרה הגרמנית. שמן גרופ 4.

99% מהשמנים בארץ הנושאים את הכיתוב "סינטטי מלא" לפי הגדרה האמריקאית, שמנים גרופ 3.

כמו שאפשר להבין מהמספר, הגרופ 4 עדיף על גרופ 3. הוא מגן יותר טוב על המנוע בחום קיצוני, מרוצים וכו'. בארץ אין כל כך שימוש בזה, כי אין פה ספורט מוטורי.

לשאלות של הפ"ש, לא ראיתי שמן כזה בארץ, לדעתי היבואן הרשמי לא מייבא אותו.

הנה רשימת השמנים שהם מייבאים לארץ.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום תודה רבה

פניתי לספק בהתאם לקישור על מנת להזמין אך כמובן יצרתי קשר טלפוני על מנת לוודא שתמונה תואמת לשמן שהם מפרסמים ,

אין להם את השמן שאני מעוניין בו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה כל כך מיוחד בשמן הזה דווקא? לא רואה שום סיבה להזמינו מחו"ל.

השמן הזה מתאים במיוחד למנועי קונצרן VAG בעלי יכולת ספורטיבית

כל סרגל מנועים מתוצרת VAG היום הם מנועי TSI , בעלי מגדש טורבו

כך שהיום עבור מנועי VAG הוא אטרקטיבי במיוחד.

עריכה אחרונה על ידי fasha34
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמן מעולה ובמחיר שחיטה (מלחמות יבואנים)

http://www.autostore.co.il/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-Motul-8100-5W40-5L.html

אחד המעולים ביותר שיש - ממליץ (גם משימוש אישי)

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי תודה על התגובה ועל ההמלצה.

אך אינני מחפש אלטרנטיבי לשמן "שלי" ,

אני מתמקד בלמצוא אותו כאן בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתבלבלים פה בין שמן "סגול" שנקרא Lieghtlauf שזמין בערך בכל חנות חלפים היום לבין השמן הזה.

Synthoil הוא שמן סיננטי מלא "אמיתי" לפי ההגדרה הגרמנית. שמן גרופ 4.

99% מהשמנים בארץ הנושאים את הכיתוב "סינטטי מלא" לפי הגדרה האמריקאית, שמנים גרופ 3.

כמו שאפשר להבין מהמספר, הגרופ 4 עדיף על גרופ 3. הוא מגן יותר טוב על המנוע בחום קיצוני, מרוצים וכו'. בארץ אין כל כך שימוש בזה, כי אין פה ספורט מוטורי.

אכן ללקווי מולי יש הגדרות שונות מהו שמן "סינטטי מלא", שמן שהם כותבים עליו "טכנולוגיה סינטטית" הוא גם נחשב שמן סינטטי מלא, אבל שמן הבסיס שלו הוא מקבוצה 3. שמן שליקווי מולי כותבים עליו "סינטטי מלא" אכן מיוצר משמן בסיס מעורב / PAO שנמצא בקבוצה 4.

ידעתי שזו הסיבה שבגללה אתה מחפש את השמן הזה ולכן גם כתבתי שאין בו שום דבר מיוחד.

כמעט כל יצרני השמנים היום, ועל אחת חברות השמנים האירופאיות מייצרות שמנים שעומדים בתקני VAG השונים ומעבר להם. מוטול סדרה 8 למשל הוא כנראה בין השמנים הטובים בעולם (שמן בסיס אסטרי מקבוצה 5) וכיום ניתן להשיג אותו בארץ במחיר מצויין. גם ליורול, קסטרול וליקווי מולי יש בארץ שמנים מסדרות גבוהות שעומדות בתקני VAG.

אני לא מכיר לעומק את תקני VAG השונים ומשמעותם, אבל אני בטוח שאם תגיד איזה תקן אתה צריך יוכלו להמליץ לך על שמן "פרימיום" שיעשה את עבודתו בואגית שלך מעל ומעבר.

אם אתה נעול על השמן שלך לא נראה שיש ייבוא שלו לארץ, תיאלץ להמשיך להזמין אותו מחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר לעומק את תקני VAG השונים ומשמעותם, אבל אני בטוח שאם תגיד איזה תקן אתה צריך יוכלו להמליץ לך על שמן "פרימיום" שיעשה את עבודתו בואגית שלך מעל ומעבר.

אם אתה נעול על השמן שלך לא נראה שיש ייבוא שלו לארץ, תיאלץ להמשיך להזמין אותו מחו"ל.

איתמר תודה על העזרה

אך שוב אדגיש שאני לא מחפש אלטרנטיבה לשמן ״שלי״

אני מחפש לקנות אותו בארץ (אני לא היחיד)

תיאורטית כל השמן שעומד בתקן VW502, יכול להתאים לי

אך בפועל קיימים פערים בתוצאות בן השמנים

אני נעול על השמן בהסתמך על תוצאות ולא על מיתוג ״הפרמיום״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תציץ כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?459768-%D7%9E%D7%97%D7%A4%D7%A9-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-Synthoil-High-Tech-5W-40-LM-%D7%95%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%90

שרשור מ2012 אמנם אבל יש שם חברים שעדיין פעילים ויכולים בטח לעדכן במה השתנה בשוק. אפשר גם לבדוק במקומות שהוזכרו שם. רעיון אחר יהיה לדבר עם היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2203 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...