Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור מעניין שקרה לי במכון רישוי השנתי בצ'מפיון מוטורס פלמחים

gozal
שימו לב! השרשור הזה בן 2255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה קפצתי לאזור פלמחים על מנת לקנות מסגרת לוחית רישוי עם כיתוב VW, רצה הגורל והמחסנאי עניין אותי בכך שאני יכול לעשות את הרישוי השנתי לרכב באותו מתחם, בגלל הקרבה והמקום הנעים קפצתי על ההזדמנות. אגב, הם עושים רישוי רק לרכבי הקונצרן.

תחילה ביקשו ממני ללכת ולהירשם במשרד כמו במכון רישוי רגיל, אז נכנסתי למשרד של סקודה (במתחם יש את מגוון רכבי VAG) הפקידה הייתה קצת זעפנית בגלל שלמה הגעתי עם רכב VW למשרד של לסקודה, אחרי שהבנתי שלא ילך לי איתה, המשכתי עוד כמה מטרים לעבר המשרד של VW שם קיבלתי שירות, הטרטור היה קצת מיותר, אבל מילא.

לאחר הרישום, הבאתי את המסמכים לבוחן שלדבריו הוא לא היה צריך את העזרה שלי ולכן הוא העביר את הרכב, אני כמובן עמדתי בצד והשגחתי על הרכב בכל השלבים.

במהלך הבדיקה הבוחן שם לב כי אני צריך להחליף צמיגים, הדבר נכון לגבי רק הצמיגים הקדמיים, אך הניתוח שלו היה כלפי כל ארבעת הצמיגים (מישלין PS3 כ-50KM) במהלך הבדיקה הבוחן החליט לצאת בפרסומת ולומר לי שהם מוכרים צמיגים וכדאי לי לעשות את זה עכשיו על מנת לא להיות מטורטר הלוך ושוב, ואני שיודע את המחירים של צ'מפיון החלטתי לסרב בנימוס, לאחר מספר דקות הוא שוב חזר על ההצעה כמספר פעמים.

כאקט ספורטיבי הלכתי וביררתי את המחירים, וכמובן שהם היו יקרים ב-20% מהמחירים במקומות רגילים וכמובן לא כוללים מע"מ.

לאחר שהבוחן חזר שוב על ההצעה לקניית הצמיגים כבר החלטתי להרים גבה ולהבין את הראש שלו, כמובן שהפסילה של ארבעת הצמיגים הייתה חלק מהתכנית. עכשיו אני כמובן חייב לקנות צמיגים חדשים ולחזור למקום הפשע כדי לעבור את הרישוי.

היחס והחוצפה של החברה הזו הפעם הגיעה אליי, מקווה שתחשבו פעמיים אם לגשת למכון רישוי כזה שיש לו רק אינטרסים פנימיים.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מאוד.

למיטב ידיעתי למכון רישוי אסור למכור חלפים ולהציע תיקונים.

(פרט למספר ודברים כאלו).

שווה בדיקה.

אתה יכול אולי לצלם את הצמיגים כולל עומק חריצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק שאסור,אבל זה לא מונע מהם "להמליץ בכוח"

תתחיל מנוזל שמשות\תוסף דלק\ווישרים,ותמשיך הלאה..

גם במקרה יש באיזור פנצ'ריה ובמקרה של פ"ש,רשת מוסכים ליצרן.

לי כבר פסלו בעבר את הפאביה הקודמת הקודמת,כולל חותמת שאסור לי לנסוע ככה ואני נוסע על דעתי בלבד (פסילה על לוחית רישוי דהויה,שבכלל לא דהויה כמובן),ממש מצאו על מי לעשות שרירים :)

נסעתי ככה ושנה אחרי זה חזרתי לאותו מקום עם אותו רשיון,ועברתי טסט חלק

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שהבוחן חזר שוב על ההצעה לקניית הצמיגים כבר החלטתי להרים גבה ולהבין את הראש שלו, כמובן שהפסילה של ארבעת הצמיגים הייתה חלק מהתכנית. עכשיו אני כמובן חייב לקנות צמיגים חדשים ולחזור למקום הפשע כדי לעבור את הרישוי.

היחס והחוצפה של החברה הזו הפעם הגיעה אליי, מקווה שתחשבו פעמיים אם לגשת למכון רישוי כזה שיש לו רק אינטרסים פנימיים.

