Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול 70K מאזדה 3

BeaT
שימו לב! השרשור הזה בן 2231 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

שואל בשביל חבר, יש לו מאזדה 3 שנת 2009, האוטו עכשיו עבר 70K והוא רוצה לדעת איזה טיפול יש לעשות?

אין לו את ספר הרכב..ובנוסף כמה טיפול כזה אמור לעלות?

תודה:arrow::arrow::arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

היי,

בגדול, טיפול 75000 אמור להיות טיפול קטן שכולל החלפת שמן ומסנן שמן בלבד.

זאת בהנחה והרכב טופל בצורה מסודרת, כמובן, לפי הספר.

כמו שהבנת, השאלה קצת כללית כדי לענות עליה בלי שום מידע על הרכב :)

עדי

שלום לכולם

שואל בשביל חבר, יש לו מאזדה 3 שנת 2009, האוטו עכשיו עבר 70K והוא רוצה לדעת איזה טיפול יש לעשות?

אין לו את ספר הרכב..ובנוסף כמה טיפול כזה אמור לעלות?

תודה:arrow::arrow::arrow:

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרחיב מעט את מה שבא לומר מוסך שי-לי:

הרכב כבר בן 9 שנים, האם טיפלו בדברים הבאים?

1. רענון נוזל בלמים

2. פילטר אויר

3. פילטר מזגן

4. רענון נוזל קירור

בנוסף, יש לבדוק את הפריטים הבאים:

1. מצב צלחות בלימה ורפידות

2. פלגים (אירדיום, מחליפים כל 90K ק"מ אם אני לא טועה, אך בכל זאת יש לבדוק את תקינותם)

3. אם יש רצועת טיימינג - לוודא מתי בוצעה החלפה אחרונה ומה מצבה כיום(לדעתי אין ברכב שלך רצועה אלא שרשרת ואז זה לא רלוונטי)

4. מצב רצועות אביזרים

5. מצב הצמיגים.

אמנם הרכב עם קילומטראז' נמוך ביחס לממוצע, אבל בלאי מושפע גם מפרמטר של זמן, ו 9 שנים זה פרק זמן סביר שדברים יתבלו בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרחיב מעט את מה שבא לומר מוסך שי-לי:

הרכב כבר בן 9 שנים, האם טיפלו בדברים הבאים?

1. רענון נוזל בלמים

2. פילטר אויר

3. פילטר מזגן

4. רענון נוזל קירור

בנוסף, יש לבדוק את הפריטים הבאים:

1. מצב צלחות בלימה ורפידות

2. פלגים (אירדיום, מחליפים כל 90K ק"מ אם אני לא טועה, אך בכל זאת יש לבדוק את תקינותם)

3. אם יש רצועת טיימינג - לוודא מתי בוצעה החלפה אחרונה ומה מצבה כיום(לדעתי אין ברכב שלך רצועה אלא שרשרת ואז זה לא רלוונטי)

4. מצב רצועות אביזרים

5. מצב הצמיגים.

אמנם הרכב עם קילומטראז' נמוך ביחס לממוצע, אבל בלאי מושפע גם מפרמטר של זמן, ו 9 שנים זה פרק זמן סביר שדברים יתבלו בו.

תודה רבה על התשובה המפורטת!

מה הכוונה בכך שאין רצועת טיימינג אלא שרשרת?לא שמעתי על כזה דבר..לא בכל הרכבים יש רצועת טיימינג שחורה כזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הרכבים אכן עם רצועת טיימינג (שחורה) המוחלפת כל 90K - 120K ק"מ או כל 5-10 שנים המוקדם מביניהם, וזה משתנה לפי המלצות יצרן הרכב.

יש רכבים שהיצרן התקין שרשרת מברזל כך שאין צורך להחליף את הרצועה, אלא רק לבדוק אותה בסביבות 200K ק"מ שהיא עדיין תקינה.

במזדה 6 למשל אין רצועה ויש שרשרת. אני לא בטוח איך זה במזדה 3, אבל יש סיכוי שאין לך רצועה, תריץ חיפוש בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

גם במאזדה 3 זו שרשרת שלא דורשת החלפה.

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
רוב הרכבים אכן עם רצועת טיימינג (שחורה) המוחלפת כל 90K - 120K ק"מ או כל 5-10 שנים המוקדם מביניהם, וזה משתנה לפי המלצות יצרן הרכב.

יש רכבים שהיצרן התקין שרשרת מברזל כך שאין צורך להחליף את הרצועה, אלא רק לבדוק אותה בסביבות 200K ק"מ שהיא עדיין תקינה.

במזדה 6 למשל אין רצועה ויש שרשרת. אני לא בטוח איך זה במזדה 3, אבל יש סיכוי שאין לך רצועה, תריץ חיפוש בפורום.

תודה!

שאלה נוספת,צלחות ברקסים במאזדה 3 2009 נמצאות גם מקדימה וגם מאחורה או רק באחד מהצדדים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2231 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...