Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש / נקישה מההגה, יונדאי I30 מודל 2010

hummiz
שימו לב! השרשור הזה בן 2240 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

כן אני יודע זו מחלה ובעיה ידועה, קראתי פוסטים כאן שנכתבו :shock:

העניין הוא שהלכתי עם הבעיה של הרעש בסיבוב ההגה המדובר אל המוסכניק שלי, ומכיוון ויש לי היסטוריה ארוכה אז אני סומך עליו ולא שאלתי שאלות.

בצהריים אומר שאני יכול לבוא לקחת את הרכב וכשהגעתי אליו הוא אמר שהיה חופש בהגה ושבמהלך הטיפול דלקה נורה של ESP שנכבתה אחרי כמה זמן ולכן כדאי להיות במעקב במהלך השבוע הקרוב. כשניגשתי אל ההגה כדי להרגיש את מצבו הוא היה קשה מאוד וקראתי לו והוא באמת הרגיש שמשהו לא בסדר, התנצל, ואמר לי שהוא רוצה להכניס את הרכב שוב פעם פנימה ולבדוק.

החשד שלו היה שמכיוון והמשכתי ליסוע עם החופש בהגה ושסובבתי את ההגה 3/4 סיבוב אז אולי גרמה נזק חשמלי, או נזק למנוע, או משהו שלא כל כך בטוח שהבנתי את כוונתו.

כשהתקשרתי אליו בסוף היום לשמוע מה המצב.. הוא עדיין לא מצא את הבעיה והשאיר אצלו את הרכב ללילה להמשך בדיקה מחר.

אני מנסה להבין האם אכן יתכן ונגרם נזק מהנסיעה עם החופש בהגה ואם נזק כזה אכן היה יכול לגרום לנזק מנועי\חשמלי, או ששמא המוסכניק (שהוא מאוד מנוסה) לא עלה כאן על משהו...

אשמח לחוו"ד המומחים

תודה :-D

עריכה אחרונה על ידי hummiz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הוא בדיוק עשה בטיפול הראשוני?

החליף את הקופלונג (שזאת הדרך הקלה והזולה וכמובן הנכונה לפתרון) או החליף את כל מוט ההגה קומפלט?

כשמחליפים את הקופלונג, זה דורש ניתוק מצבר בין היתר.

קורה שנדלקת נורת ESP ונעלמת בנסיעה הראשונה.

לפעמים צריך בנוסף גם לעשות כיול הגה עם סורק מקצועי.

לפי דעתי זאת הבעיה במקרה הזה.

תסביר זאת למכונאי, שיתחיל מהכיוון הזה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף תודה על התגובה,

הוא אכן החליף את הקופלונג, רק שהוא אמר שהקופלונג כבר היה טחון לגמרי וברגע שהמנוע החשמלי מקבל סיבוב אז הוא כאילו מנתק לו את המוח ושהוא מקבל פקודה פעם כן פעם לא...

הוא הזמין איזה חלק שצריך להגיע והוא מקווה שזה יפתור את הבעיה..

לי זה נשמע סינית, מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתחיל בכיול הגה לפני שהוא מתחיל להחליף חלקים.

המנוע איבד את הכיול כי הקופלונג נטחן.

עבודה של 5 דקות עם עם הסורק.

אם אין לו סורק מקצועי, גש למוסך אחר או שאולי למישהו פה יש להשאיל לך.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר שהוא עשה כיול אתמול ועשה סיבוב עם האוטו והחנה והכל היה בסדר, וכשהגעתי לקחת את הרכב וההגה היה קשה אז זה לא הסתדר לו ולטענתו יש בעיה אחרת\נוספת...

עריכה אחרונה על ידי hummiz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם המוסכניק עכשיו שוב.

הוא טוען שהכיול לא עובד. כל פעם שהוא מנסה לכייל המנוע החשמלי זורק אותו החוצה.

הוא הביא כבר שני חלפים וזה עדיין לא עובד.

עכשיו הוא מביא קומפלט חדש משופץ בתקווה שזה יעבוד.

זה נשמע הגיוני? יש דעות מה הסיפור עם זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תוהה איך הגעת למצב של "קופלונג טחון"...

האם הרכב מטופל כסדרו?

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תוהה איך הגעת למצב של "קופלונג טחון"...

האם הרכב מטופל כסדרו?

הקופלונג ברכבים אלה ידוע כמחלה סדרתית שהוא גם מגיע למצב כזה של בלאי והיטחנות לעיתים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2240 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...