לא פוסל את שכתבת אבל ייתכן מאוד שבאמת הצמיגים שלך שחוקים יתר על המידה. גש לשני פנצריות ותבקש מהם לבדוק את הצמיגים מבלי לספר להם שנפסלת ונשמע ממך מה האיבחון של הפאנצריות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פוסל את שכתבת אבל ייתכן מאוד שבאמת הצמיגים שלך שחוקים יתר על המידה. גש לשני פנצריות ותבקש מהם לבדוק את הצמיגים מבלי לספר להם שנפסלת ונשמע ממך מה האיבחון של הפאנצריות.

לך לחתול ותגיד לו שישמור על השמנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מאוד.

(פרט למספר ודברים כאלו).

שווה בדיקה.

?

אז זהו שבמדינתנו מסתבר שמעט דברים באמת אסורים.

בטירת כרמל יש מכון עם מוסך צמוד. המכון מכשיל - המוסך מתקן. חד וחלק. איך הם מצדיקים זאת? בכך שלמעשה זה מוסך, שאחד השרותים שהוא נותן הוא רישוי שנתי. אתה נרשם כלקוח של המוסך, ורק אז יכול לקבל את ה"שרות". ואז הוא מציע לתקן, לא חייבים.

והדבר הזה עובד... ממהשאמר לי מוסכניק מהסביבה, כולם מכירים את זה ואין מי שניגש לטסט שלא גומר במוסך, אפילו אם צריך לעזור קצת לרכב להגיע לשם.

מי שמכיר, מכיר

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכון רישוי ברמת ישי שולחים את כולם להחליף לוחיות רישוי - אני באמת מתכוון לכולם, גם רכבים חדשים 3-4 שנים על הכביש. הבחור נמצא צמוד למכון רישוי. הלוחית שלי הייתה תקינה לגמרי, והחליטו שצריך להחליף אותה. כמובן ששמו לי לוחית עם פרסומת למכון הרישוי, ושילמתי על זה כמה עשרות שקלים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אתה מכיר את הנוהל שלא ניתן להכשיל על לוחית רישוי?

(בתמורה לחותמת על הרישיון)

http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/23270315.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים (שאולי לא הבנתי), האם המוסך המורשה משמש גם כמכון רישוי? חוץ מזה, אתה בעצמך אומר שצריך להחליף את הצמיגים הקדמיים. על סמך מה אתה אומר את זה, מדידה או הערכה בעין? כי יכול להיות שבמדידה כמו שעושים במכון רישוי אכן צריך להחליף גם את האחוריים. זה עניין בטיחותי שאסור להם להתעלם ממנו. לי פעם לא הסכימו לשחרר אופנוע מהמוסך בגלל צמיג ואמרו שזאת הוראה של משרד התחבורה. כמובן שנאלצתי להחליף את הצמיג כדי שישחררו לי את האופנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא מכיר. הלוחית שלי הייתה מעל 5 שנים בוודאות (למרות זאת היא הייתה תקינה, אני לא נוסע הרבה ולא הבנתי למה החליפו.) כנראה בגלל זה ביקשו לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אז תקרא שוב, אתה יכול לחתום על גב הרשיון שאתה מתחייב להחליף את הרישוי תוך 48 שעות.

אם הלוחית באמת במצב טוב, אז תבין לבד מה לעשות ומה לא...

כמה דברים (שאולי לא הבנתי), האם המוסך המורשה משמש גם כמכון רישוי? חוץ מזה, אתה בעצמך אומר שצריך להחליף את הצמיגים הקדמיים. על סמך מה אתה אומר את זה, מדידה או הערכה בעין? כי יכול להיות שבמדידה כמו שעושים במכון רישוי אכן צריך להחליף גם את האחוריים. זה עניין בטיחותי שאסור להם להתעלם ממנו. לי פעם לא הסכימו לשחרר אופנוע מהמוסך בגלל צמיג ואמרו שזאת הוראה של משרד התחבורה. כמובן שנאלצתי להחליף את הצמיג כדי שישחררו לי את האופנוע.

אני חושב שאסור לעכב את שחרור הרכב, והמוסך מחוייב לדווח למשרד התחבורה על הכשל. זה טריק של מוסכים להחליף ברקסים גם כשלא צריך, למשל. לא כולם, אבל מספיק מוסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

בסוף קניתי סט צמיגים חדש של GoodYear efficientgrip performance בגלגלי המגן בבית דגן, על הדרך גם הוספתי חנקן :) הכל במחיר מגניב של 1900 שקל.

לאחר שעשיתי בירורים לגבי מחירים והבנתי מה טווח המחירים הראוי, חזרתי לצ'מפיון ושאלתי לגבי הסט שקניתי, הם רצו בסביבות 700 שקל לצמיג, כן, הזוי...

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...