Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסיון ביצוע רגנרציה ל-DPF בעזרת VCDS (פאביה)

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 2267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

סנן החלקיקים DPF ברכב מסוג סקודה פאביה 1.6 TDI דורש רגנרציה. השגתי ציוד (תודה רבה למשתמש ROEi1) לביצוע התהליך.

הצלחתי לחלץ מידע עד כמה ה-DPF סתום, להלן:

unnamed.jpg

ניסיתי לבצע רגנגרציה ל-DPF דרך Engine=>basic settings.

אמורה להופיע אפשרות: SERVICE REGENERATION OF PARTICLE FILTER

לצערי מופיעות לי כל האפשרויות חוץ מהאפשרות הספציפית הזאת.

222.jpg

למישהו יש מושג מדוע האפשרות הרצויה לא מופיעה? אולי צריך גירסא אחרת עם האפשרות הזאת?

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אולי התוצאה הראשונה בגוגל תעזור :wink:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Diesel_Particle_Filter_Emergency_Regeneration

עריכה2: אולי גם זה יעזור

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, יגאל

ביצעתי את התהליך בדיוק לפני המדריך שהבאת, שים לב שישנן הוראות שונות עבור כל מנוע. ההוראות שרלוונטיות לי הן תחת הכותרת האחרונה: 1.6l/2.0l R4 & 3.0l V6 CR-TDI (UDS)

שם כתוב בפירוש שהפעולה אמורה להופיע תחת Basic Settings.

כמו כן, הסתכלתי במדריכים ביוטיוב, כולם בוחרים מהתפריט שנמצא ב-Basic Settings.

לדוגמא:

מה שכן, לא שמתי לב לשורות האחרונות, שם כתוב:

Note; If Basic Setting Operation Service regeneration of particle filter is not available it may not be supported by the EDC. In those cases Adaptation Channel Service regeneration of particulate filter while driving would be supported instead. A Security Access code may be required for Regeneration while Drivin

כניראה שזה המצב אצלי. מה שאני לא מבין זה איך להגיע בתפריט לאפשרות החליפית שהם מציאים כאשר האופציה לא מאופשרת תחת basic settings.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא על Regeneration while Driving יותר למעלה. תנסה להמשיך את השלבים הבאים אחרי הכנסת הקוד:

[Adaptation - 10]

• Select Channel for Regeneration while Driving

[Read]

• Enter/Save 1 as new Value.

[save]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לזה:

Particle Filter Load below Specification (see MVB 075.3, VCDS should give the specified value)

• If the Particle Filter Load is above Specification the Particle Filter needs to be replaced since the car may burn down when regenerating.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי ההוראות למעלה עבור רגנרציה בזמן נסיעה, יש לבצע את התהליך רק אם רמות ה-calculated or measured soot mass הן מתחת ל-45.

אצלי הרמות הן 52 ו-70 גרם בהתאמה, הם מזהירים שקיים סיכוי לשריפה במידה וחורגים מהרמות בסקלה המוגדרת ושבמצב כזה יש להחליף את ה-DPF.

מה גם שאיני יודע האם ההוראות למעלה תקפות לרכב שלי, שכן ההוראות הללו נתונות עבור מנוע שונה מהמנוע ברכב המדובר.

בעיה נוספת היא שלא ניתן לנסוע כרגע ברכב כיוון שאין ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ההוראות מתאימות לך וזו הפרוצדורה לנסיעה.

אתה ראית תוצאות מסות בגרמים. מדובר על פרמטר אחר: Particle Filter Load שהוא ערך באחוזים. שני דברים שונים. ראה כמה הוא אצלך.

סתם לקרוא, ראה כאן: http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=281206

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתוב שם בעבור אחד המנועים: Once the values are above 40g (but below the max 45g) the regeneration while standing is no longer available and the regeneration while driving is the only way.

בפורום בחו"ל המליצו לי להשתמש בחומר ייעודי לניקוי DPF, ורק כאשר הרמות יורדות לאיזור ה-40 גרם לבצע רגרנציה.

לגבי הלינק שסיפקת, לבחור שם הייתה בדיוק אותה בעיה כמוני, גם לו דולקות אותן נורות שדולקות לי. הוא ביצע רגרנציה בעזרת אותו קישור שמסופק בתחילת הפוסט.

אני אבדוק את רמת ה-DPF LOAD באחוזים ואראה איך מתקדמים משם.

עריכה אחרונה על ידי THELAD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שבגלל הערכים הגבוהים, המערכת לא תיתן לך לבצע רגנרציה כדי להגן על הרכב ועליך. ראה כאן הודעות של הגולש ג'ק שמדווח על הצלחות לנקות את המסנן עם נוזל לניקוי תנורים. בהמשך, פות"ש הצליח לנקות את המסנן באותה צורה ובסוף, לאחר תקלה נוספת, פתר את הבעיה. מומלץ לקרוא את כל השרשור.

מנהלים, פות"ש פתח שרשור נוסף קודם לכן על התקלה וכדאי לדעתי למזג אותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים חומר לייעודי לניקוי DPF שיאפשר ניקוי שלו ללא נסיעה? במידה ולא כניראה שאצטרך להמתין עם התקלה עד שאוכל לנסוע בו עם ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה מסתבך. לדעתי צריך לפרק את הפילטר, לנקות אותו, להרכיב ואז לבצע רגנרציה לצורך איפוס המערכת. לא מבין למה הביטוח כל כך מטריד אותך, אתה לא שם כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא עם איזה חומר לנקות אותו? הציעו לי להשתמש בחומר הזה: http://www.justmotor.co.il/product/ספריי-ניקוי-motip-dpf-cleaner. המכונאי שלי ניסה לפני שבועיים לנקות אותו (אין לי מושג איך ) ולא הצליח, הוא טען שצריך לבצע את התהליך רק במוסך המורשה דרך המחשב ושלא ניתן לנקות פיזית מחשש לנזק. החומר הזה בטוח לשימוש ולא יגרום נזק כלשהו? לפי אתר החברה צריך לרסס את החומר לתוך הdpf , להניע ולתת לחומר לעבוד במנוע במשך רבע שעה כשהרכב במצב נייח.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